Trzecie Koło… | Athol Kay

16 kwiecień 2011

W ciągu ostatniego tygodnia otrzymałem trzy różne e-maile, wszystkie dotyczące kogoś, kto zaczął się przywiązywać i być nadmiernie obecny w parze chłopak/dziewczyna. W jednym przypadku Trzecim Kołem [piąte koło u wozu, przyzwoitka] była kobieta zainteresowana chłopakiem, w dwóch przypadkach Trzecim Kołem był mężczyzna zainteresowany dziewczyną.

Trzecie koło - Najlepszy Przyjaciel

Aby uniknąć nadmiernego słowotoku i zamieszania, w dalszej części postu założymy, że Trzecim Kołem jest mężczyzna. Ale wszystko ma takie samo zastosowanie, jak w przypadku kobiet.

Ogólnie rzecz biorąc wytrwały mężczyzna, Trzecie Koło jest żywo zainteresowany dziewczyną. Jego celem jest przekształcenie jej w pełnowymiarowy trójkąt miłosny, a następnie całkowite wyparcie pierwotnego chłopaka. Im dłużej Trzecie Koło może pozostać Trzecim Kołem, tym więcej zyskuje na przekształceniu go w trójkąt miłosny. Trzecie Koło jest bardzo często “najlepszym przyjacielem” chłopaka…

…z wyjątkiem tego, że Trzecie Koło/najlepszy przyjaciel jest całkowicie gotowy wykorzystać wszystko, w tym całą swoją przyjaźń, aby zdobyć dziewczynę dla siebie. Więc mówiąc wprost, kiedy twój najlepszy przyjaciel zaczyna starać się o twoją dziewczynę, przyjaźń się skończyła.

Ze względu na podstawową przynależność, Trzecie Koło/najlepszy przyjaciel jest prawdopodobnie dość atrakcyjny dla dziewczyny, a Trzecie Koło obliczyło, że jest w zasięgu rażenia Seksualnej Wartości Rynkowej, aby faktycznie zdobyć dziewczynę. Więc im dłużej to trwa, tym bardziej jej atrakcyjność dla niego rośnie. Pozwalanie innemu facetowi na niekończące się kręcenie się wokół twojej dziewczyny jest przejawem słabości, więc to również zwiększa jej atrakcyjność.

W pewnym momencie chłopak poczuje się bardzo nieswojo i wkurzy się całą sprawą, zwykle wtedy, gdy dziewczyna odwzajemni pewien poziom zainteresowania dla Trzeciego Koła/Najlepszego Przyjaciela. Zwykle będzie to jakaś drobna rzecz, którą zrobi, nie przeskoczy od razu do seksu, będzie to po prostu coś drobnego, jak przyjaźń na Facebooku, “wpadnięcie, by pożyczyć kilka płyt CD”, nietypowa rozmowa telefoniczna, kilka SMS-ów i tak dalej. Ale chłopak dostanie absolutnego obrzydzenia w żołądku z tego powodu.

Następną rzeczą, która się wydarzy, jest to, że chłopak powie coś dziewczynie o tej sytuacji i zapyta, co się do cholery dzieje, odpuść sobie, itp.., itd.. Ona zawsze stanowczo zaprzeczy jakiemukolwiek zainteresowaniu Trzecim Kołem/najlepszym przyjacielem, a także wykona jakąś dramatyczną rutynę przepraszania lub oburzenia z powodu przesłuchania, z deklaracją zainteresowania tylko [obecnym] chłopakiem.

To nie jest koniec. Wszystko to, do czego prowadzi rozmowa chłopaka z dziewczyną, to ogłoszenie ze strony chłopaka dziewczynie, że kwestia Trzeciego Koła zostanie rozwiązana w ten… czy inny sposób.

Dziewczyna będzie zwracać szczególną uwagę na to, co chłopak zrobi z Trzecim Kołem w najbliższym czasie. Jeśli chłopak zasadniczo pozbędzie się Trzeciego Koła, sytuacja rozwiąże się, gdy dziewczyna stanie się bardziej zainteresowana chłopakiem. Jeśli jednak pozwoli się Trzeciemu Kołu nadal utrzymywać stały kontakt, będzie to okropny przejaw słabości. Bardzo prawdopodobne, że dziewczyna zasygnalizuje swoje zainteresowanie Trzeciemu Kołu i od tego momentu dla chłopaka będzie to w zasadzie równia pochyła i koniec.

Co ważne, podbijanie stawki z dziewczyną nie działa. Wręczenie pierścionka zaręczynowego nie rozwiąże problemu Trzeciego Koła. Och, ona może powiedzieć “tak” i rozproszyć się na kilka tygodni, ale problemem nie jest relacja damsko-męska, ale to, że mężczyzna jest słaby w stosunku do innego mężczyzny i pozwala na dostęp do swojej kobiety. Branie ślubu z Trzecim Kołem jako drużbą najprawdopodobniej nie wyjdzie ci na dobre.

Gdy zacznie agresywnie zabiegać o twoją dziewczynę, już straciłeś przyjaźń. Tylko od ciebie zależy, czy stracisz również dziewczynę. I uwierz mi, to będzie niewiarygodnie okropne widzieć ich razem i wiedzieć, że mogłeś ogarnąć ten temat .

Więc poćwicz ze mną…

„Stary, odpierdol się, jesteśmy na randce”.

Źródło: The Third Wheel…

 

Zobacz na: Mężczyzna i kobieta nie mogą być przyjaciółmi – Matt Walsh
Mężczyźni i kobiety nie mogą być „tylko przyjaciółmi” [Scientific American, 2012]
Kobiece etapy niewierności – Michelle Langley
Rotacyjna poliandria – i jej egzekutorzy – F. Roger Devlin
Teoria Drabiny w relacjach damsko męskich [1994]
Prawo Briffaulta: jedna z ważniejszych rzeczy jakie musisz wiedzieć jako mężczyzna