Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy

Słowo Dread po polsku ma kilka znaczeń w tym strach, wybrałem “przerażenie”. Mniejsza o samo słowo, bo chodzi o proces jaki się za nim kryje.

Co to jest Przerażenie [dread]

“Gra na Przerażenie: Proces uczenia się, jak nie być branym za pewnik” – Jacktenofhearts

Gra w Przerażenie. Co dokładnie chcesz, żeby robiła dla ciebie twoja kobieta – Rians Stone

Dobry doktor Shawn Smith [autor książki The Tactical Guide to Women] wyszedł ze swoim rygorystycznie zbadanym zrozumieniem strachu [przerażeniem] i jego obaleniem. Lubię doktora, spotkaliśmy się już wcześniej i zawsze jawił się jako inteligentny, rozważny i mający dobre intencje człowiek. Zawsze jestem podekscytowany rozmową o seksualnej dynamice, a jego dobrze pomyślany strach na wróble dotknął ekscytacji, której nie miałem od jakiegoś czasu. Zacytuję go poniżej, a następnie przejdę przez to z poprawkami, gdy będą potrzebne, a także dodam kilka przemyśleń.

Na koniec chcę osiągnąć kilka rzeczy. Po pierwsze, wyjaśnić definicję, podać powody, dla których można przyjąć tę definicję jako autorytatywną, a następnie zająć się tym, dlaczego wydaje mi się, że jest tyle zamieszania na temat tej koncepcji.

Cytuję dr Shawn Smitha:

„Trochę wyjaśnień dla facetów, których zaniepokoił mój tweet o graniu przerażeniem… Zdefiniujmy pojęcia. Oto definicja, której używam, oparta na średniej z rozmów, które obserwuję: gra przerażeniem to ciemna strona taktyki zatrzymywania partnera. Jest to zestaw technik mających na celu utrzymanie zainteresowania partnera poprzez wzbudzanie niepokoju, poczucia nagłości i lub wrażenia niedostatku. Rzeczy takie jak flirtowanie z innymi kobietami, tworzenie wrażenia, że coś jest nie tak, udawanie niedostępności.

Zdaję sobie sprawę, że niektórzy z was nie definiują tego w ten sposób. Może włączacie bardziej pozytywne taktyki zatrzymywania partnerek, jak np. aprowizacja/zaopatrzenie. Może dla Ciebie gra przerażeniem to po prostu bycie asertywnym i upewnienie się, że ona wie, w co się pakuje, jeśli chce Cię mieć w swoim życiu. Jeśli mamy inne definicje, fajnie. Mogę z tym żyć, jeśli ty możesz. Wybieram moją definicję, ponieważ większość facetów, którzy omawiają grę przerażeniem, wydają się mówić o tworzeniu gniewu w kobietach. Mówią o emocjonalnej manipulacji, jak ten opis z popularnej strony:

    “Gra Przerażeniem to technika do wykorzystania w związkach, w których sprawiasz, że dziewczyna martwi się, że coś jest nie tak lub że możesz ją zostawić dla innej kobiety… ona chce złagodzić stres, próbując cię zadowolić”.

Wracając więc do mojego tweeta.

Większość z was wie, że jestem żonaty. Najwyraźniej moja żona woli mnie zatrzymać przy sobie niż stracić. Może nawet jest niespokojna z powodu utraty mnie. Nie wiem. Nie pytałem. Szczerze mówiąc, wolałbym, żeby czuła się szczęśliwa i bezpieczna. Nigdy nie poświęciłem ani minuty na to, by ją z premedytacją zdenerwować. Mam lepsze rzeczy do robienia. Co ważniejsze, nie tak prowadzę swoje związki. Lubię złotą zasadę.

Ona jest wspaniałą kobietą. Traktujemy się dobrze, a nasze małżeństwo jest zabawne. Byłoby do bani ją stracić, ale ona jest wolna i może odejść, kiedy tylko zechce. Nie interesuje mnie żadna technika, która zmusi ją do pozostania u mego boku ani chwili dłużej, jeśli tego nie będzie chciała.  Róbcie co chcecie. Ja trzymam się tego, co działało przez 20 lat wspaniałego małżeństwa. Bycie pewnym siebie i dążenie do doskonałości? Absolutnie. Próbując sprawić, by czuła się nieswojo? Co to, to Nie.”

