Współczesne kobiety wychowują mężczyzn na mięczaków | Konsekwencje wychowywania bez ojca

Ten materiał omawia konsekwencje wychowywania chłopców bez ojca. Samotne macierzyństwo i nauczycielki przyczyniają się do tego, że chłopcy stają się słabymi mężczyznami.

– Dlaczego to tak ważne, by ojciec miał udział w wychowaniu swoich dzieci.
– Głęboko wierzę, że tylko mężczyzna może z chłopca zrobić mężczyznę.
– Twierdzę, że największą i to zdecydowanie najważniejszą przyczyną kryzysu dorastania u chłopców wynika z braku ojca w ich życiu.

Jak tworzyć niewolnika – List Williego Lyncha
Mentalny Punkt Wyjścia

Współczesne kobiety wychowują mężczyzn na mięczaków

“Dildo konsekwencji rzadko dociera nasmarowane.”

Manosphere Highlights Daily: Kobiety wychowują mężczyzn na mięczaków. To nagranie, które wam pokażemy, zainspirowało nas to zrobienia owego materiału.

– W okresie świątecznym, a właściwie to przez cały rok, to najczęściej kobiety w rodzinach czarnoskórych trzymają wszystko w ryzach. Co sądzisz o czarnoskórych kobietach-matriarchach?
– Pójdźmy może krok dalej. Czarnoskóre kobiety to matriarchatki Ameryki. Wystarczy sprawdzić, czego dokonały czarnoskóre kobiety w tegorocznych wyborach.

MHD: Co rozumieją pod pojęcia matriarchatu? Oto definicja matriarchatki:

Matriarchatka: najczęściej starsza, wpływowa kobieta sprawująca pieczę nad rodziną lub przywódczyni społeczności, gdzie kobiety sprawują władzę.

Odnośnie pierwszej części definicji – wpływowa i zazwyczaj starsza kobieta sprawująca pieczę nad rodziną – zapewne chodziło o te 60-70 proc. rodzin z jednym rodzicem, które tworzą samotne kobiety w społecznościach osób czarnoskórych. Jeśli chodzi o drugą część definicji – żeńska przywódczyni społeczności w której kobiety sprawują władzę – zapewne nawiązują do tego oto faktu:

W społecznościach czarnoskórych, kobiety stanowią prawie 60 proc. wyborców. Być może właśnie dlatego politycy tak zagorzale zabiegają o ich przychylność.
– To one stanowią główną siłę w wyborach.

MHD: Kiedy komentator wspomniał o wyborach, mówi o kobietach-wyborczyniach i prawie głosu oraz wpływowi żeńskich wyborców na wynik wyborów. Póki co wszystko się zgadza. Niemniej to co powiedział później jest niepokojące.

– Byłbym nikim, gdyby nie pomoc ze strony czarnoskórych kobiet. Mój ojciec zmarł gdy miałem 9 lat. Miał atak serca w wieku 36 lat. Wychowała mnie matka, babcia i jej siedem sióstr. Jestem wychowankiem prawdziwej koalicji czarnoskórych kobiet i zaręczam, że gdyby nie one, to nie byłbym teraz tym kim jestem, stąd jestem przekonany, że czarnoskóre kobiety to matriarchat tego kraju. Ostatnia rzecz, bo wiem że czas nagli. Musimy zacząć troszczyć się o czarnoskóre kobiety, zacząć wyręczać nasze matki w okresie świątecznym i dać im odpocząć, gdy my zajmiemy się wszystkim. Musimy skończyć z wykorzystywaniem do własnych korzyści pomocy, nadziei i miękkiego serca czarnoskórych kobiet i powinniśmy wreszcie otwarcie przyznać, czyja to jest zasługa. Owszem, lepiej późno niż wcale.

MHD: Doceńmy tych, którym się to należy. Pan Franklin wyszedł na tym na dobre – tym lepiej dla niego. Jednakże nie jest to normą w przypadku wielu chłopców wychowywanych przez samotne kobiety. Dlatego, że czarnoskóre kobiety są matriarchatkami rodziny, wcale nie oznacza, że robią dobrą robotę.

Przytoczony fragment nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, gdyż materiał ten został wyemitowany w stacji OWN, stacji samej Opry Winfrey, a wszyscy wiemy jaki jest target tej stacji, a także, że Oprah nie ma skrupułów jeśli chodzi o wrzucanie mężczyzn pod autobus, zwłaszcza czarnoskórych mężczyzn. Ta kobieta po lewej, jeśli śledzicie manosferę, pewnie nie raz na nią trafiliście. Jeśli nie, to krótko przedstawimy wam tę postać.

