Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone

27 Listopad 2018

Gry o władzę - przewodnik terenowy

“Kobieca próba zawładnięcia tobą psychicznie będzie przebiegać według pewnych stopniowych etapów, które w przewidywalny sposób zachodzą z matematyczną precyzją. Teraz szczegółowo omówimy każdy z następujących etapów:

  • Testowanie samca
  • Próba nawiązania komunikacji
  • Zaangażowanie go w pracę
  • Ewolucyjny egoizm
  • Samostanowienie

W zależności od samooceny kobiety istnieją duże różnice w sposobie, w jaki te etapy będą się rozgrywać. Jeśli kobieta ma wysoką samoocenę, będzie cię testować i manipulować tobą w zupełnie inny sposób niż kobieta, która ma niską samoocenę.” – Practical Female Psychology: For the Practical Man

Killologia

 

Jeśli nie dzielisz się informacjami, walczysz o władzę i status.

Niektóre badania zostały przeprowadzone podczas pierwszej wojny światowej, ponieważ większość żołnierzy podczas bitwy nie strzelała z zamiarem zabicia swojego wroga. Ludzie słusznie mają moralną awersję do zabijania, bądź tu mądry. Historyk działań bojowych i weteran I wojny światowej, generał brygady Samuel Lyman Atwood Marshall, miał kilka rewelacji w tym temacie, jedna z nich to: podczas treningu, jeśli zmieniono tarcze strzelnicze typu okręgi z kropką w środku na ludzkie sylwetki, mogłeś ominąć tę moralną awersję i przekształcić ją z moralnej awersji w instynktowny akt. Teo rodzaju trening z ludzkimi podobiznami przekształcał to w instynkt i szkolenie tego typu znacznie zwiększyło współczynnik zabijania ludzi. To dało mi do myślenia, bo z odpowiednimi narzędziami mogę rozwinąć ten inaczej nieosiągalny pakiet zachowań z Mrocznej Triady. Kiedy myślisz o mężczyznach z naturalną grą [naturalni uwodziciele], to mają oni tendencję do po prostu internalizacji ich sukcesu z kobietami, myśląc, że nie wiedzą, co robią. Prawdziwi do szpiku kości psychopaci, prawdziwi makiaweliści i prawdziwi narcyzi nie są samoświadomi. Prawdziwe ciemne triady wpadają w kłopoty, zwłaszcza gdy pojawiają się problemy i wymagają myślenia poza schematami. To jest ich jeden, bardzo przydatny młotek, a do wszystkiego podchodzą tak, jakby to były gwóździe.

Człowiek, który wyciąga nóż w twoim kierunku, jest w niekorzystnej sytuacji… Psychologicznie ma tylko jedną broń. Jego myślenie jest więc ograniczone do użycia tej jednej broni. Ty, z drugiej strony, myślisz o wszystkim co możesz wykorzystać jako broń. Myślisz o wszystkim wokół siebie i niego. Masz wszystkie zalety, kiedy o tym pomyślisz.

Ciemna triada a atrakcyjność seksualna kobiet

Moją zaletą jest to, że nie jestem naturszczykiem. Uczę się świadomie i rozumiem, każdego dnia, jak najlepiej pracować ze strategią. W tym przypadku, zrozumienie zaangażowania w otwarte i zamknięte rozmowy [komunikację]. W Ciemnej Triadzie nie chodzi o to, że są kompletnymi psychopatami, mają nieprawidłowości w mózgu i nie mogą nic na to poradzić. Narcystyczne zaburzenie osobowości jest spowodowane nieprawidłowościami w mózgu lub traumą z dzieciństwa, nie można się tego nauczyć. To, do czego dążę, to nauka tego jak sprawić aby przejść z okrągłych tarcz do tarcz w kształcie ludzi, dzięki czemu będę lepiej przygotowany na sytuacje, w których jest to potrzebne.

Otwarta rozmowa [komunikacja] to sposób, w jaki większość ludzi wchodzi w interakcje. Otwarte rozmowy polegają na wymianie informacji. Wszystko, o czym myślisz, gdy wyobrażasz sobie rozmowę pracowników omawiających pracę, a także obejmują one wyrażanie stanów emocjonalnych. Wszystko od “tak się rozwiesza pranie” aż do “kiedy nazywasz mnie suką, to sprawia, że czuję się źle”.

