Seks i przemoc: dwie niezamienne miary mężczyzny

Seks i przemoc

“Człowieku, jesteśmy środkowymi dziećmi historii. Bez celu i miejsca. Nie mamy Wielkiej Wojny. Nie mamy Wielkiego Kryzysu. Nasza Wielka Wojna jest wojną duchową… naszym Wielkim Kryzysem jest nasze życie. Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji, aby wierzyć, że pewnego dnia wszyscy będziemy milionerami, bogami filmowymi i gwiazdami rocka. Ale tak się nie stanie. Powoli się o tym przekonujemy. I jesteśmy bardzo, bardzo wkurzeni” – Chuck Palahniuk

Chłopcy są zagubieni, szukają swojej wizji, swojej męskości, szukają swojego miejsca w świecie. Szukają celu. Wiem o tym, ponieważ chłopcy mnie o to prosili. Nie jest trudno to znaleźć, ale trudno się tego nie bać.  Wielu chłopców wymyśla sobie miejsce, ponieważ mają gwarancję, że mogą się tam dostać, że jest ono bezpieczne i jest tym, czego chce od nich ich ego. Używam słowa “chłopak” i “facet” w określonym celu. Są to symbole zastępcze dla opóźnionego dojrzewania mężczyzn.

Dorastanie chłopca to jego niewinność, dorastanie faceta to jego impotencja.

Mężczyzna podchodzi do swojego miejsca na świecie i siada w jego centrum. Następnie ośmiela świat, by go usunął. Facet czeka na zaproszenie, mapę i eskortę. Instynktownie wie, dokąd powinien się udać, ale ponieważ nikt mu tego nie zaoferował, nie jest to dla niego cenne. W końcu po co miałbyś tam iść, skoro nikt inny nie powie ci, jak tam jest wspaniale? To miejsce to pogoń za seksem i przemocą. To miejsce, gdzie mężczyźni po prostu pasują, to nasza Valhalla. Zaproszenie nie jest wymagane.

W zeszłym roku zostałem zaproszony do wygłoszenia przemówienia. Temat dotyczył relacji między mężczyznami i tego jak przestać być zjebem. Nie byłem tam, aby zaoferować zaproszenie do tego miejsca. Nie byłem tam, aby dać wizję, rytuał przejścia lub jakąkolwiek męską certyfikację. Wyraźnie to powiedziałem i nie mógłbym być mniej przekonujący, gdybym mówił do ściany. Jedyne pytania, jakie ludzie zadawali, dotyczyły ich wizji, ich obrzędu, ich egzaminu certyfikacyjnego. Jaka istnieje lista kontrolna, która mogłaby udowodnić, że jestem mężczyzną? Udzielałem bardzo lekceważących i wymijających odpowiedzi, typu:

“idź zarżnij jelenia i zjedz jego wciąż bijące serce”.

Mówiłem wcześniej o koncepcji  B.W.U.R. jest to akronim pochodzący od: Bronić, Wyjaśniać, Usprawiedliwiać, Racjonalizować.[Po angielsku DEER, od Defend, Explain, Excuse, Rationalize], więc otrzymałem stłumioną odpowiedź. Nie na tyle zabawne, by wywołać śmiech, ale wystarczająco sprytne, by chichotać. Faceci wciąż o tym wspominają, a ja od tego czasu przemyślałem to na tyle, by przelać moje słowa na papier. Kiedyś wręczano nam zaproszenie do tego miejsca. Zaproszenia były podpisane np. jako Królowa i kraj, szlachectwo zobowiązuje, silny patriarcha rodziny, amerykański sen, twoja męska karta lub sól ziemi. Wstaw dowolną frazę z reklam olejków do brody, karabinów szturmowych i półtonowych ciężarówek. Zrzucają to na ciebie, jak ładunek żwiru na tył nowego Dodge’a RAM 3500.