 

Dr Shawn deklarował, że definiuje pojęcia, ale potem zrobił dokładnie odwrotnie. Zdefiniujmy teren:

Przerażenie [dread] to koncepcja opracowana wiele lat wstecz w ten sam sposób, w jaki opracowano wszystkie strategie gier. Mężczyźni w martwych seksualnie i umierających małżeństwach byli u kresu sił. To nie były tylko miejsca z czerwonym puchem, ale także bardziej popularne obszary relacji, takie jak fora na Reddit o nazwie /r/deadbedrooms  [martwa sypialnia] /r/relationships [związki] i wiele innych, które zbiegły się razem do tej strategii. Faceci z czystej frustracji wymeldowywali się ze swoich małżeństw i zaczynali zachowywać się tak, jakby ich żony umarły. Wielu z nich było zdezorientowanych tym, że po wymeldowaniu się z małżeństwa ich żony stały się bardziej wrażliwe. Znam dwa przykłady sprzed pięciu lat. Jeden z nich w końcu wrócił do swojego małżeństwa, choć miał problemy ze zrozumieniem tego, co się stało. Drugi miał objawienie w swoim biurze prawników, kiedy jego wkrótce była żona zrobiła mu loda. Mówił o tym, jak w tym momencie, spojrzał w dół i coś zaskoczyło i poukładało się w głowie. ‘Mogła to robić przez ostatnie dziesięć lat, ale dopiero teraz była skora żeby to robić, ale jest już za późno’. Wszedł w jej usta i wyszedł.’[1]

Przerażenie było czymś, zanim czerwona pigułka wzięła się za to. Zaczęło się od autora o pseudonimie The Blue Pill Professor (autora książki o Przerażeniu [dread] [2]). Wieści o tym się rozchodziły wśród Czerwono Pigułkowych małżeństw i faceci analizowali, co działa, a co nie. Zostało to rozbite na 12 kroków, choć jest ich mniej. Wierzę , że kroki były wybrane z powodu paraleli z anonimowymi alkoholikami.

Kroki są proste, jednak mentalność, która stoi u podstaw już taka nie jest. To zabawne, próbując zganić lekarzy, widziałem wielu ludzi używających bardzo starych, przestarzałych modeli strachu, które nie zostały zaktualizowane. Wygląda na to, że moja niezgoda z dr Shawnem również wymaga dużo pracy z mojej strony. Nadchodzi dzień robienia porządków.

Przerażenie

 

Poziom 1: Naucz się rozpoznawać i zacznij przechodzić Gówno Testy. Zacznij budować silną, niezmordowaną ramę, w której nie dotykają cię seksualne odmowy. Zacznij bardziej prowadzić swoją żonę i zacznij ją uwodzić.

Poziom 2: Opracuj plan działania, aby poprawić główne obszary swojego życia. Rozwijaj fizyczne, duchowe, psychologiczne, finansowe i osobiste obszary swojego życia. Twoja podróż zaczyna się na siłowni, gdzie trzeba podnosić ciężary do wyczerpania 3-4 razy w tygodniu, pracując nad każdą grupą mięśniową co najmniej 2 razy w tygodniu.

Poziom 3: Zacznij budować życie poza żoną. Dołącz do jakiegoś klubu. Podejmij jakąś sprawę, dyscyplinę lub powołanie. Bądź zajęty. Idziesz do celu, z nią lub bez niej.

Poziom 4: Zacznij uzależniać swoją dostępność dla żony od jej traktowania ciebie. Jesteś teraz zajęty. Nie masz czasu na seksualnie niezainteresowaną, denerwującą lub rozzłoszczoną żonę. Podejmij [jeszcze] inną sprawę, jeśli tego potrzebujesz. To jest świetny czas, aby dołączyć do jakiegoś klubu sztuk walki.

Poziom 5: Popracuj nad swoją garderobą i zacznij się lepiej ubierać. Uwydatnij swoją solidną, męską, silną, niezmordowaną ramę. Powinieneś zachowywać się jak kapitan swojego statku i przewodzić swojemu związkowi. Powinieneś aktywnie dotykać i uwodzić swoją żonę.  Jest to powszechnie znane jako podział na aktywne i pasywne przerażenie. Dla większości zdrowych seksualnie małżeństw jest to zazwyczaj punkt stabilności, który utrzymują mężczyźni.