Zamknięte rozmowy [komunikacja] to sposób angażowania się w zachowania związane z poszukiwaniem dowartościowywania [walidacji] i harmonii/statusu. Kiedy sprawy mają się dobrze i ludzie są stabilni, otwarte rozmowy są normą. Nuda, walka o władzę i niezadowolenie zachęcają do zamkniętej komunikacji. Zaangażowanie do zamkniętej komunikacji otwartej rozmowy zawsze spieprzy sprawę.  Będziesz za bardzo się starał, lub wywalisz się i dasz dziewczynie panowanie nad swoją ramą, co żadnemu z was nie przyniesie nic dobrego.

Prawdziwy powód, dla którego twój mąż nie chce się przed tobą otworzyć

 

Nie jedz farby

 

Jeśli nie jesteś w stabilnym długoterminowym związku lub małżeństwie, mogę myśleć o kilku powodach, aby angażować się w zamkniętą komunikację. Narzędziem nr 1 w twoim zestawie narzędzi jest odłączenie się [uwolnienie się] i zawsze powinno być twoim pierwszym wyborem. Kiedy zdecydowałeś się wziąć na siebie cudowny ciężar kobiecego towarzystwa, cedujesz [zrzekasz się] trochę wolności w zamian za jej wartość dla ciebie. Laska którą niedawno poznałeś [talerz] jeszcze nie zasłużyła na to. Jeśli jest to Twoja dziewczyna, to wymaga nieco więcej przygotowań, aby się jej pozbyć. Jeśli to żona, to związane są z tym  zobowiązania prawne i czasem długa separacja. Dziecko dodaje do równania zaangażowanie na całe życie. W miarę jak idziesz w górę listy, te narzędzia stają się bardziej przydatne, przynajmniej dla mnie.
Jedno zastrzeżenie dla Ciebie, nie bądź na spektrum z tym szajsem podczas tinderowych randek. Nie bądź dupkiem z aspiracji.

Zachowanie indukowane poszukiwaniem walidacji [dowartościowywania się]

 

Zachowanie poprzez które chcesz się dowartościować to trucizna. Jesteś swoim własnym sędzią. To rozbraja około 80% mocy w zamkniętej komunikacji przeciwko tobie. Należy skupić się na harmonii i statusie. Dzieci myślą o rozmowach w jednym wymiarze. Status, czyli czy jestem lepszy od ciebie, czy gorszy; lub, harmonia, czy jestem z tobą, czy przeciwko tobie? Oglądając moje stare kreskówki z lat 80. widzę język w jednym wymiarze.

To, że kobiety są tak dobre i mocne w gadaniu, to najprawdopodobniej dlatego, że nigdy nie oglądały bajek typu Thundercats w dzieciństwie. Mama chyba miała rację, telewizja niszczy mózg. Zamiast tego, wyobraź sobie rozmowę w dwóch wymiarach, które wykorzystuję do zdefiniowania 4 archetypów rozmowy:

– Protekcjonalność [potępienie] – jestem lepszy od ciebie i jestem dla ciebie.
– Pogarda [lekceważenie] – jestem lepszy od ciebie i jestem przeciwko tobie
– Błaganie – jestem gorszy od ciebie i jestem dla ciebie
– Bezczelność [impertynencja] – jestem gorszy od ciebie i jestem przeciwko tobieGry o władzę - Rian Stone

Z kilkoma, standardowymi czerwono pigułkowymi interakcjami.

 

Powyższy wykres ilustruje tę koncepcję. W zamkniętej komunikacji każda osoba jest za lub przeciw drugiej osobie, a także uważa się za lepszą lub gorszą od drugiej osoby. To jest status, i harmonia. To nie są obiektywne etykiety, liczy się umysł mówiącego. Kobiety lepiej potrafią przekonywać same siebie co do poziomu własnego statusu, więc ich niewiedza daje im przewagę poprzez irracjonalną pewność siebie. Narcyzi również to mają. Jako mężczyzna, Twoją najlepszą obroną przed fałszywą pewnością siebie jest kompetencja. Następnie dodaj do tego irracjonalną pewność siebie popartą krwią i potem. To przychodzi z czasem w trakcie budowania własnej ramy, i to z dobrego powodu. Mężczyźni nie dostają korzyści z samego faktu niewiedzy, ciężar wydajności jest suką. Plus, sposób w jaki faceci mają tendencję do interakcji sprawia, że kompetencje są dość prostą rzeczą. Wszyscy ustalamy, kto ma jaki status w hierarchii.

