Dlaczego mężczyźni starzeją się jak wino, a kobiety jak mleko

Starsi mężczyźni, starzejący się jak dobre wino, są obecnie postrzegani jako korzystający z niesprawiedliwych podwójnych standardów. Jednak to same współczesne kobiety podtrzymują te standardy, ponieważ większość rzeczy, które kobiety kochają w długoterminowym partnerze, to umiejętności i cechy, które przychodzą z wiekiem i doświadczeniem.

Dlaczego mężczyźni starzą się jak wino, a kobiety jak mleko?

Uwaga! Ten materiał zawiera agresywnie pozytywne treści dotyczące mężczyzn, więc niektóre osoby jak najbardziej mogą poczuć się urażone.

– Przytyłam, mam 34 lata, już nie mam tych 25 lat, a chłopak, z którym randkowałam w wieku 25 lat wrócił do mojego życia i jest w najlepszej formie w swoim życiu.
– Ble!
– Starszy na 100 proc.
– Starsi faceci.
– Dojrzali mężczyźni są lepsi, na 100 proc.
– Wiedzą, czego chcą w życiu.
– Mają więcej pieniędzy, więc nie będą o nic prosić. Są bardziej interesujący i często przystojniejsi.
– Mam 31 lat, zmarszczki na czole, cy*ki mi zwisają i policzki, a jemu pojawiają się siwe włosy na brodzie i wąsach, i nigdy nie wyglądał seksowniej. Nigdy.
– Zazdrość z powodu tego, że mój były teraz robi furorę na rynku.
– To jest dziwne tak o tym mówić. Masz jakieś 35-40 lat i więcej.
– Dziś porozmawiamy o tym, dlaczego młodsze kobiety lubią starszych mężczyzn.
– Młodsze kobiety postrzegają starszych mężczyzn jako bardziej pewnych siebie, asertywnych i męskich niż mężczyzn w swoim wieku. Taki mężczyzna jest bardzo seksowny w oczach kobiety.
– Budowniczy byli na rusztowaniu i patrzeli na dół, ale ja byłam dla nich niewidzialna.

“Ludzie się kłócą, natura działa” – Wolter

Narrator: Jeśli obejrzeliście mój poprzedni materiał o wdzięcznym tytule “Skasowano mnie” to pewnie wiecie, że jestem cenzurowany przez YouTube’a tylko dlatego, że zadaję proste pytania odnośnie współczesnego feminizmu, czy jak to woli YouTube:

“Dostałem pie*rzone ostrzeżenie o stosowanie mowy nienawiści. Chyba sobie Youtube jaja robisz”.

Tak, tak właśnie było. No dobra, skoro krytyka na tej platformie nie jest mile widziana, to wrzućmy jakieś pozytywne treści i porozmawiajmy o tym, dlaczego mężczyźni są tacy wspaniali. Chociażby dlatego, że wszędzie indziej mówi się, jacy to nie są okropni.

– Jako heteroseksualna kobieta sądzę, że wszyscy się zgodzimy, że głównym powodem, dla którego nie randkujemy, są mężczyźni.
– Nie godzę się na takie mizoginistyczne traktowanie ze strony pie*rzonych mężczyzn, od setek lat.
– Jak możemy przeczytać w artykule w The New York Times, mężczyzna staje się zbędny.
– Umawianie się czy seks z mężczyznami, którzy nas nie szanują w ogóle i wręcz celowo nas poniżają i wykorzystują…

N: Jeśli także macie dość tej nagonki na mężczyzn w głównych środkach przekazu i mediach społecznościowych, dajcie lajka pod filmem i pokażcie, że mężczyźni są super, okej? Ponieważ przyjdzie czas, że będzie trzeba ponieść odpowiedzialność za to, że dobierasz sobie fatalnych partnerów. Chyba nikt nie będzie kupował tego samego ohydnego banana z tego samego gó*nianego sklepu, nie? Nie, idziesz do innego sklepu i tam kupujesz. Jednakże jeśli chodzi o rynek randkowy, to zawsze jest to wina banana, gdy coś się zepsuje. Ale to tak na marginesie. Dzisiaj chciałbym skupić się na tzw. niesprawiedliwych podwójnych standardach w randkowaniu, że mężczyźni starzeją się jak wino, a kobiety wraz z wiekiem tracą wartość i że po przekroczeniu pewnego wieku stają się niewidzialne dla mężczyzn.

