Problemy z tatusiem – Czego kobiety tak naprawdę potrzebują od swoich ojców.

Problemy z tatusiem - Czego kobiety tak naprawdę potrzebują od swoich ojców

Mężczyźni są jak wyspy. Kobiety są jak łodzie.

Alexander Grace: Dlaczego ta kobieta wydaje się umawiać tylko z frajerami? Dlaczego tamta dziewczyna w tak młodym wieku zaczęła sypiać z chłopakami? Dlaczego ta kobieta jest tak kontrolująca w swoich związkach? I dlaczego ta druga kobieta znosi przemoc ze strony swojego chłopaka? Jeśli myślisz poważnie o zrozumieniu psychologicznej strony kobiety, wówczas musisz być świadomy wpływu jaki ma ojciec na rozwój młodej kobiety, tego, w jaki sposób jego działania lub jego nieobecność może wpłynąć na jej osobowość lub rozwój. Wszyscy słyszeliśmy żarty na temat kobiet, które mają kompleks tatusia [problemy z tatusiem], ale wielu facetów tak naprawdę nie rozumie czego potrzebują młode kobiety od swoich ojców, żeby nie miały tego kompleksu.

Właśnie o tym będziemy mówić w tym filmiku. Kiedy dziewczyna rozwija się na przestrzeni dzieciństwa osiąga ona określone etapy rozwoju i stawia czoła pewnym doświadczeniom, przez które musi przejść, by wyrosnąć na zdrowo funkcjonującego dorosłego. I osiągnięcie wielu z tych etapów musi zostać jej ułatwionych przez jej ojca. Głównym z nich jest poczucie bezpieczeństwa.

Małe dziewczynki są po prostu dziećmi i nie są przygotowane pod kątem fizycznym czy psychologicznym do tego, by chronić się przed zagrożeniami świata. To znaczy, dlaczego miałyby być? Dzieci nie zostały stworzone do życia w odosobnieniu. Córki rodzą się w rodzinach, w plemionach, w których jest obecny silny, męski mężczyzna, który będzie je chronić, zapewni im bezpieczeństwo. To środowisko społeczne, w którym ludzie się rozwijają. Oczywiście ktoś musi odgrywać rolę żywiciela i obrońcy, ale to właśnie od tego są ci silni, dorośli mężczyźni.

Oni zapewnią tą męskość. Naprawdę istotne jest, abyście to zrozumieli, ponieważ kiedy te potrzeby są zaspokajane w plemieniu to pozwala to tym małym dziewczynkom rozwijać się w innych obszarach, szczególnie rozwijać ich kobiecość.

Ze społecznego punktu widzenia jest to idealne środowisko dla jej rozwoju biologicznego i psychologicznego. Gdy męska strona życia jest ogarnięta, wówczas może ona zgłębiać w pełni znaczenie bycia kobietą.

Kobiecość jest złożona. Potrzeba czasu, poświęcenia i wysiłku, by właściwie ją rozwinąć. Więzi społeczne, kreatywność, świadomość emocjonalna, wychowywanie, współczucie, zdrowie i dobrobyt, uznanie i tworzenie piękna. Na szczęście w plemionach były kobiety, które zajmowały się tymi rzeczami, ponieważ są one absolutnie niezbędne do tego, by ludzie wiedli szczęśliwe i zdrowe życie. Mężczyźni są często ograniczeni w tych obszarach.

Jednak to nie miało znaczenia, ponieważ kiedy żyliśmy jako te społeczne plemiona nie miał znaczenia fakt, każda płeć skupiała się w szczególności na swoich mocnych stronach. Bo kiedy działamy razem, współpracujemy, to wtedy zaspokojone zostaną potrzeby każdego.