– Rozczarowujące.

Francesca Amiker: Taka jest rzeczywistość. Jesteśmy wykształcone i trend ten się nasila, a w związku z tym odkładamy macierzyństwo na później, kiedy już zdobędziemy wymarzoną pracę. Jesteśmy nastawione na karierę. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś jest na twoim poziomie lub wyższym jeśli chodzi o zarobki.

Optymalny wiek do pierwszej ciąży to jest 20-24 lata
Hipergamia i hipogamia
Koniec mężczyzn – Hanna Rosin [2010]

MHD: Pani Amiker prezentowała temat malejącej liczby małżeństw w naszym kraju, ponieważ kobiety mają problem ze znalezieniem majętnych kawalerów. Jak sama przyznała – musi być to ktoś zarabiający na jej poziomie lub więcej. To, co mówi w następnym fragmencie jest naszym punktem wyjścia dla pytania, dlaczego kobiety wychowują mężczyzn na słabeuszy.

– Macie problem ze znalezieniem mężczyzny zarabiającego co najmniej tyle co wy?
– Dążę do tego, że teraz, gdy mówimy o tych wszystkich kobietach, że nie mogą sobie nikogo znaleźć, gdzie są ci wszyscy faceci, nie mogą znaleźć miłości, a lata lecą, i gotowe są poświęć przyszłą miłość, ponieważ kandydat nie zarabia wystarczająco dużo? Nie będziesz przecież randkowała poniżej ‘pewnego’ poziomu.
– Mam wrażenie, że to będzie główny temat poranka.

Mężczyźni wolą poślubić swoje sekretarki niż szefowe

Francesca Amiker: Poradzę sobie lepiej sama. Poradzę sobie lepiej sama.

MHD: “Poradzę sobie lepiej sama”. To zależy od rozumienie słowa “lepiej”. Jeśli masz na myśli w pozytywnym znacznie słowa “lepiej”, to zgłaszamy zdecydowany sprzeciw, zwłaszcza jeśli chodzi o wychowywanie chłopców na mężczyzn.

Dr Jawanza Kunjufu: Szczerze wierzę, że wyłącznie mężczyzna może z chłopca zrobić mężczyznę. Tylko nie wyciągajcie tego z kontekstu. Nie twierdzę, że samotna matka wychowująca dzieci, czy nauczycielka nie jest w stanie wychować czy nauczyć dziecka. Rzecz w tym, że nie musi tego robić sama. Czy poprosi do pomocy ojca, brata, wujka, sąsiada, kuzyna, kolegę z pracy, w dorastaniu jej syna musi być jakiś mężczyzna. Jak chłopiec może wyrosnąć na mężczyznę, jeśli żadnego w życiu nie widział? By stać się kimś, najpierw tego kogoś musisz zobaczyć.

Huśtawki i Piaskownice – zasady w Kobiecej Matrycy Społecznej – Ian Ironwood
Męska matryca społeczna: powrót do piaskownicy – Ian Ironwood

MHD:  Niestety, współczesne kobiety generalnie są przekonane, że są w stanie wszystko zrobić same, nie uświadamiając sobie poważnych konsekwencji dla przyszłości dzieci wychowywanych przez samotne matki.

– Chcę wam pokazać, w sposób prosty i zrozumiały, dlaczego to tak ważne, by ojciec miał udział w wychowaniu swoich dzieci. Dlaczego ważne jest by nie mieć potomstwa spoza małżeństwa zwłaszcza, jeśli nie masz zamiaru być w życiu swoich dzieci. Nie wierzcie mi na słowo, sięgnijcie po statystyki. Dane numer jeden.

Odsetek samobójstw.

63 proc. młodzieży, która popełniła samobójstwo wychowywała się bez ojca.

Ucieczki z domu.

90 proc. wszystkich bezdomnych i młodych uciekających z domu wychowuje się bez ojca.

Zaburzenia behawioralne.

85 proc. dzieci wykazujących zaburzenia behawioralne nie ma ojca w swoim życiu.

Statystyka odnośnie przerywania edukacji w szkole średniej.

71 proc. przypadków porzucenia edukacji licealnej to osoby wychowujące się bez ojca.

Przestępstwa wśród młodocianych.

