Miesiąc miodowy się skończył – Ten wykres dowodzi tego, co żonaci mężczyźni już wiedzą.

Miesiąc miodowy się skończył - Ten wykres dowodzi tego, co żonaci mężczyźni już wiedzą.

Alexander Grace: W porządku, przejdźmy od razu do rzeczy. Widziałeś ten wykres w miniaturze. Pewnie chcesz wiedzieć co on oznacza. Cóż, oto on. Są to wyniki badań o nazwie „Miesiąc miodowy się skończył: Zróżnicowane pod kątem płci zmiany w pożądaniu seksualnym przewidują niezadowolenie z małżeństwa” [The Honeymoon Is Over: Sex-differentiated Changes in Sexual Desire Predict Marital Dissatisfaction]

Jest to właściwie połączenie dwóch różnych badań podłużnych, prowadzonych przez około cztery lata. Badacze śledzili zmiany w pożądaniu seksualnym po ślubie i ich związek z płcią. Jeśli chcesz przeczytać to badanie, poniżej jest do niego link, więc możesz na nie zerknąć. Zatem widzisz tutaj linię ciągłą, która jest przeznaczona dla mężczyzn oraz linię przerywaną dla kobiet. Jak widać, mężczyźni zaczynają z dużo silniejszym pragnieniem seksu. I w rzeczywistości wzrasta ono z czasem. U kobiet następuje gwałtowny spadek.

Więc im dłużej trwa małżeństwo, tym mniejsza jest ich ochota na seks. Wielu mężczyzn chce wiedzieć, dlaczego tak jest, bo ich to dręczy. Chcą mieć taki sam popęd płciowy jak ich partnerka [żona]. Chcą być szczęśliwi w swoim życiu seksualnym, ale nie są. Mężczyźni i kobiety są inni. I dlatego chcą wiedzieć, dlaczego, co się tutaj dzieje, dlaczego kobiety tracą swoje pożądanie w miarę upływu czasu, po ślubie. Przecież kiedy się umawiali, byli po prostu chłopakiem i dziewczyną, uprawiali dużo seksu, ale teraz, nagle, są małżeństwem, to nie jest już dziewczyna, tylko żona i nie uprawiają już seksu.

Wielu mężczyzn czuje się oszukanych lub zmanipulowanych w jakiś sposób, tak jakby zostali wprowadzeni w związek z fałszywymi oczekiwaniami. Odpowiadałem na to pytanie mnóstwo razy. Wielu sfrustrowanych mężczyzn zwraca się do mnie, niezadowolonych ze swojego życia seksualnego, mówiąc

„Co się dzieje, dlaczego moja żona nie chce ze mną sypiać, dlaczego moja wieloletnia dziewczyna nie jest już zainteresowana seksem, czyżbym już jej nie pociągał, czy ma z kimś romans, co się dzieje?”.

To naprawdę uderza w samoocenę facetów. Kiedy ich dziewczyna nie inicjuje, nie jest zainteresowana seksem, to sprawia, że czują się niepożądani. Nie jest to dobre dla ich samooceny. Przy okazji, jeśli masz do mnie jakieś pytanie lub potrzebujesz porady, możesz się ze mną skontaktować na Hey Hero. Opowiedz mi swoją historię, a ja w odpowiedzi wyślę ci spersonalizowany filmik. W każdym razie, czerpiąc z wyników tego badania, zamierzam podać w tym filmie trzy powody, dla których pragnienie seksu u kobiet spada po ślubie.

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, dlaczego ochota na seks u mężczyzn nie spada z czasem. Poprzednie badania wykazały, że pożądanie seksualne jest silnie skorelowane z poziomem testosteronu, ale także, że poziom testosteronu u mężczyzn ma tendencję do spadku im dłużej są oni w związku. A więc czy nie miałoby to sensu, gdyby mężczyźni mieli mniej testosteronu – dlaczego ich pożądanie seksualne nie spada? A co z efektem Coolidge’a? Tym poglądem, że seksualność mężczyzn jest silnie związana z nowością.

