Mężczyzna jest sam dla siebie sędzią – Rian Stone

Mężczyzna jest sam dla siebie sędzią

Dobry osąd wynika z doświadczenia, doświadczenie wynika ze złego osądu.

 

Osądzanie jest cechą kobiecą

 

Bill Maher w swoim programie na HBO miał świetne określenie: “Ocipienie Ameryki [pussification of America]”. Krytyka współczesnej męskości na Zachodzie. Można to dostrzec wśród mających dobre intencje samotnych matek, nieobecnych lub wyobcowanych ojców i oczernianiu męskiego życia. Można to dostrzec w interakcjach z grupami o mentalności stadnej. Mężczyźni przyjmują kobiece cechy, ze szkodą dla nas samych siebie. Mężczyzna jest swoim własnym sędzią i jest to lekcja, której nie nauczono nas wcześnie.

Mężczyzn nigdy też nie uczono, że jesteśmy w dużej mierze ignorowani. Około 80% mężczyzn to niewidzialne konie robocze cywilizacji. Wykonują pracę, ponoszą śmierć w miejscu pracy, są wysyłani na wojnę i ostatecznie wpłacają więcej do systemu niż otrzymują. Oni (czytaj: my) nie są kobietami, ale zostaliśmy wychowani przez kobiety i jesteśmy żałośnie nieprzygotowani. Nie tylko na rynku matrymonialno seksualnym, ale także w ogólnych interakcjach z mężczyznami. Szkoda, bo to jedna z prawdziwych radości bycia mężczyzną, która umiera cichą śmiercią od pokoleń. Stado to nie miejsce dla mężczyzny, nie jesteśmy bydłem. Łączymy się we wspólnym celu, produkując więcej niż będziemy konsumować przez całe życie, aby zapewnić przetrwanie naszym plemionom.

Kobiety są stworzeniami społecznymi, a ich przetrwanie zależy w dużej mierze od silnych, którzy ich strzegą. Mają swoją Huśtawkę, a ich życie zależy od siły społecznej, którą mają w sobie. Ich głównymi narzędziami są osąd, wstyd i konsensus. Sabina może uważać, że Julka jest suką, ale to nie daje żadnej władzy, dopóki nie przekona Sary i Kaśki.

Huśtawki i Piaskownice – zasady w Kobiecej Matrycy Społecznej – Ian Ironwood
Męska matryca społeczna: powrót do piaskownicy – Ian Ironwood

Mężczyźni są stworzeniami społecznymi. Mamy swoją Piaskownicę, a nasze życie zależy od zdolności do tworzenia hierarchii i pracy nad wspólną misją dla naszego dobra. Jacek może myśleć, że Szymon jest dupkiem, ale dopóki Szymon nie będzie się starał i przykładał, nikogo to nie obchodzi i nie powinno. Teraz wyobraź sobie, że Jacek został wychowany przez kobiety, jakiego rodzaju słownego judo się nauczy?

 

Jestem facetem. Nie jestem autorytetem.

 

Podczas interakcji z innymi mężczyznami, jednym z największych objawień, które ja i inni odkryliśmy, jest wzrost jakości życia, gdy pozbędziesz się kobiecych strategii, które zaakceptowałeś podczas okresu wychowania. Osąd jest jednym z pierwszych, które odchodzą, i jest najbardziej szkodliwy, wyrządzając tak wiele krzywdy naszym braciom.

Na przykład:

—    Kobieta, która rozwodzi się z mężem, ponieważ nie jest szczęęęśliwaaa. Mężczyzna jest oceniany jako nieudacznik. Mężczyzna akceptuje ten osąd i podwaja swoje obowiązki, podczas gdy żona przygotowuje sprawę o znęcanie się nad nim, opiekę nad dziećmi i nowego mężczyznę, który będzie mieszkał w [jego dotychczasowym] domu. To nigdy nie działa na korzyść mężczyzny, przyjął okropną strategię.

—    Mężczyzna, który ciężko pracuje, pozostaje w formie, utrzymuje swoją jakość, podczas gdy żona siedzi w domu, tyjąc, leniąc się i nudząc. Zbyt znudzona, by sprzątać dom lub pilnować dzieci, być może nie tak znudzona, by mieć emocjonalny romans z powodu nieobecności mężczyzny w pracy. Każdy, kto jest wykorzystywany w ten sposób, powinien odejść, ale osąd stada zmusza go do zaakceptowania faktu, że musi pracować ciężej, robić więcej, aby ją zadowolić. I jak każdy pasożyt, ona zaakceptuje całą jego ciężką pracę i wie, że im wredniejsza i bardziej osądzająca jest, tym bardziej on będzie uległy. Przyjął okropną strategię.

