Pytania do przyszłej potencjalnej żony

Pytania do przyszłej potencjalnej żony

Wychodzę z założenia, że jesteś (w dużej mierze) facetem o dominujących cechach bety, który jest otwarty na ideę małżeństwa. Zakładam też, że podstawowe kryteria do rozważenia małżeństwa są już spełnione. Jesteś po uszy zakochany w tej kobiecie, a ona jest z tobą. Macie między sobą  świetną chemię, ona jest poczytalna, ma ogarnięte podstawowe umiejętności życiowe (poradzi sobie z budżetem), macie zgodne poglądy na religię, dzieci itp. Zakładam też, że poruszyliście kwestię małżeństwa. Formalnie to mężczyźni proponują małżeństwo, ale w każdym przypadku widziałem, jak kobiety nieoficjalnie jako pierwsze sugerowały ten temat i zwykle z poczuciem pilności. Zamiast panikować, możesz produktywnie wykorzystać tę okazję.

Problem polega na tym, że teraz, gdy postrzegasz ją jako „Tę Jedyną”, musisz wziąć oddech i pomyśleć naprawdę logicznie. Bycie zakochanym nie wystarczy, aby usprawiedliwić małżeństwo; jest to konieczne, ale niewystarczające. A jeśli nie rozważyłeś tej kwestii z wyprzedzeniem, nie będziesz w stanie przetworzyć logicznej strony tego zagadnienia. Kiedy więc znajdziesz się w takiej sytuacji, twój niewypowiedziany proces myślowy powinien wyglądać następująco:

Myślę, że w świecie Małżeństwa 2.0 domyślna odpowiedź mężczyzny na to pytanie powinna brzmieć „nie”. Mówię to z perspektywy zwolennika małżeństwa. To może wydawać się sprzeczne, ale nie sądzę, żeby tak było naprawdę. Masz wobec siebie obowiązek nie wychodzić za mąż, jeśli sytuacja nie jest odpowiednia. Co więcej, masz wobec swoich przyszłych dzieci uroczysty obowiązek mądrego wyboru matki. To jest coś większego niż miłość i większe niż ty. Stawka jest ogromna; Twoje dzieci potrzebują najlepszej szansy, jaką możesz im zapewnić, aby dorastały z matką i ojcem. Masz również obowiązek wobec Tej Właściwej, abyś nie wybierał Tej Niewłaściwej, zamiast niej.

Tak więc ze wszystkich powyższych powodów kobieta musi wnosić do związku coś bardzo wyjątkowego, aby uzasadnić małżeństwo.

Prawo Briffaulta: jedna z ważniejszych rzeczy jakie musisz wiedzieć jako mężczyzna

Prawo i konwenanse społeczne nie zmuszą jej do dotrzymania złożonych ślubów, które złożyła przed Bogiem, waszymi rodzinami i wszystkimi, na których wam obojgu zależy; siła moralna, by dotrzymać jej części obietnicy, musi pochodzić z jej wnętrza. Wielu kobietom brakuje dziś tego wewnętrznego kompasu, ale pewna ilość kobiet wciąż go ma. Poniższe pytania mają na celu ocenę, czy wnosi ona te cechy.

Pozyskiwanie odpowiedzi nie może przyjąć kształtu formalnej „rozmowy kwalifikacyjnej” albo „przesłuchania”. Jeśli wyciągniesz listę i zaczniesz przesłuchiwać swoją (potencjalną) przyszłą żonę, prawdopodobnie wydarzy się coś złego. Zakładam, że masz wystarczające doświadczenie w związkach, aby wiedzieć, jak pokierować rozmową aby uzyskać odpowiedzi na te pytania. Zakładam również, że będziesz miał jakieś rozeznanie, aby wiedzieć, kiedy zadać te pytania i nie przesadzać z tematem w danym momencie.

Mimo to koncepcja rozmowy kwalifikacyjnej  jest nadal pomocna, jak sądzę. Czas w związku, o którym wspomniałem na początku tego postu, jest krytycznym oknem możliwości. Jeśli ona naciska, żebyś się jej oświadczył, to drugiej takiej okazji już nie dostaniesz. Nigdy.

Poniżej przedstawiam konkretne pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedzi, uporządkowane według kategorii. Idealnie, na wiele (większość?) z nich już znasz odpowiedź. W przypadku kwestii, które już omówiłeś, nie musisz ich ponownie poruszać, jednak powinny posłużyć jako mentalna lista kontrolna.

 

Czy poważnie traktuje małżeństwo? Czy jej oczekiwania są zgodne z twoimi?