Im więcej różnorodności wśród partnerów seksualnych, tym większy popęd będą odczuwać. Lecz jeśli jest to ta sama kobieta raz za razem, i tak w kółko, to czy ich pożądanie seksualne nie powinno się zmniejszać? Być może te dwa czynniki zmniejszają męskie pożądanie seksualne, ale nawet przy połączeniu tych dwóch czynników nie wystarcza to do tego, by nadpisać jeden z głównych instynktów napędowych męskiej seksualności, przynajmniej z perspektywy ewolucyjnej, którym jest ochrona przed byciem rogaczem [kukoldem].

Jest to jeden z głównych powodów, dla których mężczyźni są zachęcani do ciągłego sypiania ze swoimi partnerkami, przez długi okres czasu. Nagrałem już film na temat tego dlaczego istoty ludzkie występują niezwykle rzadko. Są one jednym z zaledwie kilku gatunków na tej planecie, które rozwinęły dziwaczny mechanizm, w którym ich samice faktycznie ukrywają owulację. Więc jeśli chcesz znać odpowiedź na to pytanie, wejdź na mój profil i obejrzyj ten film. Poniżej umieściłem do niego link. Uwaga na spojler – to dlatego, aby kobiety mogły zdradzać swoich partnerów bez żadnych konsekwencji i żeby mogły dopuścić się oszustwa związanego z ojcostwem, wiesz, uprawiać seks z jednym mężczyzną, wychowywać je z innym. Wejdź w link, jeśli chcesz zobaczyć ten film.

Jednak biorąc pod uwagę kobiecą zdolność do niewierności i nieuczciwości, mężczyźni, jako sposób na pewnego rodzaju walkę z tym zjawiskiem, rozwinęli ten naprawdę silny, stały popęd seksualny, ponieważ jeśli często odbywają stosunki płciowe z ich partnerką, zawsze uprawiają z nimi seks, to chroni ich to przed niepewnością co do ojcostwa, bo zwiększa to prawdopodobieństwo, że wszelkie dzieci, które nosi będą jego. Szybka uwaga na marginesie. W jednym z moich ostatnich filmów na Patreon, przedstawiłem sprawę obowiązkowych testów na ojcostwo dla wszystkich noworodków w szpitalach, aby chronić mężczyzn przed oszustwem związanym z ich ojcostwem. Jest to coś, co mnie naprawdę pasjonuje. Jeśli chcesz zobaczyć ten film, wejdź na mój profil na Patreon. Jednakże, niezależnie od powodów, wiemy już jak wygląda rzeczywistość.

Ukryta strona oszustwa dotyczącego wrabiania w ojcostwo
Czy testy na ojcostwo powinny być obowiązkowe przy urodzeniu (testy DNA)?
Powód, dla którego kobiety nie chcą, aby wrabianie w ojcostwo było karalne

Odłóżmy na bok pojedyncze wyjątki. W przeważającej części mężczyźni chcą seksu przez cały czas. I nawet jeśli są żonaci od dłuższego czasu to nadal chcą uprawiać jak najwięcej seksu. Tak naprawdę pytanie brzmi: dlaczego kobiety nie są takie same? Dlaczego istnieje taka dysharmonia pomiędzy płciami? Porozmawiajmy więc o tym. Wyciągając wnioski z badań, mam trzy powody, które zamierzam omówić. Pierwszym z nich jest stres. Drugi to ograniczone możliwości reprodukcyjne. A trzeci to osiągnięcie sukcesu w łączeniu się w pary.

Ten ostatni jest prawdopodobnie najważniejszy. Lecz zacznijmy od stresu. Ok, więc nie jest tajemnicą, że aby czuć pociąg seksualny, mieć dobre życie seksualne, musisz być spokojny, musisz być zrelaksowany. Substancje chemiczne odpowiadające za stres, takie jak kortyzol, są absolutnie okropne dla twojego libido.

Jest to jeden z powodów, dla których mężczyźni, którzy mają psychologicznie wywołane zaburzenia erekcji, muszą skupić się na relaksie, więcej spać, uzyskać więcej spokoju wewnątrz siebie, ponieważ wzrost poziomu tych wszystkich substancji chemicznych w mózgu spowodowany przez stres jest po prostu okropny dla twojej erekcji. Według badań, istnieją pewne dowody na to, że liczne wyzwania związane z małżeństwem, z których nie najmniejszym jest urodzenie i wychowanie dziecka, często obciążają kobiety bardziej niż mężczyzn.

Kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni doświadczają lęku [niepokoju]

Tak więc kobiety czują się bardziej zestresowane obciążeniami związanymi z małżeństwem niż mężczyźni. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem. I to nie dlatego, że mężczyźni nie są zestresowani. Lecz jeśli zapytasz mężczyzno o to, co wywołuje u nich stres, często będą mówić o swoich osobistych osiągnięciach, o tym, jak radzą sobie w pracy. To dotyczy ich jako jednostki.

Nie chwalę tu mężczyzn. Uważam, że mężczyźni prawdopodobnie powinni podjąć większy wysiłek, aby bardziej się zestresować i bardziej zaangażować się w trudności związane z ich związkami. Ale tak właśnie wygląda to z płciami. Generalizując, mężczyźni martwią się o siebie jako jednostkę, ale kondycja związku jest bardziej uważnie śledzona przez kobietę.

Ona jest więc bardzo wyczulona na rzeczy związane z ich małżeństwem i siłą ich związku, dzieci, wspólne działania i więzi, i przez to odczuwa stres. Oczywiście największym stresem odczuwanym przez kobiety jest stres związany z ciążą, porodem i wychowywaniem dzieci. I jest to stresujące w sposób, który jest unikalny dla kobiet. Bezpośredni cytat z badania:

„Narodziny dzieci nie przewidywały spadków pożądania seksualnego mężów w żadnej z analiz. Natomiast w przypadku żon, narodziny dzieci były znacząco związane ze spadkiem ich pożądania seksualnego we wszystkich trzech analizach”.

Ludzie są istotami intensywnie społecznymi i używamy seksu jako środka cementującego więzi społeczne. To jest naprawdę ważne. Opowiem o tym jak skończę ten wątek. Chociaż znaleźliśmy społeczne zastosowania dla aktu seksualnego, nie możemy uciec od faktu, że zasadniczo jesteśmy organizmami biologicznymi i najważniejszym celem seksu jest reprodukcja. Dlatego właśnie zostaliśmy zmotywowani do kochania się. Na podstawowym poziomie chcemy mieć dzieci i przekazać nasze geny następnemu pokoleniu. Jednakże chodzi o to, że mężczyźni i kobiety mają zupełnie odmienne zdolności reprodukcyjne. I nie powinno nikogo dziwić, że ma to ogromny wpływ na poziom pożądania, jaki odczuwamy.

Mężczyźni mogą mieć tak wiele dzieci, ponieważ nasz organizm wytwarza całe mnóstwo plemników. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem tego, ile dzieci możesz mieć jako mężczyzna, jest twoja kondycja i to, ile kobiet jesteś w stanie uwieść. Prawdopodobnie słyszałeś tę niewiarygodną statystykę, która mówi że 1 na 200 współczesnych ludzi może bezpośrednio prześledzić swoich przodków do Czyngis-chana. Myślisz sobie: „Jak to możliwe?”. Jednak zastanów się nad tym przez chwilę.

Ten facet podbił jedną czwartą świata i wszędzie, dokąd się udawał, uprawiał mnóstwo seksu. Prawdopodobnie miał więcej dzieci niż ktokolwiek mógłby zliczyć. Kobieta nigdy nie byłaby w stanie osiągnąć takiej liczby dzieci. Cytat z badania:

„Chociaż podstawową funkcją pożądania seksualnego jest reprodukcja, kobiety są bardziej ograniczone niż mężczyźni w liczbie potomstwa, które mogą płodzić”.

Potrzeba dziewięciu miesięcy, aby wyhodować dziecko, a to zbiera ogromne żniwo jeśli chodzi o twoje ciało. Poród może być niebezpieczny. A nawet po tym, gdy dziecko już się urodzi, jest od ciebie zależne przez długie lata. Pod względem reprodukcyjnym istnieją tylko twarde ograniczenia co do tego, co kobieta może faktycznie zrobić. Zatem jeśli twoja żona ma dzieci na wczesnym etapie małżeństwa, jej organizm zareaguje tą świadomością, w związku z czym powie ci:

„Zaraz, zaraz. Chwileczkę. Musimy zwolnić. Nie dam rady znieść więcej. Jestem już u kresu swoich możliwości. Nie jestem mocno zmotywowana do uprawiania dużej ilości seksu, ponieważ część mnie jest przerażona. Nie chcę mieć więcej dzieci w tej chwili. Myślę, że to by mnie przytłoczyło i zabiło”.