Warto przypomnieć, że indywidualizm, który dostrzegamy w naszym współczesnym społeczeństwie, w którym ludzie żyją w tych odizolowanych domach i posiadają rodziny dwupokoleniowe, może sugerować, że być może teraz chcemy żyć w ten sposób, że takie są nasze preferencje, ale nie jest to naturalne w tym rozumieniu, iż nie jest to środowisko społeczne, w którym nasi przodkowie się rozwijali.

Jesteśmy zaprojektowani do tego, by być stworzeniami społecznymi. Jeśli mała dziewczynka posiada silnego, męskiego, opiekuńczego ojca, dbającego o te aspekty jej życia, to pozwala jej to na rozwój w innych obszarach, na to, by mogła tak naprawdę stać się osobą, którą chce być w jej własnym tempie. Może być tą rzadko spotykaną kobietą z w pełni uświadomioną kobiecością.

Co dzieje się, kiedy jej ojciec taki nie jest, kiedy jest przemocowym pijakiem lub porzucił swoją rodzinę, albo jest kiepskim żywicielem rodziny lub ogólnie jest zielony w te klocki? Wówczas w jej życiu brakuje męskości. Nie jest bezpieczna. Czuje pustkę. Tak więc, staje na wysokości zadania. To ona musi zapewnić sobie samej ten męski pierwiastek.

Zatem zaczyna rozwijać te zdolności wewnątrz siebie, co jest okupione nie rozwijaniem przez nią jej kobiecości. Taty nie było, albo kiedy był przy mnie to tylko pogarszał sytuację. Musiała więc stanąć na wysokości zadania, sama musiała o siebie zadbać i chronić się.

Oczywiście jest to dramatyczne. Naprawdę. Tego typu kobiety mają pełne współczucie z mojej strony, przynajmniej teoretycznie. Stojąc z boku zdaję sobie sprawę z tego jak ciężkie mogło być ich życie. Stąd bierze się moje współczucie. Jednak często trudno jest czuć to współczucie, kiedy staniesz twarzą w twarz z taką kobietą, ponieważ osobowości jakie musiały rozwinąć, by przetrwać często są naprawdę niesympatyczne.

Dorastanie z niezaradnymi ojcami miało po prostu katastrofalny wpływ na rozwój tych kobiet. Mogą być nazbyt męskie, podejrzliwe, a nawet samolubne. To znaczy w pewnym sensie musiały takie być, by przetrwać. Właśnie do tego doprowadziła nieobecność ojca w ich życiu.

Porównujesz je z kobietami, które dorastały z ojcami, którzy zawsze przy nich są i wiedziały, że były przez nich kochane. Ich ojciec zawsze sprawiał, że czuły się bezpieczne i chronione. Oczywiście te kobiety wyrosły na silne i pewne siebie osoby, ponieważ miały tę podstawę poczucia własnej wartości, która rodzi się z niezachwianej świadomości, że były kochane i cenione przez oboje rodziców.

Wspaniale jest również przebywać w ich towarzystwie, ponieważ posiadają w pełni rozwiniętą kobiecość. Są ufne, urocze i uprzejme. I być może najbardziej interesującą różnicą jest to, że te kobiece kobiety są wyjątkowo ukierunkowane na docenianie męskości.

Widzicie, w przypadku kobiety, która dorasta bez ojca lub przynajmniej bez dobrego ojca trzeba zadać sobie pytanie jaką użyteczność widzi ona u mężczyzn? Dlaczego miałaby potrzebować mężczyzny w swoim życiu? Dlaczego musi mieć męża? Nigdy nie miała takiego wzorca. Wszystko robiła sama. Dlaczego miałaby cię potrzebować? Nie chodzi o to, że jest lekceważąca lub bezduszna, ale o to, że naprawdę tego nie wie, ponieważ nigdy nie widziała tego wzorca. Skąd miałbyś wiedzieć, jak bardzo coś jest potrzebne w twoim życiu, jak ważne jest to dla twojego rozwoju, jeśli nigdy tego nie miałeś? Te kobiety nie wiedzą co je ominęło, nie wiedzą jak niezbędny w ich życiu był silny, kochający, męski ojciec.

