Zdradzony mąż: Czy wpadłeś na równie pochyłą? | Michelle Langley

Mężczyźni przechodzą przez cztery odrębne etapy po odkryciu romansu swoich żon. Czytając poniższe etapy dowiesz się, że mężczyźni często żyją w zawieszeniu miesiącami, a czasem latami, zanim się rozwiodą – podczas gdy ich żony nadal zdradzają i mają romanse.

Zdradzony mąż: Czy wpadłeś na równie pochyłą? | Michelle Langley

Siedem sygnałów, że twoja żona cię zdradza
Czy temat rozwodów w manosferze jest przesadzony?
Mentalny Punkt Wyjścia

Ona nie jest twoja, to tylko twoja kolej – Rian Stone
Czerwono Pigułkowe role: Prakseologia dominującego mężczyzny – Ian Ironwood
Koncepcja „gogle żony” [wife goggles]

Etap 1

 

Mężczyźni zanurzeni w etapie pierwszym są zazwyczaj zszokowani i zdezorientowani. Ataki paniki, utrata apetytu i ekstremalne trudności z normalnym, codziennym funkcjonowaniem są dość powszechne. Mężczyźni na tym etapie są często przerażeni i zdesperowani, aby uratować swoje małżeństwo. W przeciwieństwie do późniejszych etapów, są oni autentycznie zdezorientowani zachowaniem swoich żon.

Etap 2

 

Mężczyźni, którzy nie odpuszczą [tzn. zakończą cyrk] i nie skupią uwagi na własnym uzdrowieniu podczas etapu pierwszego, przejdą do etapu drugiego – zamiast tego skupią uwagę jak laser na swoich żonach. Na etapie drugim mężczyzna nieustannie monitoruje i analizuje wszystko, co mówi i robi jego żona, w desperackim poszukiwaniu znaków nadziei. W konsekwencji, ponieważ szuka tylko znaków nadziei, jest ślepy na wszystkie oczywiste znaki wskazujące na brak zaangażowania żony i jej ciągłe zaangażowanie z innym mężczyzną.

Mężczyźni na tym etapie mają tendencję do postrzegania swoich żon tak, jakby były one tajemniczymi i skomplikowanymi zagadkami. W rzeczywistości ich pogląd jest podobny do kobiecego spojrzenia na mężczyzn, którzy albo są niezainteresowani nimi, albo nie chcą się zaangażować. Spędzają niezliczoną ilość godzin na obsesyjnym analizowaniu zachowań swoich żon, próbując dowiedzieć się, co ich żony “naprawdę” myślą i czują. Kiedy nie mają obsesji na punkcie zbierania informacji o tym, dlaczego kobiety zdradzają, lub o kobietach w ogóle, dzielą włos na czworo, co i jak jest zdradą, wierząc, że ma znaczenie, czy romans był emocjonalny czy fizyczny, czy seks był oralny czy obejmował penetrację, lub czy spotkania seksualne miały miejsce jeden raz czy sto razy.

Niestety, mężczyźni na etapie drugim próbują uniknąć prawdziwego problemu: że ich żony zdradziły ich i złamały umowę małżeńską, która w większości przypadków nie obejmuje żadnego z partnerów mających emocjonalne lub fizyczne relacje poza małżeństwem. Chociaż tak naprawdę nie ma żadnej tajemnicy do rozwiązania, mężczyźni z etapu drugiego muszą ją wymyślić, aby odwrócić uwagę od bólu.

Podobnie jak wiele kobiet, które próbują rozszyfrować męskie zachowanie, ci mężczyźni są nieświadomi, że analizowanie jest mechanizmem obronnym. Wszyscy jesteśmy skłonni, a przynajmniej kuszeni, do analizowania, kiedy próbujemy uniknąć bolesnych uczuć. Na przykład, analizowanie i myślenie okrężne są dość powszechne w pierwszym etapie żałoby – zaprzeczaniu.

(Uwaga: zachowanie mężczyzn na etapie pierwszym i drugim jest zazwyczaj pasywne, uprzejme i zgodne z zasadami, cywilizowane).

Bycie kontrolującym nie działa

Etap 3

 

W końcu, po obserwowaniu swoich żon wystarczająco długo, aby przejrzeć niektóre z ich kłamstw i manipulacji, wielu mężczyzn przechodzi do trzeciego etapu, w którym zaczynają opracowywać strategię. Na trzecim etapie, mężczyźni używają różnych taktyk, aby nakłonić swoje żony z powrotem do małżeństwa. Nadal są ulegli, i poddają się powtarzającym się upokorzeniom, ale teraz są na przemian dominujący, rzucający groźby i ultimatum – choć zwykle nie mają zamiaru ich realizować. W rezultacie ich żony nadal przekraczają każdą wyimaginowaną linię narysowaną na piasku.

