Teoria drabiny hierarchicznej, strefa przyjaźni i parę innych rzeczy

Materiał wrzucam jako ciekawostkę, odnośnie tego jak pierwsi podrywacze [PUA] na bazie empirii zaczęli formułować różne twierdzenia z obszaru relacji damsko męskich.

Deduckja vs Indukcja

O tworzeniu pojęć klasowych oraz teoriach adekwatnych, kulawych i skaczących – Leon Petrażycki “Należy się wystrzegać „teorii” opartych tylko na empiriach, nawet gdy są to empirie bardzo mocne. O co tu chodzi wyjaśnię, zmyśloną przeze mnie, ale wyrazistą opowiastką. Pewien europejski podróżnik stwierdził na małej egzotycznej wyspie, że większość tamtejszej ludności nosi ubrania czarne, mniejszość zaś białe, a po powrocie ogłosił sensacyjne odkrycie: noszenie czarnego ubrania jest przyczyną trądu! Uzasadnienie? Bardzo proste i oparte na niezwykle mocnej empirii: wszyscy ubrani na czarno byli ubrani na czarno, natomiast wszyscy ubrani na biało byli zdrowi. Nie wiedział, że na tej wyspie wydano zarządzenie nakazujące trędowatym nosić czarne ubrania, a zdrowym białe, aby ułatwić rozpoznawanie jednych i drugich z daleka. Podobnie można by postawić „teorię”, że najgroźniejszym dla człowieka miejscem jest łóżko, empiria bowiem poucza, że tam właśnie najwięcej ludzi umiera. Morał z tego jest taki, że nawet bardzo mocna empiria może być zgodna z zupełnie błędną teorią. Stawiając teorię trzeba szukać transformacji jednych faktów w drugie, a nie skojarzeń między tymi faktami. W teorii nie wolno uzasadniać niczego empirią. Teoria, w której choć jedno ogniwo dowodowe jest zaczerpnięte z empirii (np. „ponieważ we wszystkich znanych przypadkach stwierdzono, że”), nie jest żadną teorią” – Marian Mazur, Cybernetyka i charakter

Gra to Czerwona Pigułka – Hawaiian libertarian [2009]

Oto moje przemyślenia. “Teoria drabiny hierarchicznej” [w relacjach damsko męskich] może i jest seksistowska bazuje na stereotypach i w wielu aspektach odjechana, ale jeśli chodzi o jej podstawowe założenie, jest zaskakującą wnikliwa. Cóż to takiego “Teoria Drabiny”?

Teoria drabiny jest jedną z prób odpowiedzi na pytanie, czy mężczyzna i kobieta mogą być przyjaciółmi. Wyjaśnia każde zjawisko w relacjach heteroseksualnych ludzi. Oczywiście wiele filmów starało się na to pytanie odpowiedzieć. “Kiedy Harry poznał Sally” – jeśli nie widzieliście, to obejrzyjcie teraz, bo jest świetny i mam obsesję na jego temat i zmieni wasze życie. “Zostańmy przyjaciółmi” – – Amy Smart, twoja postać nie jest tak złożona, jak ci się wydaje.

Bez względu na to, jaki cel sobie film wyznaczył, nie chciałaś postaci granej przez Ryana Reynoldsa za partnera dopóki nie stał się tym superatrakcyjnym facetem, którym jest teraz, miał mnóstwo kasy i kolegował się z wieloma celebrytami.

Akceptacja teorii drabiny wymaga przyjęcia jej podstawowego założenia, a mianowicie że zawsze, gdy chłopak poznaje dziewczynę i vice versa, umieszcza on ją na drabinie hierarchicznej bazując na osobach, które zna.

Załóżmy, że Jaś poznaje Małgosię i dochodzi do wniosku, że lubi ją bardziej niż Marysię, ale mniej niż Kasię. Na jego drabinie hierarchii plasuje się ona pomiędzy tymi dwiema dziewczynami. I tutaj zaczynają się schody.

