Mężczyźni bez ramy i rzeczy, które robią – Whine More Please

Mężczyźni bez ramy i rzeczy, które robią

Ten temat był już poruszany, ale nowi kolesie błędnie rozumieją pojęcie ramy. Rama to nie coś, co posiadasz lub nie, to coś, co masz lub nie. Rama to twój światopogląd i twoja rzeczywistość. Wszystko, co nie mieści się w twojej rzeczywistości, jest śmieszne, zabawne lub nieistotne.

    „On nie może pojąć (jak sądzę), że ona może postrzegać cokolwiek, co się wydarzyło, w jakikolwiek inny sposób niż ten, który on wybrał.”Shutting down bad behavior

Jak więc można szybko stwierdzić, że mężczyzna nie ma ramy? Nie ma poczucia swojej osobistej rzeczywistości? Ponieważ zamiast lekceważyć wszystko, to co nie pasuje do jego rzeczywistości – czuje potrzebę pokazywania pawiego ogona i mierzenia kutasa.

 Autor wpisu: Trudno jest projektować pozytywne nastawienie.

Ja: Ponieważ nie projektujesz tego, głupia łajzo. Naucz się przyjmować pozytywne nastawienie i cieszyć się życiem takim, jakie jest. W przeciwnym razie to wszystko bzdury i wszystko, co robisz, to udawanie klauna. Oto wskazówka – klauni nie są tak naprawdę szczęśliwi.

Przy okazji – wszyscy na forach MRP, askMRP i TBP [thebluepill, strona poświęcona szydzeniu z ludzi czerwonej pigułki] wiedzą, że wy, autystyczne skurwysyny, za co się weźmiecie to zawiedziecie i spieprzycie to. To od ciebie zależy, czy nie będziesz autystycznym skurwielem i nie spieprzysz tego – co oczywiście i tak zrobisz, więc – jaki jest sens tego ostrzeżenia?

Autor wpisu: Może sam się ostrzegasz? To urocze, jak mówisz “TY autystyku”… – Anger and no interest in initiating

Kompletne przeoczenie wiedzy i łapanie się na przynęty. Serwujesz kolesiom coś co zapewni ból dupy i stają się są ślepi na wszystko inne. To takieeee proste. Jeśli jakiś przypadkowy kutas w Internecie może wywołać u ciebie chęć bycia samcem alfa grupy z powodu jakiegoś głupiego gówna, wyobraź sobie, o ile skuteczniej ludzie, w których jesteś emocjonalnie zaangażowany, będą w stanie wyzwolić tę chęć.

Wojownik Klawiatury

Mając solidną ramę, solidny światopogląd tego, co reprezentujesz, za czym się opowiadasz, a za czym się nie opowiadasz, możesz faktycznie wybierać i selekcjonować to, co akceptujesz w swoim światopoglądzie.

Na przykład jedyną rzeczą, która była przydatna w moim pierwszym poście, było: Uczysz się, jak przyjmować pozytywne nastawienie i cieszyć się życiem takim, jakie jest”. W rzeczywistości jest to naprawdę trudna umiejętność, która wymaga znacznego wysiłku. Wymaga aktywnej próby zmiany sposobu myślenia. Zamiast tego autor wpisu skupia się na całkowicie nieistotnych i całkowicie bezużytecznych podpuchach. Świetnie – zamiast wyłapywać wartość z rozmowy i zastanawiać się, jak ją wykorzystać, autor wpisu całkowicie mija się z celem. Uwaga dodatkowa: nie wkładam wysiłku w bezużytecznych nowicjuszy, gdyż nie ma bezużytecznych nowicjuszy robiących solidne postępy w  Ogarnianiu Własnego Burdelu [Own Your Shit – pokaż, że masz kręgosłup, aby nie dać się natychmiastowo zirytować, a MOŻESZ faktycznie być w stanie poczynić pewne postępy. To dlatego, że słabi mężczyźni są całkowitą stratą czasu.

Wyobraźmy więc sobie, że żona autora wpisu na niego o coś narzeka. Zamiast skupić się na faktycznym problemie, autor wpisu zostaje zepchnięty na boczny tor, obrażany przez jej UCZUCIA dotyczące problemu. Brawo autorze wpisu – właśnie przegapiłeś sedno sprawy i przegapiłeś diament, ponieważ byłeś zbyt zajęty grzebaniem w gównie, ponieważ nigdy nie zdałeś sobie sprawy, że JEDYNĄ rzeczą, na której ci zależy, są diamenty!

To zdarza się cały czas – przekładkowo 1, 2 i mógłbym znaleźć tego więcej, jestem pewien, ale nie chce mi się szukać. To tylko przykłady, które przychodzą mi do głowy na już.

Piszę w taki sposób, że jeśli człowiek skupia się na obelgach i dostaje bólu dupy (mężczyźni bez ramy często dostają bólu dupy), nigdy nie dostrzeże sedna sprawy. I to jestem ja, jakiś przypadkowy zjeb, przez tekst, z którym nigdy, przenigdy nie wejdą w interakcję w prawdziwym życiu.

Masz moc wybierania i decydowania o tym, na co tak naprawdę marnujesz swój czas i energię. Nie pozwól, aby jakiś anonimowy kutas lub twoja droga żona dyktowali ci, na czym ci zależy, wabiąc cię głupimi i idiotycznymi bzdurami. Zdecyduj i skup się tylko na rzeczach, które mają znaczenie – dla mnie jest to potencjalna wartość każdej interakcji. Dla ciebie może być inaczej – ale zdecyduj!

Źródło: Men with no frame and the things they do

Zobacz na: Nie jedz farby
…I nie słuchaj mnie jak „Sperg” – Whisper
Kayfabe – Whisper
Kobiety zachowują się tak gównianie, jak im na to pozwolisz
Seks i przemoc: dwie niezamienne miary mężczyzny

System Operacyjny Umysłu – ROZDZIAŁ IV: Cztery części naszej osobowości
Sztuka życia według stoików – Piotr Stankiewicz