Chłopaki wymieniają się notatkami

Koncepcja Czerwonej Pigułki nie jest ideologią. Nie jest filozofią, nie jest zbiorem moralności i na pewno nie jest przytulanką. To prakseologia. Nie obchodzi mnie, jak często ludzie mówią inaczej, możesz nazywać tkaninę do mycia podłogi kurą domową, ile chcesz, ale wciąż wracasz do domu do tkaniny do mycia podłogi.

Keoni Galt to powiedział
Ironwood to powiedział

A teraz ja to mówię. Vox mówi o tym jako:

“Gra nie wymaga ugruntowania w niczym poza obserwacją ludzkich zachowań i budowaniem na ich podstawie modeli predykcyjnych. Pytanie “dlaczego” jest nieistotne”.

Brzmi znajomo?

“Dlaczego” to cholernie głupie pytanie | Rian Stone

 

Czerwona Pigułka to Gra

 

Weźmy ten tytuł i cytat od Voxa. Kolejna perełka od kolesia z reddit /u/UltmateCAD, żeby to powtórzyć:

„Tam. Właśnie tam, dla wszystkich pieprzonych feministek, które wciąż o tym mówicie jak o wadliwej ideologii, to wszystko czy to jest. Mężczyźni rozmawiający z innymi mężczyznami, wymieniający się notatkami i uczący się… to wszystko.”

Faceci wymieniają się notatkami. Ludzie chcą zrobić z tego coś większego, coś więcej niż tym czym to jest. Może potrzeba przynależności, potrzeba wyższego celu, chuj wie dlaczego? Czerwona Pigułka ma prosty, łatwy do zrozumienia rdzeń:

Prakseologię: dedukcyjne badanie ludzkiego działania oparte na założeniu, że ludzie angażują się w celowe zachowania, w przeciwieństwie do zachowań odruchowych, takich jak kichanie i zachowania nieożywione.

 

Prakseologia - Chłopaki wymieniają się notatkami

W ramach ideologii działasz, ale nie myślisz. W ramach filozofii myślisz, ale nie działasz. W ramach prakseologii myślisz i działasz.

 

Tak, kobiety są dziećmi. Nie oznacza to jednak, że są emocjonalnymi lemingami o samoświadomości Tamagochi [wirtualne zwierzątko]. Wiedzą, co robią. Mogą ukrywać powody za ścianą zawiłych bzdur, ale wiedzą. Więc kiedy pytasz:

— Czego chcesz od życia?
— Czego chcesz w swoim związku?
— Czy w ogóle chcesz związku?
— Czy chcesz zostać ze swoją żoną?
— Czy chcesz mieć dzieci?

Żadna z tych rzeczy nie jest Czerwoną Pigułka. Są to cele, które różnią się w stopniu, w jakim człowiek może się różnić.

 

Czym jest Czerwona Pigułka?

 

Czerwona Pigułka to strategie, które mężczyźni stosują, aby osiągnąć swoje cele, w oparciu o wyniki innych mężczyzn w tych samych doświadczeniach. Ostatecznie wiąże się to ze szczęściem. Postrzega świat przez pryzmat seksualny, a biorąc pod uwagę, że większość rzeczy w życiu dotyczy seksu lub pieniędzy (jako środka do zdobycia seksu), jest to całkiem dobry punkt wyjścia. Jest tylko jedna podstawowa zasada, podnoś ciężary.

Ten człowiek zawsze prześcignie tego człowieka, niezależnie od przedsięwzięcia.

Podnoś ciężary

Zasada 1: Bądź atrakcyjny
Zasada 2: Nie bądź nieatrakcyjny

W ten sposób ominiesz 80% przeszkód. Pierwsza obejmuje proste (nie łatwe, proste) działania. Dobrze się odżywiaj, podnoś ciężary, wyglądaj atrakcyjnie. Druga obejmuje prawie całość tego, co przeczytałeś na forum The Red Pill. Samoświadomość pozwalająca na przyjęcie tych dwóch zasad jest zwykle trudniejsza do przyswojenia, nie można się jej nauczyć, trzeba ją poczuć.