Poziom 6: Zacznij studiować kunszt podrywu. Zanim zrobisz coś głupiego, wykorzystaj swoją nowo znalezioną wiedzę o etapach uwodzenia i sztuce podrywu na swojej żonie. Daj jej trochę czasu i zastosuj tę wiedzę do uwodzenia żony. Użyj najpierw gry, aby spróbować uratować swoje małżeństwo.

Poziom 7: Zacznij praktykować sztukę uwodzenia i nauczyć się, jak podejść ładne kobiety i podtrzymać atrakcyjną rozmowę.

Poziom 8: Jeśli włożyłeś odpowiednią pracę, byłeś w stanie nawiązywać charyzmatyczne interakcje z kobietami wokół ciebie, w końcu twoja żona sama to zobaczy. Koncepcja wstępnej selekcji jest tu silna. Mąż podrywający kelnerkę przed nią to przejaw niższej wartości i autyzmu społecznego. Dziewczyna podchodząca do męża i prowadząca flirtującą rozmowę pokazuje wartość. Ten krok nie może być wymuszony i jest kulminacją atrakcyjnych zachowań i cech, które zbudowałeś do tego momentu.

Poziom strachu 9: To jest właśnie punkt kulminacyjny. Nadszedł czas, aby mówić wprost, ale nie zaczynaj stawiać ultimatum. Zamiast tego, Przerażenie na tym poziomie jest domniemane i wiarygodne, ale wciąż jeszcze niewypowiedziane zagrożenie. Jeśli to nie zadziałało do tej pory i zbliżasz się do punktu Athola Kay’a “Opcja A” lub “Opcja B” (tj. albo zaczniemy się pieprzyć tak, jak potrzebuję, albo składam pozew o rozwód). Zauważ, że jest to KONIEC DŁUGIEGO procesu.

Poziom przerażenia 10: POWIEDZ jej jak to będzie – albo odchodzisz i składasz pozew o rozwód. To niesławne “Pieprz mnie…albo pieprz się”. Jeśli dojdziesz to do tego punktu, musisz być psychicznie ogarnięty i wystarczająco wkurzony, aby faktycznie wyprowadzić się i złożyć wniosek o rozwód, jeśli sytuacja się nie poprawi. W tym momencie pokonałeś już przeszkody logistyczne oraz prawne i potrzebujesz tylko decyzji i podpisu, jakakolwiek decyzja zostanie podjęta to wyniki obu ci pasują.

Poziom przerażenia 11: Zdobądź dziewczynę lub kochankę i zacznij uprawiać seks, tak jak to zaplanowałeś.

Poziom przerażenia 12: Otwarte zdradzanie. (Uwaga: Nigdy nie spotkałem się z tym aby było to wprowadzone w życie, i zakładam, że jest tutaj, aby wypełnić i mieć pełną listę 12 pozycji. Zostawiłem ten punkt tylko dlatego że pierwotnie znajdował się na tej liście)

 

Żeby było jasne: “Zagrożenie” 11 i 12 to nic innego jak “Teoria Obracania Talerzy” zastosowana do twojego małżeństwa, do przypadków skrajnych, jakimi są rozwody. Sugeruję, że zanim wysadzisz małżeństwo w powietrze, rozwiedziesz się i zdegradujesz swoją żonę do “byłej żony”, dlaczego nie zdegradować jej najpierw do “Obracanego Talerza”? Nie masz nic do stracenia! Kwestie prawne mogą potencjalnie stać się nieprzyjemne, ale bardzo rzadko sądy zajmują się niewiernością. Istnieje większa szansa, że będą się przejmować, jeśli są małe dzieci. Jeśli ta ostateczna taktyka zadziała, możesz przywrócić swoje małżeństwo. Jeśli nie, twoje małżeństwo już się skończyło, po prostu nie dostałeś wypowiedzenia.

 

Co każdy robi źle

 

To jest określone w kroku 1. Rama. Zdrowy poziom narcyzmu, ja jako ich centralny punkt odniesienia, bohater we własnej historii życia, racjonalny egoizm. Nazwij to którymkolwiek lub wszystkim z tych określeń i będziesz miał rację. Problem pojawia się, gdy ludzie automatycznie czynią to zajęciem skoncentrowanym na kobietach. Nie da się mieć ramy i nadal oceniać przerażenie przez pryzmat reakcji kobiety na nie. Najdokładniejsza definicja, jaką mogę stworzyć (i to przy założeniu, że chodzi ci o rzeczywistą strategię seksualną, a nie jakieś popłuczyny)

