Jak współczesne kobiety doprowadziły do własnej niedoli wspierając kulturę przelotnego ruchania

“Niedola lubi towarzystwo, a obłęd je przywołuje”

Jak współczesne kobiety doprowadziły do własnej niedoli wspierając kulturę przelotnego ruchania

– Kiedyś uczestniczyłam w kulturze przygodnego seksu i czułam, że to było szkodliwe dla mojego zdrowia psychicznego, a czasami fizycznego.

– Ponieważ kultura przygodnego seksu zdecydowanie może być oszustwem, czego wiele kobiet jest rzeczywiście świadoma. Moim zdaniem kultura przygodnego seksu jest reklamowana kobietom, jako o wiele bardziej przyjemna, niż jest dla nas w rzeczywistości.

– Sprzeciwiam się temu, że każdy patrzy na kulturę przygodnego seksu i mówi, że kobiety są przez nią uciskane i jest ona tworzona przez mężczyzn, dla mężczyzn, a kobiety cierpią. To nie do końca jest prawda. Jeśli porozmawiasz z kobietami, to dowiesz się, że nie chcą wychodzić za mąż.

Louise Perry: Mój argument brzmi tak, że choć na poziomie populacji jest mnóstwo wyjątków od tej reguły, to kultura hiper liberalizmu seksualnego znacznie bardziej odpowiada mężczyznom niż kobietom, jeśli chodzi o ich preferencje, a kobiety ponoszą niemal wszystkie jej negatywne konsekwencje.

Mary Eberstadt: Przez ostatnie 35 lat. I to, co odkryli badacze, naprawdę wprawiło ich w zakłopotanie. Chodziło o to, że kobiety, w miarę upływu czasu, wydawały się być coraz mniej szczęśliwe. Oczywiście jest to uogólnienie. Nie dotyczy każdej kobiety, każdego punktu w czasie i miejsca. Lecz jako uogólnienie, dane z ankiety pokazują wyraźny spadek – i istnieją wykresy, aby to udowodnić – w ciągu ostatnich 35 lat, zaczynając tutaj i kończąc gdzieś niżej, lub niżej, lub niżej, lub niżej, lub niżej, niżej, niżej, niżej, niżej, niżej, niżej…

Serotonina vs dopamina – 7 różnic pomiędzy przyjemnością a szczęściem – dr Robert Lustig

 

„Jak współczesne kobiety doprowadziły do swojej własnej niedoli zostając zwolenniczkami kultury przelotnego ruchania”

 

MHD: „Jak współczesne kobiety doprowadziły do swojej własnej niedoli zostając zwolenniczkami kultury przygodnego seksu” Zbieracie plony tego co zasiałyście.

Witaj na kanale Manosphere Highlights Daily.

Żyjemy w ciekawych czasach. Lata 50. były 70 lat temu. Dni tradycyjnej kobiety już dawno minęły. A teraz mamy na tapecie ocenę współczesnej kobiety. Współczesna kobieta jest lepiej wykształcona. Współczesna kobieta jest lepiej opłacana. A różnica w zarobkach między płciami została obalona naprawdę wiele razy.

USA: Wzrost gospodarczy oparty na kobietach – Morgan Stanley Research

Współczesna kobieta może robić co jej się podoba w porównaniu z tradycyjną kobietą z lat 50. A jednak jest mniej szczęśliwa. Od lat 50. szczęście kobiet stale spada, pomimo że kiedyś były szczęśliwsze od mężczyzn. A żeby pójść o krok dalej, obecnie kobiety częściej niż mężczyźni poddają się leczeniu psychiatrycznemu. W ciągu swojego życia jedna na osiem kobiet doświadcza depresji. To dwukrotnie wyższy wskaźnik niż u mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Jest kilka czynników, które prowadzą do takiego wyniku. Kultura przygodnego seksu odgrywa w tym ważną rolę.

Louise Perry: Myślę, że dla większości kobiet problem z naśladowaniem męskiej seksualności polega przede wszystkim na fizycznych konsekwencjach. To my ponosimy wszystkie konsekwencje antykoncepcji hormonalnej, przez które trzeba przejść, aby uprawiać przygodny seks. To my zachodzimy w niechciane ciąże, przechodzimy przez aborcje lub niespodziewanie w naszym życiu pojawiają się dzieci.

W ostatecznym rozrachunku to mężczyźni mogą wziąć nogi za pas, czego kobiety nie mogą zrobić. Zatem istnieje wiele rodzajów bardzo konkretnych metod, w przypadku których to kobiety ponoszą ciężar negatywnych konsekwencji przygodnego seksu. Myślę, że istnieje również wymiar psychologiczny, o którym nieco trudniej mówić, ale który moim zdaniem jest bardzo dotkliwy. Istnieje wiele aspektów, w jakich seksualność mężczyzn i kobiet różni się od siebie. Jednym z aspektów, w jakim kobiety różnią się od mężczyzn, jest to, że mamy znacznie niższy próg awersji seksualnej. O wiele łatwiej jest nam poczuć wielką ochotę na seks podczas zbliżenia. Kobiety mają tendencję do bycia dużo, dużo bardziej wybrednymi w kwestii swoich partnerów seksualnych niż mężczyźni.

