Dzieci Grillują Poliamoryczną Kobietę

Dzieci Grillują Poliamoryczną Kobietę

Fakt, że próbuje przekupić pięciolatkę cukierkami, by stanąć po jej stronie w dyskusji, jest obrzydliwy.

 

– Mam na imię Xiaowan. Mam pięć lat.
Michelle: A więc dzisiaj zamierzam porozmawiać z tobą o poliamorii. Słyszałeś kiedyś o tym?
– Nie.
– Poliamoria?
– To sytuacja, w której masz dwóch chłopaków lub dwie dziewczyny, albo masz ich więcej.
Michelle: Tak, w zasadzie właśnie o to chodzi. Nawet jeśli mam chłopaka lub dziewczynę to jestem otwarta na możliwość związania się z kimś innym.
– Co?!

Think Before You Sleep: Nie rozumiem w czym tkwi problem. Uważam, że doskonale opisała poliamorię pięcioletniemu dziecku. Ach, Jubilee, myślałem, że stać was na o wiele więcej. Ludzie, zlitujcie się, dzieci nie są miniaturowymi dorosłymi. Przestańcie objaśniać im na czym polegają dewiacje seksualne. Małe dzieci, takie jak pięciolatka, nie powinny rozumieć czym jest seks.

Właściwie, to jest jeszcze gorzej, ponieważ Michelle nie tylko próbuje opisać dzieciom poliamorię, ale próbuje w pełni przekonać je do poliamorii, aby, mogły mieć tak samo popieprzone związki jak ona, kiedy staną się dorosłe.

Michelle: Niezależnie od tego, jak obecnie dzieci postrzegają kwestię związków, uważam, że ważne jest, aby wiedziały, że istnieje alternatywa dla tej [monogamicznej] narracji.

Monogamia i jej wpływ na rozwój społeczny – Józef Kossecki
Dziedzictwo Rockefellera: umożliwienie rewolucji seksualnej – dr Judith Reisman, Mary McAlister

TBYS: Ale nie martwcie się, kanał Jubilee uzyskał na to zgodę od ich rodziców, więc jest w porządku. Ludzie, dlaczego wściekamy się o takie rzeczy jak film pt. „Gwiazdeczki”? Dlaczego nie wściekamy się o rzeczy takie, jak dziecięce konkursy strojów kąpielowych i konkursy piękności? Ale gdy tylko zasugerujemy, że może nie powinniśmy dopuszczać do tego, żeby drag queens czytały pięciolatkom, to radykalna lewica nazywa nas osobami przejawiającymi transfobię i mówi, że uciskamy nieuprzywilejowaną klasę. Nawiasem mówiąc, to doskonała obrona.

Teraz krytykowanie tego zachowania jest społecznym tabu. Tylko jedno pytanie: jaki macie problem z tym, aby poczekać z rozmową o tych sprawach do czasu, aż dzieci będą w gimnazjum, a najlepiej w liceum? Dlaczego dzieci muszą wiedzieć o tych rzeczach w wieku pięciu lat lub kiedy są młodsze? Dlaczego zwracanie na to uwagi jest tak obraźliwe? Dla tych z was, którzy nie wiedzą, oto Jubilee, lewicowy kanał YouTube, który często skupia się na otwartych rozmowach z niezgadzającymi się stronami. W normalnych okolicznościach to dobra rzecz. Jednak ten filmik jest zrobiony w kiepskim guście. Założeniem filmiku jest to, że jedna osoba opowiada się za poliamorią, a druga za monogamią. Na końcu dzieci wybierają, który z tych typów związków bardziej im się podoba. Naszą poliamoryczną zawodniczką jest Michelle, a naszym monogamicznym zawodnikiem jest Evan. Rozmawiają z trójką dzieci: Xiaowan, która ma pięć lat, Nayą, która ma dziesięć lat i Tye’m, który ma dwanaście lat. Tye w pewnym sensie przyćmiewa resztę obsady i sprawia, że film jest wart obejrzenia. Lecz w gruncie rzeczy poliamoria jest tak złym pomysłem na zdrowy związek, że ta laska, Michelle, zostaje wyśmiana przez małe dzieci ze względu na swoje poglądy w tej kwestii. Przejdźmy do tego filmiku. Zaczniemy od krótkiego klipu od Xiaowan.

– Nazywam się Xiaowan. Mam pięć lat.

Michelle: Masz pięć lat? Kiedy masz urodziny?