Osoby na szczycie drabiny mają większą szanse na bycie celem miłosnych podbojów Jasia, a im dziewczyna jest niżej w hierarchii, tym mniejsza szansa na zaloty ze strony Jasia. Ponieważ on ma pojedynczą drabinę, każda z dziewczyn ma wciąż chociaż minimalną szansę, jeśli okoliczności będą sprzyjające.

Okoliczności takie jak upojenie alkoholowe, odmienne stany świadomości, czy skrajności takie jak kompletne wymarcie innych kobiet na świecie. Wciąż, każda ma szansę. Natomiast dziewczyny mają dwie takie drabiny hierarchiczne. Tę prawdziwą [romantyczną] drabinkę, identyczną jak w przypadku mężczyzn, a także drabinkę “dla przyjaciół”, tzw. strefa przyjaźni.

Chłopcy na tej drugiej drabinki nie są kandydatami do związków romantycznych. Problem w tym, że chłopak zazwyczaj nie wie, na której drabinie jest umieszczony. Sytuację opisywane przez teorię drabiny. Zerwanie związku.

Nikt nigdy nie kończy związku nie mając przekonania, że może mieć lepszego partnera. Oznacza to, że jeśli dana osoba zrywa związek z drugą osobą, ta druga osoba nie jest na szczycie drabiny tej pierwszej.

Skakanie z gałęzi na gałąź jak małpa [Monkey Branching]
Seksualna Wartość Rynkowa (SMV) – Rollo Tomassi
Rotacyjna poliandria – i jej egzekutorzy – F. Roger Devlin

Uczucia romantyczne do osoby, która ich nie odwzajemnia. Osoba ta może być wysoko na twojej drabinie, ale ty nie jesteś tak samo wysoko na jej. Rozbieżność pomiędzy szczeblami tej hierarchii jest tutaj problemem. Przyjaciele od przytulania.

Przyjaciele do przytulania to zazwyczaj chłopcy blisko szczytu na drabinie przyjaciół, choć czasami wydaje im się, że są na tej prawdziwej drabinie, którzy są na tyle blisko z dziewczyną, że prowadzą z nią intymne rozmowy, sesje przytulania i może im się wydawać, że to jest pierwszy krok do prawdziwego związku z nią, ale nie zawsze jest to prawda.

Niekiedy prowadzi to do próby przeskoczenia na drugą drabinę. Terminologia stosowana w teorii drabiny. Przeskok z jednej drabiny na drugą. Ma miejsce wtedy, kiedy chłopak wykonuje wobec dziewczyny działania wykraczające poza sferę przyjaźni.

W zależności od dziewczyny może to być próba flirtu, próba pocałunku, zaproszenie na randkę i sprowadza się to do jego próby przejścia z drabiny przyjaciół na prawdziwą drabinę. Próbuje niejako przeskoczyć. Próba zmiany drabiny może skończyć się na 3 sposoby. Ledwo co trzyma się ostatniego szczebla drabiny przyjaciół, upadek w otchłań z głośnym plaskiem – zostanie kompletnie zapomniany towarzysko przez dziewczynę lub desperackie trzymanie się dna drabiny romantycznej.

Ale nie róbcie sobie chłopcy nadziei – to jest rzadkość i najczęściej niewykonalne. Pocałunek śmierci. Każda wypowiedź czy zachowanie sprowadzające się do “Witam przyjacielu, który zainteresowałeś się mną, ale ja nie myślę o tobie tak samo. Przykro mi”.

Intelektualne dziwki. Intelektualne dziwki to osoby przeciwnej płci nie będące opcją romantyczną, sytuujące się gdzieś na środku drabiny, które dają danej osobie coś konkretnego, dlatego też utrzymują z nimi znajomość.

Może to być na przykład umiejętność podtrzymywanie rozmowy, poczucie humoru, łechtanie jej czy jego ego. Istnieje powód, dla którego utrzymuje znajomość. To jest rzecz biorą to co określamy jako zwykłą przyjaźń męsko-żeńską.

Kobieta-podnóżek. Zdarza się, że facetowi podoba się kobieta i kobieta ta ma mniej atrakcyjną najlepszą przyjaciółkę. Chłopak wie, że przymilając się do jej najlepszej przyjaciółki będzie mógł awansować na drabinie upatrzonej dziewczyny.

