Mężczyźni są jak wyspy. Kobiety są jak łodzie – Alexander Grace

 

Mężczyźni są jak wyspy Kobiety są jak łodzie

10 praw ogarniętego mężczyzny – dr Paul Dobransky

Alexander Grace: Mężczyźni są jak wyspy. Kobiety są jak łodzie. Wiele lat temu powstała społeczność mężczyzn nazywających siebie artystami podrywu [podrywacze – PUA]. Wymieniali się oni między sobą poradami na temat najlepszych sposobów na poznawanie i umawianie się z kobietami. Na początku ich porady składały się głównie ze wskazówek i sztuczek, które były używane do podniesienia twojego statusu w sytuacjach społecznych.

Powiedz jej to, zagraj z nią w tę grę, spotęguj swoje wysiłki w tym momencie. W tamtym czasie było to coś w rodzaju rewolucji, ponieważ dawało mężczyznom możliwość przejęcia kontroli nad własnym życiem randkowym. W miarę upływu czasu, techniki, które stosowali, stawały się coraz bardziej wyrafinowane i dopracowane. Jednak ostatecznie doprowadziło to do odkrycia, że jeśli naprawdę chcesz umówić się z wartościową kobietą, to wcale nie chodzi o wypowiedzenie tej kwestii lub działanie w ten szczególny sposób.

Nie chodzi o żaden trik, który możesz zastosować. Chodzi o fundamentalną zmianę twojego życia, nie po to, abyś wyglądał na pewnego siebie i odnoszącego sukcesy, ale po to, abyś był pewny siebie i odnosił sukcesy. To dlatego z czasem scena podrywu zaczęła coraz bardziej przypominać scenę samodoskonalenia.

Skupiamy się teraz mniej na tym, jak sprawić, żebyś był pociągający dla kobiet, tylko bardziej na tym, jak stać się najlepszą wersją samego siebie, w przypadku której zainteresowanie twoją osobą okazywane ze strony kobiet jest tylko naturalnym produktem ubocznym. Kiedy jesteś nastolatkiem to dosłownie pływasz w hormonach i jest to całkiem naturalne, że spędzasz całe swoje życie na jawie, a także wiele chwil w swoich snach myśląc o kobietach, myśląc o seksie.

Jednak kiedy stajesz się starszy i mądrzejszy, i gromadzisz więcej doświadczeń, zdajesz sobie sprawę z tego, że kobiety nie mogą być w centrum twojego życia. W swoim życiu powinieneś skupić się głównie na sobie samym. Podczas gdy istnieje wiele powodów, które za tym przemawiają, a które są zupełnie niezwiązane z kobietami i randkami, to ważne jest, abyś zrozumiał, że kiedy umieścisz kobiety w centrum swojego świata, one nie uznają tego za atrakcyjne. Im bardziej je ścigasz, tym bardziej uciekają. Nie wierzysz mi? Może uwierzysz tej kobiecie.

 

– Cóż, byłam z tym samym facetem przez bardzo długi okres czasu, ale koniec końców zerwaliśmy, a ja miałam potem innego faceta. I on po prostu był zakochany we mnie po uszy. Nawet nie spojrzałby na inną dziewczynę. Jednak to było dla mnie za dużo, bo był strasznie czepliwy/zaborczy, nadopiekuńczy, zazdrosny, nie pozwalał mi wychodzić na miasto. To było absurdalne, więc z nim zerwałam.

Alexander Grace: Zatem to nie było dla ciebie atrakcyjne, tylko odpychające?

– Tak, bo musisz pozwolić swojemu partnerowi być sobą.

 

Alexander Grace: Jej historia nie jest wyjątkiem. Ten schemat powtarza się wciąż na nowo, w kółko, na całym świecie. Mężczyźni wciąż popełniają ten sam błąd. Facetowi podoba się dziewczyna, więc zaczyna skupiać na niej coraz więcej uwagi. Myśli o niej cały czas, chce spędzać z nią każdą wolną chwilę, chce być bliżej niej. Jednak im bardziej to robi, tym bardziej ona jest odpychana przez to zachowanie i czuje do niego mniejszy pociąg. Do wszystkich młodych facetów, którzy tego słuchają, musicie zwrócić na to szczególną uwagę – przestańcie się tak bardzo koncentrować na kobietach.

