Nie korzystaj z mediów, które nie są dla ciebie przeznaczone

6 luty 2016

Nie korzystaj z mediów, które nie są dla ciebie przeznaczone

Krajobraz medialny to damski wieczór, to one impulsywnie wydają pieniądze, nie ty.

 

 

Na całym świecie kobiety kontrolują 20 bilionów dolarów rocznych wydatków konsumenckich, a liczba ta może wzrosnąć nawet do około 28 bilionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Ich 13 bilionów dolarów łącznych rocznych zarobków może osiągnąć około 18 bilionów dolarów w tym samym okresie.

https://wybudzeni.com/wp-content/uploads/2022/10/Na-calym-swiecie-kobiety-zarabiaja-18-bilionow-dolarow-ale-wydaja-28-bilionow-dolarow..jpg

Prestiżowy rynek kosmetyczny o wartości 1,4 miliarda dolarów plasuje Kanadę na pierwszym miejscu na świecie.

Mastercard w swoim raporcie z 2015 roku podaje, że 96% matek jest bezpośrednio odpowiedzialnych za zarządzanie finansami gospodarstwa domowego: 63% robi to całkowicie samodzielnie.

Mógłbym poświęcić cały artykuł na same ustalenia ze strony 13. Gorąco zachęcam do zapoznania się z nimi. Jedzenie, restauracje, odzież i obuwie. Wniosek jest następujący: Nie wydajesz pieniędzy, więc nie jesteś grupą docelową.

Ci nieudolni głupcy w telewizji? Nie bardzo głupcu, to mądrzy ludzie biznesu, wypełniający pustkę ego, aby zarabiać pieniądze. Ci aktorzy mówiący o feminizmie? Tak, oni też. Nazywa się to frazesami i im częściej to oglądasz, tym bardziej to na ciebie wpływa. Ma wpływ na to, w co wierzysz i na twoją narrację, poprzez którą postrzegasz świat. To jest najważniejsza część. Nikt nie sądzi, że można manipulować reklamą, ale to, co robi, jest genialne. Daje wiele dyskretnych historii, które pozwalają zbudować własną, głęboką historię. I tak jak w przypadku zestawu Lego Millennium Falcon [Sokół], który kupiłeś jako dziecko, zazwyczaj otrzymasz zabawkę w kształcie Sokoła Millennium, gdy już z nią skończysz [przejdzie ci].

Będziesz konsumował te rzeczy i myślał, że to bzdury. W swoim małym, ssaczym śródmózgowiu zapominasz, skąd czerpiesz informacje, a jedynie, że one istnieją. Media to coś, co nie jest dla ciebie, i to już od jakiegoś czasu.

Mike Rowe mówiący ci, żebyś dobrze radził sobie z hydrauliką. Ta reklama z nieudolnym głupkiem. Żona z produktem, ratuje rodzinę przed lokalnym dawcą spermy. Solipsyzm w najlepszym wydaniu. To tak, jakby cały świat rozpadał się wokół ciebie, jesteś zdezorientowany, może nawet zły. Rozważ to, weź pod uwagę to, że on się nie rozpada.

Luka płacowa związana z płcią bazuje na metodologii wziętej z Instytutu Danych z Dupy – Christina Hoff Sommers

Biznes medialny nauczył się, że nie jesteś użytecznym konsumentem. 80% dochodu rozporządzalnego gospodarstw domowych jest wydawane przez kobiety. Zauważ, że kobiety nie zarabiają 80% dochodu gospodarstwa domowego: zarabiają 70% tego, co mężczyźni, a wydają 80%, liczby się nie sumują. Dodajmy do tego powyższe wzmianki o odpowiedzialności finansowej gospodarstwa domowego. Statystyki statystykami, ale nie o to chodzi.

Sprzedajesz albo kobietom, albo zamożnym mężczyznom, którzy są skłonni zapłacić wyższą cenę za wysokiej jakości produkty/usługi.

Nie zawsze to one zarabiają pieniądze, ale to one je wydają. A faceci, którzy robią własne wydatki, nie oglądają Netflixa, nie czytają gównianych magazynów internetowych i na pewno nie oglądają przerw reklamowych.

Konsumujesz rzeczy przeznaczone dla kobiet, nie bądź bardziej zaskoczony niż jakiś idiota, który ogląda teledyski Top 40 i zastanawia się, dlaczego muzyka zeszła na psy. Mike Rowe ma swoją markę niebieskiego kołnierzyka; to nie dla ciebie. To dla tej żony, która ma w domu pulchnego tatuśka i chciałaby mieć faceta, który dobrze radzi sobie z rękami i pachnie smarem.

Społeczeństwo nie umrze w ciągu najbliższych 10 lat.

Jasne, Zachód może chylić się ku upadkowi. Ale nie skończy się to w przyszłym roku, ani nawet w następnej dekadzie. Do diabła, może minąć dobre sto lat, zanim zaczną się szaleńcze pościgi samochodów z filmu Mad Max na parkingu Biedronki.

Więc co zamierzasz z tym zrobić?

Czy zastanawiałeś się, że te rzeczy, które doprowadzają cię do szału z powodu upadku społeczeństwa, mogą po prostu wpływać na ciebie? Trochę za dużo oburzającego porno? Wchodzisz do damskiej szatni, a potem narzekasz, bo wyrzucanie tamponów jest obrzydliwe.

Odstaw wpisy na Facebooku od jakiegoś dupka, którego ledwo znałeś na studiach. Zakończ  subskrypcję treści od internetowych narzekaczy i/lub straszycieli. Jestem pewien, że dobrze jest zwrócić uwagę na to, jak ciężko masz, ponieważ kobiety są bardziej rozpieszczane w telewizji i sieci niż ty, ale nie jest to tego warte. Zachowaj to dla aktywistów na rzecz praw mężczyzn, którzy będą narzekać i jęczeć na swoją drogę do równości.

Idź na siłownię, wyprowadź psa, idź do kawiarni i porozmawiaj z dziewczynami. To lepsze wykorzystanie czasu. Pamiętaj, że Chad [seksowny łajdak] nie złości się, ponieważ nie konsumuje swoich antytez.

Źródło: Don’t consume media that isn’t designed for you

 

Zobacz na: Mężczyźni wychowywani na wybrakowane kobiety – Rian Stone
Modele mentalne
Potęga narracji w podejmowaniu decyzji
Modele mentalne, głębokie historie i prawdziwa obserwacja
Feministki vs Tradycyjni Konserwatyści, Modele Mentalne i Cukrzyca Seksualna
Dynamika wewnątrzgrupowa/zewnątrzgrupowa w marketingu
Marketing vs Sprzedaż w związkach
Prawdziwi mężczyźni chcą pić Guinnessa, ale nie oczekuj, że za nie zapłacą
Organizowanie Chaosu – Edward Bernays (Propaganda, 1928)

 

Aby coś sprzedać trzeba uczynić ludzi nieszczęśliwymi – Lawirant

 

Ethos - Pathos - Logos

 

Reklama Mr Clean i beta-rogacz

 

Zestawienie dwóch reklam firmy Gillette – 1989 vs 2019