Dominacja i uległość w małżeństwie: model kapitana i pierwszego oficera

Model kapitana i pierwszego oficera

To jedna z najtrudniejszych koncepcji, o której można dyskutować, nie brzmiąc albo apologetycznie, albo jak potwór.

Trzej dysfunkcyjni kapitanowie i pierwsi oficerowie Małżeńskiej Czerwonej Pigułki – jacktenofhearts

Świat, w którym żyjemy, jest obecnie dość daleko od Prehistorii, kiedy ludzkość nie posiadała umiejętności pisania. Dla współczesnego świata nauka i zrozumienie odpowiedniej dominacji i uległości są kluczowymi umiejętnościami życiowymi dla obu płci. Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, sugeruję, abyś podporządkował się swoim przełożonym w pracy, mężczyźnie lub kobiecie, i był dominujący wobec swoich podwładnych w pracy, mężczyzny lub kobiety. Z twoimi rówieśnikami z pracy prawdopodobnie będziesz miał wzloty i upadki dominacji i uległości.

Jednak w kontekście małżeństwa wierzę, że dla większości z nas wzór męskiej dominacji i kobiecej uległości ma podstawę w Agendzie Ciała. Kobiety reagują seksualnie na dominujących mężczyzn i mogą stać się dość agresywne wobec mężczyzn, którzy szukają dostępu seksualnego, który nie wywołuje w nich uczucia uległości. Agenda Ciała [gadzi mózg] dosłownie myśli “jeśli on nie potrafi się ze mną obchodzić, to tak naprawdę nie może mnie chronić przed niczym”.

Kobiety reagują seksualnie na dominujących mężczyzn

Kobiety pociągają wyżsi mężczyźni, zwłaszcza mężczyźni wyżsi od nich samych.

Mężczyźni są bardziej naturalnie dominujący niż kobiety w związkach.

Kobiety pociągają seksualnie dominujący mężczyźni, zwłaszcza mężczyźni bardziej dominujący niż one same.

Uważna obserwacja tego co kobiety uważają za atrakcyjne seksualnie pokazuje, że wyraźnie reagują one na tych mężczyzn, którzy prezentują się bardziej dobitnie i mają wyższy status społeczny.

Kobiety lubią społecznie dominujących mężczyzn. Kobietom podoba się profesor, a nie młodszy wykładowca. Kobietom podoba się lekarz, a nie technik laboratoryjny. Kobiety pociąga rozgrywający, a nie kopiący. Kobiety pociąga prezes, a nie dostawca pizzy. Nie twierdzę, że to dobrze czy źle, że kobiety reagują w ten sposób, po prostu tak jest.

Mówię tylko, że dla większości mężczyzn dążenie do dominującej interakcji społecznej z kobietą jest stanem naturalnym i że większość kobiet reaguje seksualnie na dominujących mężczyzn.

W małżeństwie objęcie przez męża roli przywódczej zwykle podtrzymuje seksualne zainteresowanie żony. Działa to dokładnie z tych samych powodów, dla których kobiety częściej mają romans ze swoim szefem w pracy niż z jakimś facetem, którego nadzorują.

Huśtawki i Piaskownice – zasady w Kobiecej Matrycy Społecznej – Ian Ironwood
Czym jest Ciemna Triada i dlaczego jest tak atrakcyjna?
Czy hybrystofilia to przypadłość tylko „uszkodzonych” kobiet?

 

Oduczanie się tego, że Bycie Mężczyzną i dominującym to Zło

 

Ten wzorzec męskiej dominacji i kobiecej uległości ma podstawę w Agendzie Ciała, ponieważ żeńska Agenda Ciała [gadzi mózg] dosłownie myśli „jeśli on nie może sobie ze mną poradzić, to tak naprawdę nie może mnie przed niczym ochronić”. Często kobieta będzie rozdzierać męża na strzępy z powodu błahych rzeczy, szukając reakcji, aby ten ją skorygował. Jeśli nie otrzyma tej korekty, może być coraz bardziej wzburzona swoim mężczyzną i coraz bardziej ekstremalna w próbach wymuszenia tej reakcji. Większość królowych dramatów po prostu szuka króla, aby w końcu się pojawił i powiedział jej, żeby skończyła [odpierdalać].

Niektóre z tych rzeczy to wyjątkowo po prostu codzienne sprawy. Jeśli mamy cztery rzeczy do zrobienia, Jennifer jest świetna w określaniu zadań, ale jeśli ja wkroczę i powiem: „Cóż, chodźmy oboje i zróbmy razem A i B, ponieważ są blisko siebie, a potem idź i zrób C i Wrócę tutaj i zrobię D” – promienieje pozytywnie, ponieważ to ja podjęłam decyzję i wyznaczyłam kierunek. Podobnie, jeśli chce wyjść na kolację, jeśli ja decyduję o miejscu, to ją uszczęśliwia.