Tak, mamy dziś antykoncepcję, ale nie ewoluowaliśmy wraz z nią. Przez setki tysięcy lat nie mieliśmy prezerwatyw ani pigułek. A więc nasze instynkty są jeszcze pozostałością z tamtego okresu. I kiedy widzisz, że pragnienie seksu u kobiet naturalnie spada po ślubie, po urodzeniu przez nią dzieci, to jest tak dlatego, że stała się świadoma swoich własnych ograniczeń.

A jej umysł, instynkty, pragnienia, po prostu naturalnie reagują na te nowe okoliczności. Lecz teraz porozmawiajmy o ostatniej przyczynie, dlaczego kobiety doświadczają spadku pożądania seksualnego, ponieważ, moim zdaniem, jest ona najbardziej interesująca.

Mam nadzieję, że nikogo nie zszokuje to, że powiem, że jednym z podstawowych powodów, dla których kobiety uprawiają seks z mężczyznami jest chęć wywołania zaangażowania z jego strony. Bezpośredni cytat z badania:

„Najnowsze punkty widzenia sugerują, że przeciągające się pożądanie seksualne funkcjonuje po to, by pomóc kobietom zdobyć i utrzymać zaangażowanie ze strony mężczyzn”.

Innymi słowy, jeśli kobieta może sprawić, że mężczyzna jest zadowolony w łóżku, to będzie motywować go przez to do pozostania oddanym jej. Można to odnieść z powrotem do pewności ojcostwa. Jeśli kobieta jest gotowa na seks przez cały czas, to zwiększa to prawdopodobieństwo na to, że każde dziecko, które urodzi, będzie jego, co tym samym sprawia, że on chce się jej bardziej poświęcić.

Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć

Pożądanie seksualne i komfort

Tak więc jedną z głównych motywacji kobiet do uprawiania seksu z mężczyznami jest wywołanie zaangażowania z jego strony, pobudzenie jego lojalności wobec niej, stworzenie tej więzi w związku. Często można to zaobserwować na początku związku, kiedy kobieta wydaje się być rozpalona namiętnością. Pragnie seksu cały czas i robią to wiele razy, co tydzień, często więcej niż raz dziennie, a facet myśli sobie „Och, to jest wspaniałe”. Ale, widzisz, to tylko chwilowa okoliczność, ponieważ ona próbuje stworzyć doświadczenie tworzenia więzi w parze.

Łączy się z tobą fizycznie, bo ma nadzieję, że będzie to miało taki sam wpływ psychologiczny, że wy dwoje przestaniecie myśleć o sobie jako o osobnych jednostkach, a bardziej jako o parze, bardziej jako o zespole. Zatem to, że jeśli kobieta ma wrażenie, że zaangażowanie zanika, że więź między parą nie jest tak silna jak kiedyś, może uciec się do uprawiania z nim większej ilości seksu, aby spróbować wydobyć z niego większe zaangażowanie, ma sens. Jak można było się spodziewać właśnie to pokazują wyniki badań. Cytat z badania:

„Zgodnie z takimi punktami widzenia, ostatnie badania sugerują, że kobiety są bardziej skłonne do angażowania się w seks poza ich płodnym okresem, gdy zauważają, że ich partnerzy są stosunkowo mało zaangażowani w związek”.

Więc nie chodzi o seks, gdy ona ma owulację. Nie jest motywowany jej pragnieniem posiadania dzieci. To jest świadomy seks, który uprawia poza tym okresem płodności, ponieważ stara się stworzyć więcej zaangażowania, głębszą więź w związku.

Jednak czy dostrzegasz to, że jeśli jedną z jej motywacji do uprawiania seksu z mężczyzną jest skłonienie go do większego zaangażowania, to odwrotnie, jeśli ona już ma zaangażowanie z jego strony, jeśli jest pewna ich więzi i jego lojalności, to naturalnie spowoduje to spadek jej seksualnego pożądania w stosunku do niego? Dlaczego miałaby nadal z nim sypiać? Stworzyli już więź. Osiągnęła już swój cel.