To takie smutne. To naprawdę smutne. Jednak dziewczyna, która dorastała ze wspaniałym ojcem, wie, że może cenić sobie to jak był ważny dla jej rozwoju. Jako dorosła osoba, będąc w związku z tobą, jest wyjątkowo ukierunkowana na to, by być w stanie doceniać twój męski wkład w ten związek. To miłe. Bycie z dziewczyną, która wie jak istotna jest twoja rola, to przyjemne doświadczenie dla mężczyzny.

Jakkolwiek inteligentni i racjonalni możemy być jako dorośli to archetypy, które tworzymy dla męskiego i kobiecego, mężczyzny i kobiety, są w dużej mierze kształtowane w dzieciństwie, naprawdę wcześnie i nieświadomie. I w obu przypadkach są kształtowane przez obrazy, które tworzymy w oparciu o naszych rodziców.

Nie możemy bagatelizować znaczenia tego obrazowania tych archetypów, kiedy kobieta przemierza świat i wchodzi w interakcje z mężczyznami. Oczywiście relacja kobiety z jej mężem będzie romantyczna i intymna, natomiast najlepiej byłoby gdyby relacja z jej ojcem nigdy taka nie była. Jednak to nadal w relacji ojciec-córka doświadczyła po raz pierwszy tego wzajemnego oddziaływania między męskością a kobiecością.

Młodzi chłopcy i młode dziewczyny dzielą ze sobą pewne doświadczenia związane z rozwojem, przez które muszą przejść tylko dlatego, że są ludźmi. Wszystkie dzieci przez nie przejdą. Jednak są też pewne unikalne rzeczy, których doświadczają, które dotyczą danej płci. I tego właśnie dowiecie się na temat ojców – mają oni inny rodzaj relacji ze swoimi synami niż z córkami. Więź ojciec-syn jest niesamowicie wyjątkowa.

Ostatnio opublikowałem filmik na ten temat na Patreon. To był naprawdę popularny filmik. Jeśli jest to coś, co cię interesuje i chcesz się dowiedzieć czegoś na temat wpływu twojego ojca na twój rozwój jako mężczyzny, to gorąco polecam ci obejrzenie tego materiału. Jednak relacja ojciec-córka jest inna. Jest nadzwyczajna w bardzo unikalny sposób. Kiedy młoda dziewczyna szuka uznania, wskazówek dotyczących jej rozwoju to czasami uda się z tym do swojej matki, a czasami pójdzie do swojego ojca. To normalne. To naturalne.

Czego o ojcostwie nauczyło mnie reprezentowanie mężczyzn w sprawach rozwodowych – Marilyn York

Udaje się do rodzica każdej płci ze względu po zaspokojenie specyficznych potrzeb. Obydwoje są tu po to, by jej służyć, dawać jej wskazówki i pomagać jej w przechodzeniu przez te kluczowe etapy rozwojowe. Jedną z rzeczy, jakich potrzebuje młoda dziewczyna, jest konkretne uznanie i potwierdzenie jej kobiecości. Tak samo ty, jako młody chłopak, potrzebowałeś tego uznania twojej męskości. Czasami to uznanie kobiecego pochodzi od jej matki. Kiedy tylko wykonują jakieś wspólne zadanie, tworzą sztukę, dzielą się uczuciami, gotują, cokolwiek innego, po prostu tworzą więzi w ten kobiecy sposób, jest upewniana w swojej kobiecości.

I szuka tego potwierdzenia u tej archetypowej, kobiecej postaci, która mówi: “Jesteś jedną z nas. Zostałaś przyjęta do tego żeńskiego bractwa. Uznajemy cię za naszą siostrę”. Relacja z jej ojcem jest inna, ale nie jest mniej ważna. Powodem tego jest to, że istnieje wyjątkowy rodzaj, coś jak smak uznania, którego poszukuje kobiece, a które może zostać uzyskane jedynie od męskości.