– Też czasami się z tym spotykam, że kobieta ma wrażenie, że w pewnym wieku staje się niewidzialna dla mężczyzn. Z czego to wynika?

Paulina Porizkova: Mój boże, randkowanie to kompletna katastrofa. To nie jest miejsce dla ciebie, gdy masz te 50+ lat. Oni ciągną do młodszych, więc moja pula potencjalnych kandydatów, chociaż myślę, że jestem dosyć inteligentna i niebrzydka, ale dla jakichś 70 proc. mężczyzn jestem niewidzialna, podobnie jak każda 56-letnia kobieta.

– Jestem singielką, w tym roku kończę 54 lata i myślę sobie, kto się mną zainteresuje, gdy może mieć 30-sto czy 40-sto latkę?

Supermodelka Paulina Porizkova chce, aby ją teraz posłuchać, a nie oglądać.
O starzeniu się z wdziękiem | Paulina Porizkova jest sfrustrowana na mężczyzn – Gad Saad

N: Ten argument o niewidzialności zazwyczaj dotyczy wyłącznie kobiet, które swoją wartość bazują na sukcesie zawodowym lub swojej urodzie a jeśli tak, to podobnie jak ze sportowcem, gdy skończy 30 lat, wartość z wiekiem zacznie tylko mocno spadać.

– LeBron myśli, że może, ale nie może. Jego organizm nie jest w stanie sprostać wymaganiom.
– Kto jest winien? Tom Brady, Nie daje rady, bo jest już stary.
– Ronaldo jest za stary na grę presją/w obronie.

Paulina Porizkova: Naprawdę trudno jest być kobietą, bo zwyczajnie wyprasza się nas od stołu.

– Tom Brady już się wypala. To może być w następnym meczu, może nastąpić za rok ale jego forma zaliczy gwałtowny spadek, jak swobodny spadek.

N: Jeśli to spotyka aktorkę lub modelkę, to jest to automatycznie odbierane jako seksizm i stosowanie podwójnych standardów. Co sprowadza nas do prawdziwego powodu, dlaczego mężczyzna starzeje się jak wino i wiąże się z tym, czego szukamy u naszych życiowych partnerów.

– Inteligencja, poczucie humoru…
– Masz listę przygotowaną?
– Owszem, mam.
– Osobowość.
– Osobowość, no i oczywiście tyłek.
– Ja patrzę na wygląd, urodę, osobowość,
– Przystojniaki.
– Przystojniak. Chciałam powiedzieć też pieniądze, ale nie chcę wylądować na YouTubie.
– Kogoś z dobrą pracą albo przynajmniej z wykształceniem.
– Mądrość.
– Inteligencja.
– Doświadczenie.
– Oczywiście musi ona być urodziwa, dobrze wyglądać i osobowość też jest ważna.

N: Jeśli wsłuchać się w to, czego kobiety i mężczyźni szukają w partnerach życiowych to okazuje się, że nie tylko się znacznie różnimy, ale co ważniejsze, te pożądane cechy wykazujemy na różnych etapach życia. Większość cech atrakcyjnych dla kobiet zwykle wiąże się wiekiem i doświadczeniem, niekiedy wymagają lat, by je wykształcić.

Courtney Ryan: Pierwsze na liście jest to, że wiedzą, czego chcą. Mężczyzna z doświadczeniem życiowym, pracował w wielu miejscach, jest nieco starszy, bardziej ustatkowany życiowo, zazwyczaj lepiej wie, czego chce niż młodszy mężczyzna, który dopiero nabiera doświadczenia i szuka sobie miejsca w życiu.

N: Zabierzmy na przykład urodę.

– Zawsze mierzę w wysokich szatynów o posturze rugbisty.
– Starsi, bo są wyżsi.
– Myślę, że wysoki wzrost ma znaczenie dla dziewczyn. Osobiście lubię czuć się drobniutka.