Jest ku temu bardzo oczywisty, rozwinięty powód. To dlatego, że jeszcze pięć minut temu nie miałyśmy dostępu do niezawodnej antykoncepcji, jaką posiadają mężczyźni, co oznaczało, że jakikolwiek rodzaj intymnego zbliżenia mógł prowadzić do ciąży lub ryzyka jej wystąpienia. Więc to oczywiście ma sens, że kobiety ewoluowały, aby być wybredne co do tego z kim mogą zajść w ciążę. Czy będzie w pobliżu? Czy będzie dobrym ojcem? I tak dalej, i tak dalej.

Żałuję, że byłam szmatą – Bridget Phetasy

– Mężczyźni i kobiety są różni pod kątem biologicznym. Nie trzeba być Einsteinem, żeby to zrozumieć. Jednak żeby wiedzieć, gdzie jesteśmy dzisiaj, musimy wiedzieć, gdzie byliśmy. 23 czerwca 1960 roku FDA zatwierdziła sprzedaż Enovidu jako doustnego środka antykoncepcyjnego. Tak, jak powiedziałem wcześniej, istnieje kilka czynników, które prowadzą do spadku szczęścia u kobiet. Pigułka antykoncepcyjna nie rozpoczęła rewolucji seksualnej, ale odegrała kluczową rolę w sposobie myślenia kobiet, który jest aktualny do dziś.

Jak już powiedziałem, mężczyźni i kobiety różnią się pod kątem biologicznym, więc nie ma sensu, aby kobiety handlowały tą daną im przez Boga zdolnością do posiadania dzieci, aby mogły konkurować z mężczyznami, uprawiać seks jak mężczyźni i koniec końców były szczęśliwsze. Bo to jest właśnie to. Powodem stosowania antykoncepcji jest to, że dzieci nie są pożądane. To wybór, którego dokonały kobiety.

Mary Eberstadt: Rewolucja w szczególności uczyniła kobiety szczęśliwszymi. To powszechny pogląd, który zasadniczo należy bagatelizować. Parę lat temu, kiedy pigułka antykoncepcyjna obchodziła swoje 50-lecie – 50-lecie zatwierdzenia przez FDA pigułki antykoncepcyjnej – to była właśnie jedyna opinia wyrażona o tym wydarzeniu, którą można było zobaczyć w całej świeckiej prasie, na okładce magazynu Time, okładce Huffington Post. Okładka wszystkich magazynów była celebracją tego, jak pigułka antykoncepcyjna wyzwoliła kobiety z łańcuchów ich płodności oraz tego, że wynikający z tego świat stał się dla nich lepszy.

Ale po raz kolejny zadam pytanie: czy jest to prawdziwe pod kątem empirycznym? Sądzę, że i tutaj jest wiele dowodów sugerujących, że odpowiedź na nie brzmi „nie”.

– Istnieją wyniki badań na ten temat. Kiedy przeprowadzisz swoje własne badania, okaże się, że to kobiety wolą kulturę przygodnego seksu.

Dr Kerry Cronin: Powiem coś na ten temat, bo lubię to mówić. Kiedy po raz pierwszy zaczęłam o tym mówić, nie wiedziałam, że miałam zestaw założeń dotyczących kultury przygodnego seksu, który obejmował to: zakładałam, że mężczyźni lubią kulturę przygodnego seksu, a kobiety nie. A im więcej rozmawiam ze studentami, tym bardziej jestem przekonana, że to faktycznie całkowicie błędne założenie.

Że większość ludzi, którzy naprawdę narzekają na kulturę przygodnego seksu i mówią, że naprawdę chcieliby się z kimś umówić, naprawdę chcieliby być w związku, i nawet niekoniecznie chcą, żeby to było pseudo-małżeństwo, po prostu naprawdę chcieliby się z kimś umówić, to mężczyźni. I coraz bardziej przekonują mnie młodzi mężczyźni, którzy mówią mi, że problemem jest to, że większość kobiet nie chce się umawiać, większość młodych kobiet właściwie nie chce się umawiać na randki. Mówią, że chcą, wydaje im się, że chcą.

– Dlatego właśnie tworzymy te filmiki. Ponieważ nowoczesne społeczeństwo używa mężczyzn jako kozłów ofiarnych w przypadku wszystkiego, co idzie źle.

