Cechy mężczyzny Alfa i Beta – Athol Kay

Istnieją dwie podstawowe potrzeby, których kobieta szuka u mężczyzny, zanim będzie mogła czuć się nim seksualnie zainteresowana i czuć się swobodnie, pozwalając sobie na seks z nim.

Cechy Alfa to cechy związane z klasycznymi mocnymi stronami „męskiego mężczyzny”. Moc, władza, dominacja, sprawność fizyczna, odwaga, bogactwo, opanowanie i pewność siebie. No i dobre geny. To są rzeczy, które przyciągają kobiety i podniecają je seksualnie. Cechy alfa są powiązane z odpowiedzią dopaminową u kobiet.

Dopamina jest neuroprzekaźnikiem, który jest przekaźnikiem „nagrody za zachowanie” w naszych mózgach. Jeśli coś jest przyjemne lub zabawne, oznacza to, że w grę wchodzi trochę dopaminy. Dopamina jest również odpowiedzialna za wysoce uzależniające działanie narkotyków, takich jak kokaina i inne uzależnienia, takie jak hazard, zakupy, jedzenie i seks. Dopamina zachęca do ryzykownych zachowań i jest neuroprzekaźnikiem, który sprawia, że czujemy się „zakochani”.

Typ ciała - tkanka tłuszczowa

W tym zestawie zdjęć wybraliśmy męskie sylwetki, które znalazły się na okładkach magazynów ze względu na ich rzekomy seksapil. Poprosiliśmy kobiety o uszeregowanie ich ciał od najbardziej do najmniej atrakcyjnych.
63% kobiet stwierdziło, że Bob Harper, trener osobisty z programu The Biggest Loser, ma najbardziej atrakcyjne ciało mężczyzny. Powiedziały nam, że wybrały jego ciało, ponieważ wyglądało na “naturalne i w formie”.

 

Cechy Beta to cechy związane z zaletami bycia miłym facetem/„mężczyzną rodzinnym”. Życzliwość, bycie dobrym słuchaczem, umiejętność pomocy przy dzieciach, niezawodność, troskliwość, współczucie i cierpliwość. Wszystko to daje kobiecie poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz relaksuje ją, ponieważ czuje, że jeśli zajdzie w ciążę, mężczyzna z Cechami Bety nie porzuci jej i dziecka.

Hormon oksytocyna jest silnie powiązany z odpowiedzią na cechy Beta. Oksytocyna sprawia, że kobiety czują się “kochane” i pomaga tworzyć zaufanie i empatię względem innych. Na przykład podczas porodu następuje masowe uwalnianie oksytocyny, która wiąże matkę z jej nowym dzieckiem. Oksytocyna jest również uwalniana podczas orgazmu i wiąże kobietę z partnerem.

Mężczyzna Beta - Cechy mężczyzny Alfa i Beta

Tak więc cechy alfa tworzą atrakcyjność i uczucie „zakochania”, a cechy beta tworzą więź w parze i sprawiają, że czuje się wystarczająco zrelaksowana, by uprawiać seks. Potrzebujesz równowagi zarówno alfa, jak i beta w małżeństwie, aby zmaksymalizować jej pragnienie seksu z tobą.

Źródło: Alpha and Beta Male Traits

 

Bądź zarówno alfa, jak i beta: podróż jest nagrodą

 

Czytelnik Salut napisał…

„Kolejny świetny artykuł. Kilka znakomitych rad, których nie mogę się doczekać wdrożenia. Interesuje mnie spojrzenie na reakcję żony, gdy mąż zaczyna wdrażać zachowania alfa. Ostatnio widzę duży opór/zamieszanie u żony, gdy próbuję zminimalizować zachowania beta. Kontynuuj wspaniałą pracę. Uwielbiam tego bloga.”

Atol: Świetne pytanie. Myślę, że możemy się trochę nie zgadzać co do używanego tutaj języka, więc szybko powtórzę moją filozofię na temat Alfy i Bety. Ogólnie nie zgadzam się ze sposobem myślenia, że Alfa = dobry, Beta = zły. Naprawdę musisz mieć zarówno cechy alfa, jak i cechy beta w małżeństwie, aby naprawdę trafić w słodkie miejsce szczęścia i seksu.

Myślenie pojęciowe, a myślenie stereotypowe – Andrzej Wronka, Kazimierz Ajdukiewicz, Józef Kossecki

„Moja żona ciągle narzeka, że nigdy jej nie słucham (czy coś w tym stylu).”

Jeśli jesteś przyzwoitym Betą, rozwiązaniem jest dodanie cech Alfa, a nie zmniejszenie cech Beta i dodanie Alfa. To nie jest gra o sumie zerowej, w której możesz być albo Alfą albo Betą, ale nie oboma. Możesz i musisz być jednym i drugim. Nadal masz pracę, bawisz się z dziećmi, słuchasz jak twoja żona spędziła dzień, wykonujesz prace domowe itp. To wszystko jest istotnym dobrem budującym komfort. Ona lubi i potrzebuje tego, aby czuć się komfortowo, jak inwestujesz w związek i rodzinę. Te rzeczy nie sprawiają, że staje się “mokra”, ale ich brak sprawia, że staje się “sucha”.

