Weź odpowiedzialność za swoje działania, aby uniknąć jej negatywnej intymności emocjonalnej.

Weź odpowiedzialność za swoje działania, aby uniknąć jej negatywnej intymności emocjonalnej.

Od dawna propagowałem stanowisko, że pociąg seksualny i intymność emocjonalna to zupełnie odrębne filary związku. Jest to sprzeczne z popularnym współczesnym sposobem myślenia. Kobiety, doradcy małżeńscy i całe współczesne społeczeństwo upierają się, że dla kobiet intymność emocjonalna jest absolutnym warunkiem wstępnym seksu. Że jeśli nie jest w tobie zakochana, to ma skrzyżowane nogi.

Oczywiście zachowanie kobiet jest sprzeczne z tym twierdzeniem. Nie musisz zaglądać dalej niż do najbliższego baru, aby zobaczyć kobiety wracające do domu i uprawiające seks z facetami, których ledwo co znają. Pociąg seksualny jest, ale nie ma intymności emocjonalnej. Wiele małżeństw uważa, że seks w złości, gdy oboje się kłócą, a nawet późniejszy seks na pojednanie, jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek uprawiali. W tym szczególnym czasie istnieje pociąg seksualny, ale nie ma intymności emocjonalnej.

Z drugiej strony, wystarczy zajrzeć do Internetu, dowolnego gabinetu doradcy małżeńskiego, a nawet współczesnego serialu komediowego, aby zobaczyć odwrotną sytuację. Ludzie, którzy się kochają i są blisko emocjonalnie, ale nie ma u nich pociągu seksualnego, seks jest w zasadzie nieobecny, rzadki, jest obowiązkiem i walką. Intymność emocjonalna jest, ale pociągu seksualnego nie ma.

Pociąg seksualny i intymność emocjonalna to dwa odrębne filary związku. Chociaż społeczeństwo ma tendencję do priorytetowego traktowania „miłości” i upiera się, że skupianie się na seksie jest płytkie i trywialne, związek pozbawiony pociągu seksualnego jest w takim samym stopniu porażką, jak związek pozbawiony intymności emocjonalnej.

Chociaż jednak te dwa filary są odrębne, nie są ze sobą powiązane. Jeśli kobieta uważa, że nie jesteś atrakcyjny seksualnie, często objawia się to w jej zachowaniu. Żona uwięziona w małżeństwie z mężem, z którym nie chce się pieprzyć, zwykle okazuje brak szacunku, jest zrzędliwa albo wręcz podła. Może i jest najmilszym i najbardziej troskliwym mężem na świecie, ale jeśli w jej oczach jest nieatrakcyjnym głupcem, nic, co zrobi, nie będzie wystarczająco dobre.I odwrotnie, jeśli żona jest żoną męża, którego ona oraz wszystkie jej przyjaciółki i sąsiadki chcą się z nim pieprzyć bardziej niż kimkolwiek innym, to będzie cholernie szanować tego mężczyznę, nawet jeśli ledwo kiwnie palcem, żeby coś zrobił dla niej. Większość facetów plasuje się gdzieś pomiędzy tymi dwiema skrajnościami.

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć – Rian Stone

Jeśli jesteś przypadkowym facetem w barze i podrywasz przypadkowe kobiety, nie musisz się martwić o emocjonalną intymność.

Możesz po prostu być atrakcyjny. Ale jeśli jesteś mężem, związek między pociągiem seksualnym a intymnością emocjonalną jest czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę w kontaktach z żoną.

“O wszystkim decyduje perspektywa. O perspektywie decydujesz Ty. Ty decydujesz o wszystkim” – Xavier Messing

Sednem problemu jest to, że kobiety kontekstualizują seks. Kobieta umówi się na przypadkowy trójkąt na studiach, żeby zobaczyć, jak to jest, z ludźmi, których nawet nie lubi. Będzie miała sześć jednonocnych przygód z nieznajomymi z baru, z których jedna zawierała jej jedyne doświadczenie z analem i wszystkie obejmowały robienie loda. Potraktuje to wszystko jako pozytywne i wzbogacające doświadczenia. Pewnej nocy na parkingu przy barze zostanie zgwałcona i uważa to za najgorsze doświadczenie w swoim życiu. Umawia się ze swoim przyszłym mężem i każe mu czekać sześć miesięcy przed pierwszym stosunkiem seksualnym, wychodzi za niego po dwóch latach i raz w miesiącu będzie uprawiać seks wyłącznie w pozycji leżenia jak kłoda, bez robienia loda. I wszystkie te różne standardy seksualne związane z różnymi doświadczeniami będą miały dla niej sens w oparciu o role, jakie każdy z tych facetów dla niej odegrał.

