“Dlaczego” to cholernie głupie pytanie

Dlaczego to cholernie głupie pytanie

Zostały zbudowane w czasach, gdy to bogowie sprawiali, że słońce wschodziło i zachodziło.

 

Uwaga, jest to przykład ilustracyjny. Jedną z największych bolączek trapiących znudzone studentki i gospodynie domowe jest brak rygoru w Czerwonej Pigułce. Pokaż mi artykuł naukowy, w którym napisano, że chcę się pieprzyć z alfami i poślubić betę? Jeśli to jest przesłanie, które z tego wyciągnąłeś, to twoja wina, że jesteś niedorozwojem.

 

Dlaczego vs Jak

 

— Dlaczego doprowadziło nas do greckich mitycznych bogów, jak dało nam silnik parowy.
— Dlaczego rozwinęło ideę równości płci, jak pomogło nam więcej bzykać dzięki podrywaczom [PUA].
— Dlaczego jest pytaniem 9-latka, jak jest pytaniem mężczyzny.

Jeśli masz około 15 minut i pamiętasz czasy, gdy nie było jeszcze tyle progresywnego “bredzenia bzdetów, żeby czuć się dobrze”, to zobacz na jeden z lepszych wykładów na portalu TED, pt. Nowy sposób wyjaśniania – David Deutch.

Przed rewolucją naukową wierzono, że wszystko, co ważne, możliwe do poznania, było już znane, zapisane w starożytnych pismach, instytucjach i niektórych naprawdę przydatnych zasadach – które jednak zostały zakorzenione jako dogmaty, wraz z wieloma kłamstwami. Wierzyli więc, że wiedza pochodzi od autorytetów, które w rzeczywistości wiedziały bardzo niewiele. Dlatego postęp zależał od nauczenia się, jak odrzucać autorytet uczonych, kapłanów, tradycji i władców. Dlatego rewolucja naukowa musiała mieć szerszy kontekst.

Myślę, że Czerwona Pigułka i ogólnie manosfera podąża tym samym tropem, co rewolucja naukowa. Żaden z oświeceniowych naukowców nie popełniał błędów replikowalności [odtwarzalności] w swoich pracach badawczych. Próbowali różnych rzeczy, raportowali wyniki i wymyślali wyjaśnienia, proste. Jeśli coś nie działało, następnego dnia dowiadywałeś się o tym z nekrologu. Kluczową częścią są wyjaśnienia, których nie można zmieniać w celu dopasowania do faktów. Czerwona pigułka jest wciąż w powijakach, a ogólnie rzecz biorąc, manosfera istnieje dopiero od zarania milenialsów, stworzonych przez demografię pokolenia X. I jest tam wiele pytań “dlaczego”.

Wszystkie te pytania są śmieciami, wszystkie.
Kobiety są AWALT [Wszystkie kobiety są takie] z różnych powodów:

— Z powodu gównianych ojców,
— Z powodu walidujących samców beta,
— Z powodu internetu,
— Z powodu aplikacji randkowych, takich jak Tinder,
— Z powodu możliwości rozwodów bez orzekania o winie.
— Z powodu globalizmu.

Chodzi mi o to, czy cokolwiek z tego naprawdę ma znaczenie? Czy to naprawdę coś więcej niż mentalna masturbacja? Nie uważam tego za przydatne. Może istnieje jakaś magiczna formuła, jakieś prawo, które sprawi, że świat będzie działał dla mnie, nie byłby pierwszym egomaniakiem, który myślał, że może zmienić świat. Chodzi o to, że w Czerwonej Pigułce nigdy nie chodzi o zmianę świata, nie możesz kontrolować świata, to dominujący temat. Czerwona Pigułka to faceci wymieniający się notatkami [doświadczenia, spostrzeżenia, hipotezy i teorie].

 

To wszystko. Faceci wymieniający się notatkami

 

Ta łatwa zmienność jest oznaką złego wyjaśnienia, ponieważ bez funkcjonalnego powodu, aby preferować jeden z niezliczonych wariantów, opowiadanie się za jednym z nich, preferując inne, jest irracjonalne. Tak więc, dla istoty tego, co czyni różnicę, aby umożliwić postęp, należy szukać dobrych wyjaśnień, takich, które nie mogą być łatwo zmieniane, a jednocześnie nadal wyjaśniają zjawiska.

