Solipsyzm vs Empatia – Kobiety nie potrafią być mężczyznami

Solipsyzm vs Empatia

Rian Stone: Tak, solipsyzm versus empatia. Wróćmy do naszego tematu. Przepraszam, panowie, zgubiłem wątek czatując z Devem i użytkownikiem o nazwie MIG2.

Empatia

 

Kobiety często twierdzą, że są tą empatyczną płcią, że mają więcej empatii, lepszą inteligencję emocjonalną, niż mężczyźni.

Otóż powiem wam, że to kompletna bzdura. Kobiety są najmniej empatyczną płcią, ale wydaje im się, że są najbardziej empatyczną.

Pamiętacie, co wcześniej mówiłem o samooszukiwaniu się? Zastanówmy się, jak mogą być empatyczne, patrząc jak niejedna zrujnowała swoje małżeństwo i życie swoich dzieci, bo nie była “szczęęśliwaa”?

“Nie jestem szczęśliwa. Chcę rozwodu bez orzekania o winie.”

Jestem pewien, że wszyscy tutaj mamy tego świadomość, ale dla niewtajemniczonych, piszcie na czacie, powiem o co chodzi. Im się wydaje, że są pełne empatii. Wiecie dlaczego?

Solipsyzm

 

Jej emocje, jej własna osoba ma wyłącznie znaczenie. Jak ten rozwód mnie dotknie?

Nie jestem szczęęśliwaa, więc jeśli go opuszczę, będę szczęśliwa a jeśli nie jestem szczęśliwa, dzieci też nie są szczęśliwe. Jeśli nie jestem szczęśliwa, to on także w żaden sposób nie może być szczęśliwy. Jeśli jestem szczęśliwa, wszyscy dookoła są szczęśliwi, ale jeśli jestem nieszczęśliwa, nikt nie jest szczęśliwy.

Rozwód z dobrym mężczyzną – Demi De La Nuit

Zdrada była tylko plastrem na ropiejącą ranę, jaką było moje małżeństwo - Elle Silver

“Zdrada była tylko plastrem na ropiejącą ranę, jaką było moje małżeństwo. Choć był to środek przeciwbólowy, mój romans przyniósł mi ulgę. Sprawił, że byłam szczęśliwsza, a w rezultacie moje dzieci również stały się szczęśliwsze. W ten sposób, zdradzając męża, stałam się lepszą matką”Cheating on My Husband Made Me a Better Mother

Nie jest tak, że ona zakłada, że to ma charakter sprawowania władzy nad tobą, niczym jakiś dyktator.

“Moje szczęście będzie szczęściem królestwa.”

Nie, nie, nie. Ona faktycznie myśli, że jej stan emocjonalny jest tożsamy ze stanem emocjonalnych wszystkich innych osób.

https://www.brilliantminds.co.uk/perception-is-projection/

Znacie tę koncepcję projekcji jako percepcji? Stąd to wynika. Z tego punktu widzenia, owszem, jak najbardziej są pełne empatii. Absolutnie, empatia pełną gębą. Czuję to, co wszyscy inni czują przez cały czas. Mam świetną intuicję. Wiecie, co to jest?

To dziewczyna, która projektuje swój stan emocjonalny na każdego innego. Oczywiście, to wygląda jak jakaś emocjonalna omnipotencja. Oczywiście, że tak to wygląda.

Rozumiem, co wszyscy inni czują, i tak się akurat składa, że jest to dokładnie to, co ja czuję, zawsze. Nie są więc empatyczne. A wiecie, kto jest empatyczny? Mężczyźni.

“Postaw się w sytuacji innej osoby”

Ilu mężczyzn gotowych jest tak powiedzieć? I wszyscy mężczyźni to robią. Co więcej, czynimy tak na własną niekorzyść. Pomyśl tylko, ile razy znalazłeś się w sytuacji, gdy boisz się zagadać do laski, bo żona potraktuje to jak zdradzę i się wścieknie albo “chłopaki dzisiaj nie piję, bo żona się wkurzy”.

Każdego dnia nieatrakcyjni mężczyźni stawiają się w sytuacji swojej żony i co gorsza, wyolbrzymiają emocje, które żona żywiłaby odnoście danej sytuacji i na tej podstawie zmieniają swoje zachowanie. To jest empatia.

