Wieczny Ruchacz: Zaufanie vs Doświadczenie

Wieczny Ruchacz - Zaufanie vs Doświadczenie

– Poważne pytanie do wszystkich facetów: co sprawia, że nie chcecie się ustatkować?

– Głównie obserwowanie tego, co dzieje się z mężczyznami, którzy się ustatkują. Jest to obraz mężczyzny, który bez końca zwraca uwagę na jajniki kobiety, a ona pozostaje niewdzięczna. Jest to również coś, co dzieje się po zdeklarowaniu się. Mówi: „Proszę, zdeklaruj mi się”. A my na to: „Dobrze”. Po czym słyszysz: „Pieprz się!”.

– Nazwałam ten termin FFB [Forever Fuck Boy], co oznacza po polsku Wiecznego Ruchacza.

– W rzeczywistości jest to raczej sporadyczna rzecz. Oto przykładowy podział. Niewiele przerw pomiędzy.

– Czy to coś, co dzieje się w kanale rodnym?

– Dokładnie odwrotnie. To oś mojego doświadczenia, a to oś mojego zaufania względem kobiet. A tu oznaczyłem moment, w którym zacząłem podnosić ciężary. Przekonałem się, jak kobiety traktują mężczyzn, z którymi mają przelotne relacje. W sumie dlaczego miałbym być długoterminowym partnerem?

Kto lub co zniszczyło małżeństwo?
Socjalizm, feminizm, marksizm i cztery podstawowe typy interakcji międzyludzkich

– Całkowicie to rozumiem, jeśli oczywiście jesteś atrakcyjny i odnosisz sukcesy, i nadal możesz pociągać kobiety. Ale spotkałam mężczyzn po 50-tce, 60-tce, niektórych nawet po 70-tce, którzy wciąż są singlami.

– Nie zamierzam o tym zapomnieć.

– Jak mężczyzna zostaje Wiecznym Ruchaczem?

Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka
Mit bratniej duszy – mit tego jedynego/tej jedynej – Rollo Tomassi

– To kwestia doświadczenia. Wszyscy zaczynaliśmy jako grzeczni chłopcy. Oglądaliśmy filmy Disneya, tak jak ty. A potem, kiedy wchodzimy do puli randkowej, zaczynamy rozumieć, że to nie wygląda tak, jak w filmach, ale nie szkodzi. Uczymy się, jak wchodzić w interakcje. Niektórzy z nas stają się w tym dobrzy. A kiedy stajesz się w tym dobry, to po prostu cię to niszczy. Myślisz sobie: „Dlaczego miałbym się z kimś wiązać?”. Tutaj rozrysowałem wam teorię gier.

Dylemat więźnia i równowaga Nasha

To jest dobra dziewczyna i zła dziewczyna, a także dobry chłopak i zły chłopak. To jest lojalny i nielojalny chłopak, a to jest lojalna i nielojalna dziewczyna. Dlatego właśnie mówię, że doświadczenie niszczy niewinność, ponieważ zwykle wszyscy zaczynamy jako dobrzy, zwykle zaczynamy jako dobrzy chłopcy i dobre dziewczyny i oboje chcemy być w tym miejscu.

Chcę być lojalny i otrzymać lojalność, a wtedy oboje będziemy szczęśliwi. Lecz nie wiemy, kiedy umawiamy się z osobą, która zdradza. Nie ma żadnej etykiety. Nie mają naklejki. Jeśli ci ufam i myślę, że jesteśmy tutaj, a potem dowiaduję się, że nie jesteś godna zaufania, cóż, teraz jesteśmy przy mojej ostatniej opcji. I nie mogę cię przekonać do lojalności. To nigdy nie działa. Zatem moją jedyną opcją jest przestać być lojalnym, co jest moją trzecią ulubioną opcją. To druga opcja dla niegrzecznego chłopca, ponieważ woli mieć inne dziewczyny niż lojalność. I w twoim przypadku działa to tak samo. Kiedy ufasz facetowi, a on zdradza, to jest to twoja najmniej ulubiona opcja i wtedy musisz ją zmienić, co jest twoją trzecią opcją.

