Dlaczego Simpy nie chcą słuchać | Wiza na miłość – Jorge i Anfisa

Dlaczego Simpy nie chcą słuchać. Wiza na miłość – Jorge i Anfisa

Simp – obraźliwe określenie mężczyzny charakteryzującego się służalczą postawą wobec kobiet. SIMP to skrót od „Suckers Idolizing Mediocre Pussy”, czyli na polskie „Frajerzy ubóstwiający przeciętną cipkę”.

Jorge: Więc w zasadzie mówisz, że spotykasz się ze mną tylko dlatego, że mogę ci kupować rzeczy.
Anfisa: Tak.
Jorge: Wiedziałem, że moja rodzina odradzałaby mi małżeństwo z Anfisą. Ale i tak ją poślubiłem. Jesteśmy małżeństwem od sześciu miesięcy i czujemy się dobrze.
Anfisa: Dlaczego mówisz to w ten sposób?
Jorge: Jak?
Anfisa: Nienawidzę być żoną Jorge’a.

Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć
Głęboka Wewnętrzna Gra, cz.1 [David DeAngelo i dr Paul Dobransky]

TBYS: Myślę, że wielu ludzi nie lubi się do tego przyznawać, ale wszyscy uwielbiają dobrą masakrę. Gdyby to nie była prawda, to ruch na autostradzie nie zwalniałby, gdy po drugiej stronie pasa zieleni dochodzi do wypadku. Jednak ja naprawdę uwielbiam obserwować dobry, katastrofalny związek. Uwielbiałem, kiedy programy takie jak „Jersey Shore” weszły na antenę, mimo że to co się w nim działo było upozorowane. Uwielbiałem tego typu rzeczy oglądać w programie stacji MTV zatytuowanym „True Life”. I lubię dogadzać sobie i obserwować, jak w dzisiejszych czasach związek się spala.

Mam program, na omówienie którego czekałem przez dłuższy czas, zwany „Wiza na miłość [90 Day Fiancé]”, który uważam za doskonały marketing ze strony The Learning Channel (TLC). Stworzyli formułę, która dosłownie gwarantuje, że związki będą destrukcyjne, a zatem interesujące do oglądania.

Założeniem programu jest to, że te pary dostają wizę i ich przyszły małżonek przylatuje do Ameryki na własny koszt. TLC za nic nie płaci. Nie płacą nawet ludziom na wizie, ponieważ jest to nielegalne. I pomimo popularności programu, amerykańscy członkowie obsady dostają tylko 1000 dolarów za odcinek. Po otrzymaniu wizy mają 90 dni na podjęcie decyzji, czy wezmą ślub, czy zostaną deportowani. A amerykanie mają się zastanawiać czy ich partnerzy biorą w tym udział po to, by uzyskać zieloną kartę. Tak, biorą w tym udział dla zielonej karty! Wszyscy z nich! To znaczy, nawet nie dostają pieniędzy za udział w tym programie, więc po co w ogóle o to pytać? Aczkolwiek rozumiemy to.

Nie możesz sobie pozwolić na partnera z Ameryki posiadającego wysoki status, więc grzebiesz w koszu z rabatami z innego kraju, aby zobaczyć, czy możesz uzyskać dobrą ofertę na małżonka. To znaczy, ten program jest tak przejrzysty w tym punkcie, że można powiedzieć, kto jest obcokrajowcem po prostu patrząc na te pary.

Ludzie, zagrajmy więc w pewną grę w sekcji komentarzy. Pokażę wam kilka zdjęć par i powiecie mi, który partner według was jest obcokrajowcem. Spróbujmy z pierwszą parą. Kto jest ma wizę, Molly czy Luis? Mam waszą odpowiedź.

Wiza na miłość

Następnie powiedzcie mi, które z tych dwojga bierze udział w tym programie, by uzyskać zieloną kartę – Aleksandra czy Josh? Nicole czy Azan? Kto grzebał w tym koszu z rabatami, żeby znaleźć małżonka z wyższym numerem? Mohamed jest Amerykaninem czy Danielle? Ostatnia. Colt czy Larrissa? Które z nich udaje, że podoba mu się seks? Dobra ludzie, odkładamy ołówki.