Powtórzę jeszcze raz, właśnie dlatego pytanie „dlaczego” jest gównianym pytaniem. Być może uda ci się to zrobić dobrze, ale jest zbyt wiele zmiennych, więc prawdopodobnie nie. Wszystkie kobiety są takie [AWALT] z powodu X? Cóż, wystarczy jeden koleś, który wyprał mózg swojej córce, aby myślała, że jest mężczyzną, jakaś autystyczna dziewczyna z cyckami i wszystko się rozpada. W jakim celu? Żebyś mógł odrzucić oczywiste rzeczy, które dzieją się wokół ciebie? Pieprzyć to. Faceci nie uczyli się podrywu, aby dowiedzieć się, dlaczego nie są w stanie pobzykać. Robili to, aby dowiedzieć się, jak bzykać. A ty musisz nauczyć się, jak być mężczyzną, zapytać mężczyzn, którzy to zrobili, usłyszeć, co zadziałało, zastosować to u siebie.

Zachowaj prostotę, rób to, co działa, porzuć to, co nie działa

 

Nie jestem w stanie ująć tego prościej, bardziej praktycznie  jednocześnie utrudniając Ci wciskanie samemu sobie kitu niż ta rada. Jeśli musisz wymyślić powód, aby wyjaśnić, dlaczego robisz gówniane rzeczy, to wciskasz sobie kit. Ludzie nie są tacy trudni do rozgryzienia, gdy nauczysz się odkładać ego na bok. Kobiety chcą zabawki leżącej na górnej półce, a zabawka nie chce ich.

Mógłbym tak dalej nawijać. Jedyną rzeczą, która stoi na przeszkodzie, abyś dostał to, czego chcesz, jesteś ty i twoje bzdurne oczekiwania. To proste, do tego stopnia, że wszyscy się z tego śmieją. Że co, po prostu mam podnosić ciężary i być pewnym siebie? Nie wchodzić w sytuację, w której masz co najmniej 50/50 szans na spierdolenie jej? Stary, wszyscy już to wiedzą, to zdrowy rozsądek! Z wyjątkiem tego, że tak nie jest. Każdy jest pewny siebie i myśli, że jest w formie, tak jak każdy kto idzie na walkę z planem… Który działa, dopóki nie dostaniesz w twarz.

Przestań

 

Przestań martwić się o to, dlaczego robią to, co robią, dlaczego powinieneś podnosić ciężary i zamknij swoją głupią mordę, kiedy chcesz płakać. Przestań myśleć, że ona musi być zachwycona każdą Twoją decyzją i dlaczego nie możesz przekonać jej, by ssała ci kutasa, gdy mówisz jej o swoim planie dotyczącym domu. Dlaczego, dlaczego, dlaczego jesteś ciotą?

Przestań myśleć “dlaczego”, zacznij myśleć “jak”.

— Jak sprawić, by wartościowi ludzie cię uwielbiali? Bądź wartościowy.
— Jak stać się wartościowym? Bądź facetem, z którym kobiety chcą się pieprzyć.
— Jak sprawić, by zamoczyć swojego kutasa? Bądź atrakcyjny, nie bądź nieatrakcyjny.
— Jak być atrakcyjnym? Dobrze się ubieraj, podnoś ciężary, jedz zdrowo, odstaw nałogi.
— Jak nie być nieatrakcyjnym? Nie jęcz jak suka, bądź irracjonalnie pewny siebie, zinternalizuj, że jesteś nagrodą, posiadaj swoje pieprzone dorosłe życie.

Gwarantuję, że jeśli zaczniesz budować mięśnie, tracić tłuszcz i przestaniesz zachowywać się jak dziecko/kobieta, 80% twojej pracy jest już wykonane. Nigdy nie dowiedziałem się, dlaczego te rzeczy działają, to wykracza poza zakres twojego planu. Twój plan ma być wartościowy dla samego siebie, dlaczego jest pytaniem leniwych, ponieważ dlaczego daje ci bzdurny powód, by wątpić w rzeczy, zamiast samemu je zobaczyć. Dlaczego jest pytaniem, które zadajesz ludziom bardziej wartościowym niż ty, aby dać ci jakikolwiek powód do odrzucenia tego, co mówią, jeśli nawet zadadzą sobie trud, aby ci odpowiedzieć.

Wysiłek bez rezultatu

Większość naprawdę wartościowych ludzi nie będzie tracić czasu na jakieś dziecko pytające, dlaczego musi jeść warzywa, są zbyt zajęci, by tracić czas na własne wysiłki bez rezultatu i kręcenie się w kółko.

Źródło: “Why” is a stupid fucking question

 

Zobacz na: Nie mów do mnie jak suka
Mężczyźni bez ramy i rzeczy, które robią – Whine More Please
Zdradziła? Prawdopodobnie na to zasłużyłeś.
Więzienie twojego umysłu – Sean Stephenson

Nie jesteś Dorianem Yatesem
Drew Baye: Na czym polega trening o wysokiej intensywności (HIT)?
Trening o wysokiej intensywności – Mike Mentzer | Trening kulturystyczny
Życiowa rada Davida Gogginsa, która zmieni Twoją przyszłość

 

Spisek, bękart rozumu