Na trzecim etapie następuje jednak zmiana. Chociaż mężczyźni nadal uganiają się za swoimi żonami i mogą nadal preferować opcję pozostania w związku małżeńskim zamiast rozwodu, cel zmienia się z chęci uratowania małżeństwa na chęć WYGRANIA. Mężczyźni na etapie trzecim chcą przechytrzyć swoje żony, że tak powiem, i pokonać je w ich własnej grze.

Niestety, mężczyźni na trzecim etapie są zupełnie nieświadomi, że wpadli w to samo uzależnienie, gonią za tym samym hajem, co ich żony.

Animowany filmik w sprytny sposób przekazuje prawdę o uzależnieniu, która jest druzgocąca

Większość mężczyzn (i kobiet) nie wie, że strach przed odrzuceniem lub porzuceniem przez małżonka lub romantycznego partnera wyzwala produkcję pewnych substancji chemicznych w mózgu. Te substancje chemiczne tworzą intensywne uczucia pasji, miłości i przyciągania, i dlatego obie płcie regularnie uganiają się za niezainteresowanymi, niezaangażowanymi, niedostępnymi, a czasem nawet przemocowymi partnerami. Mówiąc najprościej i najbardziej prymitywnie, groźba odrzucenia lub porzucenia jest ogromnym i potężnym czynnikiem podniecającym.

Uwaga: Większość mężczyzn na tym etapie albo spotyka się z innymi kobietami, ma własne romanse, albo jest otwarta na spotykanie się z innymi kobietami. Chociaż na tym etapie mężczyźni nie są już oddani swoim żonom, często chcą, aby ich żony wierzyły, że są. Więc, udają, że są zaangażowani.

 

Etap 4

 

Mężczyźni na etapie czwartym osiągnęli punkt, w którym nie będą już otrzymywać chemicznej zapłaty za odzyskanie swoich żon. Koktajl chemiczny, który produkowały ich mózgi, a który zmącił ich myślenie, spowodował, że czuli się niespokojni i podekscytowani, i napędzał ich w kierunku celu, jakim było odzyskanie żony, wyczerpał się. Automatyczny punktator, który wszyscy mamy w głowach, przechylił się. Uczucia mężczyzny zostały wyzerowane, ponieważ ich żony w końcu sprawiły im więcej bólu niż przyjemności.

Ponieważ mężczyźni z etapu czwartego przekroczyli próg “więcej bólu niż przyjemności”, substancje chemiczne w ich mózgach działają w odwrotnym kierunku. W rezultacie zaczynają odczuwać naturalną niechęć do swoich żon, a w niektórych przypadkach mogą czuć do nich całkowity odrazę. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni na etapie czwartym są gotowi złożyć pozew o rozwód. Podobnie jak ich żony, wielu z tych mężczyzn wolałoby nie brać odpowiedzialności za zakończenie swoich małżeństw. Zamiast tego, nadal żyją w zawieszeniu, czekając na swoje żony, aby się z nimi rozwieść.

Dokonaj uczciwej oceny. Czy czujesz że straciłeś kontrolę?

 

Jeśli widzisz siebie na etapach, twoim głównym celem jest zaprzestanie staczania się w dół. Dokonaj uczciwej oceny, aby określić, czy jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z lękiem i niepokojem.

Jeśli czujesz, że to w czym uczestniczysz wymknęło się całkowicie spod Twojej kontroli, a twoje zachowanie stało się kompulsywne — nie odkładaj otrzymania wsparcia i wskazówek krok po kroku, których potrzebujesz, aby uratować swoje małżeństwo.

Michelle Langley

Michelle Langley

Źródło: Betrayed Husband —> Are You Caught In The Downward Spiral? Learn The Four Stages Men Move Through After Discovering Their Wives Affair.

 

Zobacz na: Co robić gdy żona zdradziła | Operacja “Spalona Ziemia”
Zdrada: Prawdziwe wyrzuty sumienia? A może imitacja wyrzutów sumienia?
Zaufanie nie jest uczuciem, jest przekonaniem – Rich Diviney

Przed zdradą na etapie utraty zainteresowania seksem

Dzisiejsze związki kobiet podążają za bardzo przewidywalnym wzorcem:

—        Naciskają na mężczyzn, aby się zaangażowali [małżeństwo]
—        Dostają to, czego chcą
—        Tracą zainteresowanie seksem
—        Zaczyna pociągać je ktoś inny
—        Zaczynają zdradzać
—        Stają się złe i urażone
—        Zaczynają mówić swoim partnerom, że potrzebują czasu dla siebie
—       Winią swoich partnerów za swoje zachowanie… i ostatecznie, po uczynieniu siebie i wszystkich wokół nieszczęśliwymi przez nieokreślony, ale zazwyczaj, długi okresu czasu, kończą swoje związki lub małżeństwa.

Gra w Przerażenie [Dread]. Co dokładnie chcesz, żeby robiła dla ciebie twoja kobieta – Rians Stone
Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone
Czego nie rozumiem w małżeńskim Red Pillu [Married Red Pill]
Gra to Czerwona Pigułka – Hawaiian libertarian
Szesnaście przykazań bzykania – Roissey
Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone

 

 

Sam Smith – I’m Not The Only One