 

— Jaka jest najlepsza część w zawarciu małżeństwa? Czy jest bardziej zainteresowana samym ślubem i/lub pierścionkiem niż byciem twoją żoną?

— Czy przyjmie twoje nazwisko? Osobiście nie mogę wymyślić przekonującego powodu, by poślubić kobietę, która nie chciałaby lub która zmagała się z tym pytaniem.

— Czym jest dla niej małżeństwo? Prosi cię o podpisanie się na linii kropkowanej. Co jest w tej umowie?

—  Jaka jest rola męża? Jakie są obowiązki męża? Chcesz się tutaj zgadzać i mieć takie samo zdanie, i jest to również podstawa dla następnego pytania. Jeśli ona ma długą listę dla ciebie, a Ty krótką dla niej, to jest to bardzo wymowne. Podobnie, jeśli ona jedzie z lista punktów dla ciebie, ale ma kłopoty z listą dla siebie, właśnie się czegoś nauczyłeś.

—  Jaka jest rola żony? Jakie są obowiązki żony? Szczegóły są tutaj ważne, ale jej ogólne podejście do idei posiadania zobowiązań jest również krytyczne. Czy myśl o posiadania roli, do której trzeba się dostosować lub obowiązków sprawia, że się wzdryga [jeży]? Jest to również najlepsza okazja do ułożenia ról w sposób, jakiego oczekujesz.

— Co, jeśli ty jesteś „w nastroju”, a ona nie (inaczej „obowiązek żony”)? Wahałem się, czy to uwzględnić, ale czuję, że naprawdę powinno tu być. Częścią tego, co odkrywa odpowiedź, jest jej ogólna gotowość do rozważenia twoich potrzeb ponad własnymi uczuciami (altruizm) i jej skłonność do szukania okazji do kompromisu. To również da ci wskazówkę na temat jej postrzegania męskiej seksualności. Chcesz też wykurzyć potencjał wykorzystania odmowy seksu do celów władzy. Wreszcie, dla mężczyzn seks w małżeństwie jest naprawdę miłością. Co być myślała o mężczyźnie, który postanowił nie przytulać i nie całować swojej żony lub odmówił jej mówienia, że ją kocha?

Dlaczego seks jest tak ważny dla mężczyzn – Bettina Arndt
Dlaczego używanie intymności jako broni zawsze odbija się czkawką – Crystal Crowder

 

Jakie jest jej podejście do przygodnego seksu?  Czy ma historię podążania za swoim “motylkami w brzuchu”?

 

— Co sądzi o podwójnych standardach dotyczących rozwiązłości? Ujmij to w ramy sympatii do perspektywy feministycznej.  To jest trochę podchwytliwe pytanie.  Właściwą odpowiedzią jest obrzydzenie do rozwiązłości w ogóle.  Zła odpowiedź to instynkt chroniący dziwki przed osądem za ich czyny.  Pytanie to ma tę zaletę, że wyciąga z niej feministyczne zapędy, które może ukrywać, chociaż w schemacie rzeczy odrobina feminizmu u młodej kobiety nie jest końcem świata.  Ale powinieneś wiedzieć, w co się pakujesz.

— Dlaczego uważa, że tak wiele kobiet musi umawiać się z “złymi chłopcami” zanim zaczną szukać dobrych kolesi? Znowu, trochę podchwytliwe pytanie i powinno być sformułowane bez osądzania.  Idealnie byłoby, gdyby miała obrzydzenie do tych dziewczyn, które goniły seksownymi łajdakami, podczas gdy ona szukała czegoś innego.  Przekonująca historia o tym, jak i dlaczego dokonała tego przejścia, nie jest tym, co chcesz usłyszeć od potencjalnej żony, ale powinieneś sformułować to pytanie w taki sposób, aby wydawało się to całkowicie akceptowalną odpowiedzią.

Jak zagwarantować satysfakcję – Dalrock
Po latach bezmyślnego ruchania, ta nowoczesna kobieta chce teraz znaleźć sobie porządnego mężczyznę
Ona się obudzi, gdy tylko uświadomi sobie że ściana jest już blisko – Rollo Tomassi

Zdradzanie – kobiety vs mężczyźni [metafizyka]

 

NEW NICOLE

Ty jesteś ten Jedyny

 

Czy postrzega rozwód jako porażkę?  Czy jest skłonna do wydawania osądów o innych, którzy się rozwodzą?

 

Jakie są dopuszczalne powody rozwodu? To powinna być krótka lista bez nonsensownych odpowiedzi.  Mam na myśli tutaj niewierność, prawdziwe i ciągłe znęcanie się, regularny hazard i/lub uzależnienia itp.  Straszne odpowiedzi obejmują standardowe teksty w stylu “brak poczucia szczęścia”, “odkochanie się”, “nasze drogi się rozeszły” itp.  Oznaczają one, że rzuci cię w momencie, gdy sprawy staną się trudne lub pojawi się coś lub ktoś bardziej interesujący.

