1 milion dolarów, 10 lat, zero wymówek

26 kwiecień2015

1 milion dolarów, 10 lat, zero wymówek

Otrzymaliśmy kilka wiadomości dotyczących naszego wymogu publikowania na tym portalu [Wall Street Playboys]. Co oznacza majątek netto wynoszący ponad milion dolarów i co najmniej 5 lat doświadczenia w biurze. Niektórym wydaje się to „niemożliwe”. Ale. Matematyka po prostu nie kłamie. Jeśli masz 27 lat i zostałeś wiceprezesem na stanowisku generującym przychody, zarabiasz już około 500 tysięcy dolarów rocznie (tak, wróciliśmy już do poziomu wynagrodzeń z 2006 roku). W niecałe 3 lata będziesz mieć co najmniej 600 tys. dolarów, zakładając, że zaoszczędzisz 0 dolarów w latach, w których zarabiałeś około 200-300 tys. dolarów rocznie. Dosyć tego. Zamierzamy przedstawić krok po kroku proces, w którym *każdy* może wygenerować 1 milion dolarów majątku netto, nawet jeśli *nie* chcesz pracować na Wall Street. Czy to będzie łatwe? Nie. Nic, co jest warte robienia, nie jest łatwe.

1) Praca, kariera i biznes.
2) Rozwijanie transferowalnych umiejętności.
3) Szybka i brudna matematyka prowadząca do 1 miliona dolarów.
4) Targetowanie i sprzedaż na właściwym rynku.
5) Jedyna sprzedaż, która ma znaczenie, to ta, która konwertuje.
6) Tempomat i prawdziwa równowaga między życiem zawodowym a prywatnym.

 

PRACA, KARIERA I BIZNES

 

Jeśli trafiłeś na tego bloga, to masz szczęście. Możesz łatwo odróżnić pracę, karierę i biznes w następujący sposób: 1) Praca: Handel czasem za pieniądze (Stawka godzinowa lub stała pensja), 2) Kariera: handel wydajnością za pieniądze (Dochód pochodzi głównie z wydajności. Dostarczanie wyników.), 3) Biznes: Stworzyłeś firmę, która będzie zarabiać pieniądze, gdy śpisz (sprzedaż produktów, zlecanie pracy na zewnątrz).

To podsumowuje każdą pozycję na świecie. Ponad 80% ludzi nie zrozumie powyższego akapitu (na szczęście nasz blog jest skierowany do tych 20%) i nadal będą wymieniać swój czas na pieniądze. Uniemożliwia to wzbogacenie się, a w wieku około 33-35 lat stają się zgorzkniali/znudzeni, ponieważ nie osiągnęli swoich celów.

Praca: Praca jest akceptowalna tylko jako tymczasowe stanowisko. Możesz podjąć pracę tylko pod warunkiem, że 1) nie jest to płaca minimalna i 2) możesz przenieść swoje umiejętności do przyszłej kariery lub biznesu. Nie ma wyjątków od tej reguły.

Ludzie, którzy chcą pracować za darmo, *błagają o pomoc*. Dodatkowo? Jedyna osoba, która chce zatrudnić darmową siłę roboczą, nie może sobie pozwolić na *jakość* płatnej pracy. Jak zamierzasz uczyć się od kogoś, kogo nie stać nawet na zapłacenie ci 15-20 dolarów za godzinę? Jesteś człowiekiem i zasługujesz na pokrycie swoich rachunków, nawet jeśli w większości się uczysz. Poza tym. Jeśli jest skłonny ci zapłacić? Myśli o sposobach długoterminowego wykorzystania twoich umiejętności, gdy odkryje, jaki rodzaj inteligencji posiadasz.

Aby doprowadzić sprawę do końca. Jeśli nawet myślisz o przyjęciu bezpłatnej posady, zakładamy, że jesteś leniwy. Dlaczego? Jeśli naprawdę chcesz ciężko pracować (60-80 godzin tygodniowo, gdy jesteś młody)… To? Poświęciłbyś czas na znalezienie pracy, za którą *będziesz* otrzymywać wynagrodzenie! Nic prostszego. Jedyną osobą, która chce pracować za darmo, jest po prostu głupiec.

Być może istnieje wyjątek od tej reguły? Nie spotkaliśmy się z tym. Być może, jeśli pracujesz z Warrenem Buffetem, możesz pracować za darmo. Ale. Praca dla jakiejkolwiek dużej firmy za darmo (lub co gorsza małej) jest po prostu złym posunięciem. Twój czas jest wart co najmniej 15 dolarów za godzinę.

 

Kariera: Kariera to stanowisko oparte na wynikach. Nie daj się zwieść wysokim pensjom lub wysokim stawkom godzinowym. Nawet jeśli zarabiasz 100 dolarów za godzinę, to jest to tylko 200 tysięcy dolarów rocznie. Firma zrobi wszystko, co w jej mocy, aby uniemożliwić ci zarobienie większej kwoty.

Najbardziej zabójczą sztuczką firmy jest płacenie komuś *więcej niż jest wart* we wczesnych latach (22-27 lat). Następnie… płacenie im *mniej niż są warci*, gdy pozostają w firmie. Jest to klasyczny ruch wykonywany na stanowiskach z wysokimi wynagrodzeniami, takich jak konsulting. Dyndanie marchewką zostania partnerem, i wypalenie ich we wczesnych latach trzydziestych. Jeden z  około 40 partnerów przeskakuje i zdobywa kapitał. Tę sztuczkę można zaobserwować wielokrotnie w wielu branżach.

Powtórzenie: Kariera to stanowisko oparte na wynikach.