Często robimy razem zakupy spożywcze. Po jednej z naszych ostatnich podróży, kiedy wyszliśmy ze sklepu i powiedziałem, że mam ochotę na kawę, usłyszałem „Och, to brzmi nieźle” i poszliśmy. Poszliśmy do knajpy, kupiliśmy kawę i zjedliśmy  jeszcze filet z ryby. Dostaję od niej „to był wspaniały pomysł”. To brzmi zbyt łatwo – dziesięciominutowy objazd za pięć dolarów w drodze do domu, ale jest przez to uszczęśliwiona.

Szesnaście przykazań bzykania – Roissey
Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo
Gra to Czerwona Pigułka – Hawaiian libertarian

 

Model kapitana i pierwszego oficera

 

„W lotnictwie komercyjnym pierwszym oficerem jest drugi pilot (czasami nazywany „współ-pilotem”) statku powietrznego. Pierwszy oficer jest zastępcą dowódcy statku powietrznego po kapitanie, który jest prawnym dowódcą. W przypadku ubezwłasnowolnienia kapitana dowództwo nad statkiem powietrznym przejmuje pierwszy oficer.

Kontrola nad statkiem powietrznym jest zwykle dzielona równo między pierwszego oficera i kapitana, przy czym jeden pilot jest zwykle oznaczony jako „Pilot lecący”, a drugi jako „Pilot nie lecący” lub „Pilot monitorujący” , podczas każdego lotu. Jednak nawet jeśli pierwszym oficerem jest pilot latający, kapitan pozostaje ostatecznie odpowiedzialny za samolot, jego pasażerów i załogę. W typowych codziennych operacjach podstawowe zadania pozostają w miarę równe”.

Czasami pierwszy oficer faktycznie uchyla kapitana w sytuacji kryzysowej i wydaje załodze rozkaz. Kapitan zwykle po prostu ufa, że pierwszy oficer nie robi tego, by sprawiać kłopoty i ogarnia temat. W ostatecznym rozrachunku Kapitan jest Kapitanem i od niego pochodzi przywództwo, a ostateczna odpowiedzialność za statek spoczywa na nim. Jeśli wszystko się wali na łeb, kapitan opuszcza statek jako ostatni, zwykle z dramatycznym efektem pozostania w tyle i wciśnięcia czerwonego przycisku na jeszcze jednym systemie autodestrukcji, który uległ awarii.

 

Żony chcą być pierwszym oficerem

 

Zdaję sobie sprawę, że większość żon chce pracy pierwszego oficera. Nie jako szeregowy członek załogi, ale też nie jako kapitan. Chcą mieć coś do powiedzenia i być wysłuchane, chcą, aby im ufano, nie chcą aby podejmowano za nie decyzje, które są w stanie podjąć w skali mikro. Gdy ich mężowie są niedostępni mogą same z radością przejść do „sterowania mostkiem”. Po prostu wolałyby być drugim dowódcą i podążać za czyimś przywództwem i ogólnie wyznaczonym kierunkiem.

Mężowie nie powinni wchodzić w związki małżeńskie i próbować po prostu być członkami załogi. Jeśli mąż jest leniwy i odmawia pełnienia funkcji kapitana, żona prawdopodobnie spróbuje przyjąć rolę pierwszego oficera. Ale jeśli obejmie rolę pierwszego oficera z kapitanem który nie jest na służbie, to uczyni ją de facto kapitanem. To ją wkurzy. Może nawet zrobić wszystko, czego ona chce i o co go prosi, ale podporządkowanie się jej w sposób doskonały może ją coraz bardziej złościć i rozczarowywać. Większość mężczyzn uważa to za bardzo mylące.

 

Bycie kapitanem oznacza większą odpowiedzialność

 

Ja i Jennifer mamy różne obszary, w których się specjalizujemy i zasadniczo mamy nad nimi całkowitą kontrolę. Czasami ja „mam most”, a czasami ona. Rozmawiamy razem o ważnych decyzjach, które nas czekają, ale patrząc wstecz na nasze małżeństwo, widzę, że większość naszego kierunku i ważnych decyzji ostatecznie należała do mnie, a Jennifer mnie wspierała. Nie zawsze miałem rację. Czasami bardzo się myliłem. Ale nawet kiedy się myliłem, bardzo się myliłem, Jennifer jakoś udawało się mnie wspierać. Nie do końca rozumiem, jak ona to robi. Jestem pod wrażeniem tego wsparcia. Nie do końca to rozumiem, ale jestem zaszczycony, że tam jest.

I jak mówi wujek Ben w „Spidermanie”, „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. Uważam, że jako mąż ponoszę większą odpowiedzialność za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie mojej żony i dzieci niż moja żona. Samo bycie odpowiedzialnym nie oznacza, że możesz mieć to, czego chcesz, kiedy chcesz każdego dnia w domu. Bardzo często staram się, aby Jennifer dostała to, czego chce i potrzebuje dla siebie.

