Jesteś niezamężną matką? Obwiniaj za to feminizm.

Październik 2011

Niezamężna matka
Samotna matka
Matka z wyboru
Rodzic bez partnera
Madka
Przegryw

Etykieta jest kwestią osobistych preferencji, ale jeśli nie jesteś żoną ojca swoich dzieci lub nie jesteś wdową, to nie masz wymówek.

Możesz za to winić feminizm.

"Jako samotna matka czworga dzieci, moja mama nauczyła mnie, że zawsze chcesz być silna w chwilach, które naprawdę liczą się dla rodziny, przyjaciół i społeczności. Teraz dostrzegam, jak jej siła pomogła ukształtować osobę, którą jestem dzisiaj i matkę, którą się stałam." - Andie MacDowell

“Jako samotna matka czworga dzieci, moja mama nauczyła mnie, że zawsze chcesz być silna w chwilach, które naprawdę liczą się dla rodziny, przyjaciół i społeczności. Teraz dostrzegam, jak jej siła pomogła ukształtować osobę, którą jestem dzisiaj i matkę, którą się stałam.” – Andie MacDowell

Nie, nie chodzi mi o to, że możesz obwiniać feminizm za to, że zawiodłaś jako matka, poważnie szkodząc swoim dzieciom. Jak napisałem wyżej, nie masz na to żadnego usprawiedliwienia. To, za co możesz winić feminizm, to fakt, że nie masz wiarygodnego usprawiedliwienia dla wielkiej krzywdy, jaką wyrządziłaś swoim dzieciom. Ale wyczuwam pewien sceptycyzm z twojej strony, więc przejrzyjmy możliwe wymówki. Niezamężne matki oczywiście mają pod ręką zawsze pełno wymówek, więc nie jest to krótka lista:

1. Nie miałam żadnego wyboru, nie mogłam [tu wstawić wymówkę żałosnej, bezradnej kobiety]. Feminizm polega na zapewnieniu kobietom możliwości wyboru. Kobiety kończą teraz studia z wyższymi wskaźnikami niż mężczyźni, a młode kobiety zarabiają więcej niż młodzi mężczyźni. Kobiety mają również większy wybór niż mężczyźni w zakresie kontroli urodzeń i adopcji. Kobiety mają nawet opcje zastanawiania się, by zabić własne dzieci na podstawie wyłącznie własnego uznania, pod warunkiem, że zrobią to, zanim ktokolwiek zobaczy twarz dziecka. [Jeśli kobieta chce zabić twoje dziecko to może oznaczać, że nie jesteś jej najlepszym hipergamicznym wyborem]

Natura kobiety: Jej niegodziwość – Red Femme Diaries

2. Nie wiedziałam, że mam wybór. Jedną z wymówek dla niezamężnego macierzyństwa, które wiąże się z dużą nostalgią, jest pomysł, że kobiety zostają matkami, nie wiedząc o tym, że mają wybór. Opowieści o minionych szczęśliwych dniach obfitują w historie, w których kobiety nie wiedziały, że jeśli pozwolą mężczyźnie włożyć wtyczkę A do gniazda B, to mogą zajść w ciążę. Stali czytelnicy tej strony już wiedzą, że mam prawdziwą słabość do klasyki, ale nawet ja nie mogę powiedzieć tego z powagą. Feministki przez ostatnie 50 lat usilnie eliminowały to szczególne patriarchalne straszydło programami masowej edukacji. Jeśli nie usłyszałaś przesłania, to po prostu go nie słuchałaś.

3. Byłam za młoda. Kolejny klasyk, ale ten już wyszedł z mody jak dzwony i farbowanie ciuchów. Feministki zadbały o to, aby kobiety mogły opóźniać ciążę przez dziesięciolecia po osiągnięciu pełnoletności. Odniosły taki sukces, że teraz koncentrują się na tym, aby kobiety czuły się komfortowo, stając się matkami po menopauzie.

Optymalny wiek do pierwszej ciąży to jest 20-24 lata

4. Znudziłam się i/lub poczułam się uwięziona! Nie chcesz, żebym był szczęśliwa? Bardzo bym chciał, żebyś była szczęśliwa. Jeszcze bardziej chciałbym, żebyś nie wrzucała swoich dzieci do maszynki do mielenia mięsa. Jesteś jedyną osobą, która może wybrać, którego mężczyznę poślubić. Twoim obowiązkiem było wybrać osobę, z którą będziesz szczęśliwa, a jeśli to się nie powiedzie, wybierz szczęście z osobą, którą wybrałaś.

