Bycie kontrolującym nie działa

Bycie kontrolującym nie działa

Poprawną reakcją na zerwanie jest krótka odpowiedź: “Okej”.

Rian Stone: Szkoda, że jest tyle wspaniałych raportów z pola walki, jak ten. Facetów już dawno nie ma, a trudno znaleźć jakieś ciekawostki. Chcę poniższy tekst  umieścić w muzeum:

Próbowałem wszystkiego, próbowałem każdej taktyki bycia kontrolującym. To nie działa, to czysta strata twojego czasu. Nie stań się taką jak ja kiedyś, kontrolującą łajzą.

–    Jeśli kobieta chce zdradzać, to cię zdradzi.
–    Jeśli kobieta chce pogadać z innym mężczyzną, to zrobi to.
–    Jeśli kobieta chce zrobić cokolwiek jej do głowy przyjdzie, to to zrobi.

Byłem kontrolującym facetem, byłem szalonym facetem, byłem miłym facetem, byłem nawet miłym kontrolującym facetem (przykład: byłbym wdzięczny, gdybyś po prostu nie rozmawiała z innymi facetami).  To po prostu kurwa nie działa, obsesyjnie myślałem jak sprawić, żeby moja kobieta była wierna, robiła dokładnie to co mówię, nie rozmawiała z nikim itp. Wymyślałem wyimaginowane interakcje jej rozmów z facetami, kombinowałem jak cholera.

Nabawiłem się leków, miałem przemożne przeczucie w jelitach (zaufaj mu), stałem się obsesyjny i zwariowany. Zbytnie zaangażowanie w kogoś, jest jak chorobą; pozwalasz sobie odlecieć i inwestujesz wszystko, w jedną osobę; to nie jest tego warte.

–    Wszystko się zmieni, kiedy zaczniesz mieć wywalone,
–    Wszystko się zmieni, gdy będziesz pracował nad tym, by stać się najlepszą wersją siebie,
–    Kobiety zmienią swoje nastawienie w stosunku do ciebie, na lepsze.

Ale bycie kontrolującym nie jest sposobem na poprawę tego nastawienia, nic nie zmieni w jej zachowaniu.  Jedna z moich starych kobiet (mam jej dość i jestem zajęty kimś innym) mówiła o tym, jak jej chłopak powiedział “Jeśli będziesz rozmawiać z facetem, złamię mu pieprzoną szczękę; rozerwę go na strzępy”.  W międzyczasie byliśmy na małym spotkaniu i ona chciała, żebym ją pieprzył przez cały czas. Ponadto, właśnie powiedziała mi, że zdradzała i umawia się z innym facetem od kilku tygodni.  Mówiła też swojej przyjaciółce, że mam “świetnego kutasa” i była podekscytowana, kiedy myślała, że będę ją pieprzył.  Współpracownica w mojej pracy również lubi ze mną rozmawiać i mówi mi o tym, jak jej chłopak byłby zły i grozi jej, żeby nie rozmawiała z żadnymi facetami.

Kontrolowanie nie działa, byłem kontrolującym facetem; przerabiałem to, to kompletna strata czasu. Jeśli nie podoba ci się to, co robi kobieta, graj uczciwie i wycofaj uwagę [atencję].

Groźby nie działają, robisz z siebie głupka. Pomyśl o swoim zachowaniu z perspektywy osoby trzeciej.

Źródło: Being Controlling Doesn’t Work

 

Zobacz na: Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo
Mit bratniej duszy – mit tego jedynego/tej jedynej – Rollo Tomassi
Konieczne kłamstwa, proste prawdy – Daniel Goleman
10 praw ogarniętego mężczyzny – dr Paul Dobransky

Dominacja i uległość w małżeństwie: model kapitana i pierwszego oficera
Czego nie rozumiem w małżeńskim Red Pillu [Married Red Pill]
Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone
Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone

 

 

Meska-uwaga-Moj-Skarb