Wiem, że chcecie chodzić na randki, wiem, że chcecie mieć dziewczynę, wiem, że chcecie uprawiać seks, ale właśnie dlatego musicie przestać skupiać się na kobietach, bo one nie uważają tego za atrakcyjne. To bardzo ważne, abyście to zrozumieli. Jeśli chcesz mieć kobiety w swoim życiu, jeśli chcesz mieć związki, jeśli chcesz mieć obfite doświadczenia seksualne, to na razie zapomnij o wszystkich technikach uwodzenia, zapomnij o podrywaniu, zapomnij o wszystkich wskazówkach i sztuczkach.

Musimy porozmawiać o ogólnej, szerszej perspektywie. To, o czym mówię, to fundamentalna zmiana w sposobie, w jaki postrzegasz świat. Musisz zignorować to, co podpowiadają ci twoje hormony. Mówią ci, żebyś postawił kobiety w centrum swojego świata, że powinieneś skupić się na kobietach. Zignoruj je.

To ty powinieneś być w centrum swojego świata, ty musisz być swoim własnym środkiem ciężkości. Nie pamiętam, kiedy usłyszałem to po raz pierwszy. To było chyba z 10 lat temu. Jednak chcę się podzielić z tobą analogią łodzi i wyspy, ponieważ jest to fantastyczny sposób na zrozumienie tego, w jaki sposób działa ten świat.

Widzisz, mężczyźni są wyspami, a kobiety łodziami. Co to oznacza?

 

Cóż, pomyśl o tym w ten sposób: każdy mężczyzna żyje samotnie na wyspie, sadzi drzewa, które mu się podobają, buduje budynki, które chce wybudować. Spędza swoje życie na kształtowaniu wyspy, aby była idealnym wyrazem jego męskiej kreatywnej energii. Jest tam szczęśliwy, sam na swojej wyspie. Jednak kobiety nie są wyspami. Nie chcą spędzać czasu same, w odosobnieniu, budując swoje własne życie. Dlatego kobiety są łodziami.

Wskakują do swojej łodzi i płyną przez wodę, wiesz, robiąc uniki i lawirując pomiędzy wszystkimi wyspami, szukając tej jednej, która wygląda kusząco. Jeśli zobaczą wyspę, która im się spodoba, zacumują swoją łódź, pójdą na brzeg i zamieszkają na wyspie danego mężczyzny przez jakiś czas. Wypróbują ją. Jeśli im się spodoba, zostaną. Jeśli nie, wskoczą z powrotem na swoją łódź, odpłyną i spróbują znaleźć inną wyspę.

W prawdziwym świecie oznacza to, że mężczyźni są tymi, którzy tworzą życie, którego pragną. Może się okazać, że życie jednego mężczyzny polega na tworzeniu muzyki, wyjeździe w trasę i twórczym wyrażaniu siebie. Życie innego mężczyzny koncentruje się wokół biznesu, wiesz, budowaniu firmy, zarabianiu wielkich pieniędzy. Inny facet jest hipisem. Mieszka w vanie, pali trawkę cały dzień, podróżuje po świecie jak koczownik. Kobieta wkracza w życie tego faceta i próbuje tego hipisowskiego stylu życia. Zamieszka w vanie, będzie z nim podróżować. Testuje to życie, aby zobaczyć jak dobrze do niej pasuje.

Ważne jest, abyś zrozumiał różnicę między mężczyznami i kobietami w tym przypadku, ponieważ ona nie buduje swojego własnego życia, ona tylko sprawdza jak dobrze pasuje do życia tego mężczyzny. Jeśli to nie jest dobre, długoterminowe dopasowanie, to z nim zerwie. A może wyjedzie z muzykiem albo biznesmenem. Miała już dość życia na hipisowskiej wyspie, chce wskoczyć z powrotem na swoją łódź i zobaczyć jak to jest na innej wyspie. Ta dynamika jest tym, co przychodzi naturalnie obu płciom. Uzupełniają się.

