Co robić gdy żona zdradziła | Operacja “Spalona Ziemia”

Co robić gdy żona zdradziła | Operacja "Spalona Ziemia"

12 zwiastunów zdrady | Apex Mindset
Siedem sygnałów, że twoja żona cię zdradza

Rian Stone: Moi rodzice rozwiedli się, gdy miałem 5 czy 6 lat. Ojciec nauczył mnie przygotowywać 2 dania: pierwsze to makaron i pomidory z puszki, a drugie to tosty po francusku. Gdy byłem dzieckiem, widywałem go może łącznie 2 tygodnie w roku i dobrze wspominam nasz czas razem Ale nie ważne. Nigdy nie podgrzewałem pomidorów z puszki, więc do dzieła. I nie oszukujmy się, nie jesteś tu po to, by uczyć się gotować, lecz uczyć się strategii.

Przedstawię wam trudną, ale jedną z najważniejszych strategii. Nosi ona dumną nazwę Operacja “Spalona Ziemia”.

Gdy tylko zabieram się do gotowania, psiaki zawsze lecą za mną do kuchni. Ale wracając – tosty po francusku, super przepis. Podoba mi się to, że pozwala wykorzystać już chleb drugiej świeżości. Przepis jest całkiem prosty, tosty ma lekko słono-słodki smak w przeciwieństwie do standardowego przepisu, który stawia na wysoką słodycz. Potrzeba jednego jajka na każdą kromkę chleba i łyżkę stołową mleka na każde jajko, dodajemy szczyptę wanilii, trochę pieprzu, szczyptę soli i to w zasadzie tyle. Masę dobrze mieszamy, maczamy kromki i wrzucamy na rozgrzaną patelnię. Ale wracają do tematu.

To stało się już niemalże memem, ale ludzie do tej społeczności zazwyczaj docierają po jakieś osobistej traumie. Większość mężczyzn gotowa jest walczyć do upadłego, by utrzymać status quo i to wcale nie dlatego, że ponieśli porażkę, nawet jeśli ich życie to pasmo porażek.

Ludzki mózg jest tak zaprogramowany, by być leniwym tak, jak to tylko możliwe, to także dotyczy tego, jak postrzegamy kwestię związków.

Teoria ‘Dostosowanie Przebija Prawdę’ – Donald Hoffman

I wcale nie przeszkadza, że wszyscy zawsze dodają mężczyźnie otuchy, by spełnił swój obowiązek, by zachował się jak prawdziwy mężczyzna, stosując [serwując mu] dowolną kombinację emocjonalnie dobranych słów, by przekonać go, by wrócił do swojej znojnej codzienności [konia pociągowego].

Zrobiłem film na temat właśnie technik manipulacji w tym kontekście, wystarczy w historii wyszukać ten materiał. Teraz zajmę się tematem modelu mentalnego mężczyzn odnośnie wchodzenia w związki z kobietami i wiązania się z nimi i zakończę omawiając strategię “Spalonej Ziemi”.

Ten model mentalny jest dla mężczyzn, którzy doświadczyli traumatycznej sytuacji w swoim związku. Ma on chwytliwą nazwę wymyśloną przez dziewczyny z doświadczeniem i nazywa się modelem “różowych okularów na żonę” [wife googles].

Generalnie mężczyźni maja tendencję do kochania z ambicjami. Nie ważne, czy był zarozumiałym kapitanem drużyny futbolowej, który wyrwał czirliderkę, czy jest nerdem, który wreszcie zdobył swoją wymarzoną dziewczynę po 10 latach jej czekania na uświadomienie sobie, że zmarnowała 2. dekadę swojego życia.

Po latach bezmyślnego ruchania, ta nowoczesna kobieta chce teraz znaleźć sobie porządnego mężczyznę

Kiedy mężczyzna się zaangażuje w związek, kiedy ożeni się z kobietą, zostanie z nią i podejmie ostateczną decyzję, sposób, w jaki postrzega swoją kobietę jest niejako obrazem zawieszonym w czasie. Dla niego ona nigdy nie będzie 35-letnią kobietą po ścianie, ze zmarszczkami pod oczami i innymi efektami działania czasu, w jego oczach ona zawsze będzie tą samą 23-letnią dziewczyną, którą wyrwał w barze czy na Tinderze, czy w bibliotece – biblioteki to w ogóle jeszcze istnieją? – czy na Discordzie. Jego mózg dosłownie wygładza jej niedoskonałości i to jest pozytywna rzecz. Kobiety generalnie starzeją się gorzej, szybciej niż mężczyźni.