Nasze silne ręce nie są już potrzebne. Mamy roboty, które wykonują ciężką pracę, mamy komputery, które wykonują całą pracę intelektualną. Mamy błyskawiczne obiady dostarczane codziennie pod drzwi, zmywarki do naczyń, które uwalniają czas kobiet, aby mogły realizować się w pogoni za swoimi własnymi fortunami w biznesie. Kiedyś byliśmy Atlasem, trzymającym swój świat na barkach, poszerzając je, by móc udźwignąć ciężar. Te czasy minęły. Nie jesteśmy już potrzebni. Więc co nam pozostało? Gdzie jest nasze miejsce?

Seks i przemoc to jedyne dwie niezamienne miary mężczyzny. Nie są już tak trudne jak kiedyś, więc nie masz wymówek, by ich nie spełniać. Są miejscem, w którym powinieneś być, a przynajmniej ich nie unikać.

 

Nie budują ich już takich jak kiedyś

I

Nie budują nas tak jak kiedyś.

Nie było łatwiej, ale wtedy było prościej. Świętowałem przejście mojego najlepszego przyjaciela na emeryturę wojskową, zabierając go do Amsterdamu. Poświęciliśmy trochę czasu na obejrzenie cmentarza aliantów w Oosterbeek. Był to park, pełen ludzi spacerujących z psami, oraz niemowlętami w wózkach. Czy był bardziej, czy mniej pełen czci niż w domu, gdzie nigdy nie postawiliśmy na nim stopy? Nie liczyłem grobów, ale według tablicy setki ludzi zginęło wyzwalając to miejsce. Zauważyłem, że ze wszystkich nagrobków tylko jeden był przeznaczony dla mężczyzny starszego niż 25 lat. Nieliczni ocaleni byli w podobnym wieku. Ci, którzy przeżyli, mogli spojrzeć w lustro i wiedzieć, że są zdolni do ostatecznego narzucenia swojej woli innym mężczyznom. Jakie konflikty pojawiłyby się po ich powrocie z pola walki, z którymi nie mogliby sobie poradzić z rozbawieniem? Nie mówię, że życie było bułką z masłem, mówię, że to co mogło stanąć na ich drodze nigdy nie mogło się równać z bardzo realnym zagrożeniem przemocą, którą już pokonali. Nie zgaduję, rozmawiałem z takimi ludźmi.

Podczas Dnia Pamięci (Dnia Weteranów dla wszystkich w Stanach Zjednoczonych) miałem przyjemność poznać weterana wojny koreańskiej. Kiedyś w Legionie były pewne tarcia, gdzie weterani II wojny światowej nie uważali weteranów wojny koreańskiej za wartych wstąpienia, należy o tym pamiętać. Tego ranka paradowałem w pełnym stroju ceremonialnym, zgodnie z tradycją. Zgodnie z tradycją, udajesz się do najbliższego Legionu i spędzasz trochę czasu z innymi weteranami. Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby znaleźć legion nadal prowadzony przez weteranów. Byłem tam, dwurzędowa marynarka i klatka piersiowa ze skromną ilością medali dla mojej rangi. Wizualne potwierdzenie czasu spędzonego na morzu, odbytych misji, czasu służby… takie szlachetne, prawda? Nigdy nie zapomnę rozmowy z tym panem, którego imienia dziś nie pamiętam. Zapytał o mój udział w misji z mieszanką ciekawości i zastępczego życia.

“Spójrz na niego, kijanki robią to, co ja kiedyś”.

Pytał o stres, dobre i złe chwile. Zapytałem go o to samo.

“Wyrzucili mnie z samolotu z mnóstwem materiałów wybuchowych i kazali wysadzić wszystko, co znalazłem ze stali”. … takie szlachetne, prawda?