– Nie wiem.

TBYS: Naprawdę odpowiednia rzecz do omawiania z pięcioletnim dzieckiem. Ona nawet nie rozumie pojęcia dat. Dat w sensie miesięcy i lat. Na pewno nie jest wystarczająco rozwinięta umysłowo, by zrozumieć relację seksualną z wieloma partnerami. Albo jest tak zdenerwowana, że zapomniała kiedy ma urodziny, co jest kolejnym wskaźnikiem, że nie jest wystarczająco duża, aby brać udział w tej rozmowie.

– Co?! Ten mąż czy tamten mąż, nie rozumiem tego.

TBYS: Rozumiecie o czym mówię? Przejdźmy do Nayi.

– Uważam, że gdybyś miała, powiedzmy dwóch chłopaków, to ten drugi chłopak byłby zazdrosny. Albo gdybyś powiedziała o tym temu pierwszemu, to ten chłopak zrobiłby się zazdrosny.

Michelle: To naprawdę dobra uwaga. I to faktycznie się zdarza. Nie muszę być tak samo zakochana w każdym, prawda? Może jesteś w szkole i chcesz się bawić ze swoją najlepszą przyjaciółką. Ale następnego dnia ktoś, z kim nigdy wcześniej się nie bawiłaś, zaprasza cię na huśtawkę. Twoja najlepsza przyjaciółka może być wtedy zazdrosna. Lecz to nie znaczy, że już jej nie kochasz, że nie chcesz się z nią nigdy więcej bawić.

TBYS: Co?! Wykonywanie czynności, która być może stworzy dziecko, to nie to samo, co zaproszenie przyjaciółki na huśtawkę, chyba że ta wycieczka na huśtawkę wiąże się z możliwością 18-letniego zobowiązania. Niuans jest ważny. Ale co ważniejsze, Michelle właśnie dosłownie opisała rozpad związku. To jest właśnie problem z hedonizmem, którego oddani wyznawcy, tacy jak Michelle, nie rozumieją. Celem związków, celem przyjaźni i celem społeczności jest załatwianie spraw. Nie można załatwić sprawy z ludźmi, którzy zachowują się nieodpowiedzialnie. Jeśli należysz do społeczności, chcesz robić rzeczy, takie jak upewnienie się, że wszyscy mają co jeść, że wszyscy mają schronienie i że wszyscy mają cel. Jeśli chodzi o przyjaciół to chcesz mieć przy sobie ludzi, z którymi możesz testować pomysły, chcesz mieć ludzi, którzy powstrzymają cię od podejmowania głupich decyzji, chcesz mieć ludzi, którzy wspierają cię, gdy zdarzają się złe rzeczy. A jeśli chodzi o małżeństwa i relacje seksualne, to chodzi w nich o dzieci. Jesteście albo w trakcie robienia dzieci lub dbania o nie, albo ćwiczycie umiejętności komunikacyjne, by wasz związek się nie rozpadł, kiedy dojdziecie do tego punktu.

Zawsze jest jakieś zadanie do wykonania. Jasne, możesz się dobrze bawić z tymi ludźmi i możesz cieszyć się czasem, który z nimi spędzasz, ale opieranie bliskich relacji wyłącznie na przyjemności to zły pomysł. Wybieranie bliskich przyjaciół jedynie w oparciu o zajęcia w wolnym czasie, którymi się z nimi zajmujesz, zamiast wybieranie przyjaciół, którzy mogą stać na straży obowiązków, jest jak branie ślubu z kimś tylko dlatego, że lubisz uprawiać z nim seks.

W takim przypadku nie zdziw się, jeśli ci ludzie zawahają się w chwili, gdy zostanie na nich nałożona odpowiedzialność, zwłaszcza jeśli będziesz robiła rzeczy, które, jak sama przyznajesz, wkurzały ich. Michelle przyznała, że poliamoria wywołuje zazdrość, która jest destrukcyjna dla związku. Teraz wyobraź sobie, że w grę wchodzi dziecko. Michelle, 10-letnia dziewczynka rozumie to lepiej niż ty. Ok, więc przejdźmy do Tye’a. Tye ma 12 lat i jest w zasadzie gwiazdą programu. Popatrzmy, jak szuka słabych punktów w argumentach Michelle.

– Ale co jeśli skończy się na tym, że on poczuje coś więcej do niej niż do ciebie? „Tak, już mi nie wystarczasz. Ja i Susie, którą poznałem wczoraj wieczorem, z którą pozwoliłaś mi się umówić, odchodzimy. Pa.”