Mała uwaga. Podam wam linki do strony internetowej na temat teorii drabiny, bo jest zabawna i jak już mówiłam, w części jest słuszna. Ale musicie wiedzieć, że posługuje się wulgarnym językiem i w wielu aspektach mija się z celem, jeśli chodzi np. o przyczyny dla których ludzie wybierają sobie określonych partnerów. Została w gruncie rzeczy stworzona w celach humorystycznych, więc traktujcie ją z przymrużeniem oka. Zachęcam od subskrypcji kanału i komentowania. Dziękuję za uwagę.

 

Teoria drabiny hierarchicznej w relacjach damsko męskich, strefa przyjaźni i parę innych rzeczy

https://rumble.com/v2lz20c-teoria-drabiny-hierarchicznej-w-relacjach-damsko-mskich-strefa-przyjani-i-p.html

 

 

 

Teoria Drabiny w relacjach damsko męskich

 

Teoria drabiny w relacjach damsko męskich to zabawne wyjaśnienie tego, w jaki sposób mężczyźni i kobiety czują do siebie pociąg na bazie empirii. Obejmuje również takie tematy jak to, dlaczego kobiety czasami chcą być tylko przyjaciółmi, a mężczyźni zawsze chcą seksu. Jest ona oparta na wielu latach socjologicznych badań terenowych, została po raz pierwszy opracowana w 1994 roku w Exeter w Kalifornii przez Dallasa Lynna z podziękowaniami dla Jareda Whitsona za jego rolę w sformalizowaniu teorii.

Sally: Będziemy tylko przyjaciółmi, dobrze?
Harry: Świetnie, przyjaciele. To najlepsza rzecz… Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że nigdy nie będziemy przyjaciółmi.
Sally: Dlaczego nie?
Harry: Chcę przez to powiedzieć – i nie jest to podryw w żaden sposób – że mężczyźni i kobiety nie mogą być przyjaciółmi, ponieważ element związany z seksem zawsze będzie przeszkadzał.
Sally: To nieprawda. Mam wielu męskich przyjaciół i nie ma mowy o seksie.
Harry: Nie, nie masz.
Sally: Tak, mam.
Harry: Nie, nie masz.
Sally: Tak, mam.
Harry: Tylko ci się wydaje że masz.
Sally: Chcesz powiedzieć, że uprawiam seks z tymi mężczyznami bez mojej wiedzy?
Harry: Nie, chcę powiedzieć, że wszyscy oni chcą uprawiać z tobą seks.
Sally: Nie chcą.
Harry: Pewnie że chcą.
Sally: Nie.
Harry: Mówię Ci że chcą.
Sali: Skąd wiesz?
Harry: Ponieważ żaden mężczyzna nie może przyjaźnić się z kobietą, którą uważa za atrakcyjną. Facet zawsze chce uprawiać z nią seks.
Sally: Więc mówisz, że mężczyzna może się przyjaźnić tylko z kobietą, którą uważa za nieatrakcyjną.
Harry: Niekoniecznie, ją też może chcieć przelecieć.
Sally: Co jeśli nie będzie chciała uprawiać z tobą seksu?
Harry: To nie ma znaczenia, ponieważ sprawa seksu już istnieje, więc przyjaźń jest ostatecznie skazana na porażkę i to jest koniec historii.

 

Podstawy teorii drabinowej

 

Zanim przejdziemy do sedna teorii drabinowej, przedstawmy kilka twierdzeń pomocniczych [lemat].

Lemat l: Za każdym razem gdy kogoś spotykasz wystawiasz mu szybką ocenę mentalną. To, jak to się odbywa, zależy od twojej płci, czyli tak:

System oceny kobiet vs System oceny mężczyzn

Należy zaznaczyć, że nie jest to proces całkowicie świadomy.

