Koncepcja „gogle żony” [wife goggles]

Koncepcja „gogle żony” [wife goggles]

Koncepcja o nazwie „gogle żony” odnosi się do zjawiska, w którym mężczyzna uważa swoją żonę za równie lub nawet bardziej atrakcyjną z biegiem czasu ze względu na emocjonalne przywiązanie i intymność, niezależnie od jakichkolwiek zmian fizycznych, które zachodzą. Zasadniczo, im bardziej mężczyzna kocha i troszczy się o swoją partnerkę, tym bardziej uważa ją za atrakcyjną. To trochę tak jak gdy mężczyzna jest pijany, kobieta wydaję mu się piękniejsza niż rzeczywiście jest.

Zamężne kobiety, które są szczęśliwe, korzystają z tego zjawiska dzięki temu, że ​​miłość jej męża zaślepia go na to, jak ona się starzeje, bo on nadal widzi ją taką, jak poznali się w młodości.

Jest to cudowna rzecz dla kobiety, bo dzięki temu pary mogą być ze sobą dekadami, bo facet nie goni za młodszymi dupami.

Kobiety nie wiedzą, dlaczego i jak mężczyźni zakładają gogle żony. Oto dlaczego: kiedy mężczyzna zakochuje się w kobiecie, to jego serce [umysł] robi zdjęcie i ten obraz zaczyna przesłaniać mu rzeczywistość.

Gdy serce mężczyzny nałoży na nią ten obraz, to mimo upływu lat [dekad] kiedy na nią patrzy to widzi dalej tę młodą dziewczynę w której się zakochał.

Nawet długo po tym, jak nie jest już tą wersją siebie, którą kiedyś była. To jeden z nielicznych przypadków, kiedy mężczyźni patrzą swoimi uczuciami.

Kobieta, może strącić mężczyźnie z nosa te gogle, poprzez stanie się zbyt bolącym wrzodem na dupie [co jest powolnym procesem] lub poprzez zdradę. Gdy gogle spadną z nosa, już nigdy nie są ponownie założone.

Zobacz na: Czy widzimy rzeczywistość taką, jaka ona jest – Donald Hoffman
Teoria ‘Dostosowanie Przebija Prawdę’ – Donald Hoffman
Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone

Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone