Kobiece etapy niewierności – Michelle Langley

Poznaj cztery „etapy”, przez które kobiety często przechodzą w trakcie swoich długotrwałych związków.

Kobiece etapy niewierności - Michelle Langley

Małżeństwo-> Niewierność-> KRYZYS TOŻSAMOŚCI -> Separacja-> Rozwód

Czy przechodzisz przez etapy?

Etap 1

Kobiety na etapie 1 czują, że czegoś w ich życiu brakuje. Mają wszystko, czego pragnęły – dom, rodzinę, wspaniałego męża – ale czują, że powinny być szczęśliwsze. Z czasem wiele kobiet na tym etapie zaczyna tracić zainteresowanie seksem. Nierzadko poświęcają wiele energii na unikanie kontaktu fizycznego z mężem, ponieważ obawiają się, że może on doprowadzić do kontaktu seksualnego. Często skarżą się na dolegliwości fizyczne, aby uniknąć seksu i często starają się unikać chodzenia do łóżka w tym samym czasie co ich mężowie. Postrzegają seks jako pracę, nie inaczej niż przy zmywaniu naczyń czy chodzeniu do sklepu spożywczego. Niektóre kobiety na etapie  1 twierdzą, że czują się pokrzywdzone, gdy ich mężowie je dotykają. Ich ciała zamarzają i czują ucisk w klatce piersiowej i/lub uczucie ściskania w żołądku. Większość kobiet na etapie 1 ma wrażenie, że coś jest z nimi nie tak, że są w jakiś sposób wadliwe. Boją się również, że ich brak zainteresowania seksem spowoduje, że ich mężowie będą zdradzać lub, co gorsza, opuszczą je.

Każda nieszczęśliwa żona jest ofiarą gwałtu – Archwinger
Czego nie rozumiem w małżeńskim Red Pillu [Married Red Pill]

Etap 2

 

Kobiety na etapie 2 doświadczają ponownego rozbudzenia pożądania stymulowanego przez spotkanie poza związkiem małżeńskim. Niezależnie od tego, czy te spotkania z “nowym” mężczyzną wiążą się z seksem, czy też pozostają platoniczne, kobiety zazwyczaj nadają tym spotkaniom ogromne znaczenie emocjonalne. Wiele kobiet na tym etapie nie odczuwa żadnego pożądania seksualnego od dłuższego czasu. Wiele z nich doświadcza ogromnego poczucia winy i żalu, niezależnie od tego czy ich nowe związki są seksualne, czy tylko emocjonalne, czy też w obu wersjach. Większość zaczyna doświadczać czegoś, co można by nazwać kryzysem tożsamości – nawet te, które próbują pozostawić to doświadczenie za sobą. Ciągłe przypomnienia są wszędzie. Czują się winne, gdy pojawia się temat niewierności, czy to w mediach, w rozmowach z rodziną i przyjaciółmi, czy w domu z mężem. Kobiety na tym etapie nie mogą już wyrażać swojej wcześniejszej pogardy dla niewierności bez poczucia, że są hipokrytkami. Czują się tak, jakby straciły część siebie. Odzwierciedlając przekonanie społeczeństwa, że kobiety są albo “dobre” albo “złe”, kobiety będą kwestionować swój status “grzecznej dziewczynki” i czuć, że być może nie zasługują na swoich mężów. Wiele z nich będzie próbowało przezwyciężyć poczucie winy, stając się bardziej uważnymi i ceniącymi swoich mężów. Jednak z czasem wiele kobiet przejdzie od doceniania do usprawiedliwiania. Aby usprawiedliwić swoje ciągłe pragnienie innych mężczyzn, kobiety zaczną przypisywać te pragnienia potrzebom, które nie są spełniane w ich małżeństwie, lub przeszłym zachowaniom męża. Wiele kobiet stanie się negatywne i sarkastyczne, gdy mówi o swoich mężach i ich małżeństwach i nie jest to rzadkie dla pozamałżeńskich romansów.

Siedem sygnałów, że twoja żona cię zdradza

 

Etap 3

 

Kobiety na etapie 3 są zaangażowane w romanse, kończą je lub rozważają rozwód. Kobiety, które mają romanse doświadczają uczuć niepodobnych do niczego, co doświadczyły wcześniej w swoim życiu. Czują się znowu “żywe” i wiele z nich wierzy, że znalazły swoją bratnią duszę. Kobiety te doświadczają uczuć związanych z chemicznie zmienionym stanem, lub tym co jest typowo określane jako zakochanie. Kobiety te są również zazwyczaj w ogromnym bólu, bólu wybierania pomiędzy swoimi mężami a ich nowymi zainteresowaniami miłosnymi. Zazwyczaj wierzą, że to co robią jest złe i niesprawiedliwe względem ich mężów, a jednak nie są w stanie zakończyć swoich romansów. Wiele z nich często próbuje kilka razy. Przed spotkaniem z kochankami ślubują, że to będzie ostatni raz, ale nie są w stanie trzymać się swoich postanowień.