“Kobiety nie kłamią… Myślą, że mówią prawdę… Po prostu nie wiedzą, co czują, dopóki tego nie poczują.”

Konieczne kłamstwa, proste prawdy – Daniel Goleman

Początkowo byłem reaktywny gdy prowadziłem otwartą rozmowę, a kobieta zamkniętą. Gówno testy pojawią się z powodu dysharmonii i potrzeby sprawdzenia statusu. Moim celem końcowym jest wygrana w grze o status. Moja harmonia pochodzi z bycia samcem o wysokiej wartości. Tak długo, jak mam ustanowione oba, to ona albo będzie się kręcić wokół, albo odejdzie. To tutaj władza w związku może być zdobyta lub utracona, jedno starcie na raz. Carl z Black Label Logic nazywa to śmiercią od tysiąca ustępstw [przyzwoleń]. Kiedy ludzie mówią o posiadaniu wysokiej Inteligencji Emocjonalnej, jako korelatu dla Ilorazu Inteligencji [IQ], to właśnie tego typu rzeczy mają na myśli. Uważam inteligencje emocjonalną za odpowiednik frenologii, choć w tym przypadku jest to wystarczająco bliski opis.

Ludzie o wysokim ilorazie inteligencji budują narody. Ludzie o wysokiej inteligencji emocjonalnej budują rzeczywistość. Odbieranie gówno testów, popchnij-ciągnij, emocjonalne zaangażowanie. Mężczyzna musi przejąć nad tym wszystkim inicjatywę, gram w tej przestrzeni, mówiąc [językiem] łymeńskim [womaneese]. Gdy dostrzegasz i wiesz o takich interakcjach, bardzo łatwo jest je zauważać w przyszłości. Nie tylko w przypadku kobiet, widzisz je cały czas, angażując się w media społecznościowe, czy normalne rozmowy.

Zamknięta komunikacja to manipulacyjne narzędzia do utrzymania, sprawdzenia lub przesuwania statusu. Są to również sposoby na stworzenie lub usunięcie harmonii. Kiedy dziewczyna zachowuje się bezczelne lub jak pogardliwe cipsko, aby mnie rozzłościć z jakiegokolwiek powodu? To popycha mnie do dysharmonii, więc jesteś manipulowany do błagania dziewczyny, gdy jest bezczelna. To naprawdę sprytna manipulacja. Natychmiastowy wzrost statusu. Kiedy moja dziewczyna robi mi gówno test, daje mi stery, aby sprawdzić, czy mogę prowadzić, a ona może się podporządkować. Ona jest na krawędzi. Trochę protekcjonalna, trochę błagalna, to nadal manipulacja, choć w tym przypadku jest to dla nas obu korzyść. Albo ogarniasz temat i ona się podporządkowuje, albo spierdolisz sprawę, a ona umniejsza cię za to, że myślałeś, że byłeś warty uwagi. W takich sytuacjach gierki typu popchnij ciągnij mają sporo sensu, bo jest to taniec zaangażowania między statusem a harmonią.

Główne wydarzenie, nuklearny test komfortu, oba pochodzą z pozycji, gdzie dziewczyny zdają sobie sprawę, że mają 0 władzy w potyczce, a podczas gdy są zdesperowane za harmonią, sprawdzają status, a następnie uległość. Łzy, desperacja; intencją jest manipulowanie mężczyzny poprzez jej łzy do poddania się jej, lub potraktowania ją tak jak jej surowy, ale kochający ojciec. Zapewniasz ją o jej miejscu w twoim życiu, zastępujesz stary status nowym. Ostatni wysiłek, by mnie przetestować.

[Ojciec dla córki to w zasadzie jedyny mężczyzna, która daje jej uwagę bez chęci dobrania się do jej cipki.]

Mężczyźni i kobiety nie mogą być „tylko przyjaciółmi” [Scientific American, 2012]
Negatywna Asercja, Negatywne Zapytanie, Zamglenie, Zacięta Płyta

Zacząłem tworzyć mapy moich argumentów, mapy moich normalnych rozmów, to było oślepiająco oczywiste, kiedy wiedziałem, jak na to patrzeć. Jest wiele narzędzi czerwono pigułkowych, których się nauczyłem, a które łatwo się do tego odnoszą:

Zgadzaj się i wzmacniaj – Protekcjonalność [potępienie]
Rozbawione mistrzostwo/Asertywny Humor – Protekcjonalność [potępienie]
Zamglenie – Odwrócenie uwagi
Atomowe bombardowanie gówno testów – Pogarda

