Jak zagwarantować satysfakcję – Dalrock

“Niektórzy ludzie mówią, że można robić wszystko, bo żyje się tylko raz […]. Natomiast ja uważam, że właśnie dlatego, iż żyje się tylko raz, nie można robić wielu rzeczy” – Waldemar Łysiak

Jak zagwarantować satysfakcję - Dalrock

Poniższy tekst to był pierwotnie komentarz, który zostawiłem na blogu Rollo w kwietniu 2012 roku.  Krótko po tym, Rollo i ja umieściliśmy go w osobnych wpisach.  Publikuję go ponownie, ponieważ opisuje gwarancje, jakich domagają się rozwiązłe kobiety.

——

Rollo Tomassi o dychotomii związanej z samcami alfa i beta

Myślę, że istnieje druga strona tego samego medalu. Te kobiety nie tylko chcą budować lepszego betę, ale chcą oswoić alfę. W rzeczywistości myślę, że urabianie pierwszego jest tylko innym sposobem, w jaki próbują podejść do tego drugiego. Chcą wziąć z natury niebezpieczną aktywność i uczynić ją bezpieczną. Chcą podporządkować się mężczyźnie bez konieczności podporządkowania się; chcą mężczyzny, który może oswoić ich zdziczałe ja. Chcą, aby szturchał ich sygnały zagrożenia. Nawet lepiej, jeśli jest on przybyszem z obcej [egzotycznej] ziemi.

Chcą, aby to wszystko działo się bez rezygnacji z wolności; chcą to rozgrywać w kontekście seryjnej monogamii, aby mogły czuć się kochane, a jednocześnie twierdzić, że ich rozwiązłość jest moralna. Chcą stracić kontrolę na rzecz ciągu nieznajomych, którzy mają wszystkie cechy bardzo niebezpiecznych mężczyzn, i chcą obietnicy, że to się zawsze dobrze skończy.

Chcą wiedzieć, że będzie to bezpieczne, bez utraty ekscytacji związanej z poczuciem zagrożenia. Mówią mężczyznom, aby zbudowali coś w rodzaju seryjnego monogamicznego parku rozrywki, w którym mogą jeździć kolejką górską i doświadczać strachu przed upadkiem lub rozbiciem się, wiedząc jednocześnie, że tuż za kulisami dorośli tak naprawdę rządzą i są odpowiedzialni za to, by mogły czuć się niebezpiecznie .

Jeszcze jedna rzecz. Jak wspomniałem wyżej, nie chcą być ograniczane. Więc zamiast budować prawdziwy park rozrywki, chcą, aby kolejki górskie pojawiały się losowo w tych samych okolicznościach, w których pojawia się prawdziwe niebezpieczeństwo, które naśladują. Chcą w jednej chwili jechać samochodem po autostradzie, a w następnej doświadczać strachu przed utratą kontroli nad pojazdem. Chcą impulsywnie skoczyć z krawędzi Wielkiego Kanionu i mieć spadochron, który pojawi się w ostatniej chwili. I wszystko o co proszą to gwarancja, że to wszystko będzie bezpieczne.

Źródło: How to guarantee satisfaction

Zobacz na: Kobieta: Najbardziej odpowiedzialny nastolatek w domu?
Zaledwie garstka mężczyzn rozumie ten aspekt kobiet
Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć 
Serotonina vs dopamina – 7 różnic pomiędzy przyjemnością a szczęściem – dr Robert Lustig
Istnieje różnica pomiędzy przygodnym seksem w przypadku mężczyzn i kobiet, i nauka to potwierdza

Życie po 35-tce – Czego kobiety nie mówią sobie o życiu po 35 roku życia
35+ – miłość i przelotne związki w epoce Internetu. Kobiety stają się zdesperowane.
Czy hybrystofilia to przypadłość tylko „uszkodzonych” kobiet?

Ty jesteś ten Jedyny

„Na podstawie wielu obiektywnych miar życie kobiet w Stanach Zjednoczonych poprawiło się w ciągu ostatnich 35 lat, jednak pokazujemy, że miary subiektywnego samopoczucia [dobrostanu] wskazują, że szczęście kobiet spadło zarówno bezwzględnie, jak i w stosunku do mężczyzn. Paradoks spadającego względnego dobrostanu kobiet można znaleźć w różnych zbiorach danych, miarach subiektywnego dobrostanu i jest wszechobecny we wszystkich grupach demograficznych i krajach uprzemysłowionych. Względne spadki szczęścia kobiet spowodowały erozję różnic w szczęściu między płciami, w których kobiety w latach 70. zazwyczaj zgłaszały wyższy subiektywny dobrostan niż mężczyźni. Te spadki utrzymują się i pojawia się nowa luka między płciami – taka, która charakteryzuje się wyższym subiektywnym dobrostanem mężczyzn. – Źródło: The Paradox of Declining Female Happiness, 2008,

 

„W badaniu oceniano fantazje o gwałcie wśród studentek (N = 355), używając listy kontrolnej dotyczącej fantazji, która odzwierciedlała prawną definicję gwałtu, oraz dziennika fantazji seksualnych, który zawierał systematyczne podpowiedzi oraz własną ocenę. Wyniki wskazują, że 62% kobiet miało fantazję o gwałcie, co jest nieco wyższe niż wcześniejsze szacunki. Dla kobiet, które miały fantazje o gwałcie, mediana częstotliwości tych fantazji wynosiła około 4 razy w roku, przy czym 14% uczestniczek zgłosiło, że miało fantazje o gwałcie co najmniej raz w tygodniu. W przeciwieństwie do poprzednich badań, które sugerowały, że fantazje o gwałcie są albo całkowicie awersyjne, albo całkowicie erotyczne, fantazje o gwałcie istniały na kontinuum erotyczno-awersyjnym, z 9% całkowicie awersyjnymi, 45% całkowicie erotycznymi i 46% zarówno erotycznymi, jak i awersyjnymi.” – Źródło: J Sex Res . 2009 Jan-Feb;46(1):33-45; The nature of women’s rape fantasies: an analysis of prevalence, frequency, and contents https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19085605/

Niektóre dziewczyny chcą być tak traktowane podczas seksu, ale potem płaczą i robią larum, gdy podnosisz na nie głos.

Niektóre dziewczyny chcą być tak traktowane podczas seksu, ale potem płaczą i robią larum, gdy podnosisz na nie głos.