70 proc. młodocianych przestępców w placówkach federalnych wychowuje się bez ojca w rodzinie.

Narkotyki i uzależnienia.

75 proc. nastoletnich pacjentów ośrodków odwykowych wychowywało się bez ojca.

Ostatnia statystyka – agresja.

75 proc. gwałcicieli motywowanych gniewem dorastało bez ojca w domu.

Skoro znamy już statystyki, kto w pełni rozumu gotów jest się nie zgodzić, że brak ojca w życiu to największa plaga Ameryki jeśli chodzi o wychowanie w domu i zdolności naszej młodzieży. Dotyczy to szczególnie społeczności czarnoskórych.

MHD:  Brak ojca w domu ma negatywne konsekwencje dla chłopców i dziewczynek, ale brak ojca w rodzinie ma zazwyczaj większy negatywny wpływ na chłopców.

– Twierdzę, że największą i to zdecydowanie najważniejszą przyczyną jest to, że kryzys dorastania u chłopców wynika z braku ojca w ich życiu. Kiedy chłopiec nie ma… Zazwyczaj tak jest, że gdy wychowuje się z samotnym rodzicem, a drugi rodzic jest nieobecny lub obecny w stopniu minimalnym, to zazwyczaj matka jest tym pierwszym rodzicem, a ojciec drugorzędnym.

Problemy z tatusiem – Czego kobiety tak naprawdę potrzebują od swoich ojców [Daddy Issues]

W takich sytuacjach dziewczynki mają problemy – córki takich rodziców mają specjalne potrzeby w 50 różnych obszarach, chłopcy również mają problemy w tych samych ponad 50 obszarach, ale ich trudność są znacznie głębsze.

Cechuje ich wyższe prawdopodobieństwo [skutecznego] targnięcia na swoje życie niż u dziewczynek w późniejszym okresie życia. Są znacznie podatniejsi na stany depresyjne, kiedy mierzyć poziom depresji stosują standardową miarę dla mężczyzn, czego prawie się nie spotyka, w przeciwieństwie do miary depresji u kobiet, a prawie wszystkie stosowane miary depresji bazują na standardach dla kobiet.

Chłopcy wykazują większą skłonność do uzależnienia od gier komputerowych. Zarówno chłopcy jaki i dziewczynki grają w takie gry i taka forma rozrywki w rozsądnych ilościach ma pozytywny wpływ na ich przyszłe życie, ale jeśli chodzi o problem uzależnienia od gier komputerowych, chłopcy są statystycznie podatniejsi na uzależnienie od takich gier niż dziewczynki. Chłopcy znacznie bardziej podatni są na uzależnienie od narkotyków, od alkoholu.

Depresja sprawia, że czują się bezużyteczni, wstydzą się samych siebie, boją się odrzucenia przez dziewczyny, dlatego też częściej sięgają po pornografię, ponieważ oferuje ona w gruncie rzeczy dostęp do wielu atrakcyjnych kobiet bez obaw przed ewentualnym odrzuceniem i wymaga mniej wysiłku.

Chłopcy, którym nie idzie najlepiej w szkole, dziewczyny nie zwracają na takich uwagi, ponieważ preferują zwycięzców zamiast przegrywów. Czują się więc przegrywami i wolą nie ryzykować odrzucenia, bo ich wybranka zwiąże się z rozgrywającym szkolnej drużyny futbolowej, przewodniczącym samorządu szkolnego czy innym inteligentnym chłopakiem, czy też graczem szkolnej drużyny koszykarskiej, itp., zaczynają popadać w stany lękowe, zamykają się w sobie, izolują się od rówieśników, zaczynają się buntować i sprzeciwiać rodzicom, czują się ze sobą źle, a to prowadzi do depresji, do samobójstw, do alkoholu czy narkotyków, do przedawkowania opioidów oraz do uzależnienia od pornografii.

MHD:  Chłopcy i dziewczęta się różnią i stąd kobiety nie rozumieją zachowań chłopców, co dalej skutkuje trudnościami z inspirowaniem ich, motywowanie i podtrzymywanie tej motywacji, a upatrywanie w tych zachowaniach toksyczności tylko hamuje ich rozwój, co będzie miało wpływ na ich samoocenę. A ponieważ większość nauczycieli to kobiety, problemy te nie kończą się na domu.