Kiedy dziewczyna jest bardzo młoda, jest malutkim dzieckiem, to doświadczenie wygląda w ten sposób: dociera do krawędzi swojej strefy komfortu, musi wiedzieć, że jej ojciec ze swoją męskością jest dostępny do tego, aby wkroczyć. Silny, niezawodny mężczyzna jest właśnie w tym miejscu, by pomóc w kierowaniu nią przez resztę tej drogi. To doświadczenie ufania twojemu ojcu jest zdecydowanie niezbędne dla rozwoju kobiety w jej kobiecości, ponieważ to właśnie to zaufanie, poddanie się tej sile i ochronie ze strony męskości daje jej tą wolność do tego, by naprawdę zanurzyła się i zbadała głębiny jej kobiecości.

Chodzi mi o to, że poczucie się jak mała dziewczynka jest naprawdę trudne dla małej dziewczynki, jeśli nie ma ona silnego ojca. To zaufanie jest niezwykle ważne. Ciężko jest to zbagatelizować. Małe dziewczynki, które przechodzą przez ten etap rozwoju w zdrowy sposób, nauczyły się ufać swoim ojcom, nauczyły się ufać męskości, wyrastają na dorosłe kobiety, które ufają swoim męskim partnerom, ufają swoim mężom.

Kiedy dziewczynka dorasta, porzuca okres dzieciństwa i wkracza w okres bycia nastolatką, ta potrzeba zaufania nadal jest obecna, ale pojawia się ta nowa potrzeba rozwojowa, czyli poczucie wartości jej własnego kobiecego wkładu. Patrzenie na to jak jej ojciec zmaga się z osiągnięciem krawędzi jego własnej strefy komfortu, odkryciem jego ograniczeń, jest mocnym przeżyciem dla każdej córki.

A w jej przypadku bycie zdolną do zaangażowania się w tę sytuację wraz z jej kobiecością i zdolność do udzielenia mu pomocy, by polepszyć jego życie, to naprawdę wpływowe doświadczenie, które faktycznie stanowi uznanie wartości jej kobiecości.

To, co dostarcza jej tego doświadczenia, może być czymś w miarę małym i może wydawać się czymś nieznaczącym, jak np. wyjazd mamy na weekend i zdanie sobie sprawy z tego, że tata jest bez niej nieco zagubiony. Tak więc, wkracza do akcji.

Np. pomaga mu w gotowaniu posiłków lub zauważa, że na jego biurku panuje bałagan, więc pomaga mu ogarnąć ten chaos. Albo jest to coś mniej wymownego, np. to że zmaga się on z wyrażeniem samego siebie, nie potrafi się uzewnętrznić. Przykładowo próbuje powiedzieć jej jak bardzo jest z niej dumny i nie może znaleźć odpowiednich słów, by to wyrazić, ale ona posiada emocjonalną zdolność do tego, by pomóc mu odnaleźć słowa, by mógł wyrazić to, co czuje.

Wniesienie jakiegoś wkładu w męski pierwiastek za pomocą kobiecości to mocne przeżycie dla każdej kobiety. Bez względu na to co jest wyzwalaczem, najlepiej byłoby, gdyby ta dziewczyna posiadała doświadczenie uczynienia jej ojca wdzięcznym, sprawienia, że uzna jej moc, jej siłę, jej wartość.

Kiedy on uznaje kwalifikacje jej kobiecości, to zostaje ona doceniona w bardzo mocny sposób. To tworzy wzorzec tego, w jaki sposób będzie się zachowywała w przyszłych relacjach romantycznych. Będzie pełna wdzięku i poważna, jeśli odpręży się i zaufa pierwiastkowi męskiemu, by w pewien sposób kierował ich związkiem. Jest też pewna siebie i asertywna w swojej własnej kobiecości i w swojej umiejętności stanięcia na wysokości zadania i przejęcia kontroli w tych obszarach, w których posiada siły do tego, by przyczynić się do ich życia.