Obejmuje to nie tylko zaliczenie prostych gównianych testów, ale także koncepcję popchnij/pociągnij! Różnica polega na tym, czy jestem reaktywny, czy proaktywny. Zaangażowanie emocjonalne jest jak kocimiętka dla kobiety, wiem to od czasów PUA. i jeśli ty tego nie zainicjujesz, ona w końcu to zrobi. Gram, żeby wygrać, więc równie dobrze mogę się obrazić. Określam to jako sztuczne oburzenie. Poza tym jest piękno w tworzeniu własnego dramatu poprzez zamknięte rozmowy. To skraca czas reakcji na przypadkową kłótnię o 1 w nocy, kiedy nie może spać, a ja byłem dupkiem z jakiegoś wymyślonego powodu. Zamiast tego wybieram jakieś nieistotne bzdety z dupy wzięte, w które po prostu nie inwestujesz, więc możesz się odłączyć, zastanowić i uczyć, bez poważnych konsekwencji.

Podczas moich interakcji muszę być świadomy wzajemnego oddziaływania. Dobrą praktyką jest bawienie się stanami harmonii, aby zobaczyć, które z nich tworzą dynamikę, z którymi ludźmi. Poza tym zauważyłem, że w przypadku kobiety, która natychmiast rezygnuje z jakiejkolwiek zamkniętej komunikacji, jest już przeniesiona. Mogę nie mieć wielu zestawów danych dotyczących związków i/lub zerwań, z którymi mam duże doświadczenie. Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, to apatia. Gdy kobieta rezygnuje z dramatu, jest to pierwszą oznaką, że zaczyna włączać światło, by iść dalej.

 

Przykład

 

To wszystko to dużo tła i teorii, opartych na czytaniu, uczeniu się, działaniu, stosowaniu, obserwowaniu, a następnie ponownym działaniu. To są wytyczne, których używam, rozwijając moją umiejętność przemawiania by uzyskać przewagę. Ta komunikacja obejmuje nie tylko słowa, w rzeczywistości wiele z nich dotyczy mowy ciała, mimiki i kontekstu. To twoje ręce, stopy, głowa. Użyj wszystkich swoich narzędzi lub stracisz swoje zalety. Mam kilka praktycznych wskazówek:

Przestań traktować wszystkie interakcje jako interakcje otwarte, bądź świadomy zamkniętych interakcji. Język ciała ma tu kluczowe znaczenie. Musisz szukać zaangażowania emocjonalnego, zawsze dadzą znać co się dzieje.

Jeśli nie jesteś w stanie skutecznie odczytać mowy ciała, najlepiej podejść do wszystkich interakcji tak, jakby były interakcjami zamkniętymi. Bardzo łatwo jest wrócić do otwartego dialogu, ale bardzo trudno jest przejść do takiego dialogu. Z konkretnego sformułowania wszystko, co dotyczy twojego charakteru, twoich działań podczas kryzysu lub jakiejkolwiek oceny, prawdopodobnie będzie komunikacją zamkniętą.

Jeśli twoim pierwszym odruchem jest założenie, że druga osoba nie do końca rozumie sytuację i musisz to wyjaśnić (będziesz się za bardzo starał, lub wywalisz się i dasz dziewczynie panowanie nad swoją ramą), mając nadzieję, że nieporozumienie samo się rozwiąże, to poddajesz się w starciu o status, zanim padły pierwsze strzały .

Przestań używać interakcji polegających na poszukiwaniu dowartościowania [walidacji], a zamiast tego bądź świadomy dynamiki. Zamykanie mordy to tymczasowe narzędzie, używane do zmiany naturalnych skłonności człowieka nadmierne staranie się, szukania dowartościowania i błagania. Stulenie mordy nie polega na ukrywaniu faktu, że jesteś emocjonalną łajzą, kiedy ona gada, ale na obserwowaniu i uczeniu się.

 

Narracje

 

Sposób poruszania się między stanami? Jednym słowem narracje. Pisarz beletrystyczny buduje światy. Źli pisarze spędzają większość czasu na wyjaśnianiu światów. Dobrzy pisarze robią odniesienia podczas interakcji w świecie. Wielcy pisarze płynnie przenoszą postacie z jednego punktu do drugiego w świecie, jak doskonale zaprojektowana maszyna. Sugeruję książkę Venkatesha Rao TEMPO, aby dowiedzieć się więcej o podejmowaniu decyzji w oparciu o narrację.

