Ukryta strona oszustwa dotyczącego wrabiania w ojcostwo

Ukryta strona oszustwa dotyczącego wrabiania w ojcostwo-

– Oszustwo dotyczące ojcostwa to epidemia na skalę światową.
– Nie można ustanowić prawa nakazującego moralność, ale nasze prawa i polityka zawsze powinny dążyć do prawdy.
– Chcą pieniędzy od kogokolwiek, od kogo mogą je dostać.
– Nigdy nie zrobiłby nic, co mogłoby kogoś skrzywdzić.
– Odmawiam dalszego płacenia na cudze dziecko.

„Ukryta strona oszustwa dotyczącego wrabiania w ojcostwo”

 

– Oszustwo dotyczące wrobienia w ojcostwo powoduje spustoszenie w rodzinach. Ale, mimo to jest to kwestia, o której rzadko się mówi lub dyskutuje.

Meera Webster: Oszustwo dotyczące wrabiania w ojcostwo to epidemia na skalę światową. To nie tylko oszustwo wobec ojca, to oszustwo wobec dziecka, to oszustwo wobec rodziny dziecka, to oszustwo wobec podatnika, to oszustwo wobec rządu.

Carnell Smith: W 2000 roku po wykonaniu badań DNA dowiedziałem się, że bardzo wyjątkowe, drogie mi dziecko, które, jak uważałem, jest moją córką, tak naprawdę nią nie jest. I że w rzeczywistości zostałem oszukany co do tego, kto jest jej faktycznym, biologicznym ojcem. Poszedłem z tym do sądu oczekując, że będzie to coś, co zostanie rozwiązane po prostu na podstawie prawdy, ponieważ mogę udowodnić, że nie skłamałem. Mogliśmy udowodnić, że jej mama albo skłamała, albo się pomyliła. Sąd nie chciał tego słuchać. Zatem po złożeniu apelacji we wszystkich sądach apelacyjnych, musiałem skierować tę sprawę do Sądu Najwyższego USA, udowadniając, że jest ponad milion mężczyzn i chłopaków takich jak, w takiej samej sytuacji.

– Do oszustwa dotyczącego ojcostwa może dojść na wiele sposobów: wyroki zaoczne, uznanie ojcostwa w szpitalu, domniemanie pochodzenia dziecka z małżeństwa oraz brak zastępstwa procesowego.

Scott DeLancey: Moje dzieci rozmawiały ze mną i pytały, czy mogą dowiedzieć się, skąd pochodzą, bo zawsze były tego ciekawe. Dostaliśmy wyniki mojej najstarszej córki i okazało się, że nie jesteśmy spokrewnieni. Zdecydowaliśmy się więc na inny test DNA, który był oficjalnie zatwierdzony przez stan Tennessee. Wykonanie go kosztowało nas około 200 dolarów. Otrzymaliśmy wyniki w ciągu czterech lub pięciu dni. W wynikach było napisane, że istnieje zero procent prawdopodobieństwa na to, żebym był jej ojcem.

– Nawet jeśli test DNA udowodni, że mężczyzna nie jest biologicznym ojcem dziecka, nadal może być prawnie zobowiązany do płacenia alimentów na dziecko, którego nie spłodził, kosztem swoich własnych, biologicznych dzieci.

Nicholas Hernandez: Moje doświadczenie z oszustwem dotyczącym wrobienia w ojcostwo to bycie mianowanym ojcem na podstawie wyroku zaocznego. Wpływa to na moje biologiczne dzieci w ten sposób, że żyją obecnie w przekonaniu, że może mają gdzieś tam jeszcze innego brata lub siostrę. Wpływa to na moje dzieci również pod kątem finansowym, ponieważ nie jestem w stanie opłacać rachunków na bieżąco i zaspokajać pewnych potrzeb, które mają moje własne dzieci. Sprowadza się to do tego, że pracuję 40-godzin w tygodniu, a pod koniec tygodnia jestem pozbawiany wszystkiego na co pracowałem.

– Oszustwo dotyczące ojcostwa nie tylko wpływa na mężczyzn, ale kobiety także mogą być jego ofiarami.

