Zdradziłam mojego IDEALNEGO męża i żałuję tego. [Kompilacja]

Jest to kompilacja fragmentów wziętych głównie z portalu Reddit, w których kobiety opisują problemy w jakich się znalazły i szukają porady lub pocieszenia.

Zdradziłam mojego IDEALNEGO męża i żałuję tego.

To urocze. Równie dobrze mogłaby wziąć swój dom, zrównać go z ziemią, wyrwać fundamenty, posolić ziemię, a potem zapytać, co może zrobić, aby uratować swój dom? Ze zdradą jest podobnie – nic nie zostanie.

Mężczyźni i kobiety nie mogą być „tylko przyjaciółmi” [Scientific American, 2012]
Siedem sygnałów, że twoja żona cię zdradza
Zdradziła Cię… co teraz?
To badanie stawia kobiety w BARDZO niekorzystnym świetle.
Bycie kontrolującym nie działa

Prawo Briffaulta: Kobiety rządzą – Dale Hartley  [Psychology Today]
Kobiety są bardziej skłonne do zdrady niż mężczyźni – oto dlaczego
Spojrzenie w głąb umysłu zdradzającej żony, która wniosła pozew o rozwód
Jak zdradzać i nie dać się złapać – Shallon Lester
Animowany filmik w sprytny sposób przekazuje prawdę o uzależnieniu, która jest druzgocąca

 

„Jestem 28-letnią kobietą, która zdradzała swojego idealnego męża, który ma 29 lat.”

Tak, był idealny. Był tak idealny, że go zdradzałaś.

– Doskonale.

– Weźmy się za to.

„Z góry przepraszam. To będzie długa opowieść. Czuję, że musisz poznać historię naszego związku, aby w pełni zrozumieć ból i cierpienie, na które narażam teraz miłość mojego życia. Więc proszę, okaż mi cierpliwość. Będę pisała tak długo, aż wszystko wyłuszczę. Trzy lata temu zdradziłam mojego idealnego męża, którego kocham bardziej niż samo życie. Dziś rano dowiedział się o tym od osoby, z którą go zdradziłam. Teraz chce rozwodu. Mój mąż – nazwijmy go Mike – i ja jesteśmy małżeństwem już od pięciu lat. Razem prawie siedem lat.”

– Doskonale.

– „Zdradzam mojego idealnego męża po tym, jak zostałam uwiedziona przez seksownego faceta…”

– Nieźle.

O rany. Właśnie dlatego jestem przeciwny byciu w związku i małżeństwu. Nie rób tego. To nie jest tego warte. To strata czasu.

„Cześć. Mam 35 lat i mamy synka, który ma dziewięć lat. Mój mąż ma 39 lat. I nikt nigdy wcześniej nie wszedł między nas. Traktuje mnie jak księżniczkę.”

[Postaw ją na piedestale, a zacznie patrzeć na Ciebie z góry]

– „Traktuje mnie jak księżniczkę.”

– Doskonale.

– „Byłam z nim (ma 33 lata) w związku przez siedem lat. Rozpadł się około miesiąca temu. Nasz związek rozpadł się głównie dlatego, że przez około dwa miesiące miałam romans emocjonalny z innym facetem. Mój były partner dowiedział się o tym. Nasz związek był pod wieloma względami idealny. A on jest idealnym partnerem życiowym. Jesteśmy kompatybilni pod względem naszych poglądów, celów życiowych, kariery, niektórych hobby, zainteresowań, jedzenia, itp. Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi i mogłam na nim polegać w każdej sprawie. Jest inteligentny, zabawny, niesamowicie zrównoważony pod względem emocjonalnym. Naprawdę ma poukładane w głowie. I prawdopodobnie jest najmilszym, najbardziej zdyscyplinowanym i po prostu jednym z najbardziej autentycznych i bezkonfliktowych ludzi, jakich znam. Wszyscy go lubią i uważają, że robi bardzo dobre wrażenie jako osoba.”

– Doskonale.

– „Oto mała przedakacja. Jestem z moim mężem od prawie siedmiu lat. Pobraliśmy się w ciągu roku od naszego pierwszego spotkania i mamy razem dwójkę dzieci. Jest niesamowitym mężczyzną i niezwykłą osobą. Przystojny, dobrze wykształcony, ma dobrze płatną pracę i nigdy mnie nie zdradził ani nie zlekceważył w żaden sposób zanim to wszystko się stało. Moi bliscy przyjaciele i rodzina zawsze przypominają mi o tym, jakie miałam szczęście w życiu, że go spotkałam i jakim jest niesamowitym facetem. Kiedyś patrzyłam na nas jak na bratnie dusze. Około rok temu wyszłam z grupą przyjaciół na imprezę urodzinową, na której strasznie się upiłam i przespałam się z mężczyzną, który flirtował ze mną przez całą noc. Po raz pierwszy od wielu lat czułam się tak dobrze. I nie potrafię wyjaśnić dlaczego. Jednak ostatecznie pojechałam z nim do niego. W ciągu kilku minut od uświadomienia sobie, jaki błąd popełniłam, zamówiłam taksówkę do domu i przyznałam się mężowi, płacząc, czując niesamowity żal i dosłownie nienawidząc się za to.”