 

„Na podstawie wielu obiektywnych miar życie kobiet w Stanach Zjednoczonych poprawiło się w ciągu ostatnich 35 lat, jednak pokazujemy, że miary subiektywnego samopoczucia [dobrostanu] wskazują, że szczęście kobiet spadło zarówno bezwzględnie, jak i w stosunku do mężczyzn. Paradoks spadającego względnego dobrostanu kobiet można znaleźć w różnych zbiorach danych, miarach subiektywnego dobrostanu i jest wszechobecny we wszystkich grupach demograficznych i krajach uprzemysłowionych. Względne spadki szczęścia kobiet spowodowały erozję różnic w szczęściu między płciami, w których kobiety w latach 70. zazwyczaj zgłaszały wyższy subiektywny dobrostan niż mężczyźni. Te spadki utrzymują się i pojawia się nowa luka między płciami – taka, która charakteryzuje się wyższym subiektywnym dobrostanem mężczyzn. – Źródło: The Paradox of Declining Female Happiness, 2008,

 

Michelle: Zdecydowanie istnieje taka możliwość. Każdy ma prawo podążać za swoim sercem w jakikolwiek sposób ma to dla niego sens. Więc nawet jeśli byłoby to bolesne, że mój partner może mieć silniejsze uczucia do kogoś innego, to chciałbym, aby zrobił to, co uczyniłoby go najszczęśliwszym.

TBYS: „Każdy może podążać za swoim sercem w jakikolwiek sposób ma to dla niego sens.” Ponownie sprowadza się to do hedonizmu. Nie rób rzeczy, które są odpowiedzialne, nie dokonuj zdrowych wyborów. Zamiast tego rób to, co czujesz. Michelle po raz kolejny opisuje patologiczny związek, w którym mężczyzna ją zdradza, a ona jest nieszczęśliwa. Zrozum, że kiedy mówię, że poliamoria jest dewiacją seksualną, to podążam za słownikową definicją słowa „dewiacyjny”, czyli zachowania, którego większość ludzi nie przejawia. Jest powód, dla którego większość ludzi nie zachowuje się w ten sposób. To dlatego, że nie prowadzi to do szczęśliwych i udanych związków.

Rozwiązłe kobiety. Świat staje się bardziej hedonistyczny dzięki kobiecemu wyzwoleniu.
Prawo Briffaulta: jedna z ważniejszych rzeczy jakie musisz wiedzieć jako mężczyzna
Powód, dla którego kobiety nie chcą, aby wrabianie w ojcostwo było karalne

– No dobra. Powiedzmy, że zaszłabyś w ciążę, skąd wiedziałabyś, kto jest ojcem? Ponieważ spotykasz się z tymi wszystkimi mężczyznami, w jaki sposób mogłabyś trzymać rękę na pulsie i wiedzieć kto nim jest? Czy po prostu poszłabyś do chłopaka numer jeden? „Jesteś ojcem? Zrób test DNA. Nie, no trudno.” Chłopak numer 69420: „Czy ty jesteś ojcem mojego dziecka? Nie? No trudno.” Cóż, to już wszyscy.

Michelle: Uważam, że zajście w ciążę będzie w moim przypadku zamierzone. I w tym momencie prawdopodobnie chciałabym się skupić na tej jednej osobie, z którą chciałabym stworzyć rodzinę.

TBYS: Tye, to była fantastyczna uwaga. Jeśli uprawiasz seks z 30 różnymi mężczyznami w ciągu roku i zachodzisz w ciążę, w jaki sposób jesteś w stanie dojść do tego, który z nich jest ojcem? Znasz ich numery telefonów? Czy wiesz, kiedy uprawiałaś z nimi seks? Czy w ogóle pamiętasz ich imiona? W tym momencie Michelle po prostu się pogrąża. To już trzeci argument, który podała przeciwko poliamorii. „Gdybym miała dziecko, dopilnowałabym tego, że będę w związku tylko z jednym partnerem.” Gratulacje, jesteś monogamiczna! Tyle że udane związki są trudne i nie możesz po prostu w sposób magiczny zdecydować, że będziesz mieć dobry związek. Nie masz żadnych umiejętności, które sprawiają, że dobry związek monogamiczny jest możliwy, ponieważ masz zerową praktykę w monogamii.