Powyższe ryciny nie zostały rzucone arbitralnie – reprezentują one lata testów w terenie. Mówię to, ponieważ jest to sekcja, za którą niezmiennie dostaję najwięcej batów. Chociaż prawie wszyscy faceci, którzy nie zostali pozbawieni męskości, wiedzą o tym intuicyjnie. Na ile intelektualne dziwki mogą to określić, to przeciętna laska ma system oceny, który działa mniej więcej tak:

System oceny kobiet

Podział wygląda więc tak:

Pieniądze i władza: 50%
Atrakcyjność: 40%
Rzeczy, o których kobiety mówią, że je obchodzą, ale nie obchodzą: 10% (obejmuje to inteligencję, poczucie humoru, uczciwość, wrażliwość itp.)

Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo

Co do pierwszego punktu, czyli pieniędzy. Cóż większość facetów wie, że kobiety szukają facetów z pieniędzmi. Czy Donald Trump pieprzyłby modelki, gdyby nie był bogaty? To pytanie jest retoryczne. Teraz nawet nie uważam, że to jest złe, uważam, że to po prostu natura. Ale myślę też, że kobiety, które są takie (a to prawie wszystkie) powinny być szczere i przyznać, że są w zasadzie dziwkami, i przestać mówić złe rzeczy o tak zwanych “rzeczywistych dziwkach”, które po prostu próbują zarobić na uczciwe życie.

Większość kobiet czyta to i mówi coś w stylu „Cóż, nie jestem przeciętną kobietą, ponieważ…bla…bla…nieprawda…bla…mój chłopak/kochanek/mąż/masażysta był biedny…bla…bla”.

Jeśli coś takiego przyszło ci do głowy, to z dużym prawdopodobieństwem jesteś przeciętną kobietą.

Jeśli to przeczytałaś i pomyślałaś „Hmmm…”, a potem wróciłaś do fizyki, to w porządku, coś jest na rzeczy.

Wyglądu nie należy lekceważyć.

Widzę, że wiele dziewczyn wraca do poziomu emocjonalnego z siódmej klasy, kiedy widzą jakiegoś faceta w klubie albo faceta z gównianego filmu. Myślę, że każdy widział to zjawisko i wydaje się, że stało się to alarmującym trendem u kobiet w coraz starszym wieku.

Kategoria atrakcji jest szczegółowo omówiona w następnej sekcji.

Jest to zmiana w stosunku do poprzednich wersji teorii drabiny, która obejmowała wygląd zamiast atrakcyjności. Uważam, że jest to dokładniejszy opis, o czym świadczą eksperymenty i recenzje.

Ostatnie 10% to mój wysiłek, aby dać kobietom kredyt zaufania i domniemanie niewinności. Częstym pytaniem, które mężczyźni zadają kobietom jest “Powiedz mi czego szukasz w mężczyźnie?”, co jest jak pytanie z iloma facetami spała, czyli jest to zaproszenie do bycia okłamywanym. Ponieważ ona prawie niezmiennie odpowie jakąś kombinacją:

– poczucia humoru
– inteligencją
– wrażliwością
– stabilnością emocjonalna.

Z doświadczenia wiem, że to w większości bzdury. Ale starając się być uczciwym, uwzględniłem to, ponieważ wydaje się, że istnieje kilka rzadkich przypadków. Choć ja nie miałem okazji na nie trafić.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są hasła, których używają kobiety. Oto krótki przewodnik objaśniający wypowiadane przez kobietę słowa i ich znaczenie.

Mówi: Chcę mężczyznę, który jest zmotywowany i ma cele.
Znaczy: Chcę mieć bogatego mężczyznę

Mówi: Chcę mężczyznę, który wie, jak traktować kobietę.
Znaczy: Chcę mieć bogatego mężczyznę

Mówi: Jest z naprawdę dobrej rodziny.
Znaczy: On jest z naprawdę bogatej rodziny.

Ale w wysiłku, by być sprawiedliwym, włączyłem to, ponieważ wydaje się, że jest kilka rzadkich przypadków tego. Po prostu żaden, którego nigdy nie widziałem.

Inną rzeczą, na którą należy uważać, są słowa codę używane przez kobiety. Oto przewodnik po tłumaczeniu, jak postępować z kobietami.

