Więzienie twojego umysłu – Sean Stephenson

Więzienie twojego umysłu - Sean Stephenson

Badanie uprzedzeń poznawczych: Eksperyment z bliznami

Sean Stephenson – autor książek, terapeuta: Siedzę więc i redaguję post na wieczornego bloga i myślę sobie, że to wcale brzmi wiarygodnie, że udałem się do więzienia, zakumplowałem się z wieloma miłymi więźniami, bawiłem się w Dj’a. poskładałem kilka kawałków, a Richard Branson zdradził mi, gdzie mogę dostać darmową heroinę. Historia na faktach.

Lekcja numer jeden: Nigdy nie wierz prognozom czy przewidywaniom które nie dają ci inspiracji.

Gdy się urodziłem, lekarze powiedzieli moim rodzicom, że umrę w ciągu pierwszych 24 godz. życia. 35 lat później, wszyscy ci lekarze już umarli, a ja jestem jedynym doktorem, który się ostał.

Nigdy nie ufaj prognozie, która cię nie inspiruje. Ile razy ktoś dawał wam jakieś prognozy, na przestrzeni waszego całego życia?

Jeśli zaufacie prognozom, które was nie inspirują, zaczniecie więdnąć i ostatecznie umrzecie. Umrzecie albo fizycznie, albo duchowo, idąc przed świat niczym zombie podążając prądem mas.

W ciągu życia niejeden tytuł [etykietka] zostanie wam nadany, tyle różnych rzeczy zostanie wam powiedziane i winniście wyłącznie słuchać się tego, co was uczyni silniejszymi. Mam takie motto, które dobrze mi służy w życiu:

Każdy mi kibicuje, żebym wygrał, nawet ci, którzy jeszcze o tym nie wiedzą”.

Nie jestem tu dziś po to, by opowiadać, jak to w życiu miałem pod górkę i że wiem z czym się zmagacie. Otóż nie mam najmniejszego pojęcia z czym każdy z was się zmaga w życiu. Najprawdopodobniej nie dorastałem z wami na wspólnym podwórku, wasi rodzice nie byli moimi rodzicami, nie współdzielimy ze sobą jednego ciała, wydarzenia w waszym życiu nie są wydarzeniami w moim, ale mogę wam powiedzieć, że jestem ekspertem w jednej rzeczy – w byciu sobą. I jestem w tym naprawdę dobry. Ale wcale łatwo to mi nie przyszło.

Nie życzyłby nikomu tutaj przeżyć tego, co ja przeżyłem. Wyciągano mi metalowe rurki ze szpiku kostnego bez narkozy. Miałem infekcje szczęki gdzie musiano i usuwać zęby i teraz nie jestem w stanie samodzielnie przeżuwać jedzenia.

Każdego dnia byłem myty i pielęgnowany fizycznie przez inną osobę. Na szczęście jest ona wspaniałą kobietą i teraz moją żoną. Gdzie się nie pojawie, to ludzie się na mnie gapią i gdy tylko ktoś nie mający pojęcia o mojej osobie po raz pierwszy mnie poznaje, automatycznie, taka ludzka natura, myśli sobie:

“O, być w jego skórze musi być naprawdę ciężko”.

Gdy ktoś mi okazuje litość, to niech wie, że to strata czasu, ponieważ ja wybrałem ścieżkę szukania siły w życiu i jestem tutaj by i wam pomóc obrać tę ścieżkę.

Ale powiem wam, poruszaliśmy już temat narkotyków, ale wiecie, jaki jest najgorszy narkotyk z którym ludzkość ma do czynienia? Litość.

Gdy tylko zaczynasz litować się nad inną osobą, kiedy zaczynasz litować się nad sobą, to jesteś skończony. Kompletnie, całkowicie tłumisz [hibernujesz] swój potencjał. Nie możemy się użalać nad sobą. Nie możemy się użalać nad innymi.

Owszem, wrócę dzisiaj do domu i tak, czeka mnie coś, co wielu nazwałoby wolnością ale powiem wam coś na temat wolności, co według mnie kryje się pod pojęciem wolności.

Jak już powiedziałem, nie ufajcie prognozom które was nie inspirują, a drugą lekcją na dzisiaj jest taka, że twoja sytuacja nie definiuje ciebie. W ogóle.

Ja nie jestem osobą niepełnosprawną, owszem, z chęcią przytulę przywilej parkowania w miejscu dla niepełnosprawnych, ale to wcale nie definiuje mnie jako człowieka. “Niesprawny [nie będący w stanie]?”

Całe życie traktowano mnie jak osobę nie będącą w stanie czegokolwiek zrobić i musiałem poruszyć góry, by pokazać ludziom, że jedyną “niepełnosprawnością” jest odmowa adaptacji do warunków.

Teoria ‘Dostosowanie Przebija Prawdę’ – Donald Hoffman

To umysł chroni Cię przed porażką | Krwawa Zemsta

https://rumble.com/v2co1zq-to-umys-chroni-cie-przed-porazka-krwawa-zemsta.html

Musicie się zaadoptować do środowiska w którym się znaleźliście, nawet jeśli jest to więzienie.

Jak wygląda taka adaptacja? Według mnie jak celebracja. Ponieważ gdy spotykasz osoby, które celebrują swoje życie pragniesz przebywać w ich towarzystwie, uczyć się od nich, chcesz z nimi robić interesy, zatrudnić ich.

Jeśli nie chcesz być postrzegany jako więzień lub skazaniec gdy już stąd wyjdziesz, czy gdy odsiadujesz karę, to musisz mieć takie nastawienie.