Animowany filmik w sprytny sposób przekazuje prawdę o uzależnieniu, która jest druzgocąca
Serotonina vs dopamina – 7 różnic pomiędzy przyjemnością a szczęściem – dr Robert Lustig

Nie mogąc zakończyć swoich pozamałżeńskich związków, kobiety na etapie 3 dochodzą do wniosku, że ich kochankowie są bratnimi duszami, ponieważ nie są świadome, że uzależniły się od haju spowodowanego substancjami chemicznymi uwalnianymi w początkowej fazie związku. Wiele z nich przez lata żyje w stanie zawieszenia. “Czy powinnam pozostać mężatką, czy też wziąć rozwód?” to pytanie nieustannie zaprząta umysły kobiet na etapie 3 – powszechne są również próby zainicjowania separacji przez kobiety na tym etapie. W większości przypadków, mężowie kobiet na etapie 3, podejmują daremne próby uszczęśliwienia swoich żon poprzez bycie bardziej uważnym, spędzanie więcej czasu w domu i pomaganie w pracach domowych. Bez względu na przeszłe i obecne skargi kobiet, ostatnią rzeczą, jakiej pragną kobiety na etapie 3, jest spędzanie większej ilości czasu ze swoimi mężami.

Moja żona powiedziała, że identyfikuje się jako poli i chce otwartego małżeństwa…

Powodem jaki poda wiele kobiet jako usprawiedliwienie  chęci rozstania, jest „poznanie siebie”. Przekonują one swoich mężów, że mogą być w stanie uratować swoje małżeństwo, jeśli tylko będą miały czas dla siebie. Mówią swoim mężom, że czas osobno jest jedyną nadzieją na poprawę ich obecnej sytuacji. Kobiety na tym etapie chcą uwolnić się od ograniczeń małżeństwa i spędzać więcej czasu ze swoimi kochankami. Większość z nich uważa, że w końcu ich zakłopotanie zniknie. Uważają, że w końcu będą wiedziały z całą pewnością, czy chcą pozostać w małżeństwie, czy rozwieść się i być ze swoimi kochankami. Separacja pozwala kobietom na tym etapie, cieszyć się hajem, którego doświadczają ze swoimi kochankami, bez rezygnacji z bezpieczeństwa ich małżeństw. Mężowie kobiet z etapu 3 często nie są świadomi, że ich żony mają romanse. Ich brak podejrzeń wynika zazwyczaj z [przeciągającego się] braku zainteresowania żony seksem oraz z przekonania, że ich żona jest “dobrą dziewczynką”.

Kobiety na etapie 3 mogą również doświadczać zakończenia romansu pozamałżeńskiego, a zakończenie to mogło nie być ich decyzją. Mogły być zaangażowane w związki z samotnymi mężczyznami, którzy albo stracili zainteresowanie, ponieważ związek nie mógł się rozwijać, albo których pociągnęła inna kobieta, która była singielką. Kobiety, których romanse się kończą, często doświadczają skrajnego smutku. Mogą popaść w głęboką depresję i wyrażać ogromny gniew wobec swoich mężów. Zazwyczaj nie są świadome, że doświadczają chemicznego [głodu] odstawienia z powodu nagłych zmian w chemii ich mózgu. W rezultacie wiele z nich czuje, że straciło szansę na szczęście z powodu swojego niezdecydowania.

Wierząc, że stały się bardziej świadome tego, czego chcą i potrzebują od partnera, kobiety na tym etapie często będą kładły największy nacisk na znalezienie “nowego” związku, który da im uczucie, jakiego doświadczyły w swoich romansach. Nowy związek z nowym partnerem będzie również stanowił czyste konto, szansę dla tych kobiet na odzyskanie statusu “grzecznej dziewczynki”. Niektóre kobiety będą szukały nowych partnerów podczas separacji. Inne wrócą do swoich małżeństw, ale nie emocjonalnie i nadal będą poszukiwać. Niektóre kobiety wznawiają sporadyczne kontakty seksualne ze swoimi mężami, starając się zabezpieczyć swoje małżeństwo do czasu podjęcia decyzji. Chociaż często nie są one pociągane seksualnie przez swoich mężów, pożądanie zostaje tymczasowo rozbudzone, gdy podejrzewają, że ich mężowie są niewierni, rozważają niewierność lub gdy ich mężowie wykazują oznaki, że się ewakuują i idą dalej ze swoim życiem.