Mówi: Chcę mężczyznę, który jest zmotywowany i ma cele.
Znaczy: Chcę mieć bogatego mężczyznę

Mówi: Chcę mężczyznę, który wie, jak traktować kobietę.
Znaczy: Chcę mieć bogatego mężczyznę

Mówi: Jest z naprawdę dobrej rodziny.
Znaczy: On jest z naprawdę bogatej rodziny.

Jestem pewien, że rozumiecie o co chodzi. Przejdźmy dalej.

Początkowo teoria ta pierwotnie zakładała, że na wygląd wpływają czynniki inne niż tylko atrakcyjność fizyczna. Na przykład, facet, który jest kompletnym dupkiem dla kobiety, wydaje się w jakiś sposób wyglądać lepiej dla nich. Szybko okazało się, że termin “wygląd” jest niewłaściwy i został zastąpiony przez bardziej precyzyjne “atrakcyjność/przyciąganie”.

Wcześniej zakładano, że wygląd ma fundamentalne znaczenie. To znaczy, że nie da się go bardziej rozłożyć na czynniki pierwsze i że wynik jest przypisywany na podstawie jakichkolwiek zasad biologicznych, które sprawiają, że kobiety ciągnie do mężczyzn. Dzięki intensywnym badaniom udało nam się odkryć wewnętrzną strukturę atrakcyjności. Wykres zilustruje bardzo bliskie przybliżenie wewnętrznej struktury tego co kobiety uważają za atrakcyjne. Komentarz do dalszej części.

Elementy składowe atrakcyjności

Atrakcyjność fizyczna/wygląd – To wciąż duży czynnik atrakcyjności. To nie wymaga wyjaśnień.

Rywalizacja – Prawie zatytułowałem tę sekcję bezinteresownością. Te dwa czynniki są ze sobą ściśle powiązane.

Możemy gonić tylko to, co nam ucieka. Mężczyzna, który jest oddany czemuś innemu niż kobieta, jest automatycznie bardziej atrakcyjny. Każda intelektualna dziwka, która kiedykolwiek słuchała dziewczyny narzekającej na to, jak jej chłopak uciekł z dziwką, albo jak jej chłopak-jest-naprawdę-niegłupi-jest-po prostu-ogarnięty życiowo-i-musi-sprzedawać-trawę-aby-wspierać-mamę-jego-dziecka, albo jest-naprawdę-miły-choć-ignoruje-mnie-i-czasami-bije-ale-nie-wiesz-jaki-on-jest-dla mnie-gdy-jesteśmy-sami albo on-jest-niedostępny-emocjonalnie-dlatego-lubię-rozmawiać-z-tobą-aż-nadejdzie-czas-żeby-go-przelecieć, podczas gdy on siedzi z nią i w zasadzie nie ma niczego innego lepszego do roboty, ale oczywiście siedzi solidnie na drabinie przyjaciół, wie to intuicyjnie. Ostatecznie prawie wszyscy faceci uczą się tej prawdy na własnej skórze: Najlepszym sposobem na to, aby nigdy nie zaliczyć kobiety jest okazanie jej zbyt dużego zainteresowania.

Kobiety wydają się szczególnie lubić, gdy jesteś bardziej oddany swojej złej muzyce, gangowi motocyklistów, tatuażom lub marihuanie. Te wszystkie rzeczy wydają się działać cuda. Są pewne zainteresowania, które możesz okazać kobiecie, które pomogą Ci ją zerżnąć: zdrowe zainteresowanie zniszczeniem jej poczucia własnej wartości i zerżnięciem jej przyjaciółek bardziej niż ją, wydają się działać cuda. Zauważ, że następujące tematy braku zainteresowania zostały przetestowane w terenie i wykazano niezbicie, że nie działają: Unix [komputerowy system operacyjny], literatura, poezja, polityka międzynarodowa i sodomia.

Nowość – Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli jesteś jak każdy inny facet, który pracuje w normalnej pracy i stara się żyć dobrze, to prawdopodobnie jesteś jak każdy inny facet. Laski nie lecą na to, bo dlaczego miałyby lecieć? Kto chce kogoś, kto jest taki sam jak wszyscy inni? Coś innego jest bardziej atrakcyjne. Jak ktoś, kto nie musi pracować w ciągu dnia jak większość ludzi, bo ma mnóstwo pieniędzy z biznesu lub sprzedaży narkotyków. Albo jak ktoś, kto zadźgał człowieka i poszedł za to do więzienia. Inny to istny bilet do zaliczania.