Dlaczego seks jest tak ważny dla mężczyzn – Bettina Arndt
Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo

Koncept Przerażenia [dread] jest celowym zestawem kroków, aby usunąć cię z związku bez seksu i dać ci wystarczająco dużo opcji i obfitości, aby nawiązać następny związek tak szybko, jak to możliwe (lub w ogóle olać związki), jednocześnie zajmując się wszelkimi zaniedbaniami i niepowodzeniami, które doprowadziły cię do celibatu. To wszystko przy jednoczesnym pozostawieniu gałązki oliwnej. Jeśli twoja żona zacznie odczuwać pożądanie i zaangażuje się w zdrowe życie seksualne ponownie, mężczyzna zachowuje opcję przyjęcia jej z powrotem do swojego życia.

Każda rozmowa o „zmuszaniu jej do pieprzenia się” lub „wywołaniu u niej strachu lub niepokoju” mówi ci wprost, że czytelnik wciąż myśli o swoim życiu tak, jakby było ono stałym elementem dla kobiety w jego życiu i nie ma ramy. Powtórzę to jeszcze raz dla tych co mają kłopoty zajarzeniem:

Koncept PRZERAŻENIA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TYM, JAK REAGUJE TWOJA ŻONA.

To jest punkt w którym dr Shawn miał nieaktualne informacje. Wcześni pisarze o koncepcji przerażenia nie mieli ram, a każdy piszący kopiuje ich pracę i bezmyślnie powtarza ją na swoim blogu. Jedynym powodem, dla którego jest inaczej, jest to, że sam to wdrożyłem wraz z kilkoma innymi setkami facetów, z którymi pracowałem przez lata. W ten sam sposób, w jaki zawód doktora Smitha nie leczy już histerii poprzez stymulację łechtaczki jego pacjentów, tak żonaci mężczyźni nie skupiają się na żonie w tym scenariuszu.

Na przykład:

Wspomniany wcześniej cytat, od kogoś o pseudonimie Tddaygame, którego znam, ale nigdy nie miałem z nim do czynienia w żaden znaczący sposób. Ponieważ podejście dr Shawna wydaje się być oparte wyłącznie na tej jednej jedynej definicji i komentarzach przypadkowych ludzi w internecie bez żadnej wiarygodności, na którą można by się powołać. Jest to zadziwiająco błędne i oczywiste, że zostało zaczerpnięte ze źródeł z drugiej ręki i przekazane jako autorytatywne; tak bardzo jak może być forum internetowe kujonów rozmawiających o seksie.

Każdy popełnia ten błąd na początku i nie jest to zniechęcane, ponieważ większość facetów wie, że facet zaczynający swoją przygodę z seksem ma wewnętrzną, skupioną na kobietach perspektywę i może widzieć rzeczy tylko w sposób reaktywny. Na szczęście każdy mężczyzna, który faktycznie wziął się za stosowanie koncepcji przerażenia, powie ci, że gdy zaskoczy, to zrozumie. Czasami faceci kumają to dosyć szybko, niektórzy kumają to późno, a niektórzy w ogóle. Jednak kiedy to zaskoczy, to dzieje się magia. Facet uświadamia sobie, że jego życie jest jego, jego perspektywa się zmienia, staje się skupiony na sobie i swoim szczęściu, a to już nie staje się mapą drogową do naśladowania, ale naturalną skłonnością.

Większość ludzi w zdrowych małżeństwach wypełnionych seksem uważa tę całą rozmowę za dziwną, ponieważ nigdy nie musieli znosić lata, a nawet dekady celibatu w małżeństwie. Faceci, którzy przez to przechodzili, byli oczywiście tak zależni i nieatrakcyjni, że nie mieli wyrobionych zdrowych modeli mentalnych, aby zrozumieć, to co atrakcyjni mężczyźni intuicyjnie rozumieją: Jeśli ona nie będzie chciała mnie przelecieć, znajdę sobie kogoś innego.

Źródło: What is Dread; or, why no one has any frame

 

Zobacz na: Bycie kontrolującym nie działa
Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć
Głęboka Wewnętrzna Gra, cz.1 [David DeAngelo i dr Paul Dobransky]
Prakseologia i prawda o grze [czerwonej pigułce]

Red morning, live! Dread game, sxless marriage and a roadmap for men.

 

Czasami człowiek potrzebuje tylko jednego kawałka układanki... Ona nadal nie będzie chciała się z Tobą pieprzyć