Carnell Smith: Żona faceta, matka faceta, narzeczona, dziewczyna, jego siostra, babcia, ciotka, wszystkie te osoby są często dotknięte tym oszustwem. Bo kiedy facet nie może zapłacić alimentów, idzie do więzienia i często są przy nim ludzie, którzy próbują zdobyć pieniądze, aby go z niego wydostać.

Lena Butts: Oszustwo dotyczące ojcostwa wpłynęło na mnie osobiście. Wpłynęło na mnie pod kątem emocjonalnym. To było… Przepraszam. Wzbudza to skrajne emocje. Mój mąż jest naprawdę uroczym człowiekiem. Nigdy nie zrobiłby nic, co mogłoby kogoś skrzywdzić. Patrzenie, jak przez to przechodzi i jak to na niego wpływa, było naprawdę trudne. Patrzenie, jak jest wykorzystywany, było naprawdę ciężkie. Jest bardzo ufny. Jest bardzo uczciwą osobą. Przysięgła mu, że dziecko jest jego, a on jej uwierzył.

– Jest to problem, który dotyka mężczyzn, kobiety i dzieci na całym świecie i pozostawia swoje ofiary ze zmartwieniami natury finansowej, prawnej i wyczerpaniem emocjonalnym.

Lori DeLancey: Całe to doświadczenie było dla nas wyniszczające pod kątem emocjonalnym. Łączna kwota do zapłaty za samego adwokata wynosi prawie 40 tysięcy dolarów i nie obejmuje terapii, która, jak przewiduję, będzie nas kosztować około 5 tysięcy dolarów rocznie, jeśli nie więcej.

Lena Butts: Wiem, że mój mąż cierpiał na głęboką depresję z tego powodu. Chodzi o tę myśl, że tak naprawdę nie jest jego ojcem i w pewnym momencie on nie będzie go chciał. Nie tylko biorą czyjeś pieniądze, ale też angażują w to dzieci. Nie wiem, czy może być coś gorszego niż to.

Carnell Smith: To nie jest problem, który ogranicza się tylko do jednej części populacji. Przez wszystkie lata pracy z ustawodawstwem reformującym państwo, naprawdę wielu naszych przeciwników próbuje powiedzieć, że jest to problem, który dotyczy tylko mniejszości o niskich dochodach. Jednak są to ludzie ze wszystkich środowisk etnicznych, politycznych, posiadający wszelkiego rodzaju status społeczny, a nawet religijny. Spotkałem nawet pastorów, którzy są ofiarami oszustwa dotyczącego ojcostwa. Różne organy państwowe nie były skłonne ocenić, jak wielu ludzi jest dotkniętych tym problemem, ponieważ w rzeczywistości wskazywałoby to na potrzebę przeprowadzenia większej ilości badań DNA.

– Fałszywie oskarżonym mężczyznom, którzy zalegają z alimentami, mogą zostać zawieszone prawa jazdy i licencje biznesowe, ich podatki mogą zostać przejęte, a nawet mogą zostać wtrąceni do więzienia za przestępstwo z tytułu nie spłodzenia danego dziecka.

Nicholas Hernandez: W tej chwili za to, co jestem winien – a jestem winien 31 tysięcy dolarów – moja licencja jest zawieszona praktycznie do teraz. Byłem nadzorcą na polach naftowych i tym podobnych. Jak tylko odbierają ci licencję, automatycznie cię degradują, zabierają ci ciężarówkę, zabierają wszystko na co ciężko pracowałeś.

– Często odnotowuje się, że oszustwo dotyczące ojcostwa występuje, gdy matka nie ujawnia zgodnie z prawdą tożsamości biologicznego ojca. Jednak nie zawsze tak jest.

Alisha Thompson: Cóż, sama jestem ofiarą oszustwa dotyczącego ojcostwa.

– Jak to?

Alisha: Byłam w separacji prawnej z moim byłym mężem i związałam się z biologicznym ojcem mojej córki. Mieliśmy razem córkę. I przez dwa lata miał relację ojcowską z moją córką. Płacił alimenty. Byliśmy związani. Dwa lata później zdecydował, że skorzysta z prawa domniemania pochodzenia dziecka z małżeństwa. Pozwał mojego byłego męża do sądu, aby oznajmić: „On jest teraz ojcem w świetle prawa. Ja nim nie jestem. Mnie to nie dotyczy”. Walczyliśmy przez około 11 lat.