Kobiety będą traktować różnych facetów według różnych standardów, w zależności od roli, jaką ten facet obecnie pełni w jej życiu. Kiedy kobieta idzie do baru w poszukiwaniu przypadkowego kutasa, z którym mogłaby się zabawić, nie ma znaczenia, czy facet jest chociaż trochę dupkiem. Jest seksowny, pewny siebie, więc nadaje się do ruchania. Brak emocjonalnej intymności nie ma znaczenia, ponieważ ona nie bierze pod uwagę oceny pod względem jakiegokolwiek standardu emocjonalnej intymności.

I odwrotnie, kiedy kobieta jest ze swoim mężem, stawia mu inne standardy. Jej mąż ma pełnić rolę męża, a nie przypadkowego kutasa z baru. Jeśli jej mąż nie sprosta i nie spełni swojej roli wobec niej i rodziny, poczuje urazę, złość, a nawet nienawiść. Zasadniczo jest to negatywna intymność emocjonalna..

Chociaż intymność emocjonalna nie jest warunkiem wstępnym dla seksu, jeśli twoja żona odczuwa całą masę negatywnej intymności emocjonalnej – złości, urazy, nienawiści, itp. – wówczas ta negatywna intymność emocjonalna może stanowić barierę w seksie, nawet jeśli ją pociągasz seksualnie. Nawet gdybyś był przypadkowym facetem w barze, a nie jej mężem, przeleciałaby cię. Twoja żona przykłada cię i porównuje do wyższych standardów niż innych mężczyzn, a jeśli czuje urazę z powodu niespełnienia tego standardu, to powstrzyma ją to od pieprzenia się z tobą, nawet jeśli pociąg seksualny do ciebie istnieje. Kiedy się z nią ożeniłeś, obiecałeś pełnić rolę męża, a nie przypadkowego kutasa z baru, a jeśli nie zajmiesz się swoimi sprawami i nie wypełnisz tej roli należycie, nienawiść, jaką ona poczuje do ciebie za złamanie Twojej obietnicy – ta negatywna intymność emocjonalna – zablokuje Cię bardziej niż jakikolwiek wścibski maluch. I żadne siły tego świata czy jakiekolwiek flirty z sąsiadami, jakie można sobie wyobrazić, tego nie rozwiążą.

Co gorsza, następny przypadkowy kutas w barze, którego ona zobaczy na babskim wieczorze, który nie będzie trzymał się tych samych standardów co ty, będzie wydawał się jej o wiele bardziej bliski emocjonalnie niż jest w rzeczywistości, po prostu dlatego, że nie ma tej całej negatywnej emocjonalnej intymności. Brak urazy i nienawiści będzie dla niej jak miłość.

Zwykła rada „bądź atrakcyjny, nie bądź nieatrakcyjny” działa dobrze w przypadku przypadkowych facetów w barze, ale kiedy jesteś żonaty, masz dodatkowy ciężar bycia ogarniętym i tego aby wziąć odpowiedzialność za swoje działania. Ogarnij swoje myśli, uczucia i działania. Zapewnij swojej żonie komfort, i to że wszystko jest już załatwione i nie musi martwić się oraz zawracać swojej ślicznej główki sprawami, które Ty ogarniasz.

Życie małżeńskie jest trudniejsze niż życie singla przede wszystkim dlatego, że zgodziłeś się na dodatkowe obowiązki dla tej samej płci, z którą mogłeś być będąc singlem, zwykle dlatego, że planujesz mieć dzieci. Zasadniczo transakcja polega na tym, że obiecujesz być lepszy niż przypadkowy facet z baru, a ona obiecuje urodzić twoje dzieci. Jeśli oszukujesz swoją żonę odnośnie tego, na co myślała, że się zgodziła, to jeśli Ty nie ogarniasz swojego grajdołka, to fakt posiadania większej ilości mięśni Ci nie pomoże.

Nieżonaci faceci mogą lekceważyć intymność emocjonalną w sposób, w jaki nie mogą tego robić mężowie. Chociaż próba wymiany dobrego zachowania na seks jest ogromnym błędem, to ogarnianie swojego grajdołka jak niesamowity mąż, tak aby twoja żona nie znienawidziła cię do szpiku kości, ma kluczowe znaczenie dla bzykania i jest tak samo ważne jak podnoszenie ciężarów.

Źródło: Own your shit to avoid her negative emotional intimacy

Zobacz na: Wyrocznia: “Stary, czy ty w ogóle podnosisz ciężary?”
Każda nieszczęśliwa żona jest ofiarą gwałtu – Archwinger
Mężczyźni nie są szczęśliwi – Archwinger
Solipsyzm vs Empatia – Kobiety nie potrafią być mężczyznami
Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone
Czy społeczeństwo naprawdę chce, żeby mężczyźni przewodzili? – Rollo Tomassi