N: Większość kobiet preferuje wysokich, wysportowanych mężczyzn, z silnie zarysowanymi rysami twarzy, które naturalnie przychodzą z wiekiem oraz zaangażowaniem w rozwój fizyczny. W przypadku większości mężczyzn proces ten zaczyna się po 20. roku życia i może osiągnąć poziom szczytowy gdzieś w połowie 3. dekady życia czy nawet po 40-stce. Jeśli chodzi o intelekt, większość kobiet lubi inteligentnych, dowcipnych mężczyzn, czarujących i potrafiących się wysławić. Są to cechy związanie z doświadczeniem i wykształceniem, które oczywiście wymagają czasu.

– Faceci starzeją się wdzięcznie, pod względem atrakcyjności, fizycznie, estetycznie mówiąc, ale także w sposób, jaki się noszą – są panami własnego losu i nikomu nie podlegają.

N: 17-latek może wyglądać świetnie, ale pewnie brak mu uroku, by naprawdę zaimponować kobiecie, ale 25-latek z doświadczeniem najpewniej lepiej wie, co ma powiedzieć i potrafi nosić się w atrakcyjny sposób.

– Pewność siebie ma ogromne znaczenie.
– Żadna dziewczyna nie lubi faceta, który nie jest pewny siebie.

N: Wraz z wiekiem nabywasz doświadczenia i umiejętności i te dwie rzeczy dają pewność siebie, która sama w sobie jest uważana za seksowną. To sprowadza nas do najważniejszej cechy oczekiwanej przez kobietę od swojego życiowego partnera i nawet lepiej tłumaczy, dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn, i stąd dlaczego mężczyzna starzeje się jak wino. Otóż są to perspektywy na przyszłość. Jest to zbiorcze określenie takich rzeczy jak sukces w życiu, praca, mieszkanie, samochód, itd., innymi słowy poziom ogarnięcia się.

– Perspektywa pieniędzy w przyszłości bardzo mnie kręci i zapewne wielu innych kobiet też.
– Są bardziej odpowiedzialni.
– Jeśli jest ogarnięty to lepiej będzie wiedział jak zaopiekować się kobietą. Rozumiesz o co chodzi? Jeśli zbierzesz swoje życie do kupy, to wtedy możesz zaopiekować się inną osobą.
– No dobra osądzamy, jeśli mieszkasz z mamą [to zasługujesz na potępienie].
– Uważam, że facet z własnym mieszkaniem jest atrakcyjniejszy.

N: Podobnie jak w przypadku cech i umiejętności omawianych wcześniej, nie są to przymioty, które znajdziesz u 19-letniego ciacha na 2. roku studiów. Tak naprawdę to nawet nie są rzeczy, którymi może pochwalić się 25-latek, ponieważ są to cechy mężczyzn po 30. roku życia.

– Potrafisz znaleźć balas, oszczędzasz pieniądze, wydajesz je odpowiedzialnie i ja uważam to za bardziej atrakcyjne. Zastanówcie się tylko – w najlepszym przypadku na studia idziesz w wieku 18 lat, w 3 lata robisz licencjat i dodatkowe 1 czy 2 lata na magistrat. To jest minimum 4 lata, jeśli po drodze czegoś nie sp*erdolisz lub co gorsza, wybierzesz medycynę, co wiąże się z wyższym kredytem studenckim i dodatkową rezydencją zanim zaczniesz zarabiać faktycznie pieniądze.

W najlepszym przypadku jesteś wysokim, przystojnym, bez grosza przy duszy 22-letnim absolwentem, po uszy zadłużonym i zaczynasz pierwszą pracę w korporacji. I tu pojawia się pytanie o przyszłe perspektywy. Jesteś gotowy skończyć z imprezowaniem? Pewnie nie. Ślub? Nie. Chcesz kupić mieszkanie i fajny samochód? Tak, ale cię nie stać, więc przez jakieś kolejne 5 lat nasz 22-latek raczej będzie starał się wspinać po szczeblach kariery, spłacić długi, zaoszczędzić pieniądze i powoli zacząć się statkować. To oznacza, że na przełomie 2. i 3. dekady życia nasz mężczyzna jest najbardziej atrakcyjnym dla kobiet. Jeśli podobnie model zastosować do mężczyzny bez studiów, to można założyć, że od 18. roku życia już pracuje i zapewne w wieku 24 lat chce kupić mieszkanie i się ożenić, i owszem, to prawda.

