Gigantyczne głowy

Komórki jajowe są drogie. Plemniki są tanie.

Prawdopodobnie słyszałeś już, że cała Czerwono Pigułkowa wiedza może być pochodną tego stwierdzenia. A jeśli nie, to twoje nawyki czytelnicze powinny być bardziej oparte na „historii postów polecanych przez współtwórców”, a mniej na “tym, co dzisiaj otrzymało najwięcej głosów”.

Ale mądrzy ludzie nigdy nie przestają pytać “dlaczego”. Pytania “co” i “jak” zawsze wynikają z “dlaczego“. Dlaczego więc komórki jajowe są drogie? Dlaczego plemniki są tanie? To całkiem proste.

Gigantyczne głowy.

Ludzkie dzieci mają gigantyczne głowy.

Wygląda to następująco:

—    Istoty ludzkie, z możliwym wyjątkiem demokratycznych socjalistów, przetrwają dzięki byciu inteligentnymi.
—    Aby stworzyć inteligentny mózg, potrzeba wielu neuronów.
—    Aby stworzyć wszystkie te neurony, trzeba zacząć wcześnie.
—    Oznacza to, że dzieci mają gigantyczne głowy.
—    Ale trzeba te dzieci wydostać z ich matek.
—    Tak więc ich matki potrzebują nieefektywnie szerokich bioder, wyrafinowanych inkubatorów mózgu i całej masy innych kosztownych modyfikacji układu rozrodczego.
—    Ludzkie samice są więc fizycznie bezradne w porównaniu do samców.
—    Trzeba też rodzić te dzieci wcześnie, gdy ich główki są jeszcze wystarczająco małe, by zmieścić się w poszerzonych biodrach.
—    Tak więc każde ludzkie dziecko jest zasadniczo wcześniakiem. (Dla porównania, młode konie mogą biegać kilka godzin po urodzeniu).
—    Ludzka samica jest więc słabym, nieefektywnym okazem fizycznym, który przez większość swojego życia nosi w sobie jedno lub więcej słabych i delikatnych potomków.
—    Nie za bardzo mogą biegać, walczyć ani polować.
—    Tak więc, w przeciwieństwie do samic innych gatunków, są one stale zależne od samców, którzy je chronią, karmią i opiekują się nimi.
—    Zasadniczo są one nieustannymi dziećmi, w tym sensie, że przez bliskość zyskują część delikatności i znaczenia bardzo drogich dzieci dla ludzkości.
—    Jak więc zapobiec tyranizacji samców ze szkodą dla gatunku? Oczywiście poprzez wpojenie mężczyznom tego samego instynktu opiekuńczego, jaki kobiety mają wobec dzieci.
—    A jak uniemożliwić im wykorzystywanie tego instynktu ochronnego do wykorzystywania samców lub uczynienia siebie niechronionymi poprzez ignorowanie męskich wskazówek? Oczywiście poprzez wpojenie im tego samego instynktownego posłuszeństwa wobec mężczyzn, jakie dzieci mają wobec kobiet.

Tak więc, ponieważ ludzie mają gigantyczne głowy:

—    Mężczyźni instynktownie chronią i opiekują się kobietami.
—    Kobiety instynktownie są posłuszne i szanują mężczyzn.
—    Kobiety są dla mężczyzn jak dzieci dla kobiet.
—    Ludzie mają długotrwałe relacje zamiast okresu godowego.

Seksizm jest wpisany w nasz gatunek przez ewolucję, jako nieunikniony rezultat naszych gigantycznych głów. Każda filozofia społeczna lub strategia seksualna opiera się na współpracy z tymi dwoma instynktami, kobiecym instynktem uległości i męskim instynktem ochrony kobiet.

„23-letnia kobieta powiedziała, że nie wycofa zarzutów, które wniosła przeciwko mężczyźnie, który uratował jej życie po tym, jak prawie utonęła w basenie podczas imprezy w jej sąsiedztwie. Kim Wright powiedziała, że David wykorzystał ją, gdy była bezradna i chce sprawiedliwości”Woman press sexual assault charges against a man who performed mouth to mouth CPR on her

Biblijny porządek w rodzinie

—    Tradycjonalizm jest próbą zmaksymalizowania męskiego instynktu ochronnego poprzez indoktrynację z korzyścią dla kobiet.
—    Feminizm jest próbą zminimalizowania kobiecego instynktu uległości poprzez indoktrynację, aby umożliwić kobietom bardziej bezwzględne wykorzystywanie męskiego instynktu ochronnego.
—    Czerwona Pigułka jest próbą nauczenia mężczyzn selektywnego tłumienia męskiego instynktu opiekuńczego, aby uniknąć jego wykorzystywania przez kobiety, które nie są uległe.

To właśnie dlatego wszystkie rzeczy, które sprawiają, że tradycyjni konserwatyści i feministki krzyczą “Mizoginizm!”, są dokładnie tym sekretnym składnikiem, który sprawia, że te rzeczy działają. Mężczyźni muszą zostać uwolnieni od nieświadomego, odruchowego wyrażania swoich instynktów ochronnych, zanim będą mogli radzić sobie z kobietami w sposób, który maksymalizuje ich korzyści, a nie korzyści nieznajomych.

Świat zdominowany przez feminizm to świat, w którym mężczyźni stawiają na pierwszym miejscu interesy kobiet, a kobiety stawiają na pierwszym miejscu interesy… same siebie. To świat w połowie pełen dorosłych, którzy muszą chronić dzieci, nad którymi nie mają władzy, a w połowie pełen dzieci pozbawionych nadzoru.

Aby przetrwać i prosperować w takim świecie, mężczyzna musi być w stanie zachowywać się inaczej niż inni mężczyźni i tłumić swoje opiekuńcze popędy, dopóki kobieta wielokrotnie nie udowodni mu, że pójdzie za jego przykładem i będzie mu posłuszna. Musisz być obojętny wobec kobiet, które nie poddają się twojej kontroli, i kontrolować kobiety jako warunek nie bycia wobec nich obojętnym. W przeciwnym razie staniesz się ich zabawką… a one nie będą miały instynktu opiekuńczego w stosunku do ciebie.

Źródło: Giant Heads

Zobacz na: Eksperyment Beara Gryllsa, który uwypukla kobiecą naturę
Kobieta: Najbardziej odpowiedzialny nastolatek w domu?
Dominacja i uległość w małżeństwie: model kapitana i pierwszego oficera
Panie, ile kosztuje wasza uległość i jak ustaliłyście tę cenę? | Kevin Samuels
Gra to Czerwona Pigułka – Hawaiian libertarian
Narodziny Feminizmu w 1848 roku, w Seneca Falls, w stanie Nowy Jork
Robert Lewis Dabney o konserwatyzmie [1897]
Dlaczego jestem antyfeministką – Janice Fiamengo
Kobiety zachowują się tak gównianie, jak im na to pozwolisz
Norman Rockwell i amerykańska rodzina w latach 50. XX wieku

 

Ja również byłem kiedyś mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety

Dzięki seksizmowi mężczyźni cieszą się możliwością noszenia ponad dwukrotnie większych ciężarów za takie samo wynagrodzenie.

 

 

Szkoła po amerykańsku jest do kitu – napisy PL [John Gatto]

Ucząc się historii z podręczników szkolnych znajdujemy przewidywalny zestaw konkretów – co, kto, gdzie i oczywiście kiedy. Ale niemal zawsze brakuje kontekstu, czyli DLACZEGO i JAK?