Nie pozwól dziewczynie narzucić Ci ramy – Roosh Valizadeh

Nie pozwól dziewczynie narzucić Ci ramy

W każdej interakcji istnieje rama, w której jedna osoba ocenia i osądza, a druga zaspokaja. Osoba o wyższej wartości naturalnie wpadnie w ramę osoby oceniającej, podczas gdy osoba o niższej wartości wpadnie w ramę osoby próbującej udowadniać lub zaspokajać. Nawet o tym nie myśląc, wielu mężczyzn wpada w ramę niższej wartości w relacjach z kobietami poprzez sposób, w jaki pozwalają na kontynuowanie interakcji.

Od dzieciństwa uczono nas odpowiadać na pytania. W szkole otrzymywaliśmy nagrody od nauczyciela, jeśli odpowiedzieliśmy poprawnie, a nawet na uniwersytecie byliśmy oceniani za “udział w zajęciach” w oparciu o zaimponowanie profesorowi tym, jak dobrze znamy materiał. Problem polega na tym, że przenosimy potrzebę udowadniania swojej wartości w dorosłość i pozwalamy innym zakładać wyższość, odpowiadając na pytania, które zmuszają nas do wyjaśnienia naszego zachowania, myśli lub działań. Większość ludzi jest w rzeczywistości zbyt chętna do udowadniania swojej wartości, gdy zadaje im się pytanie, ale robiąc to, prawie zawsze akceptują podrzędną ramę.

Na przykład, częstym pytaniem zadawanym przez kobiety jest: “Czym się zajmujesz?”. Szybko odpowiadając na jej pytanie, automatycznie akceptujesz jej ramę “udowodnij mi swoją wartość”. Właśnie dlatego moja książka o grze pt. Bang uczy, aby nie odpowiadać bezpośrednio na pytania kobiety na wczesnych etapach interakcji, kiedy próbujesz zbudować atrakcyjność. Lepszą reakcją jest udzielenie żartobliwej odpowiedzi, która pokazuje, że nie zależy ci na jej ocenie. Paradoksalnie, to jeszcze bardziej zwiększa twoją atrakcyjność w jej oczach, ponieważ twoja wartość musi być wyższa niż jej, jeśli odmówisz zrobienia tego, co tak chętnie robiło wielu mężczyzn przed tobą.

 

Jak flirtować z kobietą; koleś kuma na czym polega Gra

Innym przykładem jest sytuacja, w której współpracownik – a nie szef – pyta cię: “Dlaczego zrobiłeś to w ten sposób?“. Próbuje potwierdzić swoją wyższość, zmuszając cię do usprawiedliwienia się. Odpowiedź, która odrzuca jego ramę, to taka, w której nie wyjaśniasz, dlaczego zrobiłeś to w preferowany przez siebie sposób. Dopóki nie zapyta cię “jak” coś zrobiłeś, co ustanowi go jako podrzędnego, który chce się od ciebie uczyć, nie powinieneś racjonalizować swoich działań. Spotkasz również współpracowników, którzy proszą cię o drobne przysługi, które z czasem eskalują.

Jak się czujesz, gdy uprawiasz seks z kobietą po raz pierwszy i nie jesteś zadowolony ze swojego występu? Prawdopodobnie w tym momencie czujesz się gorszy, i możesz powiedzieć coś w stylu “Następnym razem będzie dłużej” lub “Nie powinienem był tyle pić”. W ten sposób stajesz się osobą, która powinna sprawiać przyjemność. Kobieta jest wtedy bardziej skłonna postrzegać cię jako słabego mężczyznę. Mężczyzna, który jest pewny swojej wartości, nie przejmowałby się słabą sprawnością seksualną, a przynajmniej nie czułby potrzeby jej bronienia.

Okazuje się, że próba usprawiedliwienia się w jakikolwiek sposób jest najlepszym sposobem na utratę ramy i powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy druga osoba wielokrotnie ustawiła się w podrzędnej ramie. Na przykład, jeśli kobieta wielokrotnie usprawiedliwia się w twojej obecności, możesz rzucić jej kość i uspokoić ją raz na jakiś czas, ale tylko wtedy, gdy naprawdę chcesz to zrobić, aby poczuła podstawowy poziom bezpieczeństwa w związku.

Ważne jest, aby pamiętać, że naturalni samce alfa są automatycznie odporni na akceptację podrzędnej ramy. Ich instynkt podpowiada im, by się nie usprawiedliwiać i mają tak wysokie mniemanie o tym, kim są, że utrzymywanie ramy naturalnie z nich wypływa. Jeśli nie jesteś naturalnym alfą, będziesz musiał robić to ręcznie, zatrzymując się i myśląc za każdym razem, gdy kobieta zadaje ci pytanie lub pyta o przysługę (“Czy możesz potrzymać moją torebkę?”), Aby zdecydować, czy próbuje ona narzucić ramę. Jeśli tak, co zwykle ma miejsce, musisz odeprzeć jej pytanie. Zażartuj lub “zgódź się i wzmocnij”, aby doszła do wniosku, że jesteś nadrzędny w tej interakcji. W przeciwnym razie będzie powoli wyczerpywała twoją moc i albo wykorzysta cię do zwrócenia na siebie uwagi, albo do ustanowienia silnej kontroli nad twoim zachowaniem, tak jak widzimy to w przypadku mężczyzn, którzy byli zadziobywani przez swoje żony po kilku latach małżeństwa.

Chcesz osiągnąć punkt, w którym masz wysokie oczekiwania wobec kobiety, ale ona ma niewielkie oczekiwania wobec ciebie. Musi dać ci uległość, podczas gdy ty robisz, co możesz. Będzie to wymagało prawdziwej wartości, ale w międzyczasie możesz to symulować, po prostu nie wpadając w ramy tych, którzy zwracają się do ciebie z prośbami i żądaniami.

Źródło: Don’t Let A Girl Assert Frame Over You

 

Zobacz na: Mit bratniej duszy – mit tego jedynego/tej jedynej – Rollo Tomassi
Mentalny Punkt Wyjścia
Mężczyzna jest sam dla siebie sędzią – Rian Stone
Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone
Mężczyźni bez ramy i rzeczy, które robią – Whine More Please
Co to jest Przerażenie [dread]; albo, dlaczego nikt nie ma jakiejkolwiek ramy – Rian Stone
Potrzeby walidacji, które mogą zatruwać życie seksualne