Nie jesteś Dorianem Yatesem

Zeszłotygodniowy post dotyczył tego, jak ważne jest, by cele rządzące naszym życiem były Konkretne, Mierzalne, Wykonalne, Realistyczne i Określone w Czasie, a nie były to ideały Nieograniczone, Tępe, Fikcyjne, Teatralne i Bełkotliwe.

przeintelektualizowane zjeby

Jak można się spodziewać, zawsze ściąga to tę samą grupę przeintelektualizowanych zjebów z ich “tak właściwie to“, papugujących najnowsze ładnie brzmiące sensowne solilokwium [sceniczna rozmowa z samym sobą], która akurat jest w modzie tego ranka, na szczęście, czyniąc rzeczy mierzalnymi, mogę je po prostu zablokować, ponieważ spędzanie czasu na nich nie jest produktywne. Mogą wziąć coś tak prostego jak “Woda jest mokra” lub “Niebo jest niebieskie” i zamienić to w 48-godzinną kłótnię na Twitterze, o “A co z wodą w stanie gazowym” lub “A co z tym, kiedy jest pochmurno, no co?” to jest zasadniczo to, co ten trend “mam cię [gotcha]” lub “ma za swoje [owned]” na youtube zrobił z mediami społecznościowymi [rozbijanie gówna na atomy].

Mężczyźni bez ramy i rzeczy, które robią – Whine More Please

To co się dzieje w takiej sytuacji to to, że argumentuje się przeciwko czemuś prostemu, wystarczająco dokładnemu i wystarczająco skutecznemu, ponieważ dana osoba nie chce tego robić, więc dyskwalifikuje to z pozycji naukowej naukowości lub dlatego, że nie obejmuje 100% przypadków, lub dlatego, że nie jest eleganckie, skomplikowane lub zawiłe, a co najgorsze, nie można na tym zarabiać. Przypomina mi to tego gościa, który pojawia się na siłowni (typu Boże, tęskniłem za siłownią), co jakiś czas, świeżak, bez doświadczenia, naturalny, bez diety, albo z niedowagą, albo z nadwagą, i zaczyna chcieć robić wyciskanie na desce z łańcuchami, reverse hiper, martwy ciąg na platformie i zarzut sztangi na barki [power clean] jako swój program startowy.

Nie można zaprzeczyć, że wszystkie powyżej wymienione ćwiczenia są przydatne, ale nie są przydatne dla niego, ponieważ jeszcze nie jest w miejscu w którym może z nich skorzystać, gdyby tam był, nie szukałby w sieci porad, co robić, bo już by to robił. Nie ma to na celu promowania przede wszystkim prostoty, ale napisałem książkę Gendernomics: Building Value z perspektywy faceta zaczynającego od zera, dlatego studium przypadku Dave’a było jakie było, koleś z dużą nadwagą, bez pracy, jedzący śmieciowe żarcie w piwnicy swojej matki, ten facet nie ma innej drogi niż w górę, a wiele z jego problemów ma proste i skuteczne rozwiązania, ale wymagają one kluczowej zmiennej jaką jest Czas.

Wiele technik marketingowych “opartych na strachu”, które widzimy dzień w dzień w mediach społecznościowych, opiera się na koncepcji “obecnie omija cię [coś], jeśli nie uzyskasz natychmiastowych ogromnych wyników, ominie cię jeszcze więcej, więc kup mój program / książkę / coaching, aby uzyskać niezwykle szybkie i duże wyniki”.

—    “Schudnij 10 kg w 2 tygodnie bez zmiany lub robienia czegokolwiek”
—    “Pozbądź się długów w 2 prostych krokach, pierwszym krokiem jest zapłacenie za mój kurs za 1257 dolarów kartą kredytową”
—    “Ruchaj „9” i „10” w ciągu kilku godzin…. wynajmując prostytutki”

Mają one kilka cech wspólnych które sprowadzają się do “To takie proste”, opierają się na idei, że coś musi być skomplikowane, mroczny sekret, coś, o czym “nikt nie mówi”, to ten jeden element, który wszyscy oprócz ciebie wydają się “po prostu rozumieć”.