—    Mężczyzna, który znalazł sobie żonę po „ścianie”. Ożenił się z dziwką, która pieprzy się jak wstydliwa cnotka, i za każdym razem, gdy będzie szukał możliwości użalania się nad swoją niesprawiedliwością, otrzyma lekcję osądu i wstydu. Jej przeszłość się nie liczy, powinieneś się z tym pogodzić, zmężniej, bądź prawdziwym mężczyzną i ożeń się z taką dziwką. Będzie znosił zimne łóżko w sypialni z powodu wstydu.

Historia Michaela, WSZYSTKIE komentarze Michaela
Trzecie Koło… | Najlepszy Przyjaciel – Athol Kay
Mężczyzna i kobieta nie mogą być przyjaciółmi – Matt Walsh

 

Mężczyzna nie osądza drugiego mężczyzny

 

Kiedy to czytasz, brzmi to jak polecenie. Nie będziesz osądzał innych mężczyzn za ich wybory. To powszechny element męskości, który został utracony i dopiero teraz powraca. Wiesz również, że nie możesz zmusić innych do działania zgodnie z twoimi życzeniami i odczytasz to jako chęć bycia osądzanym. A jedyną mocą, jaką ma nad Tobą osąd, jest niedobór/niedostatek

 

Niedobór/Niedostatek

 

Niedobór, obawa o utratę tego, co obecnie posiadasz. Zasobów, kontaktów społecznych, wszystkiego. Życie wymyśliło sposób, aby przywiązać cię do domu, telefonu oraz znajomych, i wykorzystać te więzi, aby zmusić cię do przyjęcia czyjejś strategii seksualnej.
Jeśli nie weźmiesz nic innego z manosfery, weź to, dzisiaj to się kończy.
Osąd, obfitość, niedostatek i strata – one kończą się dzisiaj.
W jaki inny sposób potoczyłoby się twoje życie, gdybyś był wolny od osądzania? Zmieniłoby to każdy aspekt twojego życia, na przykład:

—    Nie podchodzisz do kobiet. Tworzysz bzdurną narrację, ona jest zajęta, nie lekceważysz kobiet w ten sposób. W gruncie rzeczy boisz się odrzucenia lub osądu, że jesteś niegodny. Ta osoba, do której nie masz emocjonalnego zaangażowania, i jej hipotetyczny osąd sprawiły, że znalazłeś się w narzuconym sobie więzieniu. Usuń niechęć [awersję] do osądzania, a podejdziesz, bo mentalna blokada przestanie Cię paraliżować.

— Twoja kobieta z którą jesteś od dłuższego czasu chce pojechać do Zakopanego na ferie ze swoimi koleżankami wraz z byłym chłopakiem ze studiów. Zostałbyś oceniony jako niepewny siebie, niewrażliwy i manipulujący, gdybyś powiedział cokolwiek o swoim komforcie, więc zgadzasz się na to. Ona wypoleruje i zaliczy jakiegoś kutasa i wróci z zerowym żalem. W najgorszym przypadku możesz zostać ojcem Chada Juniora. Bez strachu przed sądem zdajesz sobie sprawę, że ten związek się zakończył i możesz zachować godność i czas na poszukiwanie innych opcji. Nie straciłeś jej, po prostu minęła tylko Twoja kolej.

Ona nie jest twoja, to tylko twoja kolej – Rian Stone

—    Twoja żona nie ma ochoty się z tobą pieprzyć. Urodziła twoje dziecko i niemal natychmiast zdecydowała, że twój kutas jest trucizną. Przez lata byłeś dobrym mężem, jednak z powodu osądu, obawiasz się, że zostaniesz uznany za mężczyznę, który myśli o niej tylko w kategoriach seksu, wcale nie troszcząc się o jej dobre samopoczucie. Bez osądu mógłbyś złożyć papiery rozwodowe, znaleźć kochankę lub w inny sposób uprawiać seks np. z wygłodniałymi samotnymi matkami, które mogłyby wypolerować Twojego kutasa i trzymać gębę na kłódkę.

Wszystkie te przykłady mają wspólny wątek. Osąd jest wykorzystywany do tego, aby mężczyzna sam wybrał przegraną strategię życiową. Zabawne, jak moralność jest w 100% sprzymierzona przeciwko Tobie. Nadszedł czas na własną moralność.