„(…) ten punkt widzenia sugeruje również, że pożądanie kobiet może spadać bardziej niż pożądanie mężczyzn, gdy współzależność rośnie w czasie, ponieważ dla kobiet utrzymanie wysokiego poziomu pożądania seksualnego, kiedy mężczyźni na przestrzeni czasu bardziej angażują się w związek, może być mniej istotne”

Więc teraz już wiesz. To znaczy, jesteś prawdopodobnie już świadomy tego, że kobiety doświadczają mniejszego pragnienia seksu po ślubie, ale znasz powody tej sytuacji:

stres, ograniczona zdolność do płodzenia większej liczby dzieci, oraz fakt, że osiągnęła już sukces w pobudzeniu zaangażowania i stworzeniu więzi. Kiedy przeczytałem wniosek z tego badania, od razu wiedziałem, że tak właśnie chciałem zakończyć ten film, bo naukowcy po prostu ujęli to naprawdę dobrze. Zobaczmy więc, co mieli do powiedzenia.

„Chociaż poród przewidywał spadek pożądania seksualnego u kobiet, ale nie u mężczyzn, a tym samym podkreślał spadki zróżnicowane ze względu na płeć, to nawet pary, które pozostały bezdzietne w trakcie badania, wykazały rozbieżność pragnień seksualnych. Podejrzewamy, że wiele par postrzega to jako znak, że ich małżeństwo ma poważne problemy, za które mogą obwiniać siebie samych i siebie nawzajem. O ile żadna z osób z danej pary nie spodziewa się tego problemu, to jednak obie mogą mieć poczucie, że ich partner zmienia oczekiwania co do małżeństwa.

Nasze wyniki mogą uspokoić niektóre pary, że pojawiające się niedopasowanie w zakresie seksualnego pożądania małżeńskiego jest normalne i typowe. Jest więc możliwe, że większe uznanie społeczne typowego, kształtującego się niedopasowania w pożądaniu seksualnym u małżonków może prowadzić do większej akceptacji i zrozumienia dla niektórych par, a tym samym do zmniejszenia rozbieżności pomiędzy małżonkami. Oczywiście to, co typowe, niekoniecznie jest dobre, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę rolę indywidualnych różnic w procesach relacji. A pary, które nadal cierpią z powodu rozbieżności w pożądaniu seksualnym, mogą skorzystać z interwencji, które w szczególny sposób odnoszą się do tego problemu.”

To nie jest film, który ma wyśmiewać kobiety i mówić: „Och, spójrzcie, jakie są okropne, że nie uprawiają więcej seksu ze swoimi mężami”. To zupełnie nie o to chodzi. Jeśli chcesz robić tego typu rzeczy, wejdź na jeden z setek innych kanałów na YouTube’ie, które szkalują kobiety. Miejmy nadzieję, że ludzie zaglądają tutaj w celach edukacyjnych.

Wniosek, jaki należy tu wyciągnąć, brzmi tak, że mężczyźni i kobiety są różni. Mamy inne pragnienia, inne instynkty, inne oczekiwania. Może nie jest to zbyt rażące, aby o tym mówić, ale to jest do bani, ponieważ oznacza to, że mężczyźni i kobiety wchodzą w związki z zupełnie innym zestawem oczekiwań co do tego, jak ich partner ma się zachowywać.

Ludzie myślą, że druga osoba będzie zachowywać się tak jak oni, że będzie czuć to samo, co oni. I to wywołuje głupie kłótnie oparte na tym niezrozumieniu prostych różnic między płciami. Prawda brzmi tak jak wniosek z badania. To, że twój partner może być niedopasowany do ciebie pod względem pożądania seksualnego, może nie wynikać z tego, że coś jest nie tak z twoim związkiem, może to być całkowicie naturalne.