Tutaj jednak pojawia się mały zgrzyt zwany współczesnym feminizmem, gdzie ów feminizm wmawia kobietom, że taki facet nie jest dobrą partią, bo po pierwsze nie ma wyższego wykształcenia i po drugie za mało zarabia, bo musi mieć te 6 cyferek rocznie lub więcej, co jest absurdalne.

– Ile powinien według ciebie zarabiać mężczyzna rocznie?
– Zależy gdzie mieszka. Jeśli miałabym z nim randkować, to jakieś minimum 100 tys. dolarów.
– Milion, 2 miliony?
– Jakieś 500 tys. dolarów. Czy to dużo?
– (Ile powinien zarabiać) partner życiowy?
– 300 tys.

N: 40-letni, wykształcony, wysportowany i zadbany facet gotowy na małżeństwo i dzieci, który ma jedno, a może i więcej mieszkań i przy tym dobrze zarabia, bez problemu może wyrwać gorącą 24- czy 28-latkę. Starszy mężczyzna jest w sposób oczywisty atrakcyjniejszy dla większości kobiet, niż 21- czy 22-latek. Jeśli jednak przyjrzymy się temu, czego mężczyzna szuka w związku, perspektywa się mocno różni, a także pożądany wiek partnerki.

– Moja idealna dziewczyna? Dziewczyna inteligentna, dowcipna, ładna,
– Osoba miła i dbająca o mnie.
– Tak naprawdę nie ma dla nas znaczenia to, co im się wydaje, że ma. Nie interesują nas jej pieniądze, czy jest niezależna, czy jest “suczą”, nikogo to nie obchodzi.
– Lojalność. Moja kobieta musi być moja przyjaciółką, ponieważ nie chciałbym być z kimś, z kimś się nie dogaduję.

– Dopóki jest spokojna i wyluzowana, chcę laskę, która nie puszcza się. Nie chcę laski z przyjaciółkami-wycieradłami, nic z tego typu g*wna.
– A wzrost?
– Wzrost? Zupełnie mi to obojętne.

– Widzicie więc, że mężczyzn nie interesuje, jak spełniona jest zawodowo kobieta i oczywiście obok atrakcyjności fizycznej, większość facetów pragnie miłej, troskliwej dziewczyny, w której towarzystwie dobrze się czuje i jesteś dumny mogąc ją nazwać swoją dziewczyną czy matką swoich dzieci. Co jasne, każda kobieta jest w stanie te cechy wykształcić bez problemu i to już w młodym wieku, oczywiście kiedy już skończą 18 lat, to jest istotne. Bycie miła i opiekuńczą nie wymaga lat pracy, a to oznacza, że kobieta 20+ już posiada cechy pożądane przez mężczyzn, a rzeczy atrakcyjne u mężczyzn dla płci przeciwnej [kobiet] zazwyczaj wymagają więcej czasu do wypracowania i osiągnięcia, a rzeczy atrakcyjne u kobiet dla płci przeciwnej [mężczyzn] już na początku 2. dekady życia są osiągalne.

Gdy zebrać to wszystko w całość, większość mężczyzn szczyt swojej atrakcyjności osiąga na przełomie 2. i 3. dekady życia i dalej, jeśli dobrze pokierują swoimi finansami, inwestując lub pnąc się po szczeblach kariery, z roku na rok coraz więcej aktywów będą zdobywać. To oznacza, że jeśli również będą dbać o swoją sylwetkę, będą pożądaną partią od 35. do 40. roku życia

(On jest [młodym] 60-latkiem) i dalej aż do wieku 50+, ponieważ będą mieli wszystkie cechy pożądane przez kobiety. To był odcinek pt. Dlaczego mężczyzna starzeje się jak wino.

Zobacz na: Optymalny wiek do pierwszej ciąży to jest 20-24 lata
Wartość prokreacyjna i umowa małżeńska
Seksualna Wartość Rynkowa (SMV) – Rollo Tomassi
Panie, ile kosztuje wasza uległość i jak ustaliłyście tę cenę? | Kevin Samuels
Prawo Briffaulta: jedna z ważniejszych rzeczy jakie musisz wiedzieć jako mężczyzna

 

Dlaczego mężczyźni starzeją się jak wino

https://rumble.com/v2er2sg-dlaczego-mczyni-starzej-si-jak-wino.html