Ona się obudzi, gdy tylko uświadomi sobie że ściana jest już blisko – Rollo Tomassi

Ona się obudzi, gdy tylko uświadomi sobie że ściana jest już blisko - Rollo Tomassi

Rollo Tomassi: Rozmawiamy o “ścianie”. Kobiety nienawidzą tego określenia, a faceci albo zbytnio cieszą się lub nadto irytują słysząc słowo “ściana”. Kiedy rozmawiam z facetami i gdy pada określenie, że laska spotkała się ze ścianą, jeden facet nie może doczekać się, kiedy wreszcie ona trafił na ścianę, bo teraz będzie samotna, skończy z gromadką kotów i winem w kartonie. Tacy goście nie mogą się doczekać, gdy jej najlepsze lata przeminą i będzie cierpieć, poczuje na własnej skórze to, co czuli ci wszyscy samotni faceci przez te lata. Laska spotyka się ze ścianą, kończy jako samotna, starą panną. To ta pierwsza grupa. Inni faceci natomiast zbyt pesymistycznie to tego podchodzą. Powiedzą, że laska może w każdym wieku rozłożyć nogi i zdobyć każdego faceta. I tak dalej. Ściana nie istnieje, powiedzą. Otóż istnieje.

Ściana ma swoje źródło nie w ciele kobiety, ale w jej głowie. Zazwyczaj ściana pojawia się w fazie olśnienia [epifanii] u kobiet, w wieku około 29-31 lat.

Rozumiem przez to, że owa “ściana” to jest moment uświadomienia sobie przez kobietę, że już dłużej nie jest w stanie skutecznie konkurować na rynku seksualnym mając 33 lata w porównaniu do czasu, gdy miała te 23 lata.

Że już nie jest tak konkurencyjna, dajmy na to, jak jej młodsze siostry. Gdy znajduje się, podobnie jak inne kobiety, w sytuacji, gdy będąc już starszą wciąż walczy o uwagę facetów, wtedy świadomość, że oto trafiła na ścianę zmusi ją do zaakceptowania, że będzie musiała zmienić swoje priorytety.

Pamiętacie, jak mówiliśmy o liście kontrolnej, gdzie mężczyzna musi posiadać określone przymioty inaczej ona nie jest w stanie emocjonalnie zaangażować się w związek. Te kryteria na jej liście oczekiwań nie tyle znikają, co zmieniają się jej priorytety.

Na szczycie listy może pojawić się to, że facet kocha swoją mamę, będzie w stanie cię utrzymać finansowo, ma dobrą pracę, a wygląd zewnętrzny spadnie może na 2. pozycję czy może na 3. pozycje, zaraz obok innych atutów [benefitów].

Zatem gdy kobieta spotyka się ze “ścianą”, to nie tyle… U niektórych kobiety “ściana” pojawia się w wieku dwudziestu paru lat. Jak już mówiliśmy, 40 proc. kobiet w tym kraju cierpi na nadwagę.

“Ściana” może cię dosięgnąć gdy stajesz się samotną matką, gdy cierpisz na nadwagę, ściana może cię dosięgnąć gdy jesteś jędzą [szefową-suką]. “Ściana” może pojawić się w życiu kobiety na wiele sposobów.

Niekiedy nawet mogą nie być świadome, że na nią trafiły. To nie jest kwestia wieku, lecz psychiki.

Kiedy kobieta mówi… Niedawno w jednym z moich programów żartowałem z tego, że kobiety na pewnym poziomie mają świadomość, że posiadanie przez nią dziecka sprawia, że jest mniej atrakcyjna na rynku seksualnym. Czy trafiła zatem na “ścianę”?

Pod względem cielesnym może i nie, faceci nadal mogą z nią chcieć iść do łóżka, ale czy chcą zaangażować się w poważniejszy związek z nią? W tym rozumieniu taka kobieta trafiła na “ścianę”.

Myron Gaines: Wiesz co jest także straszne? Przeprowadzaliśmy wywiady z wieloma kobietami po 30-stce. Pytam się jej, dlaczego sądzi, że facet wybierze akurat ją, kiedy ma tyle innych młodszych do wyboru? Zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś wstanie dać mu jednej z najważniejszej rzeczy, czyli dzieci? Taka 33-, 34-, 35-latka mówi, że przecież może urodzić dziecko. Jej czterdziestoparoletnie koleżanki rodziły nawet w ich wieku. Tłumaczę jej, że szanse na urodzenie zdrowego dziecka poważnie maleją z wiekiem i jeśli już urodzisz, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko będzie miało jakieś defekty. “Co ty gadasz”, mówi. Zadziwiające jest to, jaką niewiedzą wykazują się kobiety odnośnie biologicznego i medycznego faktu, że po przekroczeniu pewnego wieku, udana ciąża zakończona urodzeniem zdrowego dziecka staje się znacząco trudna. W ogóle nie zdają sobie z tego sprawy. “Ciąża wysokiego ryzyka? Co to takiego?” albo “Zamrożę swoje jajeczka”. Kobiety są bardzo okłamywane przez społeczeństwo.