– Nie zamierzała utrwalać kłamstwa wobec swojego dziecka. I z tego powodu teraz jej dziecko właściwie nie ma ojca. Według stanu Kalifornia, jej dziecko nie ma ojca, ponieważ nie przyszpiliła niewłaściwego mężczyzny. Przypadki takie jak Alicji ilustrują zawiłości dotyczące ofiar oszustwa dotyczącego ojcostwa, ale zakres spustoszenia jakie powoduje sięga aż do naszego krajowego wojska i pierwszych odpowiadających na zdarzenie.

– W całym kraju, wojskowi są bardzo narażeni na oszustwa dotyczące wrabiania w ojcostwo. W wielu przypadkach ma to na celu wykorzystanie ich dochodów i świadczeń wojskowych.

– Świadczenia wojskowe, które mój mąż posiadał, zdecydowanie były powodem, dla którego wybrała mojego męża na [oficjalnego] ojca. Powiedziała nam to jej była przyjaciółka. Powiedziała to mojemu mężowi. Przed tym wszystkim służył w piechocie morskiej przez sześć czy osiem lat, a potem był w armii. Właśnie opuścił szeregi piechoty morskiej. Potem poznał ją. Następnie, około rok po tym, wstąpił do wojska. Uważam, że jego pobyt w wojsku ułatwił jej popełnienie oszustwa dotyczącego ojcostwa, ponieważ był daleko. A kiedy zaszła w ciążę, nie powiedziała mu o tym. Dopiero co wrócił do domu – był w nim od miesiąca – a potem powiedziała mu, że jest w ciąży.

– Oszustwo dotyczące ojcostwa jest problemem międzynarodowym. Women Against Paternity Fraud (Kobiety przeciwko oszustwom wrabiania w ojcostwo) to organizacja, która ma członków na całym świecie.

– Jestem z Sydney w Australii. Wyszłam za mąż za mężczyznę, który był wcześniej żonaty przez 20 lat i miał dwoje dzieci z poprzednią żoną. Około dwa i pół roku po rozpoczęciu naszej sprawy w sądzie rodzinnym, jego była zaczęła mówić o jakimś głębokim, mrocznym sekrecie dotyczącym jego córki, który spowodowałby, że nie chciałaby już być z ojcem, nie chciałaby już z nami mieszkać. Jednak pewne rzeczy wyszły na jaw. Mówił o tym, że jego córka wyraźnie różni się od jego syna.

W końcu zapytałam męża: „Czy uważasz, że ten głęboki, mroczny sekret może dotyczyć biologii?”. Na etapie poczęcia córki nie sypiał [bzykał się] z żoną. Był niezwykle zaskoczony, gdy okazało się, że jest w ciąży. Lecz po prostu założył, że dziecko jest jego. Nie przyszło mu do głowy, że sypiała z kimś innym. Postanowiliśmy zrobić test na ojcostwo. Pierwszy test na ojcostwo wyszedł w 100% negatywny. Czyli nie ma absolutnie żadnej możliwości, aby jego córka była jego biologicznym dzieckiem.

– Bardzo niewiele ofiar oszustwa dotyczącego wrobienia w ojcostwo znajduje sprawiedliwość w naszych systemach sądowych. Ale czy naprawdę istnieją jacykolwiek wygrani w sprawach dotyczących wrobienia w ojcostwo?

Scott DeLancey: Minęło prawie półtora roku odkąd ją widziałem. Jest wiele osób, które mówią, że w przypadku naszej sprawy odnieśliśmy sukces. Udało nam się przejść przez sprawę sądową. Lecz w tym wszystkim tak naprawdę nie ma wygranych. Zostały zniszczone relacje między mną a dzieckiem, między moją żoną a dzieckiem, między moim biologicznym dzieckiem a nią samą.

– Obecnie istnieją badania DNA. Nie ma więc usprawiedliwienia dla dalszej niesprawiedliwości.

– Gdyby obowiązkowe testy były dostępne, gdy urodził się najstarszy syn mojego męża, to wiele z tego można by uniknąć. Technologia istnieje i uważam, że prawo musi ją dogonić.