Współczesne kobiety są odpowiedzialne za swoje własne decyzje. Możesz dokonać dowolnego wyboru. Jednak nie możesz uciec od konsekwencji tego wyboru. Feministki nie powiedzą ci, co się stanie, kiedy wejdziesz na rynek pracy, kiedy zaliczysz ścianę, kiedy pozwolisz na to, by Chad i Tyrone uprawiali seks nie będąc małżeństwem.

Ekstremalna Odpowiedzialność – Jocko Willink
Ona się obudzi, gdy tylko uświadomi sobie że ściana jest już blisko – Rollo Tomassi
System Operacyjny Umysłu – ROZDZIAŁ I: Definicja życia
Mężczyźni się nie żenią. Jak poważny jest to problem? | Karen Straughan

Dr Kerry Cronin: Można twierdzić, że u źródeł ich nieszczęścia leży sama rewolucja seksualna. Przez całe życie wiele osób z autorytetem – często ich rodzice – wmawiało kobietom, zwłaszcza świeckim, wyrafinowanym kobietom, że antykoncepcja jest faktem, który uczyni je szczęśliwszymi i bardziej wydajnymi. Nie rozumiały, że jak to ujęli ekonomiści – powtórzę się, całkowicie świeccy ekonomiści cytowani w książce – że w praktyce pigułka antykoncepcyjna i powiązane z nią technologie zalały rynek seksualny konkurencją. A kiedy już pojawiła się cała ta konkurencja, mężczyźni mieli coraz mniejszą motywację do poświęcenia czasu i wysiłku, by znaleźć jedną, konkretną kobietę i zostać z nią.

Bądź moją Walentynką… ze wsparciem – Lionel Tiger [2011]

Powtórzę się, niektórzy z myślicieli, których cytowałam wcześniej, zwłaszcza George Gilder i Lionel Tiger, przewidzieli to wszystko lata temu, a czasem nawet dekady temu. I jeśli ma to jakieś znaczenie, byli też za to szkalowani. I nikt jeszcze nie napisał artykułu, w którym mówi, że George Gilder miał rację, czy, że Lionel Tiger miał rację. Ale ją mieli.

– Pokażemy wam, jak to wygląda, bo tak jak powiedziała, te informacje nie są nowe. W przypadku naprawdę wielu udowodniono, że są słuszne wiele, wiele, wiele dekad temu. Ale te feministki siedzą cicho. I ten następny klip pokaże dlaczego.

– Kimberly Adler ma pytanie na ten temat. Dziękuję.

– Uważa Pan, że jest możliwe, że ruch wyzwolenia kobiet odszedł zbyt daleko od podstawowej roli kobiet, jaką jest pielęgnowanie i wychowywanie dzieci? Obecnie rolę matki pełnią opłacane przez rodziców opiekunki do dzieci. A z moich obserwacji wynika, że istnieje bezpośrednia korelacja między narcyzmem rosnącym w populacji a wczesną separacją matki i dziecka. Kobiety, które uważają że mogą wszystko zrobić, zazwyczaj posiadają dzieci z cechami narcystycznymi.

Ciemna triada a atrakcyjność seksualna kobiet

Wysyłamy nasze dzieci do obcych ludzi, aby je wychowywali i zastanawiamy się, dlaczego wszyscy są zmęczeni i zdołowani. Pozwalamy narcyzom rządzić naszym światem. Przepraszam. Pozwalamy narcyzom, którzy obecnie rządzą naszym światem, mówić nam, jak mamy wychowywać nasze dzieci.

– Cóż, najwyraźniej musimy ponownie zniewolić kobiety. Oto rozwiązanie.

– Zwróćcie uwagę na to, że ta kobieta powiedziała coś, czego kobiety nie chcą słyszeć. Dotyczy to również odpowiedzialności. Tłum siedzi cicho. Mężczyźni mówią to, co kobiety chcą usłyszeć i używają konkretnego słowa klucza – niewolnictwo. Tłum klaszcze. Ziomki, skupcie się.

– Kimberly. Kimberly, jesteś niesamowicie odważna. Bądź ostrożna w drodze do domu. Feministki cię za to dopadną. Ale oczywiście to prawda z tym niezwykłym naciskiem na oddawanie małych dzieci pod opiekę opłacanym przez nas obcym ludziom, podczas gdy ich faktyczne matki…

– Chwileczkę. Dlaczego to kobiety muszą ją wykonywać skoro to tak ważna praca?

Peter Hitchens: Nie podoba ci się, nie podoba ci się…

– Dan świetnie poradził sobie z wychowaniem swojego dziecka.

Peter Hitchens: Czy mam ci podać bardzo prosty powód dlaczego tak powinno być? To może nie dotyczyć ciebie. Jednak w wielu przypadkach kobiety są w tym lepsze. No i widzisz. Herezja.

– Jermaine, oddaję ci głos.