– Ponieważ… Dla przykładu, mój syn poszedł do przedszkola, nie przedszkola, od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Po 4 tygodniach uczęszczania do szkoły, jakoś w zeszłym tygodniu powiedział mi:

“Mamo, wiesz co zauważyłem? Wszyscy nauczyciele lubią dziewczyny i nie lubią chłopców”.

Pytam, skąd ten wniosek?

“Nie wiem”, mówi, “ale wciąż mówią do chłopców, by nie robili tego czy tamtego”.

Wierzcie lub nie, ale czyniąc tak, już teraz obniżają im samoocenę. Kiedy taki chłopiec stanie się mężczyzną, tak silnie reagują na krytykę, że się zamykają w sobie. Ich mechanizmy obronne stawiają blokadę niczym ścianę. Nie słuchają co mówisz, wycofują się, przechodzą w tryb obronny. Dosłownie możesz do nich mówić i mówić i nic. Nic. Stąd… Jedyną metodą do zainspirowania mężczyzny… Ktoś chciał coś dodać?

System Operacyjny Umysłu – ROZDZIAŁ II: Przyczyny Problemów w Psychice i Biznesie

MHD:  Nie można wrzucać chłopców i dziewczynki do tego samego worka, ponieważ się różnią. Mężczyzna pierwszy ci to powie. Przyjrzyjmy się niektórym różnicom pomiędzy chłopcami i dziewczętami w warunkach szkolnych.

Chłopcy wykazują większą agresję, bardziej preferują aktywność fizyczną, trudniej im utrzymać koncentrację na dłużej, dorastają nieco wolniej, jak już wspomnieliście są mniej skorzy do współpracy, znacznie mniej niż dziewczynki, bardziej podatni są na wpływ grup rówieśniczych, lepiej radzą sobie z ogólną motoryką niż precyzyjną, nie dbają tak o wygląd jak dziewczynki, zachowują się głośniej niż dziewczynki, lubią wkładać na głowę czapki, inaczej się poruszają, mają większe ego.

MHD:  Wszystkie te rzeczy, które wymienił dr Kunjufu tylko pokazują, dlaczego kobiecie tak trudno wychować chłopca na mężczyznę i dlaczego potrzeba mężczyzny, by chłopiec wyrósł na mężczyznę. Zanim się obejrzysz, twoje dziecko będzie nafaszerowane zbędnymi medykamentami tylko dlatego, że nauczycielka nie może sobie z nim poradzić. Generalnie dziewczynki nie interesują się tym samym, czym interesują się chłopcy. Tych chłopców nie ma kto wysłuchać, są zaniedbywani, nie są darzeni miłością. Takie podejście w stylu “sama sobie poradzę” pozbawia tych chłopców niezbędnych wzorców by stali się mężczyznami.

Dlaczego chłopcom tak trudno stać się mężczyznami

Jason Wilson: Kiedy wystartowałem z projektem “Jaskinia Adullama” [w Detroit], dostępnych było wiele różnych programów-obozów dla młodzieży, wszystkie bazowały na dyscyplinowaniu i w alarmującym tempie kończyły się porażką. Chwila, myślę sobie, skupiasz się wyłącznie na sztukach walki, koncentrujesz się na dyscyplinie. Gdy zacząłem wprowadzać moją metodę treningową zreflektowałem się, że to podejście w ogóle nie działa.

Szybko spostrzegłem, że ci chłopcy nie potrzebują więcej dyscypliny, lecz potrzebują miłości. Gdy tylko pokazałem im jak wygląda, jakie to uczucie być kochanym przez silną osobę, być kierowanym przez kogoś, komu możesz zaufać. Miałem taką grupę chłopców, gdzie przynajmniej 6 z nich było zagrożonych nie skończeniem ostatniej klasy podstawówki. Każdy z nich skończył szkołę.

– Oto właśnie chodzi. Właśnie tak, o to chodzi. Dlaczego płaczesz? O to chodzi, nie ma wstydu w płaczu. Facet też płacze. Dlaczego te łzy?

MHD:  Gdy przyjrzeć się filmom Jasona Wilsona, gdzie niektórzy z tych chłopców wybuchają płaczem podczas treningu, to sygnalizuje bardzo ważny aspekt rodzicielstwa. To jest sala treningowa, niemniej chłopcy mają tendencję do mocno fizycznych zabaw.

Tutaj cytat:

“Udawana agresja uczy chłopców jak ze sobą współpracować, jak nawigować i bawić się w w ramach struktury o określonych regułach i nauczyć się odróżniać pomiędzy działaniem szkodliwym, a czysto zabawowym”. Koniec cytatu dr Micheala Nagela.

