Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć

Człowieka trzeba widzieć takim, jakim on jest, a nie takim, jakim by się chciało, żeby był” – Waldemar Łysiak

Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć-

„Coś, co wszyscy mężczyźni powinni zrozumieć na temat kobiet” To trochę odważny tytuł, nie sądzisz? „Coś, co wszyscy mężczyźni powinni wiedzieć na temat kobiet” – ale co mam na myśli?

Pozwólcie, że przedstawię wam pewną scenę. Dzisiejszego poranka siedzę sobie tam, piję moją kawę, moją kolumbijską kawę. Wróciłem do kolumbijskiej kawy, więc jeśli moje filmy są nieco przejaskrawione, to wiecie skąd się to bierze. Kiedy popijałem kawę, przyszła mi do głowy pewna myśl. Będąc szczerym wobec siebie, zadaję sobie pytanie, które brzmi: pomyśl o wszystkich kobietach, z którymi byłeś w czasie całego swojego życia. Nie bierz pod uwagę seksu. Usuń go w równania.

Ponownie zadaj sobie pytanie: czy spędziłbyś cały ten czas w towarzystwie tych kobiet, gdyby seks nie był częścią tego równania?

Oczywiście nie mówię do siebie w trzeciej osobie. Powiedziałem: „Phish, poczekaj. Pozwól mi się zastanowić przez chwilę”. W rzeczywistości nie miałem potrzeby się nad tym zastanawiać, ponieważ w moim umyśle pojawiło się gigantyczne „NIE”. I migało na czerwono. „NIE”.

Powiedziałem do siebie: „Nie, Phish. Nie. Pozwól mi być bardziej rozsądnym”.

Nie mogę spędzić całego tego czasu w towarzystwie kobiet wiedząc, że gdyby seks nie był częścią tego równania, to nie poświęciłbym im tego czasu. Więc powiedziałem „nie”.

Rozmyślałem o tych kobietach najwyraźniej starając się ignorować fakt tego „nie”. Myślałem o ich osobowościach, pewnych cechach, które miały, o niektórych rzeczach w nich, które faktycznie mi się podobały.

I podczas gdy to „NIE” migało w mojej głowie, czułem ciepło, które z niego promieniuje. Wciąż zastanawiam się: „Ale co z Nią? Naprawdę podobało mi się jej towarzystwo”.

Jednak zawsze wracam do tego jednego pytania: gdyby seks nie był częścią tego równania, byłbyś przy niej? Tak więc zawróciłem i odniosłem się do tego „NIE” i byłem szczery wobec siebie.

Widzicie, jako mężczyznom wmawia nam się, że uprzedmiotawiamy kobiety. Lecz jednocześnie kobiety nie dostawałaby od nas zbyt wiele, bez uprzedmiotowienia ich z naszej strony, naszego pożądania wobec nich, ich widoku, ich dotyku i zapachu, ich towarzystwa.

Zatem pozwól, że zadam ci to pytanie: jako mężczyzna, racjonalny mężczyzna, pomyśl o każdej kobiecie, z którą byłeś lub o każdej, którą byłeś zainteresowany i w ogóle nie bierz pod uwagę seksu, tak jakbyś wcale nie czuł pożądania seksualnego wobec niej.

Seks tu nie istnieje. Nie ma znaczenia to, jak piękna jest, jak oszałamiająca i seksowna. W ogóle nie bierz seksu pod uwagę. Czy widzisz jak w pewnym sensie wiele z tych rzeczy się rozpada?

Kiedy pytasz ją, co ona wnosi do związku poza swoim ciałem

Czy widzisz, jak wiele z tych interakcji rozpada się z powodu tego, jak bardzo my, jako mężczyźni, skupiliśmy się na seksie, na pożądaniu? To normalne. To instynkt przetrwania. To dlatego wszyscy tu jesteśmy. To dlatego wielu z nas ma potomstwo.

Pożądanie, naturalne pożądanie, które jako mężczyźni czujemy wobec kobiet. Wtedy gdy kwestionujecie to pożądanie, zadajecie sobie pytanie czy w ogóle przebywalibyście w towarzystwie tych kobiet. Zadaj sobie pytanie: czy ich osobowości były naprawdę tak dobre?

Czy niektóre z kobiet, z którymi faktycznie się umawiałeś, były nudziarami? Jednak ponieważ była tak delikatna, to byłeś, mój Boże, byłeś zagubiony, czyż nie? Pomyśl o tym przez chwilę. Czy jej osobowość ci wystarczy?