Mężczyźni stawiają się w sytuacji innej osoby, natomiast kobieta wychodzi z założenia, że każdy jest w jej sytuacji. Czy to brzmi sensownie?

To nie do końca jak bycie pod pantoflem. Raczej próba wcielenia się w inną osobę w danej sytuacji. W pewnym sensie jest to dosyć dziwne, bo choć narcyzm jest czymś przeciwnym do empatii.

Jeśli masz zaburzenie narcystyczne, nie ma innej osoby, której można współczuć, inni nie są ludźmi, lecz archetypami, z tym że większość ludzi nie jest patologicznymi narcyzami.

Patologia pokoleniowa: Narcyzm to nie wielkość [wspaniałość]

Więc w pewnym stopniu są zachowawczy, a im mniej cech narcystycznych, tym większą wykazują się empatią.

Oczywiście chcesz mieć dobrą, zdrową świadomość otaczającego cię świata, to dążysz do – nie chcę tu użyć słowa zrównoważona – raczej skalibrowaną, tak że narcyzm jest obecny tylko do stopnia gdzie ci to przynosi to korzyści, tzn. cechy z “mrocznej triady”, ale i na tyle empatii, by nie alienować do siebie inne osoby to tego stopnia, że nic nie jest trwałe.

 

John Forbes Nash o dynamice interakcji

 

Myślcie sobie co chcecie o narcystycznym zaburzeniu osobowości, ale takie osoby nie potrafią tworzyć długotrwałych relacji międzyludzkich. Każda trwa określony czas.

Jeśli mi nie wierzycie, to spójrzcie tylko na kolesia, któremu zrobiłem darmową reklamę, który ochrzcił się “prezydentem Manosfery [ADJ]”. Może i zabawne, urocze, ale nikt nie robi tego na konwencji więcej niż dwa razy z rzędu, prawda?

Owszem empatia i solipsyzm to nie jest to samo. Wielu facetów myśli, że solipsyzm to egoizm, ale to nie to samo. Solipsyzm to egotyzm, wszystko kręci się wokół naszego ja. To nie jest to samo, co narcyzm, ponieważ narcyzm polega na tym, że ty jesteś centrum świata i nic innego oprócz ciebie nie istnieje. Solipsyzm działa na pograniczu, w którym ty jesteś główną aktorką w wizji reżysera i pragniesz go uszczęśliwić, przy czym wszystko, co robisz analizujesz przez pryzmat tego, w jakim świetle cię to stawia.

Co mogę zrobić? Jak uniknąć pewnych rzeczy? Kończy się to unikaniem odrzucenia, unikasz inicjatywy [pierwszego ruchu], sabotujesz rzeczy gdzie wina nie może być tobie przypisana.

To wszystko się wiąże, prawda? Zatem solipsyzm kontra empatia. Co możecie z tego wynieść? W większości świadomość tego zjawiska. Gdy zrozumiecie, że wszystkie te empatyczne rzeczy, które kobiety robią, to bardziej sposób na przyznanie się do winy [donoszenia na siebie]. To jest coś pozytywnego, skorzystajcie z tej wiedzy.

Jeśli ona zakłada, że jesteś wściekły, to prawdopodobnie dlatego, że ona sama jest wściekła. Jeśli ona zarzuca ci, że ją [często] zdradzasz, to najprawdopodobniej ona sama cię zdradza. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie najłatwiejsze dla singli. Jeśli dziewczyna jest przewrażliwiona na punkcie twojej rzekomej zdrady, to przejrzyj jej telefon i na pewno nie jeden ogórek czy muszelka się tam znajdzie.

Tak tylko mówię, dla informacji. Oczywiście empatia pomogłaby, byś zrozumiał jej sytuację, ale cóż,  słuchasz tej audycji, jesteś bo brakuje ci empatii by to zrozumieć. Tak się rzeczy mają. Idziemy dalej.

Zobacz na: Po czym poznać kto mówi prawdę?
Wyjdź zwycięsko z każdej dyskusji z kobietą dzięki tej jednej zmianie
Kobiety zachowują się tak gównianie, jak im na to pozwolisz

Czy temat rozwodów w manosferze jest przesadzony?
Kobiece etapy niewierności – Michelle Langley

 

Solipsyzm vs Empatia – Kobiety nie potrafią być mężczyznami

https://rumble.com/v42cl6v-solipsyzm-vs-empatia.html

 

 

 

 

Empatia vs Sympatia