Utkwiło mi to w pamięci przez te wszystkie lata. Byłem dobrym marynarzem, który poprosił pieprzonego Popeye’a, by przyjrzał się mojej karierze. Nigdy nie musiał zadawać sobie pytania, czy jest mężczyzną, ponieważ królowa przyznała mu ten tytuł z konieczności. Jeśli mam być szczery, ja też nigdy o to nie pytałem. Unikałem pytania ze strachu przed odpowiedzią. Kilka metalowych bibelotów i trochę materiału nie potwierdziły tego dla mnie, były symbolami, za którymi nic się nie kryło. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane przez kilkagłebszychh i pięciominutową rozmowę. Cóż, to i rozkaz pochodzący od admirała kilka lat wcześniej.

Królewska Kanadyjska Marynarka Wojenna zamierzała wydać więcej medali w ramach inicjatywy zatrzymania sił.

Powiedzieli mi, że mogę być mężczyzną, oferując trofeum, ale nie grę, którą muszę wygrać, aby na nie zasłużyć. Mężczyzna-poprzez-trofeum-uczestnictwa. To było puste. Teraz zrozumiałem, dlaczego cywile mówili mi, dlaczego nie służyli, gdy dowiedzieli się, że ja służyłem. Zrozumiałem, dlaczego ci faceci czuli potrzebę tworzenia wymówek na pytanie, którego nigdy nie zadałem. Potrzebowali powodu, by powiedzieć:

“Byłbym mężczyzną, gdyby nie [tu wstaw wymówkę]”.

Kiedyś dostawaliśmy zaproszenia do tego miejsca, bo ludzie nas tam potrzebowali. Nie dostajemy zaproszeń, ale nadal uważamy, że musimy udzielić niezwłocznie odpowiedzi [RSVP].

 

II

 

Kilka lat później zabrałem moją dziewczynę na wakacje do Seattle. Zabrałem ją do mojego stałego baru, z którego korzystaliśmy podczas naszych wizyt w porcie na molo 66. Jeśli kiedykolwiek byłeś w Seattle, mówię o kowbojkach [Cowgirls]. Wszyscy dobrze się tam bawiliśmy. A teraz? Dla niej była to nowość, a dla mnie nostalgia. Później, wczesnym rankiem, pijani wróciliśmy do hotelu. Moja uwaga nie mogła błądzić dłużej niż sekundę. Spojrzałem za siebie, a jakiś pijany dupek trzymał ją za ramię. Krzyczała na faceta, żeby ją puścił, miał kolegę niedaleko, który się temu wszystkiemu przyglądał. Nie pamiętam imienia człowieka, który wysadzał Koreę w ramach pracy, ale pamiętam, że jakiś pijany idiota dotykał tego, co było moje… tak szlachetne, prawda? Nie mam pojęcia, jak do tego doszło, a ona też była zbyt pijana, żeby sobie przypomnieć.

Złapałem go za szyję i uderzyłem jego głową w gównianą akwarelę na ścianie. Jedyny raz, kiedy pamiętam mężczyznę owijającego ręce wokół czyjejś szyi, to kiedy wdałem się w bójkę z moim ojczymem; To zabawne, jak wracamy do tego, co znamy. Nie myślałem wtedy. Nie było negocjacji, rozmów, wołania o pomoc. Nikt nie mówił mi, co mam robić. Po prostu odważyłem się i to zrobiłem to co zrobiłem, by ktoś usunął mnie z tej sytuacji. Jego przyjaciel odciągnął go, a ja zaciągnęłam moją dziewczynę z powrotem do naszego pokoju. Nigdy więcej ich nie widzieliśmy. Rozciąłem sobie rękę dość mocno, na szczęście dla niej. Zabawiła się w pielęgniarkę, zanim zaliczyła zgona z powodu alkoholu. Na szczęście dla mnie rozciąłem rękę powierzchownie i otrzymałem okropną pierwszą pomoc, nie martwiąc się o zemdlenie z powodu utraty krwi.

Nie zostałem zrzucony w Korei, aby być brutalnym w imieniu Królowej, ale zostałem podrzucony do hotelu w Seattle, aby zająć się sobą. Nie było zaproszenia, więc rozbiłem imprezę.