Przejdźmy do naszej głównej pary, Jorge’a i Anfisy. Anfisa to kobieta-przedsiębiorca, były kamerkowy szon z Rosji, która chce żyć amerykańskim snem. Jorge jest dilerem trawki z Riverside w Kalifornii, który powiedział, że kupi Anfisie wszystko, co zechce, kiedy przeprowadzi się do Ameryki.

Anfisa: Kiedy Jorge poprosił mnie o przyjazd do Stanów, obiecał, że kupi mi wszystko, co zechcę.

Jorge: Cokolwiek sprawi, że będziesz szczęśliwa.

Anfisa: Jestem piękna i lubię ładne ubrania, buty, torebki, więc oczekuję, że on za to wszystko zapłaci. Chcę więcej butów, więcej torebek, więcej… Chcę dostać samochód.

Musi być jakiś limit.
10 tysięcy miesięcznie.
– Co? Nie rozśmieszaj mnie.
– Więc chyba się nie pobierzemy.
– Bądź rozsądna.
– A co z pułapem cenowym? Jaki Pani odpowiada?
– Ile kosztuje wasza najdroższa suknia?
– Nasza najdroższa suknia kosztowałaby 45 tysięcy dolarów.
– Kochanie.
– Ciągle chcesz więcej i więcej. Kiedy to się skończy?
– Nigdy.
Po tym jak czegoś chcesz, chcesz czegoś innego. A jak już to dostaniesz, zaraz chcesz dostać coś jeszcze.
– Tak.

– To tak jakby to nigdy nie miało się skończyć.

TBYS: Po obejrzeniu tego wszystkiego, możesz zapytać, dlaczego Jorge ją znosi? Nie jest atrakcyjna i na pewno nie jest warta 10 tysięcy dolarów miesięcznie. To znaczy, gdyby była dziesiątką, to rozumiem, dlaczego Jorge nie wyrzuciłby jej na zbity pysk. Zatem tak naprawdę nic z tego nie ma sensu. Jednak potem znalazłem coś, co lepiej wyjaśnia tę sytuację.

Zwracam się do garstki kobiet, które to oglądają: powinnyście mnie uważnie posłuchać. W ten sposób chirurgia plastyczna sprawia, że wyglądasz brzydko. Spójrzcie na te zdjęcia przed i po. Po lewej stronie widzimy Anfisę sprzed operacji plastycznej, która była mocną ósemką lub dziewiątką w dziesięciopunktowej skali. Po prawej widzimy Anfisę po botoksie, która obniżyła swoją ocenę do siódemki.

Anfisa - przed i po - Wiza na miłość

Duże nabotoksowane usta zrujnowały symetrię jej twarzy, przez co wygląda jak klaun. I tak jest zawsze w przypadku botoksu. Botoks wygląda obrzydliwie i nie podoba się mężczyznom. To, plus niewielki przyrost wagi, i do czasu ślubu z Jorgem, sprowadza swoją ocenę do piątki lub szóstki.

Pamiętajcie, że kiedy to kręcono, była po 20-stce. Jeśli obejrzycie jakiekolwiek filmiki o Jorge’u i Anfisie, a następnie przeczytacie sekcję komentarzy, to przekonacie się, że wiele osób twierdzi, że jest cnotliwa, ponieważ jest szczera w swoim zachowaniu związanym z wykorzystywaniem partnera dla pieniędzy, a Jorge jest tym złym dlatego, że niespełnienia jej wymagań. I poniekąd mają rację. Jorge kłamał na temat swojego bogactwa, ale ona też nie jest szczera. Lecz według jej własnych słów umowa była taka, że on da jej pieniądze, a ona będzie atrakcyjna.

– Więc w zasadzie mówisz, że jeśli nie mogę zapewnić ci wszystkiego, co chcesz, to jestem dla ciebie bezwartościowy.
– Nie rozumiem, co w tym złego.
– Gdybym była brzydka i gruba, umawiałbyś się ze mną?
– Jednak nie dotrzymała swojej części umowy.