Mężczyźni są męscy. Powinni być liderami, twórcami, osobami z wizją i poświęceniem koniecznym do realizacji ich celu w życiu, dokładnie w ten sposób w jaki to przewidują.

Kobiety są inne. Mają swoją własną rolę. Są kobiece i wspierające. W głębi serca kobieta wie, że jej kobiecą rolą jest wniesienie swojej energii w pomoc mężczyźnie w osiągnięciu jego wizji. Gdy tak żegluje po oceanie na swojej łodzi, nawigując po rynku randkowym, patrzy na te wszystkie wyspy i zadaje sobie pytanie: która z tych wysp byłaby najlepsza do życia, do życia którego z tych mężczyzn najchętniej wniosłabym swoją energię, do którego z tych mężczyzn najlepiej pasowałaby pod kątem udzielenia mu pomocy z wykorzystaniem mojej kobiecej energii, z moim kobiecym udziałem.

Hipergamia i hipogamia
Zasada 80/20: Zasada Pareto w relacjach męsko damskich
Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo

Kiedy zrozumiecie, że kobiety nie są wyspami, tylko są łodziami, to wtedy możecie zrozumieć błąd, który tak wielu mężczyzn nadal popełnia. Mężczyźni zawodzą w swojej męskości, ponieważ nie skupiają się na sobie. Nie są skupieni na tworzeniu niesamowitej wyspy, tworzeniu niesamowitego życia. Tego typu mężczyźni znajdują się na swoich własnych łodziach i ponoszą sromotną porażkę, ponieważ czas upływa im na podążaniu za kobiecymi łodziami.

Dlatego właśnie kobiety ich ignorują. Kobiety nie szukają mężczyzny z łódką. Kobiety chcą mężczyzny z własnym, niezależnym życiem. Kobiety szukają mężczyzny na wyspie. Chociaż zdarza się, że od czasu do czasu kobieta lituje się nad jednym z tych mężczyzn i tymczasowo pozwala mu podczepić jego łódź do swojej. Jednak ten związek jest skazany na porażkę od samego początku, ponieważ nie będzie jej pociągał mężczyzna z łódką. On nie powinien mieszkać na łodzi, powinien mieszkać na wyspie.

Koniec końców, kobieta poczuje, że przywiązanie między nimi jest dla niej ciężarem, czymś, co ją spowalnia. I, co jest całkiem naturalne, będzie chciała się od niego uwolnić.

Jeśli nie wyniesiesz nic więcej z tego filmu, to proszę, weź pod uwagę to przesłanie – kiedy skupiasz się na kobietach, to wypychasz swoją energię na zewnątrz, a ta energia odpycha kobiety. Kiedy skupiasz swoją energię do wewnątrz i kierujesz ją do siebie, tworząc swoje własne życie, tworząc swoją niesamowitą wyspę, wówczas ta energia przyciąga kobiety. Zatem przestań być asystentem w swojej własnej historii. To twoje życie. To ty jesteś głównym bohaterem.

Kiedy już zbudujesz swoją wyspę, zbudujesz swoje życie dokładnie tak, jak tego chciałeś, kobiety zaczną przypływać na swoich łodziach, wszystkie z nich zdesperowane, aby zamieszkać tam na stałe. A wtedy, będziesz w stanie wybrać, która z nich na niej zostanie.

Jeśli jest to coś, z czym sobie nie radzisz, nie wiesz jak być skupionym na sobie w swoim życiu i jak sprawić, by kobiety czuły do ciebie pociąg, to zarezerwuj ze mną sesję na Skype’ie, jeden na jeden, i wtedy razem wymyślimy, jak poprawić tę sytuację. Ten kanał jest poświęcony pomocy mężczyznom, sprawieniu, by byli najlepszą wersją siebie i żeby zrozumieli kobiety, aby dzięki temu mogli mieć udane związki. Kliknij przycisk subskrypcji, żebyś uzyskał dostęp do większej ilości filmów takich jak ten.

 

Mężczyźni są jak wyspy Kobiety są jak łodzie – Alexander Grace [napisy PL]