– Doskonale.

„Mój mąż chce rozwodu. Prawda jest taka, że nie winię go za to. Bardzo go zraniłam w zeszłym roku, kiedy odkrył niestosowne SMSy między moim szefem a mną. Czuję do siebie obrzydzenie ze względu na to, że angażowałam się w i ciągnęłam takie bzdury, kiedy w domu miałam niesamowitego męża. W ciągu tego roku poświęciłam sporo czasu na autorefleksję. I jestem pewna, że znam katalizator tego zachowania i niedawno zaczęłam szukać profesjonalnej pomocy w kwestii skłonności samobójczych, które mam po jego odejściu. Aby poznać jego wersję zdarzeń, proszę zerknij na jego post. Jego nazwa użytkownika to…”

– Umieszczę go tutaj, na ekranie. Tak, rzućmy okiem też na jego wersję zdarzeń. Interesujące.

„Boli mnie to jego poczucie, że nigdy go nie kochałam lub że moje działania miały z nim coś wspólnego. Nie miały. Niestety byłam niedojrzała, by zaangażować się i cieszyć się tą uwagą [atencją], mimo że wiedziałam, że ta relacja nigdy nie wykroczy poza wiadomości.”

„W głębi serca wiem, że mój mąż wie, że do niczego nie doszło. Lecz to nie zmienia samego faktu zdrady. Tak, posiadanie skłonności samobójczych przez kogoś jest niezdrowe, ale po prostu nie mogę ruszyć naprzód z życiem.”

– Doskonale.

– Zaczyna od słów: „Siedziałam w internecie szukając pomocy i natknęłam się na tę stronę, więc postanowiłam dołączyć i opowiedzieć moją historię. Tak więc mój mąż i ja jesteśmy razem od 10 lat. Mój romans trwał tylko kilka miesięcy i muszę powiedzieć, że był niesamowity, kiedy trwał. Seks był wspaniały. A z moim kochankiem po prostu dobrze spędzało się czas. Jakkolwiek śmieszne by to nie brzmiało, wciąż kochałam i nadal kocham mojego męża. I nigdy nie zostawiłabym go dla kochanka. Jest wspaniałym mężem.”

Lecz musiałaś mieć kochanka, prawda?

„Był bardzo zajęty pracą – jest programistą – i w ogóle nie zwracał na mnie uwagi, więc wyszłam na miasto szukając kogoś, kto mnie pocieszy. Cóż, wszystko się posypało po tym, jak mój mąż poszedł za mną do motelu, w którym spotkaliśmy się z moim kochankiem. Mój mąż, o ile dobrze pamiętam, nigdy nie był osobą niebezpieczną czy agresywną. Jednak w tym pokoju motelowym był zupełnie inną osobą. Zawsze powtarzał, że przekleństwo jest zarezerwowane dla nieinteligentnych ludzi. Cóż, przeklinał i krzyczał na mnie. Potem wdał się w walkę na pięści z moim kochankiem, którą nawiasem mówiąc, mój kochanek przegrał w strasznym stylu. Kiedy skończył, mój kochanek leżał na ziemi i był cały posiniaczony.”

– Doskonale.

– Zaczyna od słów: „To historia godna książki. Lecz ja chcę tylko, żeby moi rodzice zostawili mojego męża w spokoju i może wykazali chęć bycia wspaniałymi dziadkami, którzy będą mili dla ojca swoich wnuków. Około trzy lata temu zdradziłam męża. Natychmiast to odkrył.”

Odkrył.

„Sądzę, że nie mogłam być bardziej głupia. Byliśmy bardzo szczęśliwym małżeństwem, a ja czułam się w pełni usatysfakcjonowana i mogłam z nim rozmawiać o wszystkim. A jednak wystarczyło, że poczułam uniesienie w połączeniu z chęcią przeżycia przygody i zniszczyłam to wszystko.”

– Doskonale.

 

Zdradziłam mojego IDEALNEGO męża i żałuję tego | Kompilacja [napisy PL]

 

 

 

Zdradzanie – kobiety vs mężczyźni [metafizyka]

 

Wzorcowy przykład reakcji na zerwanie – Jerry Seinfeld