Peter Hitchens: Ale to prawda.

– Cóż, to…

Peter Hitchens: Każdy, kto zajmował się wychowywaniem dzieci wie, że kobiety są w tym lepsze.

– O mój Boże!

– To prawda.

– To szaleństwo!

Peter Hitchens: Nawet nie możesz tego powiedzieć, choć to prawda.

– Chwileczkę.

– Widzieliście to? Jeszcze raz.

Peter Hitchens: To może nie dotyczyć ciebie. Jednak w wielu przypadkach kobiety są w tym lepsze. No i widzisz. Herezja.

– Peter Hitchens pochwalił kobiety mówiąc, że są lepsze w wychowywaniu dzieci, a publiczność milczała. Powodem, dla którego siedzieli cicho jest to, że mówił o tym kryptonicie, którym jest odpowiedzialność. Bo klaskali, gdy ta pani powiedziała następującą rzecz.

– Chwileczkę. Dlaczego to kobiety muszą ją wykonywać skoro to tak ważna praca?

Peter Hitchens: Nie podoba ci się, nie podoba ci się…

– Dan wykonał kawał dobrej roboty wychowując swoje dziecko.

Peter Hitchens: Czy mam ci podać bardzo prosty…

– Odwróćmy to. Na Ukrainie toczy się wojna. Gdzie są te feministki narzekające na to, że mężczyźni nie mogą opuszczać kraju? Gdzie są te kobiety, które chętnie zamieniłyby się miejscami z tymi mężczyznami? Oczywiście będziecie mieli swoje wyjątki. Ale tym właśnie są. Wyjątkami. Mężczyźni są lepsi w walce niż kobiety. Mężczyźni lepiej radzą sobie ze stresem. Mężczyźni są silniejsi fizycznie, szybsi. Ta lista ciągnie się w nieskończoność. Tak jak te kobiety, które muszą konkurować z Transformersami. To nie jest sprawiedliwe. Niech mężczyźni robią to, co muszą. Kobiety mają tendencję do podejmowania decyzji w oparciu o to, jak się czują w danej chwili. Myślą w perspektywie krótkoterminowej. I dlatego klaszczą, gdy serwujesz im ten wywołujący dobre samopoczucie, popularny pogląd. [Przeczyszcza bez przerywania snu]

– Najwyraźniej musimy ponownie zniewolić kobiety. Oto rozwiązanie.

– Jest różnica między przyjemnością a szczęściem. [dopamina a serotonina] Przygodny seks może sprawić, że poczujesz się dobrze w danej chwili, ale ta chwila minie. Mówiłem to naprawdę wiele razy na tym kanale: nie nienawidzimy kobiet, ale zawsze będziemy chronić samych siebie. Kiedy kobiety narzekają i pytają: „Gdzie podziali się wszyscy mężczyźni“, pokażcie im ten filmik i nie żałujcie ich ani nie litujcie się nad nimi. Bo to one pościeliły swoje łóżka i teraz muszą w nich spać.

Dr Kerry Cronin: A co z faktem, który został zgłoszony pod koniec ubiegłego roku i przez chwilę był na pierwszych stronach gazet? To jest, że obecnie co najmniej 26% amerykańskich kobiet przyjmuje leki na depresję i lęki. Liczba ta rośnie, jak sądzę, nawet szybciej niż wśród nastolatków i młodych dorosłych. Najbardziej oczywistą odpowiedzią na retoryczne pytania tego typu jest to, że coś w naszym sposobie życia sprawia, że wielu ludzi jest nieszczęśliwych. Powtórzę się. Uważam, że można stwierdzić, iż rewolucja seksualna jest oczywistą przyczyną tej sytuacji.

Sprawiając, że przygodny seks jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, pigułka antykoncepcyjna i związane z nią rzeczy stawiają nowe przeszkody w ludzkich relacjach. A ponieważ szczęście dla większości ludzi, zarówno chłopaków, jak i dziewczyn, okazuje się mieć wiele wspólnego

z posiadaniem towarzysza życia, to, że pigułka antykoncepcyjna stanęła na drodze do tego wszystkiego stanowi realny problem. Zatem po zbadaniu tej kwestii mogę powiedzieć, że nie, antykoncepcja wcale nie uczyniła kobiet szczęśliwszymi.

Manosfera nigdy nie śpi. Mężczyźni chrońcie się przez cały czas.

 

Zobacz na: Istnieje różnica pomiędzy przygodnym seksem w przypadku mężczyzn i kobiet, i nauka to potwierdza
To badanie stawia kobiety w BARDZO niekorzystnym świetle.
Życie po 35-tce – Czego kobiety nie mówią sobie o życiu po 35 roku życia

 

Jak współczesne kobiety doprowadziły do własnej niedoli wspierając kulturę przelotnego ruchania