TBYS: Po przeprowadzce, wstrzyknęła sobie botoks i zrobiła sztuczne cycki, co, powtórzę się, obniża waszą ocenę. Wydajesz pieniądze i przechodzisz bolesne operacje dla rzeczy, które sprawiają, że wyglądasz mniej atrakcyjnie. Zatem zrobiła sobie sztuczne cycki, botoks, a potem przytyła. Jorge początkowo targował się o dziewiątkę, ale kiedy się pobrali, skończył z piątką.

To czyni z niej kłamczuchę. A nawet jeśli nie dokonałaby kilku wyborów, które zmniejszyły jej atrakcyjność, to fakt, że była szczera co do swoich intencji, nie czyni jej czynów słusznymi. Czy jeśli morderca jest szczery w kwestii mordowania ludzi, to rozgrzesza go to z jego zbrodni? Ciekawe, czy kobiety, którym podoba się szczerość Anfisy również nazywają świniami mężczyzn, którzy otwarcie mówią, że interesują się daną kobietą tylko ze względu na jej wygląd. Poza tym, dla tych z was, którzy są nieświadomi, oto, jaką osobą jest Anfisa.

– Co do cholery?
– Wydrapała kluczykiem słowo „IDIOTA” na drzwiach od strony kierowcy. Zniszczyła telefony. Liczba mnoga. Próbowałem do niej zadzwonić. Odebrała mój telefon. To ona. Halo?
– Gdzie jesteś?
– Wydaje mi się, że to tylko kwestia zwrócenia na siebie uwagi. Zatrzymuję się.
– Dlaczego wyszedłeś? Powiedziałeś, że wrócisz!
– Czego chcesz? Wydzwania do mnie i pisze SMSy, próbuje kontaktować się ze mną przez FaceTime i sprawdzić, gdzie jestem. Próbuje kontrolować każdy mój ruch. Cześć.
– Powiedziałeś mi, że wychodzisz i wracasz! POWIEDZIAŁEŚ MI TAK!! Po prostu wyszedłeś! Natychmiast wracaj!
– Co ty wyprawiasz?
– WRACAJ!!
– To jest gó**o, przez które przechodzę cały czas. W czym problem?
– Powiedziałam ci, natychmiast tu wracaj!
– Już wracam.
– Dlaczego mnie okłamałeś?!
– Już wracam.
– TERAZ!!!!!
– Bo uważam, że zasługuję na więcej niż 50%, niezależnie od tego, kiedy się rozwiedziemy. Uważam, że zasługuję na wszystko i on mi tego nie odbierze.
– Nie chce brać na siebie długów, ale tak, wydaje moje pieniądze.
– No i co z tego?
– Nie wykiwam samego siebie tylko dlatego, że ty chcesz być szczęśliwa. Zgadzam się na pewne rzeczy.
– Nic się nie zmieniło.
– Sądzę, że jesteś na tyle dojrzała, by to wiedzieć.
– No i co z tego? Ku**a, nie uśmiechaj się do mnie w ten sposób.
– Mówię ci, że to nie jest…
– Mówisz mi co?
– Co? Mówię ci, że to jest…
– Co mi mówisz?

TBYS: Teraz możesz mówić do woli o tym, jak montują programy typu reality TV.

– Większość z was pewnie zna mnie z programu reality TV i jestem pewna, że wiecie, że tego typu programy są poddawane ostremu montażowi.

TBYS: Lecz bez względu na to, jak zmontowali ten program, jeśli byłbym w związku z nią, a ona zniszczyłaby dwa moje telefony, przywróciłaby ustawienia fabryczne na moim telefonie, bo była wściekła, krzyczałaby, że mam natychmiast wracać, porysowałaby kluczykiem mój samochód lub uderzyłaby mnie, jeśli zrobiłaby tylko jedną z tych rzeczy, to zakończyłbym ten związek.

Sprytny montaż nie sprawił, że wydawało się, że to zrobiła. Ona rzeczywiście zrobiła te rzeczy.

Jeśli chodzi o temat ostatniego zachowania Anfisy. Odkąd jej mąż został aresztowany za jazdę z prawie 145kg marihuany w samochodzie, schudła i zeszło jej sporo botoksu z twarzy, co z powrotem podnosi jej ocenę nieco do góry. Zaciekawiło mnie jednak to, że mówi, że nienawidzi być żoną Jorge’a, a jak tylko zostaje zamknięty w więzieniu, to zaczyna pracować nad sobą, by wyglądać bardziej atrakcyjne.