 

III

 

Przemoc rzadko się dziś zdarza. Rzadko mi się to zdarzało i aktywnie odwiedzałem miejsca, w których się tego spodziewano. Dorastałem w miasteczku na prowincji, wstąpiłem do wojska, służyłem za granicą; powinienem być otoczony przemocą… ale nie byłem. Te kilka razy, kiedy miałem okazję tego doświadczyć, bledły w porównaniu z mężczyznami w Oosterbeek lub tym mężczyzną w Legionie. To słodko-gorzkie; nigdy nie byłem testowany tak jak oni. Mimo to pracowałem z tym co miałem. Oni zostali zaproszeni.

Podszedłem, zająłem miejsce i czekałem, aż ktoś mnie usunie. Ćwiczyłem od 17 roku życia, zdobyłem czarny pas w Tae Kwon Do na studiach. Trenowałem MMA, aby zabić czas między żeglugami. W dzieciństwie pracowałem na naszym ranczu, gdzie zbierałem kamienie z pól, zaganiałem bydło, znakowałem cielęta, ciągnąłem linie irygacyjne i jeździłem konno. Nie mówię tego, by się chwalić. Moje trudy nie dorównywały moim ojczymom, moja służba wojskowa nie dorównywała koreańskim weteranom. Kiedy przyszło co do czego, pracowałem z tym, co miałem. Byłem w stanie poradzić sobie za każdym razem, gdy pojawiały się małe szanse. Nie biłem się w pierś z tego powodu, nigdy nie miałem satysfakcji, która by mi to gwarantowała. Nie musiałem wszczynać bójek po godzinach spędzonych w barze, nie musiałem mieć publiczności ani obgadywać kogoś po tym, jak skończył mi się alkohol. Robiłem to, co musiałem, kiedy musiałem. Nie martwiłem się wtedy, czy czyni mnie to mężczyzną, czy nie.

“Każdy chce być kulturystą, ale nikt nie chce podnosić ciężarów” – Ronnie Coleman

Wiem, że nie tylko ja to dostrzegam. Czy faceci naprawdę unikają marzeń o byciu żołnierzem z powodu płaskostopia? Czy faceci naprawdę unikają walki, ponieważ obawiają się, że mogą stracić szacunek, jeśli przegrają? Czy faceci naprawdę wierzą, że unikając tego, kwestia ich męskości pozostanie nierozwiązana?

Mój ojczym dostał zaproszenie, ponieważ potrzebowali ciężkiej pracy na całe życie. Weterani dostali zaproszenie, ponieważ królowa potrzebowała rzeczy wysadzonych w powietrze. Ja nigdy nie dostałem zaproszenia, ale wbijałem się na imprezę, kiedy tylko miałem okazję. Dostali swoje certyfikaty. Upewniłem się, że nie ominie mnie mój.

Seks i przemoc

I

Skąd mam wiedzieć, że nie ma innych? Wiele osób mówi o byciu dobrym tatą, lojalnym bratem, dobrze zarabiającym (co ja beztrosko nazywam dobrym koniem pociągowym). Ojcostwo? Gdyby tak było, dlaczego ponad połowa dzieci patrzy na swojego ojczyma zamiast na ojca lub nie patrzy na żadnego? Moja mama dała mi tytuł pana domu w wieku 6 lat. W wieku pieprzonych 6 lat, nie mogłem się nawet pofatygować, żeby zrobić z tego błyszczący bibelot i przypiąć go do piersi? Co jest dobrego w byciu mężczyzną, jeśli daje się to komuś, kto nie umie kolorować wewnątrz linii [zachowywać się konwencjonalnie, przestrzegać zasad]?

