Kobiety są bardziej skłonne do zdrady niż mężczyźni – oto dlaczego

Kobiety są bardziej skłonne do zdrady niż mężczyźni

Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce około 2/3 rozwodów jest inicjowane przez kobiety, w USA jest to już 70%, a jeśli mają one wykształcenie wyższe, liczba ta wzrasta do nieco ponad 80%, to czytając ten artykuł można dojść do wniosku, że tkanina do podłogi to ustawienie fabryczne, albo kobiety chcą ślubu, ale już nie koniecznie życia małżeńskiego, co by się zgadzało jeśli nie ogarnie się kobiecego znudzenia.

 

Monogamia i jej wpływ na rozwój społeczny – Józef Kossecki
Paradoks wyboru – Barry Schwartz
Kobiece etapy niewierności – Michelle Langley

Badania wykazują, że kobiety zmagają się bardziej niż mężczyźni, jeśli chodzi o pozostanie wiernym w związkach.

“Nawet gdy twoje małżeństwo jest dobre, wciąż brakuje ci tego haju, przypływu uczuć i podekscytowania, że nie możesz jeść ani spać, gdy przeżywasz tak intensywny czas emocjonalnie i seksualnie z nową osobą. To jest to, za czym wciąż podążałam i czego nie mogłam sobie odmówić”.

Tak 45 letnia Annika z Melbourne, opisuje swoje doświadczenia związane ze zdradzaniem i jest daleka od osamotnienia pod tym względem. Według rosnącej liczby badań, wiele kobiet w długoterminowych związkach jest seksualnie odważnych i ma sekretnych kochanków.

Pogląd, że to głównie mężczyźni zdradzają, ponieważ ich partnerki tracą zainteresowanie seksem, jest przestarzały. Badania wskazują, że to właściwie kobiety bardziej zmagają się z monogamią, ponieważ nudzą się w sypialni. Kobiety pragną seksualnej różnorodności i podczas gdy niektóre tłumią swoje pragnienie, inne będą niewierne.

Siedem sygnałów, że twoja żona cię zdradza
Spojrzenie w głąb umysłu zdradzającej żony, która wniosła pozew o rozwód
Seksualna Wartość Rynkowa (SMV) – Rollo Tomassi

Ukryta strona oszustwa dotyczącego wrabiania w ojcostwo
Powód, dla którego kobiety nie chcą, aby wrabianie w ojcostwo było karalne

Kobieta niszczy feministki

 

Wednesday Martin

Wednesday Martin

Wendy „Wednesday” Martin, antropolog i autorka książki “Untrue: Why Nearly Everything We Believe About Women, Lust, and Infidelity Is Wrong and How the New Science Can Set Us Free “, odnosi się do tych nowych badań jako “wielkiej korekty”. Wendy Martin przeprowadziła wywiady z dziesiątkami socjologów, badaczy seksu i antropologów na potrzeby swojej książki o kobiecej niewierności i twierdzi, że smutny, żałosny obraz malowany na temat kobiecego libido jest rażąco błędny. Ono żyje i kopie – i jest chętne do zaspokojenia.

“Nowe badania korygują fałszywe wyobrażenia o tym, że kobiety mają mniejsze libido, że kobiety są bardziej naturalnie monogamiczne i że łatwiej jest kobietom być partnerem na całe życie” – wyjaśnia Martin. “Kobiety nie lubią seksu mniej [niż mężczyźni] – ale nudzą się seksualną powtarzalnością”.

Podczas gdy mężczyźni mogą mieć wyższy poziom spontanicznego pożądania, kobiety przejmują prowadzenie w zakresie pożądania responsywnego lub wyzwalanego.

“Spontaniczne pożądanie jest wtedy, gdy nagle myślisz: ‘Byłoby miło uprawiać seks’. Nachodzi cię jak głód lub pragnienie”, mówi Martin. “Responsywne lub wyzwalane pożądanie występuje, gdy coś sugeruje ci pomysł seksu – oglądasz lub czytasz coś, lub partner inicjuje spotkanie seksualne – i jesteś nakręcony. Dla tego typu pożądania, libido kobiet jest tak samo silne jak mężczyzn. Zinternalizowaliśmy ten pomysł, że mężczyźni są bardziej napaloną płcią, a to nieprawda”.

 

Powody, dla których kobiety zdradzają

 

Wendy Martin mówi, że mit, że kobiety zdradzają z powodów emocjonalnych, podczas gdy mężczyźni z powodów seksualnych, również jest obalany. Przytacza badania przeprowadzone przez Missouri State University na grupie kobiet, które korzystały ze strony Ashley Madison specjalnie po to, aby się zdradzać.

“[Badania te] obalają kilka naszych pieczołowitych wyobrażeń na temat kobiecej niewierności: że kobiety zdradzają tylko wtedy, gdy są nieszczęśliwe w swoich małżeństwach; że w przeciwieństwie do mężczyzn szukają emocjonalnej więzi, a nie seksualnej satysfakcji; i że kobiety po prostu ‘wpadają przez przypadek’ w romanse” – mówi Martin.

“Badane kobiety wchodziły na stronę, tworzyły profil, weryfikowały kandydatów, spotykały się z nimi osobiście i ‘przesłuchiwały’ ich. To był bardzo celowy proces. Chciały znaleźć partnerów do seksu. Zgłaszały, że są w małżeństwach bez seksu lub bez orgazmu i po prostu chciały tego, czego nie mogły dostać w domu. Ale większość z nich była skądinąd szczęśliwymi partnerami lub mężatkami, a te romanse były dla nich sposobem na pozostanie w ich głównych związkach. Tak więc, przemija mit, że kobiety, które zdradzają są nieszczęśliwymi mężatkami”.

