Nie jedz farby

Nie jedz farby

…I nie słuchaj mnie jak „Sperg” – Whisper

Franek dowiaduje się o krowach i mleku

 

Był sobie facet o imieniu Franek, który słyszał o krowach. Jego przyjaciel Henryk powiedział mu, że posiadają one pyszny biały płyn zwany mlekiem. Henryk opowiedział Frankowi o tym, jak można wydoić krowę i uzyskać ten pyszny i naturalny napój. Opisał też, jak wygląda krowa.

Oczywiście Franek był zaintrygowany tą nową rzeczą, o której słyszał, krowami, i chciał znaleźć i spróbować tego pysznego napoju zwanego mlekiem. Franek szukał więc krowy gdzie tylko mógł, wszędzie, zarówno po górach jak i dolinach. Trudno było mu ją znaleźć.

 

Franek znajduje krowę i mleko

 

Pewnego dnia, kiedy Franek był już całkowicie zniechęcony, spojrzał przed siebie i zobaczył to, co opisał jego przyjaciel. Wiedział, że to krowa, bo idealnie pasowała do opisu. Ale nie tylko to… jako bonus, gdy Franek zbliżył się do krowy, zobaczył wiadro z białym płynem i wiedział, że ktoś już wydoił krowę, i wreszcie przed jego oczami pojawiło się pyszne mleko.

Franek był tak podekscytowany, że natychmiast chwycił wiadro i zaczął chłeptać mleko. To nie smakowało tak, jak myślał. W rzeczywistości, to smakowało całkiem okropnie. Potem zaczął mieć silne bóle brzucha

Nie jedz farby

 

Franek nie żyje – Pokój Jego Duszy

 

Franek zmarł wkrótce po skosztowaniu mleka. Czy przyjaciel Franka sprowadził go na manowce?

 

Co się stało?

 

To, co uważał za krowę, było posągiem krowy. Krowa została pomalowana tego dnia białą farbą, więc obok krowy stało wiadro z resztkami farby. Wypił farbę myśląc, że to mleko i umarł.

 

Lekcja Małżeńskiej Czerwonej Pigułki

 

Nauka sposobu życia w ramach Małżeńskiej Czerwonej Pigułki wymaga czasu i przede wszystkim doświadczenia. Jednym z najczęstszych błędów jest to, że faceci przychodzą w miejsca gdzie omawia się Małżeńską Czerwoną Pigułkę, czytają kilka artykułów/komentarzy i/lub obejrzą kilka nagrań i myślą, że mają wszystkie odpowiedzi. To jest to, co nazywamy dziećmi z dynamitem. Nie mają wystarczającej wiedzy, aby dokonać pozytywnych trwałych zmian w swoim życiu, ale mają wystarczającą wiedzę, aby wysadzić szambo w powietrze.

 

Oni jedzą farbę

 

Wielu facetów chce szybkich poprawek i łatwych odpowiedzi, magicznego sposobu na zdobycie ramy, stanie się świetnym z dnia na dzień, zaznać pokoju i szczęśliwości… itp.

Ale zazwyczaj brakuje im cierpliwości. Rozwiązanie leży w dokonywaniu małych, ledwo zauważalnych zmian. Wielu z nich zamiast tego przechodzi w tryb Rambo. Wciąż powtarzamy, żeby czytać wszystko co jest zamieszczone w zakładce Sidebar [w przeglądarce Brave nie widać tej zakładki po prawej stronie], ale oprócz czytania musi pojawić się doświadczenie i praktyka. Jednak, doświadczenie powinno brać się z małych zmian… sprawdzania terenu… zaczynania powoli… co prowadzi mnie do….

[Odnośnie tego co jest w sidebar na r/marriedredpill, pomału ale stale robię tłumaczenia materiałów – admin]

 

Podnoś ciężary, czytaj sidebar, zamknij mordę

 

Dlaczego pewność siebie jest samolubna i jakie są tego konsekwencje?