To piękne. Widzimy ten taniec pierwiastków męskiego i kobiecego, które pomagają sobie nawzajem, które wydobywają z siebie to, co w nich najlepsze. By kobieta była w tym naprawdę dobra, w swoich dorosłych, romantycznych relacjach, powinno być to pobudzane przez wczesną interakcję z jej ojcem. Mówiłem to wcześniej. Osoby śledzące ten kanał od dłuższego czasu wiedzą o tym, że nie jestem chrześcijaninem, ale czy kiedykolwiek zauważyliście, że te chrześcijanki, które wydają się naprawdę szczęśliwe w swoich małżeństwach i traktują swoich mężów naprawdę dobrze – co według mnie nie jest przypadkiem – często mają naprawdę dobre relacje ze swoimi ojcami?

Wiem, że rozmyślanie o tym jest dla nas nieco dziwaczne. Relacje z naszymi rodzicami wydają się tak odległe od naszych dorosłych, romantycznych i intymnych relacji, ale zacznij przyjmować z pokorą fakt, że to, w jaki sposób komunikujesz się z tymi silnymi postaciami z twojego dzieciństwa, z tymi archetypami, ma ogromny wpływ na twoje przyszłe, romantyczne relacje.

Powinieneś więc poświęcić trochę czasu żeby zorientować się w tym temacie, żeby to tak naprawdę przemyśleć. Jak wyglądała twoja relacja z matką? Jak wyglądała twoja relacja z ojcem? W jaki sposób nadal realizujesz pewne wzorce w twoich romantycznych relacjach?

Uważam za ironiczne to, że naprawdę skrajnie męskie typy ciągle rozwodzą się na temat degeneracji moralnej współczesnych kobiet, a właściwie prawie w ogóle nie dyskutuje się na temat ojców. To znaczy wszystkie te kobiety, na które narzekają, były wychowywane przez mężczyzn. Czy jest prowadzona jakakolwiek dyskusja na temat ich winy w tym wszystkim? Prawda jest taka, że jeśli mielibyśmy chociaż jedno pokolenie idealnych ojców, wówczas prawdopodobnie mielibyśmy pokolenie idealnych córek i jeden z problemów tych skrajnych typów, na który nieustannie narzekają w odniesieniu do kobiet, prawdopodobnie zniknąłby.

Meska-uwaga-Moj-Skarb

Mielibyśmy dobrze przystosowane do życia kobiety. Zwracam się teraz do wszystkich ojców, którzy wychowują córki. Modlę się o to żebyście wykonali dobrą robotę i wypuścili w świat pełną szacunku, pełną wdzięku, poważną, wartościową kobietę. Świat potrzebuje więcej takich kobiet. Wydaje mi się, że nie muszę nikomu przypominać o tym, co dzieje się z dziewczyną, która nie otrzymuje uznania od swojego ojca, kiedy nie dostaje tego męskiego potwierdzenia w momencie, gdy tego potrzebuje.

Wiemy skąd czerpią je młode dziewczyny. Czerpią je z zainteresowania seksualnego. Ta potrzeba uznania jej kobiecości przez jej ojca, nie zniknie tak po prostu, w magiczny sposób, bo go nie dostaje. Po prostu zostaje ona przeniesiona na najłatwiej dostępne źródło. A kobiety zawsze są w stanie uzyskać zainteresowanie seksualne ze strony chłopaków. To proste.

W tym momencie dyskusja na temat dziewczyn z kompleksem tatusia, które stają się naprawdę rozwiązłe i puszczają się na prawo i lewo, kiedy są naprawdę młode, stała się całkowicie prozaiczna. Ale, wiecie, jest to prozaiczne, bo to prawda. Kobiety wykorzystują seks i zachowują się w sposób rozwiązły, ponieważ szukają czegoś, czego nigdy nie dostały od swoich ojców. Nie mówię, że to czego nie dostała od swojego ojca, to zainteresowanie seksualne. To, czego jej brakuje, to zainteresowanie ze strony męskiego pierwiastka. Tego właśnie chce.