Wiele karier (w szczególności czysta sprzedaż) zapewnia niezwykle *niskie* pensje z dużym wzrostem wyników. Pomyśl o podziale 30/70, w którym 30% wynagrodzenia pochodzi z pensji, a 70% z opłat za wyniki kwartalne, półroczne lub roczne. Absorbuj ból. Piękno roli sprzedawcy polega na tym, że umiejętności można przenieść do *każdej* branży! Jeśli jesteś dobry w sprzedaży, zawsze będziesz mieć dochód. Jeśli potrafisz przekonać kogoś do wydania 50 tys. dolarów na produkt B2B dla przedsiębiorstw, nie będziesz miał problemu ze sprzedażą samochodów, jeśli trafisz na trudny okres w swoim życiu.

Drugą odmianą wydajności jest *kapitał*. Tutaj do gry wkraczają inżynierowie, a nie ci, którzy pracują wyłącznie dla ograniczonej pensji. Pakiet [equity] to po prostu słodkie słowo oznaczające własność. Jesteś w pozycji opartej na wynikach, ponieważ twoja wartość netto jest bezpośrednio związana z wyceną firmy, dla której pracujesz. Jeśli uda ci się powiększyć linię dochodu netto o 100 tys. dolarów… i uzyskać 10-krotność zarobków… to będzie to milion dolarów. Upewnij się tylko, że jesteś w stanie wynegocjować odpowiedni udział w kapitale własnym, aby otrzymać więcej niż 2 dolary z tego wzrostu wyceny o 1 milion dolarów.

Biznes: W tej sytuacji wykorzystujesz wszystkie swoje umiejętności. Każdy talent, jaki posiadasz, jest wkładany w Twój biznes. Biznes to coś, co zarabia pieniądze, nawet jeśli nic nie robisz. Oczywiście, jeśli nic nie robisz przez wiele lat, prawdopodobnie umrze. Ale. Stworzyłeś system, który zarabia pieniądze podczas snu.

Wyryj sobie w mózgu ten cytat: “Albo jesteś pracowity, albo mądry. Nie możesz być jednym i drugim”.

Kiedy nie masz umiejętności, jesteś zmuszony stać się pracowitym. Zabijasz się dzień w dzień, aby nauczyć się cennych umiejętności. W końcu nauczyłeś się wystarczająco dużo. Przeskakujesz od ciężkiej pracy do wykorzystania wszystkich swoich talentów do skalowania rzeczywistej firmy / biznesu. W tym momencie, gdy generujesz znaczące przychody, chcesz *zatrudnić* ciężko pracujących ludzi, którzy *jeszcze* nie mają umiejętności potrzebnych do założenia firmy.

To ogromny skok. Faza budowania wymaga wiele wysiłku, a kiedy już generujesz znaczącą ilość pieniędzy… musisz być w stanie *wykryć* talenty. Jeśli ci się to uda, pomogą ci zbudować znaczący biznes.

Kiedy już nauczą się podstaw? Prawdopodobnie odejdą, aby rozpocząć własne przedsięwzięcie. W dłuższej perspektywie oboje wygracie.

W skrócie: Jeśli jesteś młody, być może będziesz musiał podjąć pracę, aby zbudować małe zestawy umiejętności, aby dostać się do kariery, o której marzysz. Po osiągnięciu wieku 22 lat nie powinieneś już nigdy pracować na etacie. Tylko biznes lub kariera. Naszym zdaniem najlepiej jest uczyć się podstaw kariery przez co najmniej 3-4 lata przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Jeśli prowadzisz już skalowalną firmę, to całą tę sekcję można pominąć!

 

ROZWIJANIE TRANSFEROWALNYCH UMIEJĘTNOŚCI

 

Teraz, gdy masz już ramy… Nadszedł czas, aby zdefiniować, czym jest “umiejętność transferowalna”. Krótko mówiąc, umiejętność transferowalna to *umiejętność niematerialna*.

Zabawne. Wiele osób uważa, że umiejętności namacalne są najlepsze, ale można je zlecić na zewnątrz. Dużo mówimy o tym na blogu. Każdy może nauczyć się budować model finansowy. Każdy może nauczyć się czytać wykresy. Każdy może kopiować i wklejać liczby z dokumentów SEC. Każdy może wykonywać podstawowe działania arytmetyczne. Krótko mówiąc, jeśli można się tego nauczyć w mniej niż miesiąc, to *nie* jest to umiejętność transferowalna.

Umiejętności transferowalne to wszelkie umiejętności, które są unikalne dla ciebie. Prosty przykład między osobami? Sportowiec z szybkimi skurczami mięśni byłby unikalny dla ciebie. Byłoby to bezpośrednie przeciwieństwo sportowca wytrzymałościowego z wolnymi skurczami. Żadna z tych cech nie jest ani dobra, ani zła. Są one po prostu unikalne dla ciebie, a ich rozwój określi, jak dobre są twoje talenty.

Co ważniejsze, skupmy się na umiejętnościach, które można wykorzystać do zarabiania pieniędzy:

Sprzedaż: Wiedziałeś już, że to nadejdzie. Jeśli jesteś dobry w sprzedaży, zawsze zarobisz ponad 200 tysięcy dolarów. Z naciskiem na dobrze. Sprzedajesz ludziom z pieniędzmi (głównie starszym kobietom martwiącym się o swój blaknący wygląd) lub sprzedajesz niezwykle drogie przedmioty bogatym mężczyznom. Tak właśnie wygląda podział rynku. Jeśli jesteś dobry w sprzedaży, nie sprzedajesz typowemu mężczyźnie z klasy średniej. Dlaczego? Zazwyczaj jest to dziwny, oszczędny facet, który nie chce niczego kupować. Sprzedajesz albo kobietom, albo zamożnym mężczyznom, którzy są skłonni zapłacić wyższą cenę za wysokiej jakości produkty/usługi.

