10 oznak, że jesteś mężem agresywnej żony.

10 oznak, że jesteś mężem agresywnej żony

Czy kiedykolwiek uderzyłbym kobietę?
Homeostaza Wiktymologii – Gad Saad

Przemoc domowa to zarzut, który jest często podnoszony w ramach prawa rodzinnego, jednak to, co definiuje przemoc domową, jest często mylnie ograniczane do przemocy fizycznej. Przemoc emocjonalna jest częściej spotykana w małżeństwach kończących się rozwodem, a sprawcą przemocy rzadziej jest mąż, jak niektórzy mogą sądzić. Niektóre badania sugerują, że do 40% przypadków przemocy domowej ma miejsce wobec męża, ale trudno jest dokładnie określić tę liczbę, ponieważ mężczyźni rzadziej zgłaszają przemoc lub nie zgłaszają przypadków przemocy w ogóle ze wstydu, strachu lub niepewności, czy im uwierzą.

Dla większości mężczyzn nie jest również jasne, co definiuje znęcanie się i kiedy są mu poddawani. Mogą po prostu wierzyć, że “to tylko część małżeństwa”, podczas gdy w rzeczywistości są poddawani emocjonalnie obraźliwym zachowaniom. Aby rozwiązać ten problem, mężowie powinni wiedzieć, czego szukać. Oto 10 oznak, że możesz być ofiarą znęcania się ze strony małżonki.

Obrażanie słowne, umniejszanie, poniżanie lub wyzywanie przed przyjaciółmi lub rodziną

Werbalne poniżanie lub ataki przed przyjaciółmi lub rodziną to pierwszy znak, że twoja małżonka cię nie szanuje i jest gotowa dać o tym znać otoczeniu. Idzie to w parze z próbą odizolowania cię od przyjaciół i rodziny, aby uniemożliwić najbliższym rozpoznanie zmian, które prawdopodobnie w tobie zachodzą.

Andrew Tate wyjaśnia, jak kobiety tracą do ciebie szacunek

 

Zaborczość, zazdrość, nękanie oskarżeniami o niewierność

 

Nadużywająca alkoholu żona będzie prawdopodobnie bardzo zaborcza, jeśli chodzi o twój czas i uwagę, i będzie oskarżać cię o zaniedbywanie rodziny w ramach odpoczynku od czasu spędzanego z przyjaciółmi lub rodziną. Ta zaborczość przechodzi do następnego poziomu, więc uważaj również na oskarżenia o niewierność. Pamiętaj, że gdy ktoś odwraca się od ciebie i oskarża cię o coś, to dlatego, że najprawdopodobniej sam jest winny. Uczciwi ludzie mają tendencję do myślenia, że inni też są uczciwi, podczas gdy winni ludzie mają tendencję do myślenia, że wszyscy wokół nich są również winni.

Kontrolowanie tego, gdzie chodzisz i z kim się spotykasz, izolowanie cię od przyjaciół i rodziny

 

“Potrzebuję cię w domu, bo boli mnie głowa”. Może to być prawda i może to być powód, dla którego nie powinieneś spotykać się z przyjacielem w drodze z pracy do domu, ale jeśli zdarza się to stale, może to być oznaką próby odizolowania i kontrolowania twojego czasu i uwagi. Kiedy jesteś pracującym mężem, masz niewiele okazji do nawiązania kontaktu i spędzenia czasu z przyjaciółmi, więc często zdarza się to przy porannej kawie, obiedzie w ciągu dnia, szczęśliwej godziny po pracy w knajpie, a może na polu golfowym. Jeśli twoja żona konsekwentnie tworzy powody, dla których rezygnujesz z tych chwil lub sprawia, że czujesz się winny, gdy wracasz do domu z powodu tych wizyt, prawdopodobnie masz do czynienia z agresywną małżonką.

 

Kontrolowanie sposobu wydawania pieniędzy lub celowe niewywiązywanie się ze wspólnych zobowiązań

 

Nie jest niczym niezwykłym, że jeden z małżonków prowadzi finansne i płaci rachunki, ale w domu, w którym dochodzi do przemocy, może to być okazja dla agresywnej żony do utrzymania kontroli, a nie prowadzenia budżetu. Jeśli nie pilnujesz sklepu, nie wiesz, co robią jego pracownicy, i to samo dotyczy twojego domu. Znęcająca się małżonka może obwiniać cię o to, że nie zapewniasz wystarczającej ilości pieniędzy, podczas gdy jednocześnie wydaje pieniądze, ponad miarę przewyższając domowy budżet, wywierając na Ciebie coraz większą presję na dawanie z siebie jeszcze więcej. A jeśli nie możesz zarobić wystarczającej ilości pieniędzy, aby dotrzymać kroku, zapoznaj się z punktem 1 powyżej, aby zobaczyć, co będzie dalej.

Na całym świecie kobiety zarabiają 18 bilionów dolarów, ale wydają 28 bilionów dolarów - UberFacts

Na całym świecie kobiety zarabiają 18 bilionów dolarów, ale wydają 28 bilionów dolarów.