 

Ty jesteś nagrodą

 

Spośród wszystkich ludzi, których teraz znasz, ilu podtarłoby dla ciebie tyłek. Ilu karmiłoby cię każdego dnia, bez narzekania. Ilu walczyłoby na śmierć i życie, by uchronić cię przed krzywdą.

Tylko ty.

Jesteś jedyną osobą, która jest przy tobie, gdy umierasz, jedyną osobą, która naprawdę jest przy tobie, niezależnie od okoliczności. To nie wina społeczeństwa, żony, dziewczyny czy mamy, tak działa świat. I jest to dobra rzecz, kiedy już to zaakceptujesz. Twoje życie jest w 100% pod twoją kontrolą. Człowiek przetrwał i rozwijał się w warunkach niewolnictwa, wojen, głodu, zarazy, powodzi, mediów społecznościowych i faceta od nieruchomości z Nowego Jorku mówiącego złe rzeczy o kobietach. Dzięki tym wszystkim rzeczom jesteś tu i teraz. Nie dlatego, że życie było łatwe, ale dlatego, że trudności życiowe sprawiły, że człowiek skupił się na swojej sferze wpływów, ignorując to, co zbędne.

Mentalny Punkt Wyjścia

Będziesz wyśmiewany, będziesz lekceważony. A w najgorszym przypadku? Zostaniesz zawstydzony, oskarżony o przestępstwo lub zaatakowany. Jeśli będziesz miał szczęście, ludzie po prostu ustawią się w kolejce i przyjmą nowego ciebie jako wartość, której będą się trzymać. To nie jest krytyka zalet stawiania siebie przed kimkolwiek innym w życiu, to jest staromodna i wielokrotnie przerabiana strategia. Dlatego właśnie potrzebna jest prakseologia. Optymalna strategia. Za Ianem Ironwood:

„Celem małżeństwa opartego na Czerwonej Pigułce nie jest to, jak sprowadzić żonę z powrotem do kuchni, gdzie jej miejsce, jak wydaje się myśleć jakiś Anonimowy użytkownik internetu o dobrych intencjach, ale to, jak skutecznie i wydajnie prowadzić rodzinę w sposób, który zapewni wszystkim jak największe szczęście.”

W tej chwili nie mamy dobrej odpowiedzi na pytanie, co zrobić z rozpadem małżeństwa 1.0. Dojdziemy do tego. Jak dotąd mamy obracanie talerzami, mamy mamę dziecka w długoterminowym związku i osobiście zajmujemy się kontrolą urodzeń. To będzie ewoluować z czasem. Inny przykład. Liczba kobiet, które zaczynają zarabiać więcej niż ich mężczyźni, rośnie i nie oczekuje się, że to się zmieni:

— Czerwona Pigułka odpowiada na tę kwestię, porzucając wkład ekonomiczny jako czynnik, na podstawie którego ustala się dominację w związku.

To jest teraz strategia. Związki generalnie zawodzą.

Ona nie jest twoja, to tylko twoja kolej.

Nadal chcesz spróbować?

— Prakseologia Czerwonej Pigułki mówi, że heteroseksualne związki, w których mężczyzna prowadzi z nieskrywaną dominacją, są najbardziej skuteczną strategią.

 

Nie obchodzi cię, co zrobiłby Jezus. Nie obchodzi cię, co ona myśli o twoich wyborach. Nie obchodzi cię społeczeństwo ani jego prawa (o ile możesz uniknąć konsekwencji, z którymi nie możesz sobie poradzić), obchodzi cię wynik.

Ideologie to systemy przekonań, które utrzymują ideały – moralne, etyczne, społeczne – jako standardy, według których należy żyć lub którymi należy się kierować. Humanizm, marksizm, chrześcijaństwo i harcerstwo to ideologie różnego rodzaju. Ustanawiają one wzniosłe cele, do których dążymy, celebrując jednoczące przekonania, które kierują naszymi działaniami i myślami. Prakseologia jest prosta, daje ci środki do osiągnięcia celu.