Michelle wspomina, że zdrową, alternatywną reakcją na brak zainteresowania partnerem jest podążanie za swoim sercem i znalezienie nowego partnera, którym jesteś bardziej zainteresowana. Jak myślisz, jak to będzie wyglądało, gdy nowo narodzone dziecko zacznie wywierać presję na związek?  Pewnie, możesz być w stanie kontrolować swoje pragnienia, ale co, jeśli on zdecyduje się podążać za swoim szczęściem i przejść do innej partnerki? Gratulacje, jesteś teraz samotną matką! Jeśli otaczasz się jedynie facetami, którzy uważają, że zdradzanie swoich partnerek jest w porządku, to co sprawia, że uważasz, że jesteś nawet w stanie zidentyfikować partnera, który pozostanie zaangażowany i nie będzie cię zdradzał? Nie oczekuj, że będziesz dobra w czymś, w czym nie masz praktyki.

– Cóż, dziękuję, że poświęciłaś mi swój czas.
– Pa.
– Pa.
– Pa.
– Ciesz się swoim wolnym życiem.
– Pa.

TBYS: Następny jest Evan, który opowiada się za monogamią. Tak naprawdę nie idzie mu zbyt dobrze, jeśli chodzi o uzasadnianie swoich argumentów, ale siedzi obok Michelle, która poświęciła cały swój czas uzasadniając swoje stanowisko na przekór sobie i zdobywając punkty dla przeciwnej drużyny. W porównaniu do niej, Evan wypada niesamowicie. Oto jeden dobry argument, który podał Evan.

– Widziałeś to w filmach i dlatego zdecydowałeś się na monogamię, czy zdecydowałeś się na to sam?

Evan: To naprawdę świetne pytanie. Jest coś w posiadaniu jednego partnera, jednej osoby, na której można naprawdę polegać, co faktycznie pomaga w uproszczeniu wszystkiego. Chodzi o tę stabilność i o tę osobę, która bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu, będzie cię wspierała.

TBYS: Zakładając, że związek działa. Ale tak, to daje ci większe szanse niż poliamoria. Jest takie powiedzenie, które z grubsza brzmi tak: „Ludzie, którzy mają wielu przyjaciół, tak naprawdę nie mają przyjaciół”. Aby rozwijać bliskie relacje, które są zdrowe, należy zainwestować w to określony czas, bo inaczej ludzie nie będą wystarczająco zaangażowani w ciebie jako osobę, aby faktycznie im na tobie zależało.

Nie można tego zrobić z całym mnóstwem ludzi. Nikt nie ma aż tyle czasu. Jeśli chodzi o bliskich przyjaciół, poza grupą, możesz to zrobić tylko z jedną, dwiema, może trzema osobami. Ale prawda jest taka, że jeśli planujesz zaangażować się w związek z kimś przez 18 lat, a nie możesz nawet pozostać z jedną osobą przez rok, ponieważ jesteś zbyt zajęty podążaniem za swoim szczęściem, to ten związek nie wypali. Jest powód, dla którego ludzie mówią „mniej znaczy więcej”. Uproszczenie rzeczy jest kluczem do sukcesu.

Evan: Chcesz wziąć ślub pewnego dnia?
– To gdybanie. Ale muszę zadać ci pewne pytanie.
Evan: Jasne.
– Jeśli monogamia jest tak wspaniała, to jak to się dzieje, że wskaźniki rozwodów są tak wysokie?
Evan: To naprawdę świetne…
– Dlaczego ludzie biorą ślub tylko po to, żeby powiedzieć: „To koniec. Nie chcę już z tobą być. Zabierz psa, dobrze? Ja biorę swojego syna”?

Evan: To naprawdę świetne pytanie. Jednak uważam, że zwykle jest to o wiele bardziej skomplikowane. Patrząc na ludzi, którzy się rozwiedli, to nie zrobili tego jedynie dlatego, że ktoś chce mieć innego partnera. Jest wiele powodów, dla których ludzie mogą się rozwieść.

– Naprawdę?
Evan: Tak.
– Serio tak jest?
Evan: Och, z pewnością.