Dlaczego używanie intymności jako broni zawsze odbija się czkawką – Crystal Crowder
Istnieje różnica pomiędzy przygodnym seksem w przypadku mężczyzn i kobiet, i nauka to potwierdza

Jeśli kiedykolwiek rozmawiałeś z tymi dziewczynami, które puszczają się na prawo i lewo, to rozumiesz, że nie chodzi nawet o sam seks, że nawet nie czerpią z niego przyjemności, tylko po prostu dają mężczyznom to, czego chcą, żeby mogły dostać w zamian to, czego one potrzebują, czyli uwagi, tego męskiego uznania.

Po prostu chcą być kochane i doceniane przez mężczyznę, w sposób w jaki nigdy nie były przez swoich ojców. Tak więc, wykorzystują do tego celu seks i zaczynają go uprawiać o wiele za wcześnie. To niesamowicie tragiczne. Zatem widzisz jak ważny jest ten temat.

Naprawdę warto jest poświęcić chwilę na zgłębienie tematu relacji dziewczyny z jej ojcem, jeśli sprawdzasz ją odnośnie tego, czy nadaje się do potencjalnej relacji romantycznej. Nie ma konkretnej reguły co do tego. Zawsze musisz brać pod uwagę indywidualne wyjątki. A to, że być może miała toksyczną relację ze swoim ojcem, nie oznacza tego, że nie posiadała zdolności do tego, by wyrosnąć z tego i stworzyć nowe wzorce. Jednak powinieneś być przynajmniej świadomy jej podstawowego programowania, tego, skąd się wywodzi, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że jeśli miała dysfunkcyjną relację ze swoim ojcem, to wtedy może rozgrywać ten wzorzec będąc w związku z tobą.

Kiedy jej ojciec odszedł jak była małą dziewczynką, wówczas może mieć problemy związane z porzuceniem. Powtórzę się. To nie tak, że nie możesz sobie z tym poradzić, ale musisz być świadomy tego, co się dzieje. Mogłoby to wyjaśniać dlaczego wydaje się mieć tak gwałtowną reakcję emocjonalną za każdym razem, kiedy czuje, że odsuwasz się od niej.

Mogłoby to wyjaśnić dlaczego zawsze jest podejrzliwa, dlaczego ma problemy z zaufaniem. Mogłoby to wyjaśnić dlaczego wydaje się działać w sposób, który jest konkretnie zaprojektowany tak, by przekonać cię do tego żebyś ją porzucił, ponieważ nieświadomie próbuje odtworzyć te same okoliczności z dzieciństwa, żeby mogła się wyleczyć z tego rozwoju wydarzeń.

To znaczy, wcale nie twierdzę, że to jest proste. To skomplikowane. To dezorientujące. Wielu facetów gubi się w tej sytuacji, mając do czynienia z tego rodzaju problemem. Jednak tym bardziej powinieneś się tego dowiedzieć, ponieważ nie chcesz w to wchodzić na ślepo. Jeśli będziesz musiał stanąć wobec tych problemów, to powinieneś chociaż wiedzieć z czym się mierzysz.

Zatem jeśli chcesz poznać jej podstawowe programowanie, jaki jest jej system operacyjny, w jaki sposób odnosi się do pierwiastka męskiego, to przeprowadź z nią rozmowę na temat jej ojca. Jak można się spodziewać, te rzeczy są naprawdę użyteczne również dla chłopców.