Tworzenie sieci [nawiązywanie kontaktów]: Jest to nieco podobne do sprzedaży. Jedyną różnicą jest to, że nie trzeba przekazywać uczuć. Jest to o wiele łatwiejsze niż sprzedaż. Stań się zaufanym źródłem dobrych informacji. A potem? Połącz dwie osoby, które *obopólnie* na tym skorzystają. Otrzymasz za to prowizję. Dlaczego? Ma to dużą wartość. Jeśli jesteś w stanie zdać sobie sprawę, że osoba A potrzebuje umiejętności osoby B… I jesteś osobą, która to rozgryzie? Tej umiejętności nie da się nauczyć. Jest cenna i nie może być powielona przez manufakturę w Indiach.

Usprawnienie produkcji: Ten aspekt jest *w dużej mierze* pomijany. Wiele osób mówi: “Nie mogę wymyślić nowego pomysłu lub produktu”. I co z tego? To nie ma znaczenia. Co z poprawą faktycznej wydajności produktu lub biznesu. Jest to albo po stronie kosztów, albo po stronie przychodów! Jeśli powiesz firmie, że możesz obniżyć jej koszty (Całkowity Koszt Posiadania – Total Cost of Ownership) o 25% kosztem zaledwie 5%? Oni wręczą ci pieniądze. Z drugiej strony… Jeśli możesz poprawić ich lejek sprzedaży, co skutkuje wzrostem przychodów o 5-10%? Zapłacą ci kilkaset punktów bazowych za ten produkt. Nie musisz wynajdywać koła na nowo. Spraw, aby koło działało płynniej.

Podstawowe utrzymanie [konserwacja]: Najbardziej oczywistym przykładem jest zarządzanie nieruchomościami. Tworzenie szybkiego strumienia dochodów w niszowej okolicy i zarządzanie nieruchomościami dla zamożnych osób. Gdy zdobędziesz zaufanie kilku zamożnych ludzi? Polecą cię innym zamożnym osobom szukającym miesięcznego dochodu. Po opanowaniu wszystkich zadań (ubezpieczenie, dobra selekcja najemców, solidny marketing każdej wynajmowanej nieruchomości) staje się to łatwą miesięczną wypłatą. Warto zauważyć, że można to robić również w wielu innych branżach. Wystarczy spojrzeć na TaskRabbit jako przykład outsourcingu usług dla drobnych potrzeb.

Ciągłość: Ach tak, święty Graal. Wy, marketingowcy afiliacyjni, którzy wciąż odwiedzacie stronę StackThatMoney, wszyscy zgodnie kiwacie głowami. Jesteś w stanie oznaczyć swój produkt marką własną i skonfigurować comiesięczny rabat. Cały twój dochód pochodzi z ponownego rozliczenia, a pozyskanie klienta jest prawdziwym bólem głowy. Produkcja produktu jest bez znaczenia, ponieważ każdy może stworzyć infrastrukturę w Chinach (nawet imbecyl może to zrobić!). Prawdziwa umiejętność polega na podnoszeniu jakości, zwiększaniu sprzedaży i upewnianiu się, że inni ludzie nie próbują ukraść całego udziału w rynku.

Najlepszym przykładem jest znany wszystkim NetFlix. Prawdopodobnie najlepsza firma wystawiająca ponownie rachunki  na świecie.

W skrócie: Nie wiemy, w czym jesteś dobry. Może jesteś lepszy w tworzeniu produktu. Może jesteś lepszy w sprzedaży. Może jesteś lepszy w zwiększaniu wydajności. Po prostu tego nie wiemy. Wiemy jednak, że musisz znaleźć swoje niszowe umiejętności i zacząć je wykorzystywać. Czas nie jest po twojej stronie i jeśli zmarnujesz go, próbując celować w bezsensowne nisze, szybko zbankrutujesz.

 

SZYBKA I BRUDNA MATEMATYKA PROWADZĄCA DO 1 MILIONA DOLARÓW

 

Wiele osób pominęło dwie pierwsze sekcje i przeskoczyło tutaj. Milion dolarów w 10 lat nie jest taki trudny do osiągnięcia. Założymy się, że osiągniesz tę kwotę w ciągu 7-8 lat, a nie 10.

“Nie mogę być zbytnio zdenerwowany, ponieważ udało mi się to już wiele razy w oparciu o twój benchmark 1 miliona do 30 roku życia, ale musiałem zatrzymać się na chwilę, aby pomyśleć o tym, o ile więcej mógłbym osiągnąć, gdybym przeczytał ten wpis 10 lat temu” – Stealthy1Percenter

Zanim po prostu odrzucimy tę liczbę jako łatwo osiągalną, przedstawimy tutaj wymagania. Zakładając, że zaczynasz od 0 USD.

1) Porzuć trzy lata i będziesz wolny; 2) Nie będziesz pracował mniej niż 70 godzin tygodniowo przez *pierwsze* 3 lata; 3) Będziesz miał dwie formy dochodu do roku 5-6 jako minimum; 4) Nie będziesz tracił czasu na naprawianie słabości i skupisz się na swoich mocnych stronach; 5) Nie będziesz bezmyślnie próbował innego produktu, chyba że będzie to *jedyny* produkt i zajmiesz drugie miejsce (przykład Pepsi vs Cola).