TBYS: Tye ponownie wysuwa fantastyczny argument. Evan ma okropną ripostę. „To skomplikowane” nie jest argumentem. Tye, jeśli słuchasz, oto dlaczego rozwody są tak powszechne. Przez ostatnie 50 lub 60 lat grupy feministyczne głównego nurtu używały kampanii propagandowych, aby zmienić kulturę Zachodu i rozbić podstawowe zasady, które sprawiają, że związki są udane. Feminizm zniszczył tradycyjne role płciowe, przekonując kobiety, że role płciowe są seksistowskie i oparte na ucisku. Wcześniej role płciowe dzieliły pracę w sposób, który pozwalał obojgu, mężowi i żonie, specjalizować się w swojej roli, co czyniło ich znacznie bardziej wydajnymi, jeśli chodzi o ich zadania. To pozwalało mężowi w wolnym czasie rozwijać swoją karierę, tak że w końcu mógł generować większe dochody niż dwoje pracujących rodziców, ponieważ jego umiejętności były bardziej wartościowe. Pozwoliło to również żonie pozostać w domu, wychować dzieci i wykonać wszystkie stresujące prace domowe, tak aby pod koniec dnia każdy miał czas na relaks. Jest to znacznie bardziej efektywny model niż model oparty na dwóch pracujących rodzicach. I nie ma znaczenia, który z rodziców pełni jaką rolę, dopóki jeden pozostaje w domu, a drugi idzie do pracy.

Czerwono Pigułkowe role: Prakseologia dominującego mężczyzny

Jednak obecnie, ponieważ oboje rodzice pracują, prace domowe nie są wykonywane, bo są postrzegane jako błahe lub seksistowskie, a dzieci są wychowywane przez obcych ludzi. Powoduje to, że rodzice kłócą się o bzdury, np. o to, kto ma zmywać naczynia, oraz to, że dzieci częściej źle się zachowują, ponieważ muszą iść do gównianego żłobka podczas gdy ich rodzice pracują zamiast być w domu. Wszystko to wywołuje wiele kłótni i sporo cierpienia, co sprawia, że związek się rozpada. Następnie feministki dały kobietom wszelkiego rodzaju zachęty do zakończenia związków z ich mężami. Dostajesz zasiłki na dzieci, dostajesz alimenty i jesteś z automatu uznawana przez sądy za lepszego rodzica, więc z miejsca dostajesz więcej czasu z dziećmi. Wreszcie, feministki promowały wolną miłość, rozwiązłość seksualną i, ośmielę się powiedzieć, poliamoryczne, otwarte związki, które niszczą twoją zdolność do wiązania się z jednym partnerem. Zatem to dlatego wskaźnik rozwodów jest taki wysoki. Evanie, jako ktoś, kto próbuje mieć udany, monogamiczny związek, być może powinieneś wiedzieć, dlaczego tak wiele z nich się rozpada.

Narodziny Feminizmu w 1848 roku, w Seneca Falls, w stanie Nowy Jork

Evan: Masz jeszcze jakieś pytania?
– Nie, to wszystko. Jestem zadowolony.
Evan: Widzisz. Dzięki, stary.
– Prawie go złamałem, ale zabrakło nam czasu.

TBYS: W każdym razie dzieci wybierają, która strona bardziej się im podoba, przesuwając swoje krzesło na prawo lub lewo od przegrody. Xiaowan wybiera monogamię. Naya wybiera monogamię. Tye decyduje się na trollowanie produkcji i nie wybiera żadnego z nich. Ale potem, poniekąd wybiera monogamię. Następnie w pewnym sensie wycofuje się z tego. Wtedy dzieje się to.

Michelle: Ale gdybyś miała pięciu chłopaków to w Walentynki dostałabyś pięć pudełek czekoladek.

– Nie, to za dużo. Będzie mnie bolał brzuch.

TBYS: Jeśli chodzi o tę ostatnią część, pomyślałem, że mogę zwrócić uwagę na coś innego, ponieważ wiele osób prosi mnie o nagranie większej liczby filmików na temat tego, jak czytać ludzi. Szkopuł w tym, że kiedy omawiam techniki czytania ludzi, okazuje się, że wiele z tych wskazówek ciała jest subtelnych, więc ludzie ich nie zauważają. Wtedy dostaję masę nieprzyjemnych komentarzy typu: „Nie możesz tego wiedzieć tylko na podstawie tonu czyjegoś głosu. Przecież go nie znasz!”.

Być może część z nich to moja wina, bo nie mówię wystarczająco wolno i nie pokazuję wystarczająco dużo przykładów, żeby każdy mógł się tego nauczyć. Tak więc zanim o tym opowiem, niech każdy zrozumie, że ludzie kierują się niezwykle przewidywalnymi wzorcami.