 

Dekonstrukcja pieniędzy/władzy

 

“Władza jest wielkim afrodyzjakiem” – Notoryczny dupek i zbrodniarz wojenny Henry Kissinger

“Test dla kobiety jest materialny. Testem dla mężczyzny jest kobieta…Gdyby mężczyzna mógł się pieprzyć w kartonie, nie kupiłby domu.” – rabin Dave Chappelle.

Wcześniej zakładano, że podstawową jednostką atrakcyjności kobiety są pieniądze. Dalsze badania ujawniły lepsze zrozumienie tego bardzo ważnego kawałka systemu ocen kobiet. Element, który wcześniej był oznaczony jako pieniądze, został zastąpiony paradygmatem pieniądze/władza. Te dwa elementy są prawie zawsze splecione w sposób, który sprawia, że trudno je rozróżnić, więc nie uważam za produktywne robienie wykresu, jak dokładnie się rozdzielają. W każdym razie jedno prawie zawsze następuje po drugim.

Ważne jest, aby wiedzieć o elemencie pieniądze/władza, ponieważ wcześniej uważano go za statyczny. Teraz wiemy, że pociąg względem pieniędzy/władzy wykazuje zmienność czasową. Oznacza to, że ilość pieniędzy potrzebna do uzyskania maksymalnych “punktów” w kategorii pieniędzy zmienia się w zależności od wieku kobiety. Kiedy kobieta jest młodsza, jej perspektywa jest inna, jeśli chodzi o to, co daje dużo pieniędzy. Z wiekiem ilość pieniędzy potrzebnych do zdobycia pełnego pakietu punktów rośnie.

Dla dziewczyny w wieku 16 lat osiągnięcie pełnej puli punktów na skali pieniędzy można uzyskać, mając dostęp do samochodu i kasy na piwo. Kiedy jest na wczesnym etapie studiów, prawdopodobnie wystarczy lepszy samochód i wystarczająco dużo pieniędzy, aby wstąpić do bractwa. Gdy przekroczy dwudziestkę, zacznie się ujawniać to, co uważamy za normalny wykres pieniężny – to znaczy, że będzie chciała najbogatszego mężczyzny, jakiego zdoła zdobyć.

W żadnym punkcie, jaki możemy rozeznać, pieniądze nigdy nie stają się pomijalnym czynnikiem. Weźmy jakiegokolwiek faceta. Weźmy kobietę, która jest z tym facetem. W żadnych znanych nam okolicznościach nie wolałaby mieć takiego samego faceta, ale z mniejszą  ilością pieniędzy. Właściwie, może w jednej okoliczności – kiedy facet ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić jej w zasadzie wszystko, co chce. Wydaje mi się, że jest to oczywiste, jak sądzę.

 

Sny o ostatecznej teorii

 

Myślę, że jesteśmy bardzo blisko ostatecznej analizy tego jak działa system oceny u kobiet. Jeśli jesteś bardzo atrakcyjny, bogaty i nowatorski i nie okazujesz jej żadnego zainteresowania, to jest prawie pewne, że będzie chciała Cię przelecieć. Czy nie jest to właśnie definicja samca alfa? W ten sposób z naszych teoretycznych ram wyprowadziliśmy ideę, która zgadza się z obserwacją i eksperymentami na wielu stopniach dokładności. Stanowi ona również ramy dla Logiki. Dąż do bycia atrakcyjnym, nowatorskim i powściągliwym, a zajdziesz daleko.

 

Konstrukcja drabiny

 

A teraz sedno teorii. Ponieważ każdy, kogo spotykasz, ma ocenę, to naturalnym jest układanie ich na drabinie.

Spójrzmy na drabinę jakiegoś przykładowego mężczyzny.