To po prostu nie może być tak proste jak “przysiady i mleko”, “po prostu zagaduj do dziewczyn”, “przestań jeść farbę” i “przestań wydawać pieniądze na głupie gówniane rzeczy”, musi istnieć “Sekret”, szczerze mówiąc ciężka praca, dyscyplina i skupienie są proste, ale nie łatwe. Na tym polega wielki sekret – wszystko, co faktycznie działa, jest nudne, monotonne, dość proste, bardzo łatwe do osiągnięcia i bardzo trudne do spieniężenia.

Kiedy Rian i ja zrobiliśmy naszą audycje w ten weekend na temat niemierzalnych rzeczy, kręciliśmy się w kółko, ponieważ rzeczy, które są proste, są zawsze mierzalne, a jeśli coś nie jest mierzalne, oznacza to, że nie wykonałeś pracy, aby to skonkretyzować. Gdy już znasz swój pożądany stan końcowy, możesz stworzyć teoretyczny proces, który cię tam doprowadzi, gdy już masz swój stan końcowy i proces, możesz wymyślić metrykę, aby go zmierzyć, gdy już możesz go zmierzyć, możesz stworzyć oś czasu, a gdy już stworzysz oś czasu, możesz zmierzyć “oczekiwany postęp” w stosunku do “rzeczywistego postępu”.

Nie ma wstydu w próbowaniu rzeczy, które nie działają, wszyscy to robimy. Powodem, dla którego mam taką wiedzę na temat filozofii, polityki, socjologii i psychologii, czyli tematów, przed którymi generalnie ostrzegam was mężczyzn, jest to, że zmarnowałem na nie mnóstwo czasu w młodości. Dlatego jestem tak nieugięty w skupianiu się na bieżących problemach w bardzo konkretny sposób i unikaniu abstrakcji, dopóki nie będziesz miał wystarczających podstaw pod swoimi stopami.

Nie jesteś Dorianem Yatesem

Kiedy będziesz jak Dorian Yates, to możesz zacząć kombinować z wyciskaniem na ławce i wymyślać własne sposoby podnoszenia ciężarów, kiedy będziesz jak Warren Buffet, to możesz wymyślać własne strategie inwestycyjne, kiedy będziesz jak Don Juan, to możesz wymyślać własne wersje Gry, ale do tego czasu przestań stawiać wóz przed koniem.

Gdybyś miał wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby dowiedzieć się, co zrobić dla siebie, nie byłbyś na rynku kursów, książek, coachingu i całego tego typu gówna, po prostu byś wiedział, ale nie jesteś Dorianem Yatesem, po prostu jesteś zakutym łbem.

Źródło: You’re not Dorian Yates

Zobacz na: Dlaczego (samo)dyscyplina musi pochodzić z wewnątrz – Jocko Willink
Zasada wielkości Hennemana – zastosowanie w rozbudowie masy mięśniowej
Drew Baye: Na czym polega trening o wysokiej intensywności (HIT)?

konsekwentność - Motywacja vs Dyscyplina

 

 

Znajdź czas – napisy PL – film motywacyjny

 

Co to jest sukces – napisy PL – film motywacyjny

Kiedy podejmuję decyzję, będę trzymał się tej decyzji, dlaczego?
Ponieważ jeśli spieprzę tą decyzję, spieprzę moje cele w większej skali.
Jeżeli opuszczę jeden dzień i w jakikolwiek racjonalny sposób to sobie wytłumaczę, że istnieją odpowiednie okoliczności dziś, które zatrzymują mnie by iść, będą one każdego, dosłownie każdego dnia.

 

 

Sekret siły woli – film motywacyjny – napisy PL

 

 

Podejmuj wyzwania – napisy PL – film motywacyjny

Między chcieć, a móc jest bardzo duża różnica. To prawda możesz zrobić to i tamto, ale czy to zrobisz?