Jeśli złamiesz jedną z tych zasad, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu. Nie martwimy się zbytnio o twoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy lub obecne umiejętności, ponieważ niezwykle łatwo jest zarobić 100 tysięcy dolarów rocznie, jeśli pracujesz 70 godzin tygodniowo przez trzy lata. Po trzecim roku będziesz wydajny i nie będziesz pracować więcej niż 50-60 godzin tygodniowo, chyba że podejmiesz złe decyzje. Poza tym, aby zarobić 100.000 dolarów rocznie, wystarczy zarobić około 27 dolarów na godzinę. Typowa kariera przyniesie Ci od razu około 100.000 dolarów, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Jeśli nie? W każdym razie podążaj ścieżką poniżej:

Rok 1: Jak wspomniano powyżej. Twoje pierwsze trzy lata będą okropne. Będziesz musiał stoczyć wiele bitew z zwątpieniem w siebie. Wiele razy będziesz ponosić porażkę. Będziesz ciężko pracować. Pod koniec pierwszego roku zdasz sobie sprawę, że filmy motywacyjne oglądają tylko ludzie słabi. Znikniesz w otchłań, gdy będziesz zmuszony porzucić kontakt z wieloma osobami ze względu na rygorystyczny harmonogram pracy. W pierwszym roku oto twój cel. Znajdź swój talent. Dopiero na pierwszym roku możesz podjąć „robotę”. Jeśli nie znalazłeś jeszcze pracy, prawdopodobnie będziesz pracować w dwóch robotach. Pracujesz w jednej, która koncentruje się na Intencji (sprzedaż, kontakt z ludźmi), oraz w drugiej, która koncentruje się na Syntezie (tworzenie sieci, wydajność). Kiedy już dowiesz się, w czym jesteś dobry, rozpoczynasz tę karierę. Dochód netto: 80-100 tys. dolarów. Wartość netto około 40 tys. dolarów.

***Uwaga: Ogarnianie liczb pominięto. Jeśli jesteś dobry w liczbach, nie musisz szukać swoich talentów***

Rok 2: Jesteś teraz na stanowisku opartym na wynikach. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj zajęcia wybierzesz. Po prostu wykorzystujesz *swoje* talenty. Nie słuchaj, co inni ludzie „każą ci zrobić”, podążasz za *swoimi* talentami. Dlaczego? Masy i tak nic nie wiedzą! Do drugiego roku studiów musisz mieć karierę na poziomie *minimum*. Jeśli jesteś niezwykle utalentowany, śmiało wskocz do biznesu. Ale. Ogólnie rzecz biorąc, spędzisz kilka lat w strefie kariery. Na boku pracujesz nad swoimi pomysłami biznesowymi. Wreszcie, jeśli pracujesz tylko 50 godzin tygodniowo, znajdź dodatkową pracę na kolejne 20 godzin. Nie osiadaj na laurach i nie łam zasad. Oczekiwany dochód: 120-140 tys. dolarów. Wartość netto około 80-100 tys. dolarów.

Rok 3: Ostatnie dwa lata były okropne. Masz wrażenie, że nie osiągnąłeś zbyt wiele, ale w rzeczywistości już to osiągnąłeś. Twoje umiejętności są obecnie doskonalone i masz w banku trochę pieniędzy, żeby się nimi pochwalić (prawdopodobnie około 100 tys. dolarów). Niektórzy będą spędzać więcej czasu na pobocznym biznesie (sekcja 2 dotycząca wykorzystania umiejętności, które można przenieść na inny poziom), podczas gdy inni nadal będą potrzebować nieco więcej czasu w swojej karierze. To zazwyczaj ciemny i nudny rok, ale Ty jesteś znacznie bardziej wydajny. 70 godzin zostało skróconych, a Ty wzrosłeś tylko o około 10%. Oczekiwany dochód: 135-155 tys. dolarów. Wartość netto około 150 tys. dolarów.

Rok 4: Teraz już wiesz, co robisz. Masz co najmniej jeden pomysł na biznes oparty na Twoich umiejętnościach, które można przenieść: sprzedaż, tworzenie sieci kontaktów, doskonalenie produkcji, podstawowa konserwacja i ciągłość. W idealnym świecie każdy naciska przycisk ciągłości! To powiedziawszy, teraz poświęcisz około 45 godzin na swoją karierę, a pozostały czas poświęcisz na pomysł na biznes poboczny. Zaobserwujesz minimalny wzrost zarobków w ciągu roku i zbudujesz markę/reputację. Oczekiwany dochód: 150-170 tys. Wartość netto około 225 tys. dolarów.

Rok 5: Jest to zazwyczaj sztandarowy rok dla osób zajmujących się poważną karierą. Około 5 roku w końcu generujesz prawdziwe przychody z firmy. Osiągasz także postępy w zakresie wydajności. Jeśli nadal pracujesz ponad 60 godzin tygodniowo, to albo jesteś kiepskim pracownikiem, albo nie masz dobrej pozycji politycznej w firmie. Kiedy dokonujesz skoku na Wall Street, zwykle oznacza to 50% ruch w ramach rekompensaty. Jeśli nie? Cóż, nadal jesteś w dolnym zakresie. Ponieważ nie znamy konkretnej ścieżki kariery danej osoby, zakładamy kolejny ruch o 10–15%, ponieważ nadal spędzasz około 20 godzin na swojej pobocznej działalności. Oczekiwany dochód: 170-200 tys. dolarów. Wartość netto 310 tys. dolarów.