Dlaczego mężczyźni starzeją się jak wino
Serotonina vs dopamina – 7 różnic pomiędzy przyjemnością a szczęściem – dr Robert Lustig

Gdyby mężczyzna miał możliwość obiektywnego oglądu kobiety, z którą wszedł w związek, to idę o zakład, że wiele par miałoby poważne kłopoty. Problem jednak polega na tym, że kobieta nigdy nie jest całkiem szczęśliwa. Wystarczy spytać o to dowolną dziewczynę, a ona będzie w stanie udzielić w pełni sensownej odpowiedzi dlaczego, ale to nie ma znaczenia.

Czy będzie to prawda czy nie, to nie ma znaczenia. Według niej nie ma znaczenia, więc cóż, życie. W ciągu kolejnych lat w związku zaczną pojawiać się niepożądanej [kiepskie] zachowania, takie jak zrzędzenie, rozstawianie po kątach, chłód w łóżku, niewierność, wychowywanie cudzego dziecka i wszystkie rzeczy pomiędzy.

Punkt zagrożenia – Dalrock
Miesiąc miodowy się skończył – Ten wykres dowodzi tego, co żonaci mężczyźni już wiedzą.
Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone
Gra w Przerażenie [Dread]. Co dokładnie chcesz, żeby robiła dla ciebie twoja kobieta – Rians Stone

W końcu facet nie wytrzymuje, łamie się i ma dość. Nie ma znaczenia, czy był pijanym kapitanem w związku i stracił szacunek swojej dziewczyny czy też co innego. Nie ma znaczenia, czyja to była wina, ale ważne jest to, że kiedy już to nastanie, kiedy mózg mężczyzny się zresetuje, kiedy skupi się na niej niczym soczewka aparatu przed zrobieniem zdjęcia, to właśnie wtedy zastosowanie ma ta strategia.

Ona strąciła twoje “różowe okulary na żonę [wife googles]” z nosa, więc czas zainicjować operację “Spalona Ziemia”.

Aha, nie przypalcie czasem tosta. Jak zauważyliście, zerkam od czas do czasu. Tost powinien być lekko zarumieniony. Ponieważ dodaliśmy odrobinę mleka, tost się nie przypali, więc chcemy, aby tost był tylko delikatnie zarumieniony, by uniknąć gorzkości w smaku. Przekonacie się, że profil smakowy będzie generalnie łagodny i nutką smażonego jajka, jeśli za długo zostawicie chleb na patelni. Tost powinien być lekki i puszysty. Na czym skończyłem?

Operacja “Spalona Ziemia”.

Gdy te okulary spadną ci w końcu z nosa, kiedy dowiesz się, że ona zdradza, palisz za sobą mosty. Palisz do cna. Palisz bezwzględnie. To jedyne stanowisko, jakie możesz zająć, które pozwoli ci zachować choć trochę godności i szacunku do siebie, kiedy zniszczyła te twoje okulary, to nie przejść nad tym obojętnie i nie zamiatać syfu pod dywan.

Polecam mój film o zdradzających żonach i wyrzutach sumienia. Wrzucę link na końcu filmu.

Zdrada: Prawdziwe wyrzuty sumienia? A może imitacja wyrzutów sumienia?

Nawet jeśli chcesz jej dać drugą szansę, zostać z nią dla dobra dzieci, nie chcesz sprzedać domu, nawet jeśli każda część ciebie pragnie wszystko naprawić, nawet jeśli boisz się stracić swoje ledwo klasy średniej imperium na opłaty dla prawników i alimenty, palisz związek na dobre.

Polityka spalonej ziemi. Jeśli jesteś gotowy ją przygarnąć z powrotem, to jest jedyna metoda. Palisz za sobą ziemię. Ona zostanie zdegradowana do minusowego priorytetu w twoim życiu. Może startować w kastingu na nową kobietę w twoim życiu. Jeśli szczerze odpokutuje, to zrobi wszytko, by cię odzyskać, będzie się czołgać po tłuczonym szkle, ale już na twoich warunkach, nie jej.

Terapie małżeńskie? Strata czasu. Tylko pomyśl – jakież to magiczne słowa terapeuta może wypowiedzieć, a które zmażą te plamę zdrady?

Zajęło ci lata by nałożyć sobie te “różowe okulary na żonę”, niekiedy całe życie wspólnego bycia razem i jedna chwila wystarczyła, by ci opadły z nosa. Magiczne słówka z ust osoby z dyplomem tego nie zmienią. To jest jedyna proteza pomagająca radzić sobie z tym.