Kawaler vs koń pociągowy

Ktoś może powiedzieć, że jest dobrym ojcem i nikt nie może mu powiedzieć, że jest inaczej, kim jesteś, by to kwestionować? Możesz być najlepszym przyjacielem dzieci lub surowym dyscyplinatorem. Możesz być głową rodziny lub facetem, który został oszukany przez samotną matkę; oszukany, by kochać swoje dziecko zbyt mocno, by odejść, niezależnie od jej kiepskiego zachowania. Gdzie w tych przykładach jest mężczyzna? Czy naprawdę jest jakaś wartość w byciu wymiennym, w byciu zamiennym, w byciu nijakim? To mniej miłosierne, ale w byciu łatwowiernym i zmanipulowanym? Czy wystarczy być w stanie opowiedzieć historię, po której nikt nie będzie w stanie cię nazwać kłamcą? Czy mężczyzna jest czymś, czego nie można zyskać, ale można to stracić? Wciąż nie koloruję wewnątrz linii [nie przestrzegam zasad].

Nasza lojalność sama w sobie nie jest lepsza. Mężczyźni na najniższym poziomie oddadzą swoją lojalność tylko za powiew cipki. Najwyżsi mężczyźni oddadzą swoją lojalność komuś wartościowemu i zasługującemu na nią. Obaj mogą być lojalni i ma to związek z naszą wartością jako mężczyzn. Bycie mężczyzną czyni go wartościowym, ale nie na tyle, by uczynić go mężczyzną.

Czy nasza zdolność do pracy czyni nas mężczyznami? Żyjemy w erze informacji. Nasza praca jest tak wartościowa, jak chleb, który przynosimy do domu i wdzięczność tych, którzy potrzebują jej, by przetrwać. Kobiety zdobywają lepsze wykształcenie, zarabiają więcej niż mężczyźni, a trend ten nie zwalnia, lecz przyspiesza. Żyjemy w krainie obfitości, chleb, który możemy przynieść do domu, kosztuje trzy złote w Biedronce. Czy to jest wartość, jaką przypisujemy mężczyźnie jako koniowi pociągowemu? Czy utrzymujemy naszą męskość z mrożonek na plecach, tak jak Atlas utrzymywał świat? O ile pamiętam, Atlas również nie był do końca zadowolony ze swojego losu w życiu. Gdyby Herkules nie był tak cholernie sprytny, porzuciłby swoje obowiązki bez zastrzeżeń. Każdy może zarabiać pieniądze. Niektórzy mogą zarabiać pieniądze, zarabiając pieniądze, i nie mogliby nawet zadać sobie trudu, by zrobić jakiś błyszczący bibelot i przypiąć go sobie do piersi.

Czerwono Pigułkowe role: Prakseologia dominującego mężczyzny – Ian Ironwood

Wszystko inne, co uważamy za wyznaczniki męskości, zostało zdewaluowane. Jeśli każdy może to zrobić i nikt tego nie potrzebuje, to co z tego?

 

II

 

Kiedy pozbywam się wszystkiego, pozostają tylko dwie rzeczy. Usunąć wszystkie zabezpieczenia współczesnej cywilizacji. Kiedy kraje toczą wojny domowe, jakie dwie rzeczy się dzieją? Mężczyźni są zabijani, a częstotliwość napaści seksualnych staje się nieco gorsza niż na współczesnym kampusie uniwersyteckim. Stajemy się Władcą Much. Daj mi konchę! Zerżnę ją, zanim rozwalę świni łeb kamieniem.

“Czy nie możemy się po prostu dogadać?”

Nie Prosiaczku, nie możemy. Odkładając na bok hiperbole, odetnij cały nasz dobrobyt, rozwój i uprzejmość; zredukuj to do absolutnego minimum, a oni będą się na nas gapić. Seks i przemoc.

Nasza gadzia część mózgu szuka seksu, nasza gadzia część mózgu przemocy. Zastanawiam się, czy gadzia część mózgu dziewczyny jest zaprogramowana tak, by widzieć atrakcyjność w tym pierwszym, poprzez ochronę przed tym drugim? To musi być przerażające dla faceta. Obiektywny dowód na to, że jesteś mężczyzną. Obiektywny dowód na to, że kobiety mogą cię odrzucić, jeśli nim nie jesteś. Świat nie dba o to, który z nich jest prawdziwy, ale nie da nam tego poznać, dopóki nie spróbujesz. To dobrze, bo nie uwierzylibyśmy światu, gdyby próbował.