Chłopcy: Zrozumieć szorstką i burzliwą zabawę – dr Michael Nagel
Dlaczego chłopcy się siłują, bawią w bójki i są ruchliwi – Dr Michael Nagel

Dziewczynki zazwyczaj nie bawią się w taki sposób. Jak możesz zrobić coś “lepiej”, skoro nie masz umiejętności, by zrobić to “lepiej”. To nie jest przypadek, że kobiety mają takie nastawienie mentalne. Taki oto fragment.

– Pierwszą zmianą była sytuacja rozwiniętych krajów, których istnienie nie było już zagrożone. Druga zmiana to to, że rząd stał się niejako zastępczym mężem, kiedy zaczęto wprowadzać ustawodawstwo, że kobieta żyjąca bez mężczyzny lub niezamężna może otrzymywać od rządu z tego tytułu pieniądze i stąd rząd stał się niejako zastępczym mężem dla niej. Zostało to zinstytucjonalizowane poprzez szereg różnych programów, jak specjalne programy dla kobiet, niemowlaków i dzieci które jasno pokazują że nie chodzi tu o mężczyzn, niemowlęta i dzieci czy pary, niemowlęta i dzieci, to nie jest program dla dzieci których rodzice mają niskie dochody.

 

Zwłaszcza wybrzmiało to w społecznościach z biedniejszych, mniejszych miast, zwłaszcza uboższych społeczności osób czarnoskórych, gdzie często mężczyzna nie zarabiał dużych pieniędzy i w takich przypadkach kobiety wraz z mężczyznami, zazwyczaj oboje czarnoskórzy, zaczęli racjonalnie kalkulować, że skoro ojciec nie ma wystarczających dochodów by utrzymać rodzinę i dzieci, więc kobieta postanowiła, że lepiej, by ojciec nie mieszkał z nią i wtedy będzie mogła dostać pieniądze od rządu.

 

Te pieniądze płynęły od rządu w różnych postaciach, nie tylko w ramach programu wsparcia kobiet, niemowląt i dzieci, więc kobieta postanowiła, że najlepszym wyjściem dla jej dzieci będzie samotne ich wychowywanie bez ojca. Ale okazało się, że to najgorsza możliwa forma dbania o swoje potomstwo, ponieważ dzieci wychowujące się bez ojca są najbardziej narażone.

MHD:  Tylko dlatego, że jesteś matriarchatką rodziny wcale nie oznacza, że robisz dobrą robotę wychowując swoje dzieci. Tylko dlatego, że dzieci mają dach nad głową i codzienne posiłki wcale nie czyni z ciebie dobrego rodzica. Tylko dlatego, że masz dyplom studiów wyższych i zarabiasz dobre pieniądze nie czyni z ciebie dobrej matki czy dziewczyny.

Dr Jawanza Kunjufu: Musimy zacząć od uświadomienia sobie problemu. Uważam, że pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie jego istnienia. Musimy przeanalizować problem. My, a zwłaszcza kobiety, musimy przyznać, że nasi chłopcy potrzebują dobrych wzorców, zwłaszcza męskich wzorców.

Gdy przyznamy, że w tym tkwi problem, następnie powinniśmy wybrać wzorce męskie odpowiednie dla naszych chłopców. Tylko nie mówcie mi proszę, że takowych nie znacie. To mogą być osoby z dzielnicy, z rodziny, miejsca pracy, nie mówicie mi proszę, że nie znacie choć jednego takiego pozytywnego wzorca czarnoskórego mężczyzny. Innymi słowy, tylko dlatego, że biologiczny ojciec nie jest w jego życiu, nie oznacza, że nie ma w jego otoczeniu innych męskich wzorców.

Zobacz na: Poziom testosteronu u mężczyzn spadł w ciągu ostatnich 20 lat [2007]
Ciekawostki o sojownikach [soy boy’ach]
Tragedia sojowego mleka modyfikowanego dla niemowląt [2000]
Soja: czy to najniebezpieczniejsze jedzenie dla mężczyzn?
Test z pianką – Walter Mischel [Siła Woli i Odroczona Gratyfikacja]
Kondycja amerykańskiego ojca – Elliot Hulse

 

Współczesne kobiety wychowują mężczyzn [chłopców] na mięczaków | Konsekwencje wychowywania bez ojca