 

Przykład

 

Przed końcem kariery wojskowej dostawałem ataków paniki z pewnych powodów. Tak jak mówi prawo Briffaulta, kiedy przestałem być wartościowy, zaczęła planować wyjście ze związku, przerabiać narrację i moje dni w tym związku stały się policzone, zegar tykał. W chwilach słabości w które angażuje się kobieta, są tymi w które zawsze się zaangażuje. Rekin nie zaatakuje bez pływającej przynęty w wodzie. W chwili przypadkowej jasności umysłu, podczas pewnego paskudnego gównianego testu, który był w 100% bezczelny, miałem swoją pierwszą niezdarną udaną zamkniętą interakcję:

„Słuchaj, jeśli myślisz, że to gówno (ataki paniki) będzie trwać, to możesz się odpieprzyć. Z czasem wyjdę z tego. Więc zamknij się, kurwa, bo będę pamiętał, co odwalałaś [Pogarda]”.

Porzuciła temat. To było prymitywne, niezbyt kompetentne i bardziej gniewne niż przekonujące, ale przechodziło od [jej] bezczelności i [mojego] błagania do [mojej] pogardy i [jej] wycofania się. To był krok we właściwym kierunku. Mniej więcej w tym czasie zacząłem czytać 48 praw władzy.

Przechodząc do mojego głównego [przełomowego] wydarzenia, wiele miesięcy później. Skończyłem czytanie książek 48 praw władzy, Książe i TEMPO. Miałem kilka pomniejszych testów po drodze i pomyślałem, że kumam te rzeczy. Mam już zaplanowaną separację finansową. Wszystkie nasze splątane finanse zostały rozdzielone w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Mam fundusz „pierdol się”, a agent nieruchomości czeka na mój telefon odnośnie sprzedaży. To nie był blef, to nie były zwykłe słowa.

Wybierałem się na naszą randkę, a ponieważ nie zachowywała się w sposób wskazujący na szanowanie mnie w czasie kiedy ją zaprosiłem, to nie poszła w najbardziej bezczelny sposób. Po 4 godzinach wróciłem do domu. Noc jeszcze się nie skończyła, poszedłem na taras napić się kilku drinków na after party. Podeszła, żeby obsrać mnie kupą gówna, jednak znalazła mnie otoczonego w jacuzzi pełnym dziewczyn, śmiejących się i dobrze się bawiących. To było jak strzał w brzuch, potyczka się rozpoczęła. Bezczelność spotkała się z protekcjonalnością i obojętnością. Potulnie zapytała, czy idę do łóżka [od bezczelności do błagania].

Kiedy wróciłem do domu? Panika i błaganie z jej strony. Każdy mężczyzna, który przeszedł przez Główne Wydarzenie, zobaczy coś podobnego. Jedyna różnica? Moje fundamenty zostały zbudowane, wróciłem do mojej „kategorii wagowej”, zastosowałem Przerażenie, inne kobiety pojawiły się na scenie. W ciągu 6 miesięcy byłem wolnym człowiekiem z pieniędzmi na 2 lata z możliwością zamieszkania w górach, jeśli bym tak chciał. Byłem psychicznie, finansowo i fizycznie przygotowany na spalenie do samej ziemi całego obecnego życia i rozpoczęcie od nowa. Było jasne, że nadszedł ten moment, o którym mówiłem wiele miesięcy temu. Byłem na wpół pijany i po prostu pozwoliłem, by chipsy spadały tam, gdzie spaść mogą. To był mój moment, by odzyskać swoje życie, to, które oddałem za o wiele za tanio, i w tym momencie wystarczyło, że się pojawiłem w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.

Bądź mądrzejszy ode mnie, sugerowałbym trzeźwość podczas tych starć. To zadziałało tylko dzięki praktyce i powtarzaniu, przyszło naturalnie. To jest skrócone zestawienie dobrego, godzinnego testu komfortu. Znowu było niezdarnie, ale byłem lepszy niż wcześniej. Niedługo będę wolnym człowiekiem. Nie byłem samolubny przez 10 lat, kiedy mnie znała. Od teraz zatroszczę się o siebie.

Jeśli nie chcesz się z tym zmagać, to rozumiem, mam wystarczająco dużo pieniędzy odłożonych na separację. [Protekcjonalność/Pogarda]. Byłem nowym uroczym dupkiem.