Zasada Gervaisa, albo Biuro według „Biura” – Venkatesh Rao

Rok 6–8: Teraz wkroczyliśmy w dobre lata. Powinieneś nabrać tempa i przygotować się do szybkiego zbliżania do celu. Jeśli Twoja poboczna działalność rozwija się od około 3 lat, zazwyczaj wtedy zaczyna pojawiać się siła napędowa. Jeśli zmarnowałeś czas na kopiowanie produktów lub zmarnowałeś czas na celowanie w niszowe pola bez pieniędzy… Będziesz cierpieć. Ponieważ czytasz ten wpis, zakładamy, że nie popełniłeś tego głupiego błędu i masz przyczepność. Albo A) generuje teraz dla siebie przyzwoitą sumę pieniędzy ~około 50.000 dolarów, albo B) zdajesz sobie sprawę, że wzrost przewyższa wzrost Twoich dochodów w karierze! Albo rezygnujesz, albo zbierasz zespół, aby mieć dwie formy dochodu (sugerujemy zebranie zespołu, ale jeśli jesteś naprawdę chciwy… zrezygnuj i idź sam). Twoje dochody powinny w dalszym ciągu rosnąć o około 10%, ale ustalimy, że wyciągniesz gdzieś 200.000 $ + 50 000 $ na boku… Z łatwością oszczędzasz 125.000 $. Oczekiwany dochód: 250 tys. dolarów. Wartość netto: 685 tys. dolarów na rok 8.

Rok 9 i 10: Cóż, już ci się udało. Poświęcając trzy lata swojego życia (całkiem bez znaczenia, ponieważ lata dwudzieste to najbardziej energiczne lata), jesteś teraz milionerem. Masz około 31 lat i odłożyłeś kolejne 250 tys. dolarów + zwrot rynkowy ze wszystkich swoich inwestycji. Możemy kłócić się cały dzień o to, ile będziesz mieć w wieku 30 lat. Ale. W rzeczywistości dzięki temu planowi gry łatwo jest osiągnąć 1 milion dolarów do trzydziestu lat. Właściwie powiedzielibyśmy, że *przekroczysz* tę liczbę w ciągu dekady. Używając przykładu z Wall Street, w wieku 27 lat powinieneś znajdować się na poziomie 350–500 tys. dolarów i samo to będzie Cię pchać przez następne 3 lata. Prawdziwi mądrzy po prostu budują tę drugą formę dochodu z działalności i wrzucają ją do banku. 50 tys. dolarów rocznie to suma łatwa do osiągnięcia, nawet jeśli jesteś leniwy i zdecydujesz się napisać kopię na boku. Oczekiwany dochód: 250 tys. dolarów. Wartość netto: ponad 1 milion dolarów… Opcja kupna z *wydarzeniem* sprzedaży firmy.

W skrócie: teraz zdajesz sobie sprawę, dlaczego ważne jest, aby najpierw stawiać duże bloki. Jeśli będziesz próbował złapać [dogonić] kogoś, kto jest już na etapie 5 roku opisanego planu, będziesz cierpieć. Z punktu widzenia energii wysiłek w roku 1 jest zawsze znacznie trudniejszy niż wysiłek w roku 5. Ponadto jest to przejrzysty, krok po kroku, rok po roku zarys tego, jak wykorzystać swoje umiejętności do zarabiania pieniędzy. Nie zawracaj sobie głowy słuchaniem innych osób, które twierdzą, że nie jest to możliwe, ponieważ nie chcą włożyć w to pracy.

Znajdź tę karierę. Znajdź ten dochód poboczny. Skala. Dochody poboczne *bardziej prawdopodobne* będą szły łeb w łeb z dochodami z kariery zawodowej do 8. roku na osi czasu. Chętnie postawię na to pieniądze.

 

TARGETOWANIE I SPRZEDAŻ NA WŁAŚCIWYM RYNKU

 

Teraz, gdy masz już 10-letni *plan*, upewnij się, że nie popełnisz wielkiego błędu w pobocznym elemencie równania dotyczącym dochodu. Debata na temat kariery jest już martwa, ponieważ szukasz po prostu dochodu opartego na wynikach. Każdy, kto twierdzi, że stawka godzinowa jest bezsensowna, po prostu pije zdecydowanie za dużo oranżadki.

Jak znaleźć odpowiedni rynek?

1) Właściwy rynek jest skłonny wydawać pieniądze: Wybór słowa jest tutaj kluczowy. Z tego też powodu śmiejemy się, gdy ludzie próbują obrać za cel pieniądze mężczyzn z klasy średniej. Mężczyźni z klasy średniej to na ogół tani goście, których żony wydają pieniądze (tutaj wskazówka). „Właściwy rynek” to rynek, na którym zostaną wydane pieniądze. Niekoniecznie ten, który zarabia pieniądze. Jeśli Twój kumpel zarabia 100.000 dolarów rocznie, ale to ten sam facet, który targuje się o 10 dolarów zniżki za zepsuty ekran iPhone’a… Trudno mu coś sprzedać. Jeśli twoja przyjaciółka kończy 28 lat i jest samotna i chce znaleźć swojego mężczyznę, maksymalizując swój wygląd… Łatwo będzie jej coś sprzedać (biorąc pod uwagę wskazówki, które już masz)

2) Właściwy rynek to masy lub 1%: to są dwa segmenty. Bogaci mężczyźni są gotowi *płacić* za jakość i status. Właśnie dlatego istnieje Ferrarri i dlatego największe firmy na świecie obsługują produkty z najwyższej półki lub zwykłego Jana Kowalskiego (80% populacji).

Ogólnie rzecz biorąc, bogaty facet wie, że dostaje to, za co płaci. Ale. Jest także mądry. Będzie badał Twój produkt i produkt za pomocą inteligentnych pytań.

Przeciętny Jan zrobi na odwrót. Kieruje się emocjami i będzie kupował na podstawie tego, co czuje. Jeśli sprawisz, że „poczuje się dobrze” lub sprawisz, że pomyśli, że coś „łatwo rozwiąże jego problemy” bez wykonywania pracy… To wtedy kupi. Właśnie dlatego produkty sprzedawane masom opatrzone są absurdalnie idiotycznymi stwierdzeniami, takimi jak „guru go nienawidzi”, „ta dziwna sztuczka”, „potwierdzone badaniami naukowymi” (zwykle niepowiązane) i tak dalej. Przeciętny  Jan zamierza kupić w oparciu o odczucia. Dlatego lubi motywacyjne śmieci, szybkie rozwiązania i oczywiście ból.