Każda nieszczęśliwa żona jest ofiarą gwałtu – Archwinger

5. Ojciec nie chciał się ze mną ożenić. Feminizm usunął ze społeczeństwa wiele piętna dla rozwiązłych kobiet (dziwki, szmaty, itp.), ale nie zmuszał cię do uprawiania seksu z mężczyznami, z którymi nie byłaś zamężna. O ile nie zostałaś faktycznie zgwałcona (nie, nie według nowej feministycznej definicji gwałtu, ale rzeczywistego gwałtu), to dokonałaś wyboru uprawiania seksu z mężczyzną, z którym nie byłaś zamężna.

6. Mężczyzna, którego wybrałam na ojca mojego dziecka, jest uzależniony/agresywny/nieodpowiedzialny. Patrz wyżej. To ty go wybrałaś. Podobnie jak w przypadku wymówki, że kobiety nie wiedziały, jak się robi dzieci, feminizm odniósł duży sukces w usuwaniu wszelkich wiarygodnych zaprzeczeń również z tej wymówki. Jeśli nie wiedziałaś, że niektórzy mężczyźni tacy są i że stanowią wielkie zagrożenie dla ciebie i twoich dzieci, po prostu nie słuchałaś. Feminizm przypadkowo jeszcze pogorszył sytuację. Podrywacze są naturalnym produktem ubocznym feministycznej wojny przeciwko stygmatyzacji dziwek (patrz żałosna wymówka nr 5 powyżej). Dzięki podrywaczom [PUA] wiemy teraz, że kobiety pociągają seksualnie mężczyźni z tymi negatywnymi cechami. W przeszłości można było obwiniać złe relacje z ojcem lub po prostu mężczyznami w ogóle i nikt nie znałby twojego sekretu. Teraz prawie wszyscy wiedzą, że tak naprawdę myślałaś pipą. Auć.

Ciemna triada a atrakcyjność seksualna kobiet
To badanie stawia kobiety w BARDZO niekorzystnym świetle.

7. Moja matka dała mi zły przykład, mając mnie poza związkiem małżeńskim lub rozwodząc się z ojcem. Tak, to prawda, że jednym z wielu sposobów, w jaki poniosłyście porażkę, jest zmniejszenie prawdopodobieństwa, że wasze wnuki, a nawet prawnuki również będą miały ojca. Jednak mimo wszystko to nadal Ty dokonywałaś własnych wyborów (patrz wyżej). Jednakże feminizm naciskał, by wszystkie powyższe wybory były dostępne dla ciebie i twojej matki, więc możesz winić za to feminizm.

Narodziny Feminizmu w 1848 roku, w Seneca Falls, w stanie Nowy Jork
Dlaczego jestem antyfeministką – Janice Fiamengo

8. Nie mogę być odpowiedzialna, chyba wiesz, że jestem kobietą? Chociaż prawdą jest, że feminizm stworzył kulturę, w której kobiety mają wybór, a mężczyźni mają obowiązki, w rzeczywistości wybory zawsze wiążą się z odpowiedzialnością. Ale w głębi duszy zawsze to wiedziałaś, prawda?

Kobieta: Najbardziej odpowiedzialny nastolatek w domu?

9. Nie wiedziałam, że wybory wiążą się z odpowiedzialnością. Tak, feminizm ma tu ogromną winę, ale w głębi duszy naprawdę wiedziałaś lepiej. Staram się pomóc kobietom lepiej to zrozumieć, a ten wpis jest krokiem w tym kierunku. Masz teraz wybór: albo przyznać się do bolesnej prawdy i pomóc innym kobietom, albo wybrać swoje własne uczucia ponad dobrostan innych kobiet i niewinnych dzieci.  Nie mogę dokonać tego wyboru za Ciebie.

Źródło: Unwed mother? Blame feminism.

Zobacz na: 5 powodów, dla których nigdy nie powinieneś umawiać się z samotną matką
Dlaczego mężczyźni nie powinni umawiać się z samotnymi matkami | kompilacja
Współczesne kobiety skazane na samotność (samice alfa)
Prawda o samotnych kobietach po 30-stce
Dlaczego inteligentne kobiety pozostają samotne [niezamężne]
Sfrustrowane samotne kobiety po 30. roku życia szukają odpowiedzi w terapii [1986]

 

Jesteś niezamężną matką? Obwiniaj za to feminizm.

“Mężczyźni nie zdają sobie sprawy, że jeśli bzykami się z nimi na pierwszej randce, to prawdopodobnie też nie jesteśmy zainteresowane ponownym spotkaniem” – Chelsea Handler