Kiedy faceci proszą o zaproszenie, mapę drogową lub certyfikat, nie rozumieją sedna sprawy. Ten facet prosi kogoś innego, aby uczynił go mężczyzną. Co to za popieprzona prośba? Czy chciałbyś, aby twój starszy brat włożył twojego kutasa w dziewczynę? Czy chciałbyś, żeby twój starszy brat bił każdego, kto nie okazuje ci szacunku, na jaki zasługujesz? Fantazja o przymusowym mistrzu trzymającym Lewiatana na smyczy? To kobieca fantazja dla dziewczyn mających fioła na punkcie koni obrazów Borisa Vallejo.

Jesteś dziewczyną od koni? Czy jesteś obrazem Borisa Vallejo?

Boris Vallejo

„Ameryka nie ma obsesji na punkcie seksu i przemocy; ma obsesję na punkcie autentyczności (lub jej unikania). Tak się składa, że seks i przemoc to jedyne dwie rzeczy, których nie da się sfałszować, i ciągle do nich wracamy jako do ostatecznych „miar mężczyzny”. Możemy udawać bogactwo, intelekt, status, uprzejmość, bystrość polityczną, rodzicielstwo, wygląd – nie ma obiektywnej miary żadnej z tych rzeczy, człowiek może zbudować dowolną tożsamość, ludzie mogą tego nie kupić, ale kim oni są, żeby o tym mówić? Ale walka nie jest kwestią opinii, jest zbyt realna” – The Last Psychiatrist

Szukanie towarzystwa, kościoła, królowej, swojej pracy lub wyimaginowanej armii internetowych towarzyszy, aby zrobić z ciebie mężczyznę, nie różni się niczym od dziewczyny od koni.

Co gorsza, przynajmniej olejne piękności Borisa wiedzą, że złamały tę bestię. Przynajmniej dziewczyna od koni faktycznie ją złamała. Kto chce udawać, że mógłby być mężczyzną, gdyby tylko [tu wstaw wymówkę]? Powiedz mi jeszcze raz, jakimi jesteśmy mężczyznami, skoro musimy mieć to zapakowane jak prezent? Zajmij się pieprzeniem i przygotuj się do rywalizacji i wygrywania w nowoczesnym znaczeniu tego słowa. Nie jesteśmy brutalni w sposób, w jaki byliśmy kiedyś. Nie walimy pałką w każde zagrożenie. Podbijanie miejsca pracy, narzucanie swoich ram światu; żyjemy w wyrafinowanym świecie i mamy wyrafinowane narzędzia do jego podbijania. Muszą one być obiektywne, bez oszukiwania samych siebie.

Wojna Informacyjna – Rafał Brzeski

Nie możemy być mężczyzną, fantazjując o byciu kobietą.

 

III

 

Wymówki, by unikać tego miejsca, to sygnalizowanie cnoty. Czy widziałeś faceta ze swoją dziewczyną, gdy spotykają się z Czadem [seksownym łajdakiem]? Mężczyzna będzie obojętny i raczej zdystansowany. Świetny tekst od jednego z mężczyzn po przyjęciu małżeńskiej czerwonej pigułki, z którymi rozmawiam:

“Jeśli ją chcesz, dorzucę ci samochód za darmo!”.

To nie jest groźba, to jest wprowadzenie, sygnał, że rucha, nie musi niczego udowadniać. Jeśli ona odejdzie, on znajdzie sobie inną, jest zdystansowany.