Męska Drabina - Teoria Drabiny

Więc powinno być oczywistym, jeśli w ogóle nadążasz, że ludzie, z którymi najbardziej chcesz uprawiać seks, będą na szczycie drabiny. Schodząc na sam dół drabiny mijamy następujące osoby:

  1. Kobiety, których naprawdę chcemy, a które mogą nawet nie być w naszej lidze, są na szczycie.
  2. Potem są kobiety, które lubimy.
  3. Idąc dalej schodzimy do kobiet, które byśmy przelecieli będąc pod wpływem alkoholu i przyznali się do tego później.
  4. Na samym dole są kobiety, z którymi pieprzylibyśmy się po pijaku i kłamalibyśmy o tym fakcie później.

Na dnie trzymają się dziewczyny, które są paskudne. To są kobiety tak brzydkie, że wolałbyś odgryźć sobie rękę, żeby uciec, niż je pieprzyć. Zwykle sztuczne zęby, lub utrata kilkuset kilogramów może podnieść kobietę z tego poziomu brzydoty.

Przyjrzyjmy się teraz, jak wygląda typowa kobieca drabina:

 

Kobiece drabiny

Pierwszą rzeczą jaką należy tutaj zauważyć jest to, że kobieta ma nie jedną, a dwie drabiny. Dzieje się tak dlatego, że oprócz normalnej drabiny, kobieta ma również drabinę dla przyjaciół. Drabina dla przyjaciół jest tam gdzie kobieta umieszcza facetów, których uważa za “tylko przyjaciół”, strefa przyjaźni. Bardziej chodzi o to, gdzie umieszcza facetów, którzy nie mają szans na seks z nią.

Problem pojawia się dlatego, że kobieta prawie nigdy nie daje znać facetowi, na której drabinie się znajduje. Oczywiście istnieje ogromna różnica, lub luka pomiędzy tymi dwoma drabinami. To właśnie w tej luce dostarczane są pocałunki śmierci i tworzone są intelektualne dziwki. Wszystko, co mężczyzna może zrobić, to “pójść na to” i zrobić ruch względem dziewczyny; zaprosić ją na randkę, spróbować ją pocałować, napisać jej liścik miłosny lub cokolwiek. Jeśli on jest na dobrej drabinie, to w porządku. Jeśli jest na drabinie dla przyjaciół to jest to przypadek próby skakania z jednej drabiny na drugą drabinę. Mężczyzna może chcieć próbować przeskoczyć tę lukę z drabiny przyjaciół do romantycznej drabiny. Dziewczyna ma w tym momencie dwa wyjścia: może pozwolić mu wejść na drabinę i wszystko będzie dobrze, albo, co bardziej prawdopodobne, może go kopnąć w głowę, tak żeby spadł z drabiny. Jeśli się przyjrzysz, zobaczysz, że poniżej drabiny znajduje się Otchłań (co Nietzsche powiedział o człowieku będącym na linie rozciągniętej nad Otchłanią? …. cóż jest gorzej niż myślał; nie ma żadnej liny).  Więc mężczyzna wpada do Otchłani. Otchłań nie jest w rzeczywistości taka zła, jak się wydaje. Głównie jest to okres wstrętu do samego siebie, zażenowania i oczywiście całkowitej niezręczności w kontaktach z daną dziewczyną, jeśli w ogóle rozmawiają ze sobą.

Aby w pełni zilustrować ten punkt, przedstawię teraz kilka wspólnych scenariuszy i ich wyjaśnień w teorii drabiny. Dla celów tych przykładów Tomek będzie naszym chłopcem, a Asia będzie dziewczyną.

Scenariusz 1: Tomek poznaje Asię. Jest ładna i wydaje się interesująca w rozmowie. Tomek i Asia zaczynają się spotykać i rozmawiać coraz częściej. Asia dla Tomka staje się coraz bardziej atrakcyjna, pociąga go i pewnego dnia próbuje ją pocałować. Asia mówi Tomkowi, że nie myśli o nim w ten sposób i chce pozostać przyjaciółką dla niego. Przez kilka następnych tygodni kontakt między nimi się urywa. Asia zaczyna pieprzyć się z wyjętym spod prawa motocyklistą.