A jak masz już dość bycia ranionym przez potajemną złą dziewczynę, to przejście od opcji nr 1 do opcji nr 4 to cholernie dobre doświadczenie. Zatem po tych wszystkich doświadczeniach, niektórzy z nas czasami dochodzą do punktu, w którym myślą:

„Wiesz co? Myślę, że po prostu wolę postawić na swoim. Nie sądzę, żebym nadal lubił lojalność, ponieważ w przeszłości nie przyniosło mi to nic dobrego. Wolę żebyś to ty była lojalna, a ja nie. A moim drugim wyborem jest to, że jeśli ty nie będziesz lojalna, to ja też nie będę. Nawet jeśli ci ufam, to nie wychodzi, więc dlaczego po prostu nie zacząć ci nie ufać?”.

A z powodu rewolucji seksualnej jesteśmy teraz w punkcie, w którym nikt na początek nie oferuje lojalności. Wszyscy mówią: „Spotykam się z innymi ludźmi, ty spotykasz się z innymi ludźmi”.

A jeśli w głębi duszy jestem dobrym facetem, a ty w głębi duszy jesteś dobrą dziewczyną, to jest to moja trzecia ulubiona rzecz i twoja trzecia ulubiona rzecz, ale nadal nikt nie odnosi korzyści ze zamiany. Jeśli spotykam się z innymi ludźmi i przestaję, to jestem frajerem, ponieważ ty spotykasz się z innymi ludźmi, a ja nie. A jeśli staniesz się lojalna, ale ja nie, to teraz ty jesteś frajerką, ponieważ jesteś tylko jedną z wielu moich dziewczyn.

To, co pomijasz w tym równaniu, to żeńska wersja Wiecznego Ruchacza. Głównym powodem, dla którego ci faceci zmieniają się w tych facetów, jest to, że spotkaliśmy zbyt wiele takich [nielojalnych] dziewczyn i nie wiemy, jak je od siebie odróżnić. Obecnie spotykanie się z wieloma osobami jest normalne. Żadne związki już się tak nie zaczynają. Wszystkie zaczynają się w ten sposób. I jest to impas, ponieważ nikt nie może poprawić swojej pozycji stając się lojalnym. A kiedy dobrzy ludzie kończą tutaj wystarczająco często, po prostu stają się źli, więc mniej ich to boli.

– Czy jest na to lekarstwo?

– Tak. Lekarstwem jest to, że wszyscy muszą być dobrzy, co się nie stanie, ponieważ równowaga jest tutaj. Bo jeśli będziesz powtarzać: „Mężczyźni to robią, więc ja też to zrobię”, to ci faceci powiedzą: „Kobiety to robią, więc ja też to zrobię”. Kiedyś mieliśmy kulturę i prawa, które to wymuszały. A jeśli ktoś się z tego wyłamał, musiał za to zapłacić. Kiedy się tego pozbędziesz, kończy się to tak zwaną równowagą Nasha, w której każdy dostaje swój trzeci ulubiony wybór, chyba że jesteś naprawdę złą osobą, to wtedy dostajesz swój drugi ulubiony wybór. Więc tak, lekarstwem jest powrót do prawa i kultury, które wymuszają monogamię. Przykro mi.

Ciesz się swoim „wyzwoleniem”.

 

Zobacz na: Zarządzanie laskami – Poradnik HumanSockPuppeta
Monogamia i jej wpływ na rozwój społeczny – Józef Kossecki
Jak ukryć swoją rozwiązłą przeszłość przed nowym mężczyzną

Co robić gdy żona zdradziła | Operacja “Spalona Ziemia”
Kobiety są bardziej skłonne do zdrady niż mężczyźni – oto dlaczego
Kobiece etapy niewierności – Michelle Langley

 

Wieczny Ruchacz: Zaufanie vs Doświadczenie

https://rumble.com/v4hlxuq-wieczny-ruchacz.html