Dla kontrastu, faceci ciężko kombinują, aby minimalizować Chada [seksownego łajdaka], aby uniknąć pytania, czy może on odebrać mu seks (kobietę). Walka skończyła się, zanim jeszcze się zaczęła. Dziewczyna wyczuwa to instynktownie. Możesz nie zdobyć żadnych punktów za wypinanie klatki piersiowej, gdy Chad wykona swój ruch, ale na pewno stracisz punkty, gdy twoje pajęcze zmysły zaczynają iskrzyć na samą jego obecność. Kobiety grają w podążanie za liderem.

„Chad przyprawił mojego faceta o dreszcze, dlaczego ja też miałbym ich nie mieć?”

Seks jest ważny, tak jak ważne jest jedzenie. To jedyna rzecz, która ma znaczenie, dopóki nie zjesz.

Pole minowe pułapek reputacyjnych, ciągłe zagrożenie odrzuceniem. Kiedyś baliśmy się odrzucenia, ponieważ było do bani, gdy żadna dziewczyna w twojej wiosce składającej się z 50 ludzi nie chciała się z tobą bzykać. Teraz facet boi się odrzucenia, ponieważ atakuje ono to, co czyni go mężczyzną; odrzucenie jego wewnętrznej wartości. Jeśli wierzysz w ideę swojej mamy, że jesteś wyjątkowym małym chłopcem, wyobrażam sobie, że musi to być wielka sprawa dla takiego ego, jeśli ktoś się z tym nie zgadza. O wiele łatwiej jest założyć, że jesteś pogromcą cipek, jeśli tylko [wstaw tutaj wymówki]:

Ona jest lesbijką, ma chłopaka, nie lubię puszczalskich dziewczyn, umawiam się tylko z kobietami wysokiej jakości, [musi być dziewicą], chcę ją poznać zanim się z nią prześpię.

Dostrzegasz jakiś wzór?

 

 

To, że się z tobą nie pieprzy, nie czyni z niej lesbijki

 

Nazywam to wszystko bzdurą. Skąd mam to wiedzieć? Ponieważ kiedyś byłem takim facetem, zanim zacząłem pieprzyć kobiety. Zapytaj dowolnego mężczyznę z przyzwoitą liczbą karbów, a powie to samo. Te silne i racjonalne argumenty, w które wierzysz, wyglądają na słabe i emocjonalne dla każdego, kto ich słucha. Wyobraź sobie, jak twoja gra wygląda dla kobiet, gdy nawet mężczyźni widzą nieatrakcyjne zachowania facetów. Są one wyczuwalne od faceta, jak trzewny smród. Podczas gdy facet myśli, że zmywa z siebie porażkę, kąpie się w niej, aby wszyscy mogli ją zobaczyć. Jak w bajce “Cesarz nie ma szat”, tyle że cesarzem jest tylko we własnych oczach. Dla wszystkich innych jest tylko nagim chłopcem i wszyscy wiedzą, że nie ma nic na sobie.

Byłem odrzucany, czasami bardzo ostro. Zostałem odrzucony, gdy patrzyła na to duża publiczność. Przykra sprawa, naprawdę. Ale nie umieram, nie odrzucam tego i nie nazywam jej lesbijką. Biorę to na klatę i przyjmuję ze spokojem. Może i poniosłem porażkę, ale przynajmniej wiem, na czym stoję. Pracowałem, zabiłem swoje ego, dostrzegam swój zapach i jestem w stanie go oczyścić. Szorowałem go bardziej gąbką odrzucenia. W końcu dotarłem do punktu, w którym nie dostałem odmowy i okazało się, że dziewczyna naprawdę była lesbijką!

Nie pamiętam jej imienia, urocza dziewczyna ze wschodniego wybrzeża Kanady. To coś, czym ludzie z Nowej Fundlandii kończą każde zdanie. Była kilka lat za mną w mojej specjalizacji handlowej. Była kilka lat za mną w mojej zawodowej specjalizacji.