Tak, zacznij od podstaw. Przestań angażować się w bezsensowne kłótnie z żoną… które w zasadzie wszystkie kłótnie takie są. Naucz się mówić krótko, a następnie zamknij mordę [STFU]. Na początku będzie to komfortowe. Stawanie się mężczyzną to niekomfortowy proces, który wymaga od ciebie podjęcia różnych myśli i działań.

Nie zakładaj automatycznie, że rozumiesz i możesz zastosować jakąś koncepcję tylko dlatego, że o niej czytasz… chyba że lubisz pić farbę. Jeśli spróbujesz Zgódź się i Wzmocnij [Agree and Amplify] zbyt wcześnie, prawdopodobnie poniesiesz sromotną porażkę. Kiedy zaczniesz próbować, zacznij od bardzo prostych wersji Zgódź się i Wzmocnij. Jeśli czujesz się nieswojo zanim zaczniesz mówić, oznacza to, że z twoich ust zaraz wypłynie pedalstwo, więc zamknij mordę.

Najważniejsze, że to wymaga czasu i wiele wysiłku. Spodziewaj się, że zajmie ci to co najmniej miesiąc za każdy rok związku [nie jedz farby, jest to tylko podane orientacyjnie], w którym byłeś żonatym beta podnóżkiem… i to w sytuacji gdy przeczytasz cały pasek boczny [sidebar], a nie tylko te same 3 lub 4 w artykułu w kółko, podnosisz ciężary i praktykujesz trzymanie mordy na kłódkę.

 

Jeśli jesteś świeżakiem, nie bądź dzieckiem z dynamitem. Nie zjadaj farby. Zrób sobie przysługę i daj sobie dużo czasu na naukę, abyś mógł uczyć się na doświadczeniu, zanim wysadzisz gówno w powietrze lub zjesz farbę.

—    Czytanie bez działania jest prawie bez znaczenia…

—    Działanie bez czytania najprawdopodobniej zaowocuje tylko kolejnymi niebiesko pigułkowymi celami…

—    Zbyt wiele działania z małą ilością czytania wysadzi szambo w powietrze.

Tak więc, kluczem jest znalezienie odpowiedniej ilości działania, która będzie pasowało do twoich lektur i okoliczności.

Źródło: Don’t eat paint

Zobacz na: Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka
Cechy mężczyzny Alfa i Beta – Athol Kay
Punkt zagrożenia – Dalrock
Mentalny Punkt Wyjścia
Modele mentalne, głębokie historie i prawdziwa obserwacja
Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone
Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone
Kobiece porady dotyczące związków nadają się na śmietnik – Rian Stone

Krowa pije wodę daje mleko.

Przyleciało dwóch kosmitów na łąkę i patrzą zwierze w taty, spoglądają do atlasu: Krowa pije wodę daje mleko. Wzięli ją nad strumień, jeden wsadził jej łeb do wody, a drugi nadstawia miskę od tyłu. Po chwili wylatuje krowi placek wtedy ten z miską mówi: ‘podnieś jej łeb wyżej bo muł z dna bierze’.

 

Nikt nie jest kompletnie bezwartościowy, zawsze można służyć jako zły przykład

 

NIEKTÓRE ZASADY HISTORII

99. Pomyśl o historii jako sumie dwóch składników: nieuporządkowanego zbioru nieprzewidywalnych zdarzeń nie układających się w żaden schemat oraz regularnego składnika zawierającego długoterminowe trendy historyczne. Zajmiemy się teraz właśnie długoterminowymi trendami.

100. PIERWSZA ZASADA. Jeżeli dokonuje się MAŁEJ zmiany, która wpływa na długoterminowy trend historyczny, efekt tej zmiany prawie zawsze będzie krótkotrwały – trend szybko powróci do swego pierwotnego stanu. (Przykład: Ruch reformatorski powołany w celu oczyszczenia społeczeństwa z politycznej korupcji rzadko miewa długoterminowy efekt; prędzej czy później reformatorzy rozluźnią nacisk i korupcja rozwinie się ponownie. Poziom politycznej korupcji w danym społeczeństwie dąży do pozostawania stałym lub jedynie do powolnej zmiany wraz z ewolucją społeczeństwa. Normalnie, polityczna czystka byłaby permanentna tylko w towarzystwie szerokich zmian społecznych; MAŁA zmiana w społeczeństwie nie wystarczy). Jeżeli mała zmiana w długoterminowym trendzie historycznym wydaje się być permanentna, jest tak tylko dlatego, że zmiana działa w kierunku, w którym trend już zmierzał, a więc trend nie zmienił się, lecz tylko został nieco popchnięty naprzód.