—  Co powiedziałaby twoim dzieciom o rozwodzie? Moja żona i ja byliśmy na uroczystości Święta Dziękczynienia, gdzie nasza wówczas 4-letnia córka spotkała chłopca, który nazwał swojego tatę po imieniu.  Kiedy zapytała go dlaczego, opowiedział jej o rozwodzie i ponownym małżeństwie swojej mamy.  Wyjaśnił, że czasami “mamusie i tatusiowie po prostu przestają się kochać”.  Była zrozpaczona przez ponad tydzień, zanim zwróciła się z tym do nas.  Była przerażona, że po prostu przestaniemy się kochać, jak rodzice tego drugiego dziecka.  Mówiliśmy jej: “On się myli, jego mama jest rozwydrzonym bachorem!”.  Powiedzieliśmy jej też, żeby nie mówiła tego chłopcu ani innym dzieciom o tej samej sytuacji, bo zrani ich uczucia.  Po tych słowach było jej dobrze, uspokoiła się.  Opowiedz jej tę historię i zobacz, jaka będzie jej reakcja. Czy bardziej będzie  chronić przestraszone dziecko, czy mamę, która chciała zacząć nowe życie?

— Czy będzie oceniać inne kobiety, które rozwodzą się frywolnie? Niestety powinno być łatwo wymyślić taki przykład, więc wspomnij o tym w jakieś rozmowie i zobacz, jaka będzie jej reakcja.  Jakie byłyby jej odczucia uczestnicząc w drugim (lub trzecim) ślubie kobiety?

 

Powyższe to tylko perspektywa jednego człowieka, ale wynika ona z kilkudziesięciu lat obserwacji tego, co działało, a co nie działało u moich rówieśników.  Duży wpływ na to ma również perspektywa mojej żony, oparta na czasami zdumiewających rozmowach, które prowadzi z innymi kobietami.  Świat jest pełen facetów, którzy pobrali się błędnie zakładając, że ich żony traktują małżeństwa poważnie.

Dobra wiadomość jest taka, że kobiety z odpowiednim nastawieniem nadal istnieją i często są pomijane przez innych facetów.  Nie chcesz być męskim odpowiednikiem dziewczyny, która przechodzi obok miłych facetów beciaków, aby znaleźć sobie seksownego łajdaka, tylko po to, aby narzekać na wszystkich facetów będących dupkami.

Małżeństwo jest wspaniałe, ale każde małżeństwo napotka na wyboje.  Zarówno mąż jak i żona muszą wymagać i angażować się we wspólny wzrost i czynić co w swojej mocy, aby przezwyciężać trudne okresy w ich życiu.  Prawo jest jednostronne i w obu przypadkach niewystarczające dla czegoś tak ważnego jak małżeństwo.  Musisz upewnić się, że ona ma dobrze skalibrowany wewnętrzny kompas, aby przezwyciężyć nacisk ze strony przyjaciół i społeczeństwa, a może jej własny instynkt hipergamiczny, aby pójść sobie dalej, gdy jest kuszona.  Żadna z tych rzeczy nie powinna być interpretowana jako wymówka z twojej strony, aby zaniedbać jej potrzeby, być niewiernym, nie pracować, lub aby nie być jak najbardziej atrakcyjnym, itp.

Co myślisz? Czy jestem na właściwym tropie, czy oderwałem się od rzeczywistości? Jakieś pytania byście dodali lub usunęli? Zwłaszcza żonaci i/lub rozwiedzeni mężczyźni i kobiety? Nie pozbawiaj innych swojego cennego wglądu. Podziel się tutaj swoimi przemyśleniami, nawet jeśli są one sprzeczne z przedstawionymi powyżej poglądami.

Źródło: Interviewing a Prospective Wife Part II: Interview Questions

Zobacz na: 12 zwiastunów zdrady | Apex Mindset
Jak zdradzać i nie dać się złapać – Shallon Lester
Zdrada: Prawdziwe wyrzuty sumienia? A może imitacja wyrzutów sumienia?
Problemy z tatusiem – Czego kobiety tak naprawdę potrzebują od swoich ojców [Daddy Issues]
Kobieta ze łzami w oczach tłumaczy, dlaczego popsutej emocjonalnie kobiety nie da się naprawić.
„TULLY” uwydatnia trudną prawdę między kobietami przed i po fazie olśnienia [ścianie] – wzrost liczby kobiet z depresją