Jestem pewien, że wiecie co planuje zrobić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są już na tyle długo małżeństwem, że nadal może uzyskać prawo stałego pobytu, nawet jeśli się rozwiodą. Wspierając Jorge’a przez cały czas, gdy tego potrzebuje, Anfisa rozważa swoje opcje. Powinna zostać z Jorge’em czy go zostawić? Sądząc po jej ostatniej decyzji, by zostać kulturystką, wygląda na to, że chce go zostawić. Jednak jej działania wspierają obie rozgrywki, bez względu na to czy próbuje skakać z gałęzi na gałąź czy nie.

Tom Leykis nazwałby to inwestowaniem w przyszłość. Kobiety będą płacić za kilka randek z góry, aby cię skroić. A potem, gdy jesteś już od nich uzależniony, oczekują, że zapłacisz za absolutnie wszystko. Wydaje 200 dolarów w ciągu kilku dni, a potem dostaje w zamian dziesiątki tysięcy dolarów wydanych na randki. Jeśli spróbujesz jej to wytknąć, to po prostu odniesie się do początku związku i powie:

„Och, to ja jestem naciągaczką? Nie pamiętasz tego jednego razu, kiedy zapłaciłam za randkę trzy lata temu?”.

Jeśli Jorge jest najlepszym facetem, jakiego Anfisa może zdobyć, to za każdym razem, gdy nazwie ją naciągaczką będzie mogła po prostu przywołać fakt, że była dla niego miła, gdy siedział w więzieniu i z powrotem go do siebie przywiązać. Będzie go tym szantażowała przez lata. Może nawet rzucić hasło: „Robię dla ciebie wszystko, a ty nie robisz dla mnie nic”. Banał.

Tylko dlatego, że ktoś był miły w przeszłości i zapłacił za coś, nie oznacza, że obecnie wymieniasz równoważną wartość. To tak jakby zapłacić wykonawcy za jedną pracę, a potem oczekiwać, że wszystkie przyszłe prace wykona za darmo. Jeśli Anfisa pójdzie w inną stronę, zdecyduje, że chce odejść od Jorge’a i to spowoduje, że będzie miała problemy prawne, to wtedy może zwrócić uwagę na to, że opiekowała się nim, kiedy był w więzieniu, więc nie wyszła za niego tylko po to, żeby dostać zieloną kartę. To wszystko jest jej grą.

Pokazała nam już, kim jest, a taka osoba nie zamienia się magicznie w świętą w ciągu dwóch lat, zwłaszcza gdy nie ma z tego żadnych korzyści. Dlaczego więc Jorge to znosi? Dlaczego po prostu jej nie zostawi? Dlaczego nie zostawił Anfisy podczas programu? To nie tak, że nie był ostrzegany o jej zachowaniu.

– Szczerze mówiąc, uważam, że myślała, że przyjeżdża tu, do USA, i że będziesz chciał dać jej każdą rzecz bez wyjątku, o którą poprosi.
– Tak.
– Tak się dzieje, gdy płacisz za to, by ktoś rozłożył dla ciebie nogi.
– Wiedziałem, że moja rodzina odradzałaby mi małżeństwo z Anfisą, ale i tak to zrobiłem.

TBYS: Ludzie powiedzieli mu, jak ta cała sprawa się rozegra i nie jest nieświadomy swojej sytuacji.

Więc chcę, żebyście słuchali mnie uważnie, bo kiedy widzicie, że facet, jak może jeden z waszych przyjaciół, idzie prosto w oczywistą pułapkę, to dzieje się tak właśnie dlatego.

Chcę, abyście pomyśleli o Jorge’u jak o osobie uzależnionej od heroiny. Jeśli ktoś jest uzależniony od heroiny, to nie ma znaczenia, ile razy będziecie mu mówić, że to dla niego złe, on i tak będzie brał heroinę.  Jorge jest uzależniony. Powtarza destrukcyjne zachowanie pomimo negatywnych konsekwencji. Dlaczego? Bo lubi być źle traktowany przez kobiety.

