Oddzielanie seksu od intymności

Oddzielanie seksu od intymności

Dyskretne zajęcia zabijają życie seksualne

Atrakcyjność seksualna i intymność emocjonalna są całkowicie odrębnymi aspektami związku. Nie wiem, kiedy ludzie o tym zapomnieli, ale to nie ma znaczenia. Niezależnie od tego, czy pozostajesz w związku, czy przygotowujesz się do jego opuszczenia, jest to ważny model mentalny. Kobiety mówią inaczej, ale trzeba to ignorować.

Jeśli byłeś trochę graczem, zanim się ustatkowałeś, już to wiesz. Niektóre z najbardziej intensywnych stosunków seksualnych, jakie miałeś jako młody mężczyzna, odbywały się z kobietami, które ledwo znałeś, o które niezbyt dbałeś i które źle traktowałeś. Pociąg seksualny istniał, ale nie było intymności. Jeśli jesteś kapitanem typu 2, również możesz to wiedzieć. Najlepszy seks – lub jedyny seks – przychodzi po poważnej kłótni między tobą a twoją kobietą.

Wiele starszych par, które nazywają siebie mamą i tatą, na których wszyscy patrzą z czułością, kochają się na śmierć i życie, ale nie ma między nimi chemii seksualnej. Mają emocjonalną bliskość, ale nie mają pożądania seksualnego. Jest miłość, ale brak pożądania.

Chociaż te dwa aspekty są oddzielne, to wzajemnie się napędzają. W nowym związku musi istnieć pożądanie seksualne, aby kobieta mogła nawet wyobrazić sobie intymność emocjonalną. David Claire, autor książki “Practical Female Psychology for the Practical [Praktyczna kobieca psychologia dla praktycznego mężczyzny]”, mówi o tym w swojej mapie drogowej związku: krok 2, poszukiwanie walidacji [uznanie lub potwierdzenie, że dana osoba, jej uczucia lub opinie są ważne lub warte uwagi]]. Aby spotkanie seksualne miało szansę stać się związkiem, musi istnieć intymność emocjonalna.

W naszej przestrzeni odnosiliśmy się do dwóch zestawów zachowań jako alfa i beta. Alfa, czyli pożądanie seksualne, i beta, jako intymność emocjonalna. Są one częścią przepychanki między mężczyznami i kobietami. Przejawia się to na wiele sposobów:

–Paskudna kłótnia, a potem niesamowity seks z pogodzeniem.
–Droczenie się z dziewczyną podczas randki, a następnie eskalacja seksualna.
–Przytulanie w niedzielny poranek, a potem seks na łyżeczkę.
–Strach przed utratą mężczyzny i dziki seks histerycznej więzi, itd.

Na pewnym etapie związku ludzie zakładali, że jedyną intymnością jest intymność emocjonalna; pewnie dlatego, że kobiety tak powiedziały. Brzmi dobrze na papierze: wydaje się dobre, brzmi nieźle. Problem w tym, że to nie działa w ten sposób. Pożądanie seksualne pojawia się na końcu lęku [wraz lękiem]. Uwolnienie niepokoju u kobiety jest najsilniejszym bodźcem seksualnym.

Miesiąc miodowy się skończył – Ten wykres dowodzi tego, co żonaci mężczyźni już wiedzą.
Dlaczego seks jest tak ważny dla mężczyzn – Bettina Arndt

To dlatego dziewczyna na studiach ciągle narzekała na mężczyznę, z którym się pieprzyła, ale wciąż do niego wracała. To dlatego twoja mama ciągle narzekała, że twój ojciec jest dupkiem, tylko po to, by mieć z nim kolejne dziecko. To dlatego kobieta, która jest fizycznie maltretowana przez swojego męża, słucha wszystkich, którzy mówią jej, aby wyrwała się z tego związku, tylko po to, by do niego wrócić, ponieważ nikt inny nie rozumie go tak jak ona.

Pożądanie jest jak ogień, możesz nim usmażyć kotleta, a także spalić się. Nie jest dobre ani złe, po prostu jest. W grę wchodzą tu dwie koncepcje. Po pierwsze, że łączenie seksu i intymności w rzeczywistości szkodzi pożądaniu seksualnemu. Po drugie, że kobiety nie rozumieją, co czyni je seksualnymi, a jedynie co czują w danej chwili. Model mentalny to:

Kobiety kontekstualizują seks – Archwinger

    Twoja żona wymaga od ciebie wyższego standardu niż innych mężczyzn i jeśli poczuje urazę z powodu tego, że nie spełniasz tego standardu, powstrzyma ją to od pieprzenia się z tobą, nawet jeśli występuje między wami pociąg [napięcie emocjonalne i/lub seksualne]. Kiedy się z nią ożeniłeś, obiecałeś pełnić rolę męża, a nie przypadkowego kutasa z baru, a jeśli nie zajmiesz się swoimi sprawami i nie wypełnisz tej roli należycie, nienawiść, jaką ona poczuje do ciebie za złamanie Twojej obietnicy – ta negatywna intymność emocjonalna – zablokuje Cię bardziej niż jakikolwiek wścibski maluch. I żadne siły tego świata czy jakiekolwiek flirty z sąsiadami, jakie można sobie wyobrazić, tego nie rozwiążą.

    Co gorsza, następny przypadkowy kutas w barze, którego ona zobaczy na babskim wieczorze, który nie będzie trzymał się tych samych standardów co ty, będzie wydawał się jej o wiele bardziej bliski emocjonalnie niż jest w rzeczywistości, po prostu dlatego, że nie ma tej całej negatywnej emocjonalnej intymności. Brak urazy i nienawiści będzie dla niej jak miłość.”

To, jak to wykorzystasz, zależy od Ciebie. Sposób, o którym piszę tutaj, to stać się luksusową marką, jednak inni właśnie zdegradowali swoją żonę do współlokatorki, kumpeli do pieprzenia albo opiekunki do dziecka. To te same narzędzia, te same informacje i dwa końce spektrum.

Zarządzanie laskami – Poradnik HumanSockPuppeta

Główną wadą traktowania seksu i intymności jako tego samego w małżeństwie jest to, że seks staje się czynnością dyskretną. Jeśli kiedykolwiek widziałeś lub stałeś się częścią seksu według kalendarza, to już wiesz o co chodzi. Seks jest teraz jak gra w Monopol. Jasne, że to fajna zabawa, ale za każdym razem, gdy chcesz zagrać, musisz przynieść planszę, ustawić elementy, a ostatnim razem została źle odłożona, więc musisz posortować gotówkę. Koniec końców trzeba w niego wsadzić więcej pracy niż to warte.

Kiedy więc dochodzi do intymnych zbliżeń, pierwszą myślą nie jest przyjemny seks, ale cała ta praca, która wiąże się z dyskretną aktywnością.

(…)

Dokończyć

Źródło: Separating Sex from Intimacy

 

Złap i wypuść

Idziesz na ryby i łapiesz rybę. Robisz zdjęcie, pokazujesz je znajomym i wrzucasz z powrotem do wody. Tylko, że zamiast łowić ryby, robisz to z kobietami. Dlaczego? Ponieważ nie wiesz, czy problem z twoim życiem seksualnym leży po twojej stronie, czy nie. Nie wiesz, czy nauczyłeś się dobrej gry, czy nie, i potrzebujesz sposobu na uzyskanie trzeźwej drugiej opinii.