Gra w Przerażenie [Dread]. Co dokładnie chcesz, żeby robiła dla ciebie twoja kobieta – Rians Stone
Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone

 

Etap 4

 

Wśród kobiet na 4 etapie znalazły się te, które zdecydowały się pozostać w małżeństwie i kontynuować swoje romanse oraz te, które zdecydowały się na rozwód. Niektóre z kobiet, które kontynuowały swoje romanse, stwierdziły, że seks małżeński uległ poprawie dzięki utrzymywaniu relacji pozamałżeńskich. Niektóre uważały, że kochanek jest bratnią duszą, ale z tego czy innego powodu nie opuściły męża i nie czuły się rozdarte między nimi. Inne zdawały sobie sprawę, że ich uczucia wzmogły się, gdy nie dzieliły się z ukochanym codziennymi urokami życia. Prawie wszystkie kobiety z tej ostatniej kategorii miały romanse z żonatymi mężczyznami. Wierzyły one, że ich romanse mogą trwać w nieskończoność bez zakłócania głównego związku któregokolwiek z partnerów.

Kobiety, które zdecydowały się na rozwód i były w początkowej fazie nowego związku, zazwyczaj wyrażały ulgę, że w końcu podjęły decyzję i zgłaszały, że znów czują się normalnie. Wiele rozwiedzionych kobiet, które wyszły ponownie za mąż i były kilka lat w swoich nowych związkach, wydawało się być nieco niechętnymi do mówienia o szczegółach swoich przeszłych doświadczeń. Wspominały jednak o poczuciu winy i żalu, że skrzywdziły swoje dzieci i byłych małżonków tylko po to, by w nowym związku doświadczyć podobnych uczuć.

Michelle Langley

Michelle Langley

Jeśli nie czytałaś książek z serii Women’s Infidelity [Niewierność Kobiet], od tego musisz zacząć. Te książki mogą oszczędzić Ci miesięcy (lub lat) niepotrzebnego cierpienia. Dowiesz się, dlaczego kobietom tak trudno jest zakończyć i pogodzić się ze swoimi romansami… oraz znajdziesz 7 kroków, które kobiety muszą podjąć, aby „Wyrwać się z otchłani!”

Źródło: Female Stages Of Infidelity—> Learn The Four “Stages” Women Often Move Through During The Course Of Their Long Term Relationships.

 

Zobacz na: Kobiety są bardziej skłonne do zdrady niż mężczyźni – oto dlaczego
Spojrzenie w głąb umysłu zdradzającej żony, która wniosła pozew o rozwód
Bycie kontrolującym nie działa
Jeden z moich największych żalów – Bridget Phetasy
Zdradziłam mojego IDEALNEGO męża i żałuję tego. [Kompilacja]
„TULLY” uwydatnia trudną prawdę między kobietami przed i po fazie olśnienia [ścianie] – wzrost liczby kobiet z depresją
Kobieta ze łzami w oczach tłumaczy, dlaczego popsutej emocjonalnie kobiety nie da się naprawić.

 

Zdradzanie – kobiety vs mężczyźni [metafizyka]

 

 

Odeszłam od męża, bo seks był nudny. Teraz mam ten sam problem z moim nowym partnerem

 

Kiedy poznałam nowego faceta, przez chwilę było świetnie. Ale mam ogromny popęd seksualny i czuję, że to ja podejmuję wszelkie wysiłki – co mogę zrobić?

Odeszłam od męża, bo seks był nudny. Teraz mam ten sam problem z moim nowym partnerem

Zostawiłem mojego męża, ponieważ jak już był seks to był nudny. Poznałam innego faceta i podczas gdy nasze życie seksualne było świetne przez jakiś czas, kiedy zamieszkaliśmy razem, to wszystko się zmieniło. To ja muszę wykonywać wszystkie ruchy. Przez przypadek dowiedziałam się, że ogląda porno, gdy nie ma mnie w domu. Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie fakt, że nasze życie seksualne jest nudne. Nigdy mnie nie dotyka ani nie uprawia seksu oralnego; Jest tylko ja, ja, ja! Co mam zrobić? Mój popęd seksualny jest ogromny i jestem rozpaczliwie nieszczęśliwa.

Partnerzy muszą nauczyć się nawzajem, jak sobie dogadzać. Każdy jest inny, więc musisz być bardzo konkretna w wyjaśnianiu – a nawet pokazywaniu – swoich potrzeb swojemu nowemu partnerowi. Jeśli zawsze pozwalasz mu uciec od bycia samolubnym, dlaczego miałby się przejmować starając się bardziej zadowolić ciebie? On nie może czytać w myślach, tak jak twój były mąż mógł – więc weź odpowiedzialność za danie mu znać, czego dokładnie chcesz. Potajemne oglądanie porno jest niezwykle powszechne wśród mężczyzn i kobiet i zazwyczaj nie wpływa negatywnie na życie seksualne partnera, chyba że dzieje się to zbyt często lub jest to nadmiernie obsesyjne. Ale rozmowa o tym może doprowadzić do zrozumienia wzajemnych potrzeb i fantazji – co z kolei może wzmocnić erotyczną więź.

Źródło: I left my husband because the sex was boring. Now I’m having the same problem with my new partner