3) Właściwy rynek jest sprzedawany we właściwy sposób: dopóki Twój produkt jest legalny, czy powinieneś zwracać uwagę na technikę sprzedaży? Nie. Dopóki nie robisz nic nielegalnego, nie ma znaczenia, „jak to zostanie sprzedane”, liczy się tylko *czy to konwertuje!*. Pamiętaj o tym, gdy zaczniesz sprzedawać swój produkt.

Bogaci ludzie (górne 20%): Jeśli kierujesz reklamy do mądrzejszych i bogatszych osób (ten blog), nie będziesz używać zwrotów takich jak „super trick!”,zatwierdzone przez Kim Kardashian” i tak dalej. Będziesz musiał spędzić dużo czasu na budowaniu marki, zanim w ogóle wspomnisz o produktach, których używasz. Nawet wtedy? Po prostu ujawnij, że zarabiasz kilka dolarów na rekomendacji.

Przeciętni ludzie (dolne 80%): Teraz… Jeśli chcesz szybciej zarabiać pieniądze… Kierujesz reklamy regularnie na Grażynki. Tak, nie bez powodu przeszliśmy na przeciętną Grażynkę albo Julkę. Zarzut numer jeden wobec kobiet jest następujący: „kobiety są emocjonalne”. To mokry sen. Oznacza to, że łatwo jest im sprzedać! Jeśli łatwo można wpłynąć na nastrój danej osoby… Oznacza to, że łatwo ją przekonać do zakupu!

Doprowadź to do skrajności. Jeśli próbujesz sprzedać coś mnichowi lub dziewczynie, która boi się stracić swój wygląd… Komu łatwiej będzie sprzedać produkt? Odpowiedź jest prosta. Temu kto jest emocjonalny. Będzie to dziewczyna.

Ponawianie. Dopóki Twój produkt działa i działa zgodnie z reklamą, nie ma znaczenia, w jaki sposób go sprzedałeś. Osoba emocjonalna *nie* będzie reagować na logikę i rozum, więc nie używaj tego! Stosuj język na poziomie ósmej klasy i dokonaj sprzedaży. Używanie „pełnego” zakresu języka nie ma sensu. Śmieszny. Nawet jeśli słowo „rozwlekły” zostało ujęte w cudzysłowie, wygląda to jak zdanie śmieciowe.

W skrócie: tak naprawdę szukasz trzech rzeczy. Szukasz ludzi, którzy rzeczywiście wydadzą pieniądze. Chcesz dotrzeć do lukratywnego rynku. Chcesz sprzedawać „poprawnie”, a właściwa sprzedaż ma charakter emocjonalny. Jest to temat następnej części.

Ethos - Pathos - Logos

 

JEDYNA SPRZEDAŻ, KTÓRA MA ZNACZENIE, TO TA, KTÓRA KONWERTUJE

 

Najlepsze w tej sekcji jest to, że *możemy* dać Ci „jedną szybką sztuczkę”. Przestań próbować sprzedawać kierując się logiką. Zacznij sprzedawać z emocjami. Jest to najbardziej zadziwiająca koncepcja dla osób, które skupiają się głównie na zestawach umiejętności opartych na liczbach. Inżynierowie i analitycy w szczególności próbują zastosować logikę do ludzi, ale to po prostu nie działa. Ludzie podejmują decyzje zakupowe w oparciu o emocje i uczucia. Dotyczy to także osób bogatszych. Jedyna różnica polega na tym, że osoba bogata *przeprowadza badania* i upewnia się, że z zakupu wyciągnęła wystarczającą ilość „użyteczności”.

„Osoba odczuwa ból lub szuka przyjemności. Podaj rozwiązanie, aby pozbyć się bólu lub zapewnić rozwiązanie, aby uzyskać przyjemność. Tak się sprzedaje” – Playboys z Wall Street

Ogólnie rzecz biorąc, ból sprzedaje się lepiej. Każdy to wie. To dlatego mężczyźni, którzy szukają pieniędzy, wydadzą tysiące dolarów na plany wzbogacenia się, a kobiety poszukujące piękna zapłacą najwyższą kwotę za jakąkolwiek poprawę fizyczną. Tak naprawdę można podsumować obie płcie w jednym zdaniu. Mężczyźni chcą pieniędzy, aby podnieść swoją wartość. Kobiety chcą, żeby wygląd podnosił ich wartość.

Teraz, gdy daliśmy Ci „sztuczkę” dotyczącą sprzedaży… w 100% łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Aby sprzedawać masom, musisz komunikować się na znacznie niższym poziomie. Nie przejmuj się szalonym słownictwem. Nie przejmuj się logiką. Nie przejmuj się statystykami.

Kobieta: Najbardziej odpowiedzialny nastolatek w domu?

Typowym zwrotem jest „Utrzymuj to w prostocie, głupcze” lub (Keep it Simple Stupid – KISS). Możesz śmiało usunąć słowo ‘prostota’ z tego równania, gdy celujesz w masy. Niech to będzie głupie [Keep It Stupid – KIS]. Jeśli Twoja strona sprzedażowa lub reklama nie są zrozumiałe dla 12-latka… To nie jest dobra reklama. Spójrzmy na kilka przykładów:

Reklamy informacyjne: Reklamy informacyjne nie są tworzone dla zabawy. Wydawane są pieniądze na czas antenowy. Uwaga… Jakie produkty są sprzedawane? Przede wszystkim: 1) produkty dla leniwych, 2) produkty na depresję/bezsenność i 3) produkty na wyjście z alkoholizmu.