Jeśli chcesz bardzo podczepić filozofie lub ideologię do Czerwonej Pigułki, to najbliżej jest filozofia własnego interesu. Kiedy słyszy się pejoratywy na temat Czerwonej Pigułki, naprawdę powinno się słyszeć te słowa. Bo tym właśnie jest. Ktoś decyduje się użyć swojej standardowej strategii wstydu, zrzędzenia i pseudo debaty, aby zmienić Twoją własną miłość do siebie na ukierunkowaną na nich. Myślisz, że jakaś znudzona mama mieszkająca pół świata od Ciebie dba o to, co robisz?

Nie obchodzi ich to.

Obchodzi ich, jak to na nich wpływa. Nie powinieneś być niemiły dla ludzi, ponieważ nie chcę, by ktokolwiek był niemiły dla mnie. Nie powinieneś podrywać kilka kobiet naraz [obracanie talerzami], ponieważ nie chcę uprawiać seksu, nie otrzymując czegoś w zamian.

Kobiety są wspaniałymi nauczycielkami, całkowicie pochłoniętymi sobą, solipsystycznymi, nieświadomymi siebie w sposób, w jaki byśmy to opisali, i dziękuję im za to. Poza kobietami i kotami, nie mogę wymyślić lepszych przykładów nieskrępowanego interesu własnego [egoizmu], który można naśladować na świecie.

Każda gówniana rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiła każda kobieta, podczas gdy ty będziesz się wściekać, jest doskonałym przykładem tego, że oczekujesz, że ktoś inny będzie żył i chronił twoje interesy, i ich lekcją, dlaczego byłeś idiotą, myśląc, że tak jest. Każda gówniana rzecz, jaką każda kobieta kiedykolwiek zrobiła, podczas gdy ty się wściekasz, jest najlepszym przykładem tego, jak oczekujesz, że ktoś inny będzie żył i chronił twoje interesy, a ich lekcją dla Ciebie, jest to dlaczego byłeś idiotą, myśląc, że tak było.

 

Gniew

 

Ten gniew nie jest dla kobiet, nigdy nie był, ten gniew jest zawsze nasz. Nasz gniew jest stałym przypomnieniem, że sposób, w jaki postrzegamy świat, wciąż jest zabarwiony na niebiesko. Im więcej mamy go w sobie, tym dłuższa droga przed nami.

Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka

To powrót do czasów jaskiniowców. W tamtych czasach, jeśli ktoś zrobił coś, co ci się nie podobało, biłeś go po głowie, aż przestał. W tamtych czasach chcieliśmy tylko jedzenia, schronienia i seksu, a ci, którzy strzegli tych rzeczy, mieli tendencję do rozmnażania się i tworzenia większej liczby jaskiniowców.

Czerwona Pigułka to nie dlaczego, tylko jak. Jak osiągnąć własny interes. To, co się z tym wiąże, zależy od ciebie. Strategia dotarcia do celu, gdy już wiesz, czego chcesz? To jest właśnie zakres Czerwonej Pigułki.

Niech harpie się wściekają, powinny, oświadczyłeś otwarcie, że oficjalnie zdegradowałeś ich potrzeby na sam dół swojej listy. Ich krytyka Czerwonej Pigułki jest ich fazą gniewu, twoja jest realizacją twojej miłości własnej. Ty to zaakceptujesz i pójdziesz naprzód, oni nie.

Witamy w klubie, wyrzuć swoje ego za drzwi i zacznij uczyć się od swoich bliźnich.

Źródło: Guys Swapping Notes

 

Zobacz na: [Kobiece] Manipulacje – Rian Stone
Mężczyźni bez ramy i rzeczy, które robią – Whine More Please

Trening o wysokiej intensywności – Mike Mentzer | Trening kulturystyczny
Drew Baye: Na czym polega trening o wysokiej intensywności (HIT)?
Zasada wielkości Hennemana – zastosowanie w rozbudowie masy mięśniowej

 

Duna – Litania przeciw strachowi

“Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
Jestem tylko ja.”