Wiara w siebie jest wartością, którą wnosisz do rasy ludzkiej bez względu na twoją sytuację, tytuły, czy twój status społeczny. Gdybym uwierzył, że jestem niepełnosprawny, to bym uwiądł, byłbym nieśmiały, zakompleksiony, byłbym zlękniony i zachowywałby się jakbym potrzebował od innych pomocy, a reszta ludzkości przeszłaby nad tym do porządku dziennego. Ale wybrałem inaczej.

Wybrałem rozwój, chciałem zostać liderem, wybrałem, że będą posługiwał się słowem, by poruszyć tę planetę. Powiem wam, dlaczego przyszedłem na ten świat i mam nadzieję, że to zainspiruje was byście sami odkryli, dlaczego na tym świecie się urodziliście.

Urodziłem się, by wyleczyć ten świat z kompleksów i lęków. Ponieważ człowiek pełen niepokoju czyni głupie rzeczy. Kiedy czujemy, że jesteśmy kimś gorszym [niewystarczająco dobrym], poszukujemy walidacji z zewnątrz, zewnętrznych sygnałów mówiących nam, że jesteśmy wystarczający dobrzy. Dziękuję.

[Walidacjauznanie lub potwierdzenie, że dana osoba, jej uczucia lub opinie są ważne lub warte uwagi]

Nie jesteście wcale gorsi. Złożyłem przysięgę moim terapeutom, że będę kochał każdego człowieka bez względu na to, co zrobił, ponieważ wiem, że w głębi duszy każdy człowiek chce być po prostu darzony miłością.

Nawet gdy udają twardziela, wzbudzają lęk, nawet gdy epatują brutalnością, gdy postawisz ich we właściwym miejscu i we właściwym czasie oni powiedzą ci prawdę. Chcą po prostu miłości. Wiecie od kogo tej miłości chcą najbardziej? Nie od matki, nie od ojca, od swojego strażnika więziennego, nic z tych rzeczy, oni pragną móc spojrzeć w lustro i pokochać samego siebie.

Jeśli to sobie uświadomisz, to jesteś na dobrej drodze [czeka cię świetlana przyszłość]. Ale pod żadnym pozorem nie możesz się użalać nad sobą. Użalanie się nad sobą oznacza twój uwiąd. Istnieje przeciwieństwo użalania się nad sobą, dokładne przeciwieństwo na drugim końcu spektrum, coś co nazywam znęcaniem się nad sobą, nękanie samego siebie.

Bycie wrogiem samego siebie i wmawianie sobie, że wszystkie te prognozy, negatywne opinie są prawdziwe, że jesteś chodzącą porażką, że skończysz jako nikt. Znęcanie się nad sobą to najniebezpieczniejsza rzecz, jaką możesz uczynić.

Nie możesz pozwolić sobie na użalanie się nad sobą, na znęcanie się nad sobą, musisz pokochać siebie. Ostatnia lekcja, którą podzielę się dziś z wami, dotyczy tego czym jest prawdziwe więzienie.

Prawdziwe więzienie nie ma nic wspólnego z murami i drutem kolczastym, prawdziwe więzienie nie ma strażników, prawdziwe więzienie jest o tutaj [umysł].

Każdy ma swoje więzienie. Każdy z nas posiada umysł, który podpowiada nam, niekiedy nie potrafi przestać nam mówić różne rzeczy. Wiesz, gdzie czeka cię wybawienie? Ono nie czeka za tymi murami.

Poznałem mnóstwo ludzi cieszących się ogromną sławą i odnoszących fenomenalne sukcesy, a którzy tkwią w więzieniu, bo zamknęli się w własnych umysłach, pastwią się nad sobą, użalają się nad sobą. Prawdziwa wolność to ucieczka od umysłu i jak nauczyła mnie moja żona, powrót do swojego serca.

Polega na opanowaniu sztuki kontrolowania tego bijącego mięśnia, który nie tylko rozprowadza krew do naszych kończyn. Co jeszcze robi? Wysyła emocjonalne możliwości, nieskończone możliwości wyboru odnośnie naszych zachować, naszego życia, naszego nastawienia.

Gdy kochasz samego siebie, bez względu na to, czy sypiasz na pryczy więziennej, czy w swojej willi, czy masz pełen brzuch, czy nie masz pewności, kiedy będzie twój następny posiłek, ale kiedy kochasz siebie, nauczyłeś się panować nad swoimi emocjami, wtedy i tylko wtedy jesteś wolny. Kocham każdego z was i życzę wam wolności w tych ścianach. Z Bogiem.

Zobacz na: Czy widzimy rzeczywistość taką, jaka ona jest – Donald Hoffman
Teoria ‘Dostosowanie Przebija Prawdę’ – Donald Hoffman
Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka

System Operacyjny Umysłu – ROZDZIAŁ V: Granice osobowości

David Goggins – Najtwardszy człowiek na ziemi
Życiowa rada Davida Gogginsa, która zmieni Twoją przyszłość
Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od pościelenia łóżka – admirał William McRaven

Więzienie twojego umysłu – Sean Stephenson

https://rumble.com/v2lspwk-wizienie-twojego-umysu-sean-stephenson.html

 

 

 

Trzy mózgi

Kobieta [oraz mężczyzna wychowany na wadliwą kobietę]: Instynkt>Emocje>Rozum
Mężczyzna: Instynkt>Rozum>Emocje

Lawrence z Arabii: Sztuczka polega na tym, żeby nie przejmować się tym, że boli.

– Więc, co to za sztuczka?
– Sztuczką, Williamie Potter, jest nie przejmować się tym, że boli.