W najgorszym przypadku daje je powód, aby i tak wziąć rozwód i wymówkę, że przecież próbowaliście już wszystkiego. Pamiętajcie, już raz to powiedziałem, kobieta jest gotowa przejść piekło [czołgać się po tłuczonym szkle], by zdobyć upragnionego mężczyznę. Teraz to ty jej to piekło gotujesz [tłuczesz dla niej butelki]. Reszta już zależy od niej. A poza tym, większość żon nie zrobi nic poza pustymi przyrzeczeniami, by wrócić do twoich łask i odzyskać twoje zaangażowanie.

Przestań wybaczać kobietom [zbyt szybko]

Większość kobiet nie jest wstanie wyjść poza słowne manipulowanie tobą.

Musisz się obudzić, marnujesz swoje życie dzień za dniem. Twoim zadaniem jest zadbanie o siebie, jej zadaniem było przekonanie cię, byś i nią się trochę zaopiekował.

Moim natomiast jest dodanie kapki masła i syropu klonowego na moje francuskie tosty. Lubię też dodać trochę twarożku, wtedy lekka kwaskowatość dobrze komponuje się ze słodyczą. Wolę serek zamiast kwaśnej śmietany, plus dostajemy trochę dodatkowego białka. To już jest nieco… Wcale nie jest za dużo węglowodanów, to jest ekwiwalent dwóch jajek, chleba i szklanki mleka, prawie jak każde inne śniadanie, tylko inaczej podane. Dodatkowo im mniej syropu, tym lepiej, a jajka ładnie pokrywają chleb więc syropu tak bardzo nie wchłonie. Wystarczy kapka na górę i gotowe. Gdzie to ja skończyłem? A tak.

Dlaczego to takie trudne?

Wielu, naprawdę wielu facetów czuje głębokie opory przed taką decyzja. Ten opór wynika ze słabości. Ludzie są leniwi, wygodni, słabi. Lubimy status quo i wolimy żyć w cierpieniu i wieść smutne, pożałowania godne życie znane z setek opowieści, zamiast skorzystać z szansy na napisanie swojej historii od nowa, nie znając jej zakończenia, nawet jeśli każde z potencjalnych zakończeń jest lepsze, niż to które nas teraz czeka.

Dlatego właśnie jest to trudna strategia.

Ból jest nieunikniony. Cierpienie jest wyborem” – Haruki Murakami

Całe życie byłeś słaby i nigdy nie musiałeś stawić czoła takiemu wyzwaniu, a teraz twoje wygodne życie wymaga działania. Zaufaj i daj się prowadzić swojemu bólowi, naucz się być mu wdzięcznym. Wygoda i zadowolenie z siebie są powodami, dla których tolerowałeś ta długo takie zachowanie. Ból pozwoli ci otrząsnąć się z tego i oczyścić umysł z tych wszystkich g*wnianych modeli mentalnych, i zastąpić je modelami dobrymi dla ciebie. Przytul ten ból. To tam znajdziesz swoja zmianę, nowy etap, on ci wskaże drogę rozwoju i spełnienie na jej końcu.

Zauważyliście pewnie, że nie wspomniałem nic o powodach jej zdrady, że truła ci życie, wytłumaczeniach czy usprawiedliwieniach je zachowań, czy to może była twoja wina, nic z tych rzeczy. Ponieważ to nie ma znaczenia.

Nawet jeśli cały świat konspirował przeciwko tobie i zmusił ją do tego, wyprano jej mózg i kazano to zrobić, a ty z niechlujstwa dawałeś się robić w balon całe te lata, teraz to już nie jest twoje zmartwienie. Już nie ma to znaczenia.

Twoim zadaniem jest przeprowadzić operację “Spalona Ziemia”, a jej przejść przez piekło [czołgać się po tłuczonym szkle], abyś założył ponownie “różowe okulary”.

Faktyczne pytanie zatem brzmi – kiedy już zacząłeś szukać jej następczyni – czy w ogóle będziesz chciał ją z powrotem?

Zakończę film tym właśnie pytaniem. Na tym polega polityka spalonej ziemi, którą powinien zastosować każdy żonaty mężczyzna zwłaszcza jeśli okazano ci brak szacunku i skaleczono twoją godność.

Trzymajcie się i smacznego śniadania życzę.

 

Co robić gdy żona zdradziła | Operacja “Spalona Ziemia”

https://rumble.com/v2eurwu-co-robi-gdy-ona-zdradzia-operacja-spalona-ziemia.html