Produkty dla leniwych: to ma sens. Typ osoby oglądającej kiepskie reklamy to prawdopodobnie mama pozostająca w domu lub osoba leniwa. Widzą „fajny gadżet”, który pozwoli im zaoszczędzić 5 sekund na krojeniu pomidorów w kostkę… To daje im dodatkowe 5 sekund na oglądanie większej ilości telewizji! Brawo!

Produkty na depresję/bezsenność: To również ma sens. Wiele reklam *nocnych* jest skierowanych do osób mających problemy ze snem. Ktoś nie śpi i ogląda telewizję przez całą noc np. do drugiej w nocy. Zwykle przed emisją tych reklam, około 22:00, są dostępne „produkty randkowe”, ponieważ jeśli jesteś w domu i oglądasz telewizję w piątkowy/sobotny wieczór, prawdopodobnie czujesz się samotny.

Zarejestruj się więc na portalu randkowym eHarmony! A kiedy widz nie podjął żadnych działań i czuje się przygnębiony około 1 w nocy… Bum! Oto niektóre produkty lecznicze na depresję/bezsenność!

Produkty ułatwiające wychodzenie z alkoholizmu: Ostatnim podzbiorem jest sekcja dotycząca wychodzenia z alkoholizmu. Wiele osób wraca z kolejnego przygnębiającego wieczoru, próbując poderwać swoją potencjalną drugą połówkę, kładzie się na kanapie, aby pooglądać telewizję. Wiele z tych osób ma poważne problemy z alkoholem, a reklama jest właśnie tam, aby ich „uratować”.

Reklamy dla przyjemności: to oczywiste i nie musisz nawet czytać tej sekcji. Obejrzyj reklamy każdego ważnego wydarzenia sportowego, a znajdziesz przede wszystkim reklamy napojów i ubezpieczeń. Reklamy alkoholu są jasne jak słońce. Oglądasz ciekawe wydarzenie. Chcesz się bawić. Nie ma nic lepszego niż „coś zimnego”, aby zwiększyć poziom przyjemności.

Alternatywnie istnieje strona ubezpieczeniowa. Myślisz, że to nie ma nic wspólnego z przyjemnością? No ma. W rzeczywistości jest to *zarówno* ból, jak i przyjemność. Drugą główną publicznością (oprócz młodszych widzów oglądających dla zabawy) są osoby w średnim wieku z rodzinami. Ciągle myślą o swoich dzieciach (prawdopodobnie też uprawiają ten sport), więc oto świetny sposób, aby zadbać o rodzinę. Wykup solidne ubezpieczenie na wypadek, gdyby coś się wydarzyło (strach przed stratą, rodzina połączona z przyjemnością, poczucie odpowiedzialności).

Jeśli te przykłady są dla ciebie „oczywiste”, to jesteś w świetnej formie. Czas stworzyć własne reklamy! Naucz się pisać dobry tekst i przekonaj się, jaki jesteś dobry. Ostrzegamy. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Jeśli oglądałeś reklamy i zastanawiałeś się „dlaczego, u licha, jest to popularna reklama”, „oduczy się” tych myśli! Są szanse… jeśli reklama jest emitowana w telewizji w godzinach największej oglądalności… jej zwrot z inwestycji (ROI) jest dodatni.

Nie żartujemy, gdy mówimy „Utrzymuj to w Prostocie, Głupcze (Keep it Simple Stupid – KISS)” zamiast „Niech to Będzie Głupie [Keep It Stupid – KIS]”.

W skrócie: podstawowa lekcja jest tutaj taka sama. Nie ma znaczenia, „jak sprzedajesz”, o ile produkt jest legalny. Gdyby najlepszą techniką reklamową było pokazanie w telewizji osób z nadwagą walczących w błocie… Powinieneś to zrobić (uwaga: to nigdy nie działa!). Jedyna dobra reklama to ta, która *konwertuje*.

 

TEMPOMAT I PRAWDZIWA RÓWNOWAGA MIĘDZY ŻYCIEM ZAWODOWYM A PRYWATNYM

 

Teraz, gdy przeczytałeś ten wpis i każdy, kto go zobaczy, jest milionerem (żart), nadszedł czas na poważniejszą sprawę. Prawdziwa równowaga między życiem zawodowym a prywatnym.

Jeśli podążyłeś tą ścieżką i masz solidną 7-cyfrową wartość netto i wielo-sześciocyfrowe strumienie dochodów, możesz zacząć szukać równowagi. Zdecydowana większość ludzi nie zasłużyła (jeszcze) na to prawo. Powinni zorganizować swoje zadania i harmonogram tak, aby był gotowy na następny krok i zabrać się do pracy.

Gdy poczujesz się komfortowo, powinieneś skupić się na swoim zdrowiu i mocy 1%.

Zdrowie: Żadnych kłamstw. W ciągu pierwszych 3 lat Twoje zdrowie prawdopodobnie nieco ucierpi. Będziesz pracować tak ciężko, że *właściwie się złamiesz* przynajmniej raz. Gdy osiągniesz ten limit, będziesz wiedział, kiedy posunąłeś się za daleko. Po dobrych 5-6 latach zbliżania się do granicy, ale nigdy jej nie przekraczania… Powinieneś teraz skupić się na *maksymalizacji* swojego zdrowia. Raz za razem. Chociaż pieniądze są niezwykle ważne, powodem, dla którego je masz, jest ochrona zdrowia! Będąc bogatym, możesz zdrowo się odżywiać, cieszyć się słońcem, żyć bez stresu i pomagać ludziom, którzy pomogli Ci w przeszłości. Celem zdobycia pieniędzy nie jest zakup Tesli (możesz, jeśli chcesz), ale wyeliminowanie każdego negatywnego aspektu swojego życia.