Carnell Smith: Byłem pierwszą osobą, która wygrała tego typu sprawę wykorzystując to prawo, które mówi: „Prawda ma znaczenie. Wykorzystywanie DNA do udowodnienia ojcostwa ma znaczenie. Wykorzystywanie DNA do obalenia ojcostwa ma znaczenie”. A teraz ta młoda dama jest w stanie dowiedzieć się, kim jest jej prawdziwy biologiczny ojciec.

– Woman Against Paternity Fraud jest krajową organizacją non-profit, która zajmuje się kwestią oszustw dotyczących ojcostwa poprzez nasze programy edukacyjne, medialne i rzecznicze.

Carnell Smith: Woman Against Paternity Fraud to świetna okazja, aby zrozumieć proces reformowania prawa, tego, jak stać się wykształconym, jak stać się upoważnionym, a następnie, jak zabrać głos wraz z innymi kobietami, które mówią: „Jesteśmy w stanie powiedzieć prawdę. Wierzymy, że inne kobiety również mogą powiedzieć prawdę i powinniśmy tego od nich wymagać”. Dołączenie do organizacji Women Against Paternity Fraud daje ci możliwość stania się jednym z wielu.

– Po tym jak padłam ofiarą oszustwa dotyczącego ojcostwa szukałam pomocy we wszystkich możliwych miejscach, w wielu organizacjach. Skontaktowałam się z innymi organizacjami. Mieli u siebie moją historię przez lata. I nie zrobili nic. Mówią: „Przykro mi to słyszeć. Daj mi więcej dokumentów z sądu”. I nic nie zrobili. Dianna faktycznie zajmowała się każdą ofiarą, sprawa po sprawie. Wkłada w to serce i duszę. Pracuje bardzo ciężko. I jestem bardzo dumna, że mogę powiedzieć, że jestem częścią organizacji Women Against Paternity Fraud.

– Czy dzieci nie zasługują na to, aby wiedzieć, kim jest ich biologiczny ojciec, jak wygląda ich historia medyczna, ich dziedzictwo, kim są członkowie jego dalszej rodziny?

Women Against Paternity Fraud opowiada się za ofiarami oszustw dotyczących ojcostwa, przeciwko destrukcyjnym prawom i polityce, które negatywnie wpływają na rodziny.

– Musisz zdobyć wiedzę na temat tego, jak działa proces dotyczący zmiany prawa. Powinieneś zwrócić się do swojego Senatu, lub jego przedstawicieli, lub członka zgromadzenia ustawodawczego. Musisz zwrócić się do nich ze sprawdzonym rozwiązaniem. I musisz być nieustępliwy. Chodzi o to, że musisz być zaangażowany w to, aby przejrzeć daną sprawę na wylot, nawet jeśli czasami posiedzenia komisji nie są korzystne. Trzeba też słuchać opozycji, bo czasem są rzeczy, w których można się z nimi zgodzić, ale są też rzeczy, w przypadku których się z nimi nie zgadzasz. Zawsze staraj się organizować publiczne przesłuchania, aby wszyscy ludzie, których to dotyczy: mężczyźni, kobiety, dzieci, wszyscy ci ludzie mieli przynajmniej okazję być reprezentowani i wysłuchani. Włączenie w to ludzi, a nie wykluczenie wybranych grup jest właśnie tym, co pomaga w przeprowadzeniu reformy.

– Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem womenagainstpaternityfraud.org lub zadzwoń do nas pod numer 661-829-6807.

– Mamy do czynienia z wieloma niesprawiedliwościami na świecie. Oszustwo dotyczące wrabiania w ojcostwo jest kwestią, którą mamy moc zmienić. Dlaczego tego nie robimy? Dołącz do organizacji Women Against Paternity Fraud w opowiadaniu się za sprawiedliwością w kwestii ustalania ojcostwa.

 

Zobacz na: Zdradziła Cię… co teraz?
Jak zdradzać i nie dać się złapać – Shallon Lester
Zdradziłam mojego IDEALNEGO męża i żałuję tego. [Kompilacja]
Zdrada: Prawdziwe wyrzuty sumienia? A może imitacja wyrzutów sumienia?

 

Ukryta strona oszustwa dotyczącego wrabiania w ojcostwo

https://rumble.com/v2am4ma-ukryta-strona-oszustwa-dotyczcego-wrabiania-w-ojcostwo.html