101. Pierwsza zasada jest niemal tautologią. Gdyby trend nie był stabilny w związku z małymi zmianami, błądziłby przypadkowo raczej, niż podążał w określonym kierunku; innymi słowy, nie byłby wcale długoterminowym trendem.

102. DRUGA ZASADA. Jeżeli dokonuje się zmiany wystarczająco dużej by trwale zmieniła długoterminowy trend historyczny, wtedy również zmieni społeczeństwo jako całość. Innymi słowy, społeczeństwo jest systemem, w którym wszystkie części są ze sobą połączone i nie można trwale zmienić żadnej ważnej części bez wywołania zmiany również w innych częściach.

103. TRZECIA ZASADA. Jeżeli dokonuje się zmiany wystarczająco dużej by zmienić długoterminowy trend, to konsekwencje dla społeczeństwa jako całości nie mogą być zawczasu przewidziane. (Chyba, że poszczególne inne społeczności przeszły przez taką samą zmianę i doświadczyły takich samych konsekwencji, w tym przypadku można na gruncie empirycznym przewidzieć, że następna społeczność, która przejdzie przez taką samą zmianę prawdopodobnie doświadczy podobnych konsekwencji).

104. CZWARTA ZASADA. Nowy rodzaj społeczeństwa nie może zostać zaprojektowany na papierze. Oznacza to, że nie można zaplanować nowej formy społeczeństwa zawczasu, później jej ustanowić i oczekiwać, że będzie funkcjonować zgodnie z wcześniejszym planem.

105. Zasady trzecia i czwarta wynikają ze złożoności ludzkich społeczności. Zmiana w ludzkim zachowaniu wpłynie na ekonomię społeczeństwa oraz na jego fizyczne środowisko; ekonomia wpłynie na środowisko i vice versa, a zmiany w ekonomi i w środowisku wpłyną na ludzkie zachowanie w złożony, nieprzewidywalny sposób; i tak dalej. Sieć przyczyn i skutków jest dalece zbyt złożona by ją rozwikłać i zrozumieć.

106. PIĄTA ZASADA. Ludzie nie wybierają świadomie i racjonalnie formy swojego społeczeństwa. Społeczeństwa rozwijają się w procesach społecznej ewolucji nie będących pod racjonalną ludzką kontrolą.

107. Piąta zasada jest konsekwencją pozostałych czterech.

108. By zilustrować: Zgodnie z pierwszą zasadą, ogólnie rzecz biorąc, próba społecznej reformy albo działa w kierunku w którym i tak już rozwija się społeczeństwo (czyli zaledwie przyspiesza zmianę, która i tak by nastąpiła), albo odnosi tylko krótkotrwały skutek, a społeczeństwo szybko powraca do poprzedniego stanu. Aby wywołać trwałą zmianę w kierunku rozwoju jakiegokolwiek ważnego aspektu społeczeństwa reforma jest niewystarczająca i wymagana jest rewolucja. (Rewolucja niekoniecznie musi oznaczać zbrojne powstanie czy obalenie rządu.) Zgodnie z drugą zasadą, rewolucja nigdy nie zmienia tylko jednego aspektu społeczeństwa; a zgodnie z trzecią zasadą następują zmiany nigdy nie oczekiwane i niepożądane przez rewolucjonistów. Zgodnie z czwartą zasadą, gdy rewolucjoniści czy utopiści ustalają nowy rodzaj społeczeństwa, nigdy nie funkcjonuje ono tak jak to sobie zaplanowali.” – Źródło: Społeczeństwo przemysłowe i jego przyszłość – Ted Kaczyński