Wyjaśnienie w ramach Teorii Drabiny: Tomek poznał Asię. Tomek od razu został umieszczony na drabinie dla przyjaciół. Tomek nie wiedział o tym. Tomek próbował wskoczyć na drabinę dla romantycznych związków. Asia kopnęła Tomka w głowę, zamiast pozwolić mu się pocałować i wysłała go w dół do Otchłani. Wyjęty spod prawa motocyklista nie był na drabinie dla przyjaciół (oni nigdy nie są), ale raczej na jej dobrej drabinie, dla romantycznych związków.

Scenariusz 2: Tomek poznaje Asię. Ona jest słodka i wydaje się być inteligentna. Po odpowiednim czasie zaprasza ją na randkę. Ona się zgadza i doświadczają czegoś, co wydaje się być idealnie miłą randką. Tomek myśli, że ma szansę z Asią. Ponownie zaprasza ją na randkę. Mówi nie, albo wyraźnie, albo nigdy nie odpowiadając na jego telefon. Tomek nie ma pojęcia, co się właśnie do cholery wydarzyło. Asia zaczyna pieprzyć się z bezrobotnym alkoholikiem.

Wyjaśnienie w ramach Teorii Drabiny: Asia błędnie przedstawiła/zasugerowała, na której drabinie był Tomek. Myślał, że jest na dobrej drabinie z powodu jej akceptacji wyjścia razem na randkę. Błąd. To doprowadziło do niezamierzonej próby przeskoku z drabiny dla przyjaciół na romantyczną drabinę. Tomek został kopnięty i spadł w Otchłań. W tej sytuacji Asia często chce zostać przyjaciółmi, ponieważ jesteś taki interesujący i zabawny lub coś w tym stylu. Jeśli tak się stanie, najprawdopodobniej jesteś intelektualną dziwką. Przepraszam. To najprawdopodobniej  sucz.

Scenariusz 3: Dziewczyna mówi do ciebie któryś z następujących tekstów:

– “Jesteś dla mnie jak brat”
– “Jesteś jak duży miś”.
– “Czuję, że mogę z tobą porozmawiać o wszystkim”.
– “Jesteś taki miły”
– “Możesz mi pomóc z pracą domową”.

Wyjaśnienie w ramach Teorii Drabiny: Jesteś na drabinie przyjaciół. Tak mi przykro.

Widzisz, że wielu problemów można uniknąć(choć niestety nie problemu z drugiego scenariusza) deklarując jak najszybciej dziewczynie, że w żadnym wypadku nie będziecie przyjaciółmi. Możesz wytłumaczyć, że jest zbyt atrakcyjna, albo możesz być dosadny i powiedzieć, że nie chcesz zginać w pół swoich “przyjaciółek” nad stołem i je pieprzyć, ale wolałbyś grać z nimi w pokera i chodzić na wyścigi, tym samym dyskwalifikując ją z przyjaźni. Pod warunkiem, że będziesz się jasno wyrażał. To może odstraszyć dziewczynę. A jeśli tak się stanie, to co byś ty chciał z nią robić?

Źródło: The ladder theory

 

Zobacz na: Mężczyzna i kobieta nie mogą być przyjaciółmi – Matt Walsh
Mężczyźni i kobiety nie mogą być „tylko przyjaciółmi” [Scientific American, 2012]
Przekształć się w potwora – prof. Jordan Peterson
Ona nie jest twoja, to tylko twoja kolej – Rian Stone
Prawo Briffaulta: jedna z ważniejszych rzeczy jakie musisz wiedzieć jako mężczyzna
Rozwiązłe kobiety. Świat staje się bardziej hedonistyczny dzięki kobiecemu wyzwoleniu.

Shorty Meeks i scena w schowku – Straszny Film 2

https://rumble.com/v30axhg-shorty-meeks-i-scena-w-schowku-straszny-film-2.html

 

 

Procent tkanki tłuszczowej - kobiety i mężczyźni

 

Facet pieprzący dinozaura T-Rexa

 

Nikt nie jest poza twoją ligą, jeśli jesteś wystarczająco zdeterminowany

 

Oficjalne tłumaczenie do męskiej dziesięciostopniowej skali oceny kobiet