Rollo Tomassi: To jest konwencja społeczna mająca na celu zbudowanie przekonania, że ich seksualność jest wieczna.

Myron Gaines: Zgadza się. Ja to się mówi: Ktoś okłamuje, a kobieta to kupuje“. Dajesz dziewczyno! Ale ciałko! Nie ma sprawy, zamrozisz jajeczka i ciąża poczeka. Hej, nie ważne jak gruba jesteś, jak nieznośna, zasługujesz na topowego faceta. Kobiety okłamuje się na potęgę.

Rollo Tomassi: To dociera do nich na poziomie emocjonalnym, zamiast na racjonalnym. Dominuje język emocji nad językiem intelektu, ponieważ język racjonalny, liczb i statystyk jest nieatrakcyjny, niesmaczny, smakuje jak g*wno. Jeśli jednak mówisz do nich językiem emocji, by żyła swoją “prawdą”, to takie słowa są jak miód na ich podniebienie i wszyscy inny tylko jej przyklaskują, to nic dziwnego, że dla nich to jak emocjonalny haj.

„Nie potrzebuję mężczyzny” – jak niezależne kobiety stają się niechcianymi kobietami.
35+ – miłość i przelotne związki w epoce Internetu. Kobiety stają się zdesperowane.
35+ – Miłość i przelotne związki w epoce Internetu. Kobiety stają się zdesperowane – cz. 2

Co powinna oznaczać ciałopozytywność, a co obecnie oznacza.

Myron Gaines: Ciało pozytywność. Co zabawne, mówimy kobietom, że to nic że są grube, ale jeśli mamy kolesia nieroba, bez kasy, siedzącego w domu, domagającego się “finansowej pozytywności”, oczekującego, że jemu też laska się należy. To że mieszkam z mamą i palę trawę cały dzień nie ma znaczenia przecież, koleś ogłasza się miliarderem. Kminicie? Koleś jest obibokiem. A jego ziomki mówią mu, jakim to nie jest królem. A tak właśnie postępują kobiety. Pochwała biedy. Siedzi taka, cała w zmarszczkach, a jej siostry skandują: “Dajesz mała! Jesteś królową!” One chwalą i lansują przeciętność.

Rollo Tomassi: Wszystkie praktycznie laski, liczone w milionach, w mediach społecznościowych postępują dokładnie tak samo.

Myron Gaines: Dokładnie!

Rollo Tomassi: Ponieważ każda, która jest szczuplejsza od niej…

Myron Gaines: Trza ją zabić!

Rollo Tomassi: Właśnie. Mam taki przykład, często się nim posługuję, że istnieje wiele portali randkowych dla facetów, którzy gustują w puszystych, pięknych paniach, zgadza się? Szukają swoich BBW, “więcej ciała do kochania” jak to się mówi eufemistycznie. Laska z bonusem, “grubsza w pasie, lepiej pcha się“. Takie portale znajdziesz bez problemu, ale nie znajdziesz analogicznego portalu dla kobiet wysportowanych, modelek, dbających o linię szukających tłustych facetów z nadwagą. Tego typu portali nie uświadczysz.

Myron Gaines: Grubyfacet.com Uświadczysz za to mnóstwo portali swatających piękne kobiety z bogatymi facetami na stanowiskach kierowniczych. Tego typu usługi swatające jak najbardziej znajdziesz, ale portal dla poszukujących grubych, pięknych facetów ze świeczką szukać. Faceci bez grosza. Finansowa pozytywność, maleńka. Zaakceptuj mnie takim jakim jestem. Mieszkam z mamą…

Rollo Tomassi:  Kanapkowi artyści, jednoczmy się!

Myron Gaines: Mam zajebistą osobowość i gitowy ze mnie czarnuch. To jest pokręcone, bo gdyby moje ziomki kibicowały mi, że pale ciągle trawę, mieszkam z matką…

Rollo Tomassi: Żyj swoją prawdą! Bądź sobą!

Rollo Tomassi: Jesteś królem!

Myron Gaines: Patrz na czarnucha! Laskom jednak to wszystko uchodzi płazem. Nikogo to nawet nie rusza. To jest zabawne. Raz mieliśmy laski w studio, które przyznały że to owszem trochę to zabawne, przy czym to jest ta sama sytuacja tylko odwrotna. Mówię, że jeśli kobiecą logikę zaczniesz stosować do mężczyzn możesz łatwo pokazać, jak porąbana jest to koncepcja. Rozumiecie, co mam na myśli.

– Zaciągaj się i żyj, stary.

– Żyj sobą!

– Tu masz rację.

 

Zobacz na: Paradoks wyboru – Barry Schwartz
Seksualna Wartość Rynkowa (SMV) – Rollo Tomassi
Starsze kobiety wyjaśniają, dlaczego umawiają się z młodszymi facetami
Dlaczego coraz więcej kobiet decyduje się na bycie singielką [starą panną]?
USA: Wzrost gospodarczy oparty na kobietach – Morgan Stanley Research

 

Ona się obudzi, gdy tylko uświadomi sobie że ściana jest już blisko [napisy PL]