Czerwono Pigułkowe role: Prakseologia dominującego mężczyzny – Ian Ironwood

A więc… kapitan i pierwszy oficer. Taka jest moja teoria na temat męskiej dominacji i uległości kobiet w małżeństwie. Może nie w twoim, ale w naszym wydaje się, że naprawdę działa dla nas obojga. Bitew o wzajemną uległość już prawie u nas nie ma. Po prostu decyduję się częściej robić to, na co mam ochotę, i całkiem dobrze wiem, co ona lubi, i przez większą część czasu decyduję, że to robimy. Przy rzadkich okazjach, na które narzeka, mogę sięgnąć po zabawną werbalną bombę nuklearną… „Przywilej kapitana numer jeden”.

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, są inne kobiety, które wyczuwają twój dominujący nastrój seksualny. Myślenie o żonie jako o swoim Numerze Jeden wcale nie boli. Przecież ostatecznie tym właśnie jest dla ciebie.

 

Skąd wiesz, czy twoja żona jest uległa?

 

Zaczynasz zadawać jej rozsądne prośby i dziękować, kiedy je spełnia. Jeśli je wykonuje i wygląda ogólnie na szczęśliwszą po zadaniach, prawdopodobnie ma w sobie uległość. Kluczową frazą są „rozsądne prośby”. Musisz przestać myśleć o uległości jako o „uniżającej się kobiecie”. To nie jest to. Jeśli lubi odgrywać rolę pomocy i wsparcia… prawdopodobnie jest uległa.

Jeśli robi dla ciebie miłe rzeczy bez pytania, prawdopodobnie jest uległa. Zwłaszcza jeśli próbuje przewidzieć coś, czego będziesz potrzebował, zanim zdasz sobie z tego sprawę, że tego potrzebujesz, i po prostu robi to za ciebie. Jeśli oferuje ci stałą dostępność seksualną i czyta wszelkiego rodzaju romanse, można założyć, że jest również uległa.

Możesz też wypróbować na niej jakieś małe momenty dominacji i obserwować jej reakcje na to. “Idziemy do kina /na kolację/cokolwiek” i po prostu załóż, że to wszystko się stanie. Jeśli zachowuje się bardziej zainteresowana i uważna z powodu twojego dominującego pokazu, prawdopodobnie jest uległa. Nie musisz z dnia na dzień stać się szefem wszystkiego, a mikrozarządzanie kimkolwiek jest nużąco irytujące dla obu stron. Po prostu od czasu do czasu zacznij ustawiać ton i obserwuj, jak reaguje.

Bardzo duża liczba kobiet ma tendencję do pragnienia elementu uległości wobec swojego partnera seksualnego. Więc uległe kobiety tak naprawdę nie spędzają czasu w żadnym konkretnym miejscu, są w zasadzie wszędzie. Jeśli potrzebujesz przybliżonej liczby, to prawdopodobnie 4 na 5 kobiet będzie cieszyć się poddaniem się właściwemu facetowi.

Sposób, w jaki znajdziesz swoją ukochaną, nie polega na szukaniu uległej kobiety. To przez bycie asertywną Alfą i tworzenie atrakcyjności, przyciągasz do siebie tego rodzaju kobiety.

Właściwie to pytanie kobiet, oto czy są uległe, spowoduje że przerazisz jakieś 99%. Musisz dokładnie to sformułować [osadzić w ramie],jako że „lubisz sprawiać, by coś się działo” lub coś w tym stylu. “Nie jestem zainteresowany byciem tyranem, ale lubię przejmować inicjatywę”.

Uległość nie jest czymś, co można wziąć od kobiety. To coś, co ci dają. Więc stań się takim mężczyzną, który zachęca je, by to dawały. Uległa żona nie jest wycieraczką ani tępa dzidą. Cóż, w sumie to mogą takie być, jak sądzę, tylko osobiście bardzo szybko bym się nimi zmęczył. Powinieneś polować na materiał na Pierwszego Oficera. Czasami naprawdę będziesz chciał, aby była w stanie stanąć w obronie ciebie i twojej rodziny.

Źródło: Dominance and Submission in Marriage: The Captain and First Officer Model, Married Man Sex Life Primer

 

Zobacz na: Mentalny Punkt Wyjścia
Modele mentalne, głębokie historie i prawdziwa obserwacja
Żelazne Zasady Rollo Tomassiego
Panie, ile kosztuje wasza uległość i jak ustaliłyście tę cenę? | Kevin Samuels
Ekstremalna Odpowiedzialność – Jocko Willink

 

 

 

60 sekund, które nauczy Cię więcej o kobietach niż niejedna książka o dynamice damsko-męskiej.

 

Trzy mózgi

Ethos - Pathos - Logos