Inny krytyczny fragment badań dr Marty Meany z University of Nevada wykazał, że “instytucjonalizacja” w długoterminowym partnerstwie tłumi pożądanie seksualne kobiet bardziej niż mężczyzn. Mężczyźni, którzy regularnie uprawiają seks ze swoimi partnerami, są bardziej zadowoleni seksualnie i ze swojego związku, ale w przypadku kobiet jest inaczej – mówi.

Dlaczego seks jest tak ważny dla mężczyzn – Bettina Arndt

“Teraz badacze seksu rozważają możliwość, że kobiety po prostu potrzebują różnorodności i nowości doświadczeń seksualnych bardziej niż mężczyźni – mówi Wendy Martin.

Kobiety takie jak 28 letnia Gabriella z Sydney, są tego świadome od jakiegoś czasu. “Miałam wiele romansów od czasu mojego pierwszego długoterminowego związku, kiedy byłam na studiach” – mówi Gabriella. “Uwielbiam seks i łatwo się nudzę, ale mężczyźni odbierają [romans] jako afront dla ich męskości. Wszyscy uważają, że powinni mi ‘wystarczyć’, a kiedy próbuję omówić sposoby utrzymania zainteresowania, traktują mnie jakbym nie była ‘normalna’. Co powinno być “normalne” – kobieta, która leży i znosi nudny seks tylko po to, by go uprawiać? To jest historia, którą sprzedano kobietom i to jest po prostu złe”.

Istnieje różnica pomiędzy przygodnym seksem w przypadku mężczyzn i kobiet, i nauka to potwierdza
Rozwiązłe kobiety. Świat staje się bardziej hedonistyczny dzięki kobiecemu wyzwoleniu.
Brutalna prawda o kobiecej naturze – Jak kobiety postrzegają mężczyzn?
Oto dlaczego mężczyźni powinni traktować kobiety tak, jak one chcą być traktowane.

Dalszym obaleniem mitu, że kobiety są stworzone do monogamii jest praca biopsycholog Meredith Chivers z Queen’s University w Kanadzie. Chivers i jej zespół zaprosili mężczyzn i kobiety do oglądania porno, podczas gdy na ich ciałach znajdowały się czujniki mierzące ich reakcje fizyczne i przepływ krwi, co wskazywało na ich podniecenie seksualne. Mężczyźni heteroseksualni byli głównie podniecani przez obrazy seksu heteroseksualnego i kobiet uprawiających seks z kobietami, ale kobiety heteroseksualne miały bardziej zróżnicowane “menu podniecenia”.

“Ciała kobiet reagowały na mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami, kobiety uprawiające seks z kobietami, mężczyzn i kobiety uprawiających seks oraz obrazy erekcji. Tradycyjnie myślimy, że mężczyzn podnieca wszystko, a prawda jest taka, że ciało kobiety reaguje na więcej bodźców seksualnych” – mówi Martin.

 

Dbanie o pożądanie i libido

 

Czy więc spuszczone z łańcucha kobiece libido zawsze prowadzi do niewierności? Nie musi, mówi Wendy Martin. Nie, jeśli kobiety potrafią szczerze rozmawiać ze swoim partnerem o swoim pragnieniu seksualnej różnorodności i przygody. Mówi, że dzięki temu można uniknąć nieuchronnej nudy, która nęka wiele długoterminowych związków.

“Kobiety zaczynają zapewniać seks usługowy. ‘On tego chce, ja naprawdę nie, ale załatwię to z nim’. Wtedy kobiety wpadają w cykl myślenia: ‘Chyba tak naprawdę nie lubię seksu’. W rzeczywistości jest tak, że nie lubią seksu z partnerem, z którym są od wielu lat” – wyjaśnia.

Prostą rzeczą, którą pary mogą zrobić, jest rozpoczęcie nowej, ekscytującej aktywności razem, takiej jak nauka pływania kajakiem lub tańca razem. “Pary dostają pęd neurochemicznych i hormonów podobnych do tych, kiedy doświadczamy szczenięcej miłości. Możesz więc uzyskać to uczucie podniecenia bez wychodzenia poza swój związek” – wyjaśnia.

“Wyobraź sobie, o ile lepsze byłyby związki, gdyby pary zrozumiały, że kiedy kobieta zaczyna czuć się seksualnie znudzona, nie musiało to oznaczać końca. Pomyśl o małżeństwach i związkach, które mogłyby się poprawić, gdyby kobiety mogły omówić swoje pragnienie seksualnej przygody i pracować ze swoim partnerem, aby znaleźć rozwiązania, które zbliżą ich do siebie.”

Źródło: Women are more likely to cheat than men – here’s why

 

Zobacz na: Tinder i początek „randkowej apokalipsy”.
Kobieta tłumaczy, dlaczego mężczyźni (ją) zdradzają – analiza.

Poznaj kobietę, która mówi, że to jej wina, że mąż ją zdradził… bo godziła się na seks z nim tylko raz na dwa lata – Sara Collins

Tinder uytkownicy - status związku

„Według firmy badawczej GlobalWebIndex (GWI), która opublikowała dane na temat Tindera ze swojego badania (2015) ponad 47,000 użytkowników na całym świecie, duża część użytkowników Tindera nie jest singlami. W rzeczywistości, badania sugerują, że 30% badanych użytkowników Tindera jest w związku małżeńskim, podczas gdy kolejne 12% jest w związku. 54% sklasyfikowało się jako single, podczas gdy 3% było rozwiedzionych lub owdowiałych.” – 7 maj 2015, 42% of people using dating app Tinder already have a partner, claims report

 

Kobiety zdradzają częściej

Potrzebuje dobrego sexu. Po prostu. Mam dość nudy w związku. Mam małe piersi, ale dobrą pupę 😉

Meska-uwaga-Moj-Skarb