– Anfisa jest bardzo kontrolująca. Lubi być despotyczna. I to mi się podoba. Podoba mi się jej stanowczość, to, że obstaje przy swoim. Ale ja również obstaję przy swoim, więc wiesz, to tu konflikt wchodzi w grę.

TBYS: Wierzcie lub nie, ale faktycznie jest wielu bogatych facetów, którzy są tym zainteresowani. Jest naprawdę ciekawy odcinek podcastu Joe Rogana z Cearą Lynch, w którym mówi o tym, jak faceci płacili jej, żeby mogli patrzeć jak marnuje ich pieniądze na zakupy w sieci. Zrozumiałe jest, że niektórzy z waszych bardziej normalnych przyjaciół mogą nie być zainteresowani kulturą opartą na uległości i dominacji, ale to wciąż jest wariant tej kultury.

Jeśli znacie kogoś, kto jest w okropnym związku i zostaje z tym partnerem, to robi to, bo jest uzależniony. Mierzymy uzależnienie negatywnymi konsekwencjami. I istnieją wszelkiego rodzaju złe rzeczy, które mogą ci się przydarzyć, gdy jesteś w związku z napastliwym partnerem, takim jak Anfisa.

Cechy współuzależnienia
Animowany filmik w sprytny sposób przekazuje prawdę o uzależnieniu, która jest druzgocąca

Oczywiście, jeśli widzisz, że twój przyjaciel znajduje się w niebezpieczeństwie, to jako dobry przyjaciel możesz go ostrzec. Byłbyś okropnym przyjacielem, gdybyś widział, że twój przyjaciel idzie w kierunku klifu i nie próbował go zatrzymać. Możesz dać mu narzędzia do uniknięcia negatywnych konsekwencji. Lecz jeśli zignoruje twoje ostrzeżenia, to jedyne, co możesz zrobić, to pozwolić, by jego nałogowe zachowanie spowodowało jego upadek.

A to może oznaczać kilka dość katastrofalnych rzeczy, jak pobyt w więzieniu, utratę połowy swoich rzeczy, płacenie alimentów przez 5 lat, płacenie przez 18 lat na dziecko, które nie jest jego, zostanie bezdomnym. No cóż, właśnie takiego wyboru dokonał. A jeśli spróbujesz udaremnić jego porażkę, to tylko ją pogorszysz. Na przykład, powiedzmy, że masz członka rodziny, który jest alkoholikiem i traci dom. Mówisz: „Nie ma problemu, po prostu zamieszkaj ze mną“. Robiąc to, właśnie usunąłeś konsekwencje jego złych decyzji. Tak więc zamiast powiedzieć: „O rany, dostrzegam błędy w moich działaniach“, powiedzą: „Świetnie, nie muszę już płacić czynszu, więc mogę sobie pozwolić na picie”.

Jorge z programu „Wiza na miłość” właśnie tego doświadcza. Jego związek z Anfisą miał negatywne konsekwencje. Obecnie przebywa w więzieniu. I kto wie, czy nie popełnił tego błędu ze swoim biznesem z medyczną marihuaną, ponieważ próbował zgarnąć więcej kasy, aby spełnić żądania Anfisy. Został już ostrzeżony, więc jeśli ktoś mu pomoże, np. wpłaci kaucję lub stanie się jego emocjonalnym tamponem na wszystkie jego problemy z żoną, to po prostu powie: „Świetnie, mam całe wsparcie, którego potrzebuję, więc nie muszę wprowadzać żadnych zmian”.

I tak właśnie działa ten cykl. Dlatego ci ludzie nie posłuchają rozumu. Dlatego każdy uzależniony nie dopuszcza do siebie faktów. Potrzebują dobitnych, negatywnych konsekwencji, zanim dokonają jakichkolwiek zmian.

Możesz pomóc ludziom, którzy chcą, aby im pomóc. Ale jeśli ci odmówią, to najlepsze, co możesz zrobić, to zamknąć się i nie wspierać ich, gdy cierpią przez swoje złe wybory. W przeciwnym razie pogorszysz ich sytuację.

 

Dlaczego Simpy nie chcą słuchać | Wiza na miłość – Jorge i Anfisa [napisy PL]

 

 

 

SIMPY na portalach randkowych