Nagrałem filmik na moim koncie na Patreon na temat wpływu toksycznej matki na rozwój młodych chłopców. Wiele osób uznało go za naprawdę użyteczny. Właściwie to filmik, który właśnie obejrzeliście, dokładnie ten filmik, został zainspirowany tym ostatnim filmikiem na Patreon, do którego odniosłem się wcześniej, w którym mówiłem na temat wpływu toksycznego ojca na rozwój chłopców. Jedna z kobiet, w sekcji komentarzy Patreon, poprosiła mnie abym opowiedział o tym jaki jest wpływ toksycznego ojca na rozwój młodych dziewczyn.

Te filmiki, o których przed chwilą wspomniałem, są naprawdę istotne. Przepraszam was za to, że trzeba płacić za możliwość ich obejrzenia, ale szczerze mówiąc to nie jest wysoka opłata. Pobieram opłatę w wysokości 4 dolarów [miesięcznie] za materiały na moim koncie na Patreon i dzięki temu możesz uzyskać natychmiastowy dostęp do przynajmniej 100 ekskluzywnych materiałów wideo. Spójrzcie tylko. Zaczniemy wyświetlać wam listę tych filmików. Spójrzcie na wszystkie te tematy. Jedną z naprawdę fajnych rzeczy odnośnie mojej społeczności na Patreon jest to, że mamy tam naprawdę liczną reprezentację kobiecą. To może być zaskakujące dla ludzi, ale dane analityczne mówią mi, że około 5% mojej widowni na YouTube’ie to kobiety. To niewielki odsetek. Na Patreon kobiety stanowią ponad 20% widowni. Co więcej, te 20% naprawdę głośno wyraża swoje opinie w komentarzach. Chcą rozmawiać na te tematy. Niektóre z nich powiedziały mi, że nie lubią zbytnio udzielać się w komentarzach na YouTube’ie, ponieważ uważają tutejszą sekcję komentarzy za nieco zjadliwą i nieco powierzchowną, a one chcą się w to zagłębić. Ciągle odkrywam to, że kiedy publikuję moje nagrania na Patreon, to tamtejsza społeczność kobiet naprawdę angażuje się w te tematy. Rozmawiają na temat swoich doświadczeń i prowadzą tam dyskusje. Wiem, że dla facetów oglądających filmiki i czytających komentarze, czytanie tych kobiecych punktów widzenia po obejrzeniu materiału, jest dla nich naprawdę użyteczne. Zwracam się do tych kobiecych członków mojej społeczności Patreon, o których mówię, które poświęcają czas na pisanie swoich komentarzy.

Pamiętajcie o tym, że dostrzegam wasz wkład i naprawdę go doceniam. Wszyscy to robimy. Jesteście jednym z powodów dlaczego moja społeczność na Patreon jest tak wyjątkowa. Znajduje się tam naprawdę dużo wspaniałych treści. Chciałbym żebyś dołączył do naszej społeczności. Pomówmy o moim ostatnim filmiku na Patron, czyli…

Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo

Myślę, że większość facetów ma w głowie obraz idealnej dziewczyny, która posiada idealne cechy fizyczne. I kiedy widzisz taką dziewczynę to jest to jak miłość od pierwszego wejrzenia. Czujesz do niej natychmiastowy pociąg. Co tak właściwie się tam dzieje? To, czy pociąg może być natychmiastowy, to temat mojego ostatniego filmiku na Patreon, w którym całkowicie demaskuję to zjawisko. Jeśli chcesz obejrzeć ten filmik, wejdź na mój profil na Patreon. Opłata wynosi 4 dolary miesięcznie. Olbrzymia wartość. Dostajesz natychmiastowy dostęp do całego mnóstwa ekskluzywnych treści. Chciałabym cię tam zobaczyć.

Zobacz na: Jak się zakochujemy – dr Paul Dobransky
Łączenie się w pary: Ewolucyjne spojrzenie na intymność – dr Paul David
Łączenie w pary i mózg [przycinanie synaps]
Pornografia jako Erototoksyna – dr Judith Reisman

 

Problemy z tatusiem: Czego kobiety tak naprawdę potrzebują od swoich ojców [napisy PL]