Czy to, kim jest, jest wystarczająco ważne, abyś mógł przebywać w jej towarzystwie? Czy to było wystarczające, żebyś w ogóle o nią zabiegał? Widzicie, to wszystko się rozpada, ponieważ jako że mężczyźni to wzrokowcy, to jedną z pierwszych rzeczy, które dostrzegamy jest wygląd kobiety.

Oto przykład.

Znacie te wszystkie streamerki z Twitcha i te youtuberki, które wykorzystują swoje ciała jako część swojej treści. Zadaj sobie to pytanie: czy nadal miałyby tyle samo fanów, gdyby robiły tylko filmiki z głosem lektora, podobne do tego, co robię ja?

Miałyby tyle samo subskrybentów i obserwujących, gdyby w filmiku był tylko ich głos, a nie ich wizerunek w głęboko wyciętych topach, ubraniach tak obcisłych, że wydaje się, jakby były namalowane na ich ciałach?

Czy podziwiałoby ich tyle samo osób? Jak bogate są ich osobowości? Czy mogłyby tworzyć treści tylko w oparciu o swoją osobowość i wiedzę? Ile z nich o tym myśli?

Mówię wam to, jako mężczyznom: czy rozumiecie, jak słabi jesteśmy wobec tego? Kiedy mówię to niektórym mężczyznom uważają to za niedorzeczne.

I to poczucie „dlaczego tego nie dostrzegacie”. Rozumiemy to. Możemy to wyjaśnić za pomocą nauki. Lecz chodzi o to, żebyś ty rozumiał samego siebie, rozumiał to, jak ty, jako pojedynczy mężczyzna, mogłeś być tak słaby wobec tego. Natomiast, gdyby seks nie był częścią tego równania, to być może nie chciałbyś przebywać w jej towarzystwie.

Wtedy zrozumiecie, jak bardzo jesteśmy kontrolowani przez nasze mniejsze mózgi i dlaczego mówię wam, żebyście byli ponad tymi rzeczami.

Po Ejakulacyjna Jasność Umysłu - Edward Hopper, Wycieczka w filozofię

Zepchnijcie pożądanie na dalszy plan. Oczywiście, że jest ono bardzo silne. Mężczyzna, którego słyszysz, czuł pożądanie gorętsze niż Słońce. Przeszywające, obsesyjne, wilcze pożądanie, które oślepia. Rozkoszowanie się zapachem, smakiem i dotykiem kobiet. Mój Boże. Mój Boże.

Ciągle mówię o władzy [mocy], jaką posiadamy jako mężczyźni. O czystej, doskonałej mocy [władzy], którą posiadamy jako mężczyźni. Jeśli ją zrozumiesz, możesz ją poczuć. Czujesz ją promieniującą przez twoje ciało – męskość, testosteron. Dzięki lepszemu zrozumieniu samego siebie możesz zrozumieć swoje pożądanie, to, jak je kontrolować, a następnie posiąść moc, by nie pozwolić kobietom na używanie ich seksualności przeciwko tobie lub na tobie.

Czy możesz być ponad to?

Tak, jest oszałamiająca, jest delikatna. Ale poza tym, co jeszcze ma w sobie? Co jeszcze ma w sobie? Co pozostało? Co mogę teraz z niej czerpać nie czując pożądania wobec niej? We wszystkim są drobne szczegóły. Wielu z nas zauważa tylko drobniejsze szczegóły kobiety: te krągłości, te zagłębienia w ciele, do których chcemy się dostać i które chcemy owładnąć.

Zauważajcie drobniejsze szczegóły, właścicielkę tych zagłębień w ciele. Zrozumcie, że w ten sposób nie wpakujecie się w ten atrakcyjny bałagan, tę atrakcyjną pułapkę, tę otchłań desperacji, których jesteście spragnieni.

Mężczyźni, pamiętajcie o sobie. Pamiętajcie kim jesteście, o swojej drodze, o tym co najważniejsze. Zaspokajajcie się, jeśli chcecie. Bawcie się, jeśli chcecie. Nie zatraćcie się. Coś, co każdy mężczyzna powinien znać, to jego własna wartość. Do mężczyzn, którzy są świadomi, do was, zajebistych mężczyzn na ścieżce wiedzy: skupcie się, obserwujcie, pamiętajcie, że świat jest wasz.

Życzę miłego dnia.

Zobacz na: Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo
Prawda o samoocenie kobiet i dlaczego TY masz władzę
Brutalna prawda o kobiecej naturze – Jak kobiety postrzegają mężczyzn?
Paradoks wyboru – Barry Schwartz
Po latach bezmyślnego ruchania, ta nowoczesna kobieta chce teraz znaleźć sobie porządnego mężczyznę

 

Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć

 

 

 

Pokusa – test z pianką – [napisy PL]

 

Dlaczego przysyłasz mi facetów którzy chcą tylko seksu