Jeśli osiągniesz swój pierwszy milion w wieku około dwudziestu kilku lat, może to oznaczać, że będziesz nadal pracować 40 godzin tygodniowo. Jeśli osiągniesz taki poziom, gdy masz około 30 lat, może to oznaczać 25 godzin pracy tygodniowo. Nie wiemy. Upewnij się tylko, że maksymalizujesz swoje zdrowie, ponieważ o to właśnie chodziło. Jeśli jesteś bogaty i zestresowany/niezdrowy, robisz coś strasznie złego.

Dokonaj drobnych zmian: zacznij zajmować się swoją firmą i karierą. Czy możesz zrezygnować z części swoich dochodów w zamian za czas? Ile czasu zaoszczędzisz? Ile to będzie Cię kosztować?

Wiele osób próbuje zrobić wszystko w małej grupie 3-5 osób. To działa… do czasu? Przekraczasz pewien poziom dochodu netto. W tym momencie musisz się rozwinąć. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby utrzymać swój kapitał własny i po prostu zaoferuj wyższą pensję osobie poszukującej pracy.

Moc 1% jest z pewnością realna. Zrób to pięć razy. 5% pełnego tygodnia to 8,4 godziny. To dużo czasu! To dosłownie cały dzień pracy, którego właśnie uniknąłeś. Innymi słowy, możesz spędzić 8,4 godziny na siłowni, zdrowo się odżywiając, czytając książkę i wychodząc z psem na spacer. To naprawdę zależy od Ciebie. Ale… 8,4 godziny to długi okres czasu na wolne dla siebie!

W skrócie: jeśli podążałeś opisaną tutaj ścieżką, Twoim celem jest uniknięcie uzależnienia od pieniędzy. Naprawdę musimy o tym napisać wpis, ale większość zamożnych ludzi *nie* jest uzależniona od zdobywania pieniędzy. Są uzależnieni od zarabiania poważnych pieniędzy! To po prostu gra, w którą grają i jest to najtrudniejsza gra na świecie (podrywanie dziewczyn staje się łatwe po około 3-4 latach). Ale. Kiedy już będziesz wolny, możesz osiągnąć równowagę. Weź pod uwagę swoje zdrowie. Zastanów się nad swoim życiem towarzyskim i nie padnij ofiarą uzależnienia od *zarabiania* pieniędzy.

 

UWAGI KOŃCOWE

 

Dotarliśmy do końca wpisu. Naprawdę [prawie] każdy może zdobyć milion dolarów w ciągu 10 lat. Być może za bardzo wierzymy w naszych czytelników, ale kto wie. Poniżej znajdują się punkty: 1) Praca to czas wymiany pieniędzy, mający jedynie na celu *tymczasowe* budowanie umiejętności przydatnych w przyszłej karierze lub biznesie; 2) Nigdy nie pracuj za darmo lub za płacę minimalną; 3) Kariera to źródło dochodu oparte na wynikach, a firma zarabia pieniądze, kiedy Ty śpisz; 4) Znajdź umiejętności, które można przenieść: sprzedaż, tworzenie sieci kontaktów, zwiększanie wydajności, konserwacja, ciągłość; 5) W uproszczeniu, jeśli możesz zarobić średnio około 200.000 dolarów rocznie przez dekadę, zaczynając od 100.000 dolarów i zwiększając do 300.000+ dolarów, z łatwością zostaniesz milionerem, jeśli tego chcesz i się przyłozysz. I tak nie będziesz miał czasu na przepuszczenie wszystkich pieniędzy; 6) Oszczędność to żart. Jeśli jesteś zajęty zarabianiem? Część odpowiedzialna za oszczędzanie ogarnia się sama. Nie wzbogacisz się, jeśli nie zainwestujesz w swoje umiejętności. Przykład: „zbadaj sposoby zaoszczędzenia 5 dolarów” vs. „spędź taką samą ilość czasu, zarabiając 25 dolarów”. Opcja pierwsza prowadzi do 5 dolarów… Opcja 2 prowadzi do 30 dolarów przy takiej samej ilości spędzonego czasu!; 7) Kieruj reklamy na właściwy rynek. Albo ludzie emocjonalni w 80%, albo bogaci w górnych 1-20%. 8) Sprzedawaj prowadząc emocjami, a nie logiką. Logika nie działa. 9) Ból sprzedaje się znacznie lepiej niż przyjemność. Zwłaszcza jeśli możesz zaatakować niepewność.; 10) Jeśli Twój produkt jest legalny, sposób jego sprzedaży nie ma znaczenia. Liczy się tylko to, czy *konwertuje*; 11) Tworzenie dobrych reklam/kopii *NIE* jest łatwe. Zwłaszcza jeśli jesteś osobą logiczną.

Będziesz musiał przygłuszyć swoje umiejętności pisania i intelekt do poziomu ósmej klasy *maksymalnie; 12) Nie wzbogaciłeś się, aby być niezdrową grubą osobą. Twoje zdrowie jest najważniejsze. Twoje pieniądze mogą również pomóc twoim przyjaciołom i rodzinie, którzy byli przy tobie, gdy ich potrzebowałeś w strasznych „kiepskich” latach.

Źródło: $1 Million, 10 Years, Zero Excuses

 

Zobacz na: Dlaczego (samo)dyscyplina musi pochodzić z wewnątrz – Jocko Willink
Cykl Obserwuj, Zorientuj, Zdecyduj i Działaj [O.O.D.A. Loop]
Test z pianką – Walter Mischel [Siła Woli i Odroczona Gratyfikacja]
Seksualna Wartość Rynkowa (SMV) – Rollo Tomassi
Drew Baye: Na czym polega trening o wysokiej intensywności (HIT)?
Jak przetrwać w Świecie Klaunów który stoi do góry nogami