W związku z tym, od około 10 lat zajmuję się wyłącznie słuchaniem szalonych ludzi, a następnie słuchaniem ich zdrowych odpowiedników. Sposób, w jaki ludzie się prezentują, sposób, w jaki używają swojego głosu i słowa, których używają, to wszystko ma znaczenie. I te rzeczy mówią ci jakiego wzorca używa ta osoba.

Kiedy widzę kogoś takiego jak Michelle, nie muszę jej prześwietlać, żeby stwierdzić, że jej życie jest popaprane. To znaczy, prześwietliłem ją na potrzeby tego filmiku i dowiedziałem się, że jest artystką bez mediów społecznościowych lub jakichkolwiek oznak bogactwa, co oznacza, że jest spłukana. Tak więc zrobiłem to na potrzeby filmiku.

Lecz nie musiałem tego robić, żeby zorientować się, jakim wzorcem się kieruje, ani nie musiałem słuchać jej strasznych wywodów na temat strategii odnośnie do toksycznego związku, żeby z całą pewnością odgadnąć, że w jej życiu nie dzieje się dobrze. Mogę powiedzieć, że jej życie nie układa się dobrze po prostu po tym, jak się prezentuje.

Ma kolczyk w nosie i mnóstwo tatuaży, które są widoczne na jej prawym ramieniu. Ludzie, którzy mają nieleczoną traumę z dzieciństwa lub mieli kiepskie dzieciństwo, noszą pewne uniformy. To tak jak w przypadku kobiety, która przefarbowała włosy na fioletowo lub czerwono, kiedy to praktycznie w 100% możesz stwierdzić, że jest feministką.

Ludzie, którzy są ofiarami traumy z dzieciństwa, często mają mnóstwo tatuaży, często przekłuwają sobie nos, przekłuwają sobie język, przekłuwają sobie sutki, przekłuwają sobie inne miejsca. Dużo tatuaży i kolczyków to oznaka bycia nieleczoną ofiarą złego wychowania.

Teraz słuchaj uważnie, nie mówię, że każdy, kto kiedykolwiek zrobił sobie tatuaż, był maltretowany jako dziecko. Nie mówię też, że osoba, która zrobiła sobie tatuaż w przeszłości, leczyła swoją traumę z dzieciństwa. Jednak zachowanie tego tatuażu nadal jest niezdrowe pod kątem psychicznym. Nie mówię żadnej z tych rzeczy. Wypowiadam się w kategoriach ogólnych.

Zazwyczaj jest tak, że ludzie, którzy robią sobie dużo tatuaży i mają dużo kolczyków, nie są zdrowi na umyśle. Widziałem to niezliczoną liczbę razy. A żeby jeszcze bardziej uwypuklić ten argument, mam dwa filmiki, które niedługo się ukażą, przedstawiające kobiety, które noszą dokładnie taki sam uniform jak Michelle, a ich życie jest w rozsypce.

Bardzo ważne jest, abyś był w stanie zauważyć tego typu rzeczy, ponieważ jeśli zaangażujesz się w relacje z ludźmi, którzy mają problemy mentalne lub skorzystasz z rad tych ludzi, to twoje życie, podobnie jak ich, będzie popaprane. Zapewniam cię, że jeśli nie staniesz się dobry w identyfikowaniu tych ludzi, zrujnują oni całe lata twojego życia.

Nie tylko to, ale angażowanie i wspieranie chorych ludzi powstrzymuje ich od chęci leczenia. Im szybciej usuniesz ich ze swojego życia, im więcej razy zostaną odrzuceni, tym szybciej wydobrzeją. To sytuacja, w której obie strony wygrywają. Myślę, że tyle wystarczy, jak na jeden filmik.

Zobacz na: Co powinieneś wiedzieć o kobietach z tatuażami
Mężczyźni nie chcą ze mną być z powodu moich tatuaży
Co robić aby skłonić mężczyznę do rozwodu
Dlaczego Simpy nie chcą słuchać | Wiza na miłość – Jorge i Anfisa

Animowany filmik w sprytny sposób przekazuje prawdę o uzależnieniu, która jest druzgocąca
Serotonina vs dopamina – 7 różnic pomiędzy przyjemnością a szczęściem – dr Robert Lustig

 

Dzieci Grillują Poliamoryczną Kobietę | TBYS

https://rumble.com/v2b5tos-dzieci-grilluja-poliamoryczna-kobiete.html