 

Składanie fałszywych oskarżeń na Twój temat swoim przyjaciołom, pracodawcom, policji lub znajdowanie sposobów na izolowanie Cię i manipulowanie Tobą

 

Dziewczyny będą dziewczynami. Nadużywająca przemocy żona prawdopodobnie sprawi, że stawia swoje psiapsiółki przed tobą i prawdopodobnie tak jest. Jednocześnie ogranicza twoją możliwość spotykania się z Twoimi kumplami i oczekuje, że dostosujesz się do jej własnych planów towarzyskich. Może źle mówić o tobie swoim przyjaciołom, którzy niewiele się o ciebie troszczą i potwierdzają jej narrację o tym, że życie w domu, w którym jest, jest okropne, jednocześnie zostawia Cię z opieką nad dziećmi, podczas gdy ona prowadzi własne życie towarzyskie poza domem.

 

Grożenie odejściem i uniemożliwieniem widywania się z dziećmi

 

Jest to dość powszechne w domach, w których dominuje przemoc emocjonalna. Matki rozwinęły oczekiwanie, że mają przewagę, jeśli chodzi o ich dzieci. Wiedzą, że niezależnie od tego, jak postępowe stało się nasze społeczeństwo i ile czasu ojcowie spędzają dziś na opiece nad dziećmi, matka nadal ma przewagę w sądzie rodzinnym. Nadużywająca przemocy żona szybko wykorzystuje to jako broń w walce z mężem. “Zostawisz mnie, to zabiorę dzieci i będziesz miał szczęście, jeśli je jeszcze zobaczysz”. To mocne stwierdzenie dla męża zmagającego się z traumą wynikającą z małżeństwa pełnego przemocy emocjonalnej i dobrze sprawdzające się, jeśli chodzi o utrzymanie męża przywiązanego do małżeństwa ze względu na dzieci.

 

Traktowanie mężczyzny jak dziecka lub służącego

 

Nigdy nie robisz niczego dobrze”. “Jesteś takim niechlujem”. “Muszę sprawdzać to co zrobiłeś i poprawiać po Tobie, bo może być to źle wykonane”.  Mogą to być regularne komentarze, które słyszysz w swoim małżeństwie i mogą być oznaką stosowania przemocy emocjonalnej w związku. Gdyby mąż powiedział żonie “Nie potrafisz zrobić niczego dobrze“, zostałoby to wyraźnie wykorzystane jako dowód znęcania się, dlaczego więc jest inaczej, gdy tego rodzaju słowa pochodzą z ust żony? Traktowanie współmałżonka z takim brakiem szacunku jest oznaką znęcania się. Podobnie jak oczekiwanie, że pracujący małżonek posprząta dom, gdy niepracująca żona była w domu przez cały dzień. Niepracujący małżonek atakujący pracującego małżonka za to, że nie pozmywał naczyń tego dnia lub nie zrobił wystarczająco dużo w domu, gdy tylko wrócił z pracy, jest emocjonalnym znęcaniem się. Zrozum czym to jest.

 

Sprawianie, że mężczyzna czuje się jak wariat

 

Żony manipulują mężami równie łatwo, jak mężowie robią to samo wobec żon. Istnieje kilka potężniejszych taktyk manipulacji, takich jak przekonywanie, że druga osoba jest szalona [gaslighting] i że problemy, z którymi boryka się małżeństwo, są wyłącznie ich winą. Wrażliwi emocjonalnie mężowie są narażeni na ataki w ten sposób i mogą im ulec, wierząc, że to oni są przyczyną problemów w małżeństwie, nie robią wystarczająco dużo lub mają problemy ze zdrowiem psychicznym. Zwróć uwagę na to, co mówi do ciebie twoja żona i rozpoznaj, czym to może być.

Gasnący płomień (1944)
https://www.cda.pl/video/772175562

 

Wpędzanie mężczyzny w poczucie winy

 

To idzie w parze z powyższą cechą, ponieważ atakowanie kogoś i mówienie, że jest szalony, nieudolny lub niezdolny, również sprawia, że mężczyzna czuje się winny wszystkich problemów w świecie żony. W rzeczywistości, jeśli twoja małżonka kiedykolwiek powiedziała ci, że to ty jesteś powodem jej problemów, to jest to emocjonalna przemoc.

 

Nie okazywanie uczuć

 

Najłatwiejszą rzeczą, jaką może zrobić agresywna żona, jest powstrzymanie się od okazywania uczuć  [obojętność]. Jeśli w sposób nieuzasadniony wstrzymuje się od okazywania uczuć w ramach kary dla mężczyzny, oznacza to, że zachowuje się agresywnie emocjonalnie.

Cechy te są oznakami psychicznego znęcania się i odnoszą się zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet, jeśli zostaną zidentyfikowane w związku. Kiedy mężowie są poddawani takim zachowaniom, jest to traumatyczne w sposób, którego nie można szybko rozpoznać, i może przyczynić się do rozwoju poczucia niepewności, zwątpienia i depresji u mężczyzn, którzy próbują radzić sobie w życiu, w którym są to ich codzienne przeszkody do pokonania.

Źródło: 10 Signs You’re the Husband of an Abusive Wife

Zobacz na: Cechy współuzależnienia
Karta Praw Asertywnych
Katalog taktyk zawstydzania mężczyzn
Dlaczego seks jest tak ważny dla mężczyzn – Bettina Arndt
Bycie kontrolującym nie działa
Dlaczego używanie intymności jako broni zawsze odbija się czkawką – Crystal Crowder
Koniec bycia Miłym Gościem! – dr Robert Glover | Sprawdzony plan na zdobycie tego, czego chcesz w miłości, seksie i życiu