To powiedziawszy, myślę, że w zasadzie mówisz, że stajesz się trochę bardziej stanowczy i śmiały ze swoją żoną. Co jest dobre i wszystko idzie zgodnie z planem. To są rzeczy, które ją “podniecą”.

Rzecz jednak w tym, że prawdopodobnie jesteś niedoskonały w demonstrowaniu Alfy, więc prawdopodobnie wysyłasz jej nieco mieszane sygnały, więc ona zarówno lubi to, jak i jest tym zdezorientowana, a jeśli nie do końca to ogarniasz, może się temu opierać. Rozwiązanie jest jednak dość proste – po prostu pracuj nad tym, aż opanujesz to na tyle, że będziesz mógł włączyć wyświetlacz demonstrujący cechy Alfa bez wkładania w to dużego wysiłku. Wtedy wyślesz na tyle silny sygnał, że ona będzie na niego lepiej reagować.

To naprawdę długa podróż, aby naprawdę zmienić się w ten sposób. Czeka cię sporo cackania się z w stylu dwa kroki do przodu, jeden krok do tyłu. Znaczna część Alfy wynika z fizyczności, a to może zająć 1-2 lata, zanim trud w pełni się opłaci. Więc to jest proces. Po prostu poczuj się komfortowo ze swoim dyskomfortem i kontynuuj orkę.

Również ty zmieniając się zmieniasz status quo, a to oznacza, że ona też będzie musiała się trochę zmienić. Istnieje naturalny opór przed zmianą u każdego człowieka – nawet jeśli jest to zmiana pozytywna i taka, która ostatecznie całkiem się podoba.

Dla przykładu – jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne dla mnie i mojej żony, zwykle najpierw biorę się za zdrowie i zaczynam czuć się lepiej i bardziej seksownie. Zwykle około trzech tygodni później ona zaczyna też więcej ćwiczyć. Do tego czasu „opiera się” ćwiczeniom. Jednak nawet nie proszę mojej żony, żeby ćwiczyła. Po prostu zaczynam ćwiczyć i czekam trzy tygodnie. A jeśli ja przestanę, ona przestanie.

Odnośnie oceny wartości na rynku matrymonialnym, jeśli powiedzmy, że oboje pobraliście się jako 7-mki, a po drodze spadłeś do 6, a następnie nauczyłeś się pewnych rzeczy Alfa i zrobiłeś postęp, może przechodzisz przez 7 i zmierzasz do 8. A jeśli zmierzasz w kierunku 8, a ona nadal jest 7, to faktycznie jest to dla niej trochę przerażające. Jedną rzeczą jest być bardziej pożądanym członkiem pary, inną czuć, że trzeba to trochę nadgonić. Istnieje naturalna pokusa, aby ściągnąć współmałżonka z powrotem do swojego poziomu, choć równie łatwo może się to przerodzić w cięższe starania z jej strony i doprowadzenie siebie do poziomu 8. (Właśnie dlatego moja żona zaczyna ćwiczyć po tym, jak ja zaczynam.)

Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone

Jak często mówiłem, prezentowanie cech Beta jest dla mnie łatwe. Rzeczy związane z cechami Alfa pojawiły się później w grze. To, o czym teraz piszę, rozwinęło się przez większą część ostatnich pięciu lat mojego piętnastoletniego małżeństwa. Dopiero w zeszłym roku zacząłem to werbalizować. To proces, po prostu przepracuj go.

To, co może być korzystne dla tego procesu, to zwrócenie jej uwagi na jej reakcję, gdy wykonasz dobry ruch typu Alfa, który jej się podobał. Może stać się bardziej wyrozumiała dla twoich wybryków, w których możesz popełnić błąd, jeśli lepiej zrozumie twoje intencje.

W końcu zamienia się to w balansowanie, ponieważ masz silną talię kart Alfa i Beta do rozegrania i po prostu rozgrywaj swoje rozdanie w zależności od sytuacji. Potrafię ugotować obiad, urządzić przyjęcie dla nastolatków, zmienić pieluchę, nakarmić i od beknąć dziecko, dopasować strój dla uczennicy szkoły podstawowej i nieźle całować. Ale mogę też zakończyć piżamową imprezę o północy głośnym hukiem, zawiesić kieszonkowe na całe miesiące, aż wykonywanie obowiązków domowych będzie zadowalające, nakazać mojej żonie, żeby przestała robić różne rzeczy, odpocząć czy cokolwiek innego, a przy kilku okazjach zainicjować seks po prostu wskazując w stronę sypialni…

Chodzi o to, aby mieć opcje.

Źródło: Be Both Alpha And Beta: The Journey Is The Reward

 

Zobacz na: Rollo Tomassi o dychotomii związanej z samcami alfa i beta
Zaufanie nie jest uczuciem, jest przekonaniem – Rich Diviney
Serotonina vs dopamina – 7 różnic pomiędzy przyjemnością a szczęściem – dr Robert Lustig
Animowany filmik w sprytny sposób przekazuje prawdę o uzależnieniu, która jest druzgocąca
Czego nie rozumiem w małżeńskim Red Pillu [Married Red Pill]

Teoria Drabiny w relacjach damsko męskich [1994]

 

Procent tkanki tłuszczowej - kobiety i mężczyźni