A co się stało następnego dnia? Zrobiła mi porządne śniadanie, z fajnym seksem w ciągu dnia. Każda interakcja (pamiętając, że ostatnie 6 miesięcy to tylko pogarda) była w 100% uległa. To było największe emocjonalne uwolnienie w jej życiu. Po raz pierwszy posmakowałem właściwej rozmowy o władzy i bardziej harmonijnej interakcji z moją dziewczyną. Jedynym szczegółem, który mi się utkwił, było patrzenie wstecz. Obserwowanie chomika pracującego z narracją, którą jej przekazałem, lub oglądanie kobiety w czasie rzeczywistym. Największy wpływ wywarł mój jednorazowy komentarz na temat planów separacji. Miałem fundusze specjalnie na wyjazd i było to zaplanowane co do dolara.

Czyny mówią więcej niż słowa.

Zmieniłem styl konwersacji i zacząłem prowadzić interakcję. Stworzyłem narrację, która zakotwiczała decyzje i wrażenia, jakie miała w związku z naszą interakcją. Skończyła się ta walka, którą toczyła beze mnie przez ponad pół roku. Po późniejszej gadce w stylu „Pojednania z Jezusem”, miała przed sobą drogę, wszystko, co musiała zrobić, to ją przejść. Stałem się z prawdziwego zdarzenia kapitanem tego statku, to był pierwszy dynamiczny oficer i lepsze życie.

 

Dlaczego jest taką pizdą?

 

Czyli dla faceta, który ciągle zadaje sobie pytanie, dlaczego jego żona jest taką pizdą? Po co ta kłótnia? Przecież rozmawiali tylko o naczyniach! Oto odpowiedź dla Ciebie. Podchodzenie do wszelkiej komunikacji jako do komunikacji otwartej, kiedy jesteście w obszarze zamkniętego komunikowania się, automatycznie wpycha nas w archetyp błagania. Tłumaczenie się jest w takich sytuacjach błaganiem. Tracisz trochę statusu. Właściwa treść rozmowy nie ma znaczenia. Dzielenie się informacjami nie ma znaczenia. Czy to prawda czy nie, nie ma znaczenia? Tak, to nie ma znaczenia. To jest gra o władzę i powinieneś mieć narzędzia do angażowania, odłączania i ustanawiania swojego przyczółku, ustanawiania ramy rozmów w ramach swojej narracji. To nie mogą być sztuczki. Nie możesz tego udawać. To działa po tym, jak włożyłeś znaczną pracę w fundamenty, a nie zbudowałeś sobie dom na piasku. Jeśli to wszystko jest udawane, ona sprawi, że to gówno jakim jest wasz związek rozpadnie się jak domek z kart.

—    Uporządkuj swój Męski Plan Działania, podnieś swoją wartość do punktu, w którym będziesz mógł wzbudzić szacunek, jeśli nie u tej kobiety, z którą jesteś, to u innej lub wielu.

—    Uporządkuj swoje finanse i miej je pod kontrolą.

—    Uporządkuj swój filozoficzny dom. Przestań sabotować siebie otwierając usta, przestań szukać aprobaty.

—    Gdy to wszystko jest już na miejscu, naucz się rozumieć dynamikę władzy w rozmowach. Chodzi o władzę i harmonię. Buduj swoją emocjonalną inteligencję, buduj swoje umiejętności konwersacyjne. Znajdź techniki, które działają, bo zawsze będą nieco inne, w zależności od relacji.

I do jasnej cholery. Jeśli nie masz pół miliona w nieruchomościach, dziecka, albo długotrwałego rozwodu jako konsekwencji permanentnego oderwania od rzeczywistości, to nie igraj z ogniem, odejdź. To nie jest system, który kiedykolwiek zastosowałbym jaką jedną z opcji, nie zapracowały na możliwość gry w ekstraklasie, zostanie potraktowana jak zawodnik podrzędnej ligi, kropka.

Źródło: Power games: A Field Guide

 

 

 

Dobra komunikacja jest najważniejsza

Kobiety: Dobra komunikacja jest najważniejsza
Mężczyźni: Co się stało? O co Ci chodzi?
Kobiety: O nic. Dobranoc.

 

Protekcjonalność - męski grzech

„Ze wszystkich męskich grzechów popełnianych względem kobiet najbardziej przeszkadzała mi w Michale protekcjonalność. Zbyt często doświadczałam jej w pracy, by jeszcze tolerować to we własnym domu.” – “Mężczyzna ma wspierać, nie pouczać. Jego protekcjonalny ton i ciągła krytyka podcinały mi skrzydła”