Chciałbym móc przedstawić szczegółowy raport z mojej gry tamtej nocy, ale było to zbyt dawno temu i szczegóły są zbyt mgliste. Nazwę ją Stacey. Stacey była dobrą przyjaciółką dziewczyny, z którą chodziłem na podstawowe szkolenie, Charlotte. Nogi Charlotte były tak luźne, jak jej moralność, i obie doprowadziły ją na szczyt rankingów. Nie mogę jej winić za wykorzystywanie swoich umiejętności, głupotą byłoby tego nie robić. Marynarka wojenna dodała jej atrakcyjności, jakiej nigdy nie byłoby w stanie dać jej małe miasteczko Saskatchewan. Pamiętam, jak Stacey zagadała mnie w Pacific Fleet Club podczas naszej wersji happy hours, podkręconej do 11. Zabrałem ją do siebie i oszczędzę ci szczegółów. To było w czasach, gdy miałem materac na podłodze, skrzynkę na mleko jako podstawkę pod telewizor i oszczędzałem na dom. Gdy skończyliśmy, zsiadła i wróciła do klubu, by kontynuować picie z ekipą. Zastanawiam się, czy byłem częścią polowania na padlinożerców? Później Stacey nie odzywała się do mnie zbyt często. 4 miesiące później dowiedziałem się, że ma dziewczynę. W zależności od perspektywy, jestem albo powodem, dla którego na zawsze zrezygnowała z kutasa, albo lesbijką, która próbuje swoich sił na boku. Nigdy wcześniej nie zostałem odrzucony zaraz po zastrzyku pieniędzy, ale wiem, że to nie miało nic wspólnego ze mną. Było wiele dziewczyn wcześniej i było wiele dziewczyn później. Znam kilku innych facetów, którzy się w niej podkochiwali, ale bali się do niej podejść. Jakiś facet, który uważał się za mężczyznę, gdyby tylko nie [tu wstaw wymówkę]. Udaje, że kwestia jego męskości wciąż jest niepewna. Nie jest. Powinien był spróbować ją przelecieć. Lepiej żyć w rzeczywistości, niż udawać, że jest do tego zdolnym. To zdecydowanie lepsze niż nazwanie jej lesbijką po tym, jak cię odrzuciła. Możesz mieć rację, ale nie o to chodzi.

 

Seks i przemoc

 

Co to całe pieprzenie o lesbijkach ma wspólnego z byciem mężczyzną? Jak myślisz, co wspólnego z byciem mężczyzną ma duszenie przypadkowego kolesia w Seattle? Ponad rok temu kilku facetów zapytało mnie, jaki powinien być ich rytuał przejścia. Poprosili o zaproszenie. Olałem ich, ale teraz mam dla nich odpowiedź. Seks i przemoc. Nigdy nie osiągniemy takiego poziomu, jaki mieli nasi przodkowie. Nie ma już wielkiej wojny i jeśli nie masz predyspozycji, by zostać najemnikiem lub żołnierzem sił specjalnych (podpowiedź: nie będziesz miał), musisz pracować z tym, co masz. Bądź w stanie przeciwstawić się światu i wpływać na niego bardziej niż on na ciebie. Daj się spławić, nazwij ją lesbijką, a potem naucz się, jak zdobyć swoją, nawet jeśli nią jest.

Oto twój pieprzony rytuał przejścia. Ruszaj, tygrysie.

Źródło: Sex and Violence: The two non-fungible measures of a man

Zobacz na: 5 sposobów myślenia, które pokazują, że “nie kumasz” (Tajne stowarzyszenie)
Ekstremalna Odpowiedzialność – Jocko Willink

Dlaczego chłopcy się siłują, bawią w bójki i są ruchliwi – Dr Michael Nagel
Pierwszy Złoty Włos – Żelazny Jan: Rzecz o mężczyznach | Robert Bly

 

Trzy mózgi

Kobieta: Instynkt>Emocje>Rozum
Mężczyzna: Instynkt>Rozum>Emocje

 

"Trzy mózgi" Tego Jedynego