Jest to po prostu oparte na płci. Mam nadzieję, że wiedza na ten temat doda ludziom otuchy. To nie tak, że twoja żona cię nienawidzi, że nie uważa cię już za atrakcyjnego, czy coś w tym stylu. Spadek pożądania seksualnego może być po prostu spowodowany tymi naturalnymi kobiecymi, specyficznymi powodami. Bardzo podoba mi się również to, co badanie mówi pod koniec tego wniosku, mianowicie, że tylko dlatego, że jest to typowe, nie musi to oznaczać, że jest to dobre. I dlatego nie ma co się rozczulać, należy pogodzić się ze swoim losem.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego życia seksualnego tylko dlatego, że można się było spodziewać, że ten problem w końcu się pojawi, to nie znaczy, że musisz być zadowolony na siłę, musisz się z tym pogodzić. Możesz interweniować, możesz próbować coś zmienić. To jest absolutnie w porządku. Jeśli jesteś niezadowolony, porozmawiaj ze swoją partnerką. Spróbuj to naprawić.

Jednak miejmy nadzieję, że znając te informacje możesz teraz przeprowadzić z nią tę rozmowę, nie zawstydzając jej, sprawiając, że poczuje, że coś jest z nią nie tak, że nie chce uprawiać z tobą seksu częściej. Wiem, że może się to wydawać osobiste i możesz czuć się tak, jakbyś został oszukany, ponieważ kiedyś uprawiała z tobą seks cały czas, a teraz już nie jest to takie częste, ale proszę, zrozum, że gdybyś był kobietą, doświadczałbyś dokładnie tego samego. Powtórzę to. Nie chodzi o to, że nie powinieneś próbować czegoś zmienić i prosić ją o kompromisy, czy cokolwiek innego. Chodzi tylko o to, żebyś miał realistyczne oczekiwania wchodząc w ten związek.

Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo
Każda nieszczęśliwa żona jest ofiarą gwałtu – Archwinger

Możesz jej powiedzieć: „Rozumiem, że to całkiem naturalne, że twoje pożądanie seksualne spada, ale musisz również zrozumieć, że jestem mężczyzną i moje pożądanie seksualne jest dokładnie takie samo, a więc musimy pracować razem, jako zespół, aby spróbować wymyślić rozwiązanie dla tego problemu, które jest odpowiednie dla nas obojga”.

To jest dojrzały sposób na to, by przedyskutować tę kwestię. To zdrowy sposób pod kątem emocjonalnym na to, by o tym porozmawiać. To właśnie zrobiłby wysokiej jakości mężczyzna. Niektóre kobiety mają naprawdę nieprzyjemny zwyczaj komentowania atrakcyjności innych mężczyzn, nawet jeśli są w związku z mężczyzną lub gdy są na randce z mężczyzną. O co w tym chodzi? Oczywiście, dostrzeganie atrakcyjności innych ludzi jest całkowicie naturalne, ale faktycznie istnieją bardzo konkretne powody psychologiczne, dlaczego kobieta może to mówić do mężczyzny, z którym jest.

I zrozumienie tych powodów będzie niezbędne, jeśli masz zamiar poruszać się w tych sytuacjach prawidłowo. Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, wejdź na mój profil i obejrzyj mój najnowszy film na Patreon. Dostęp do mojej strony na Patreon to tylko pięć dolarów miesięcznie. Jest tam jakieś 150 bonusowych filmów, do których dostajesz natychmiastowy dostęp. To ogromna wartość. Jest tam wspaniała społeczność. To świetny sposób na wsparcie twórcy. Chciałbym cię tam zobaczyć.

Zobacz na: Punkt zagrożenia – Dalrock
Czego nie rozumiem w małżeńskim Red Pillu [Married Red Pill]

Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone
Dlaczego seks jest tak ważny dla mężczyzn – Bettina Arndt
Postępowe kobiety zabijają związki – wywiad Bettiny Arndt z Suzanne Venker.

Kobiety są bardziej skłonne do zdrady niż mężczyźni – oto dlaczego
Zdradziłam mojego IDEALNEGO męża i żałuję tego. [Kompilacja]
Poznaj kobietę, która mówi, że to jej wina, że mąż ją zdradził… bo godziła się na seks z nim tylko raz na dwa lata – Sara Collins

 

Miesiąc miodowy się skończył – Ten wykres dowodzi tego, co żonaci mężczyźni już wiedzą.

https://rumble.com/v2cc99u-miesiac-miodowy-sie-skonczyl-ten-wykres-dowodzi-tego-co-zonaci-mezczyzni-ju.html