 

Mężczyzna jest swoim własnym sędzią

 

Ty musisz nim być. Jesteś jedyną osobą, której zależy na własnym szczęściu i dobrym samopoczuciu. Im mniej jest to zgodne ze szczęściem i dobrobytem innej osoby, tym wyraźniejszy jest przykład. Dyskutując o tych rzeczach, usłyszysz o obalaniu “równości”. Kobiety robią „X”, ale wielu mężczyzn też! Co jest świetne, z wyjątkiem tego, że nie pieprzysz się z mężczyznami. To sprawi, że będziesz hipokrytą, co jest sprawiedliwe. Nigdy nie twierdziłeś, że szukasz równości, masz ją od około 3 pokoleń, a słowo to straciło wszelkie znaczenie. Równość została wypaczona przez kobiece gadanie o władzy, aby przejąć władzę nad tobą, a nie osiągnąć równość. Jak w folwarku zwierzęcym, niektórzy z nas są równiejsi od innych.

Więc pieprzyć to. Nie chcesz równości, chcesz jeść to, co zabijasz, jak każdy dobry myśliwy. Myślisz, że rozmowa z myśliwym ma sens? Tam, gdzie nieustannie mówi mu się o jego barbarzyństwie i złej naturze przez kogoś, kto ma interes w tym, by zmusić go do porzucenia łowieckich nawyków? To niedorzeczne być zmuszanym przez zwierzęta, by je hodować, opiekować się nimi i poświęcać swoją wolność, by być niewolnikiem ziemi. Kiedyś miało to sens, ale twoje pragnienia były dostosowane do ich szczęścia. Podczas głodu nie było silnych, niezależnych kobiet. Dzięki nowoczesności nie masz własności ani odwzajemnionych korzyści z hodowli w związku. Ofiara chciała być wolna, więc rolnik [ranczer] powróci do polowania.

Feministyczna Apokalipsa – Karen Straughan

 

Klasyka

 

Żelazo ostrzy się żelazem, nie próbuje go ściąć. Cytując użytkownika TheUltimateCAD:

„Nie możesz wydłubać i wybrać niektóre elementy Czerwonej Pigułki, które ci się podobają i uznać że praca zakończona. Oto ważny punkt, który przegapiłeś: Nie obchodzi mnie, co myślisz i nie potrzebuję twojego pozwolenia ani zgody, aby kontynuować. Dlatego twoja taktyka zawstydzania nie działa. Mógłbym wyjaśnić moją przeszłość i prawdopodobnie przekonać cię, dlaczego moje obecne życie w takiej formie jak je prowadzę ma sens dla większości zainteresowanych stron, ale nie muszę tego robić. Chodzi o strategię seksualną i relacje, a ja odnoszę sukcesy w obu tych dziedzinach. Twoja opinia W ŻADEN SPOSÓB niczego nie zmienia.”

 

Osądzanie, podsumowanie

 

Mężczyźni zawsze byli końmi pociągowymi budującymi społeczeństwo. Oceniają się nawzajem, oceniają wyłącznie swoją wartość i przydatność w osiąganiu konkretnego celu. Przez przynajmniej 3 pokolenia mężczyźni byli wychowywani przez kobiety i kobiece standardy wartości. Cenią konsensus, egzekwują go poprzez osąd i wstyd. Przyjęliśmy kobiecą niechęć do tych rzeczy i zostaliśmy uwarunkowani, by ponosić porażki w naszym własnym życiu z tego powodu.

Będziesz zawstydzany za rzeczy, które ze swojej natury mają na celu maksymalizację strategii seksualnej kobiet wokół ciebie, a nie z powodu troski o Twoje szczęście. Robią to ze strachu, że stracisz rzeczy, do których się przywiązałeś.

Naucz się odpuszczać. W dzisiejszym świecie nie ma niczego, czego nie można zastąpić. Nic poza twoim szczęściem i twoim czasem na Ziemi. Zachowuj się tak, jakby nie obchodziły cię opinie innych. Zachowuj się tak, jakbyś nie potrzebował ich pozwolenia lub aprobaty. Nie wyjaśniaj, nie racjonalizuj ani w żaden inny sposób nie poniżaj swojego pragnienia robienia tego, czego chcesz dla siebie. Dzięki tej zmianie mentalnej i odmowie zaakceptowania osądu innych, możesz uwolnić się z narzuconego samemu sobie więzienia i zacząć doświadczać życia na własnych warunkach.

Jeszcze lepiej, zamiast aktorzenia, bądź taki.

Źródło: A man is his own judge

Zobacz na: Teorie etyki
…I nie słuchaj mnie jak „Sperg” – Whisper
Mężczyźni bez ramy i rzeczy, które robią – Whine More Please