Samotna matka omawia mroczną prawdę o samotnym macierzyństwie

Samotna matka omawia mroczną prawdę o samotnym macierzyństwie

PMP: Co słychać? YouTube’owy kanał, The Poor Mans Podcast, powraca z kolejnym filmikiem. Dzisiejszy filmik nosi tytuł „Samotna matka ujawnia Abie mroczną prawdę na temat samotnego macierzyństwa”. Musicie posłuchać tego, co mówi w tym filmiku, bo nieźle się w nim odpala. Trwa około 14 minut. Wiecie, że będę bezwzględny. Zamierzam pozwolić, aby nieco się rozkręcił, zanim go skomentuję. Jednak to bardzo ważne, aby ludzie usłyszeli to, co ma do powiedzenia na temat samotnego rodzicielstwa.

„Samotna matka ujawnia Abie mroczną prawdę na temat samotnego macierzyństwa” Przekonajmy się co powie.

Aba: Wiem, że oglądałaś nasz filmik. Byłaś też z nami podczas live’a, na którym poniekąd omawialiśmy ten temat, prawda?

Azria: Tak.

Aba: Podczas live’a widziałaś, że w zasadzie rozmawialiśmy z grupą kobiet, które mówiły, że chcą same wychować dziecko i były tym podekscytowane. Wiem, że sama jesteś samotną matką, więc chciałem poznać twój punkt widzenia na ten temat, bo uważam, że zawsze dobrze jest wysłuchać opinii różnych ludzi. Co sądzisz o tej całej dyskusji? Ludzie chcą samodzielnie wychowywać dzieci. Co sądzisz na temat ich postawy w odniesieniu do tego tematu? Co sobie myślałaś, kiedy to oglądałaś?

Azria: Cóż, po pierwsze, pomyślałam, że należy nam się większy szacunek, bo to wcale nie jest łatwe. Nie było tam ani jednej mamy, która powiedziałaby, że to zrobi. To byli tylko ludzie, którzy nie mają dzieci, prawda?

Aba: Zgadza się. Co im umyka? Bo ciągle słyszę: „Gdybyś miał wioskę albo…”.

Azria: Miałam zamiar poruszyć ten temat. Tak, to sprawia, że nie mogę przestać się śmiać. Ok, przede wszystkim zastanówmy się na tym co to znaczy. To inna społeczność. To nie jest to samo, co nasza zachodnia społeczność. Kiedy mówimy, że mamy wioskę, to oznacza to zupełnie co innego, tak? Są ze sobą ściśle związani i pomagają sobie w sposób, w jaki my, mieszkańcy Ameryki Północnej, tego nie robimy. Jesteśmy całkowicie oddzieleni od siebie przez nasze życie, naszą pracę, nasze domy, przez to gdzie mieszkamy, itd. Ludzie mogą składać ci mnóstwo obietnic, gdy masz małego szkraba w brzuchu, ale wierz mi, kiedy zaczną się pobudki o 3 rano, dostaniesz depresji poporodowej, dziecko będzie płakało ze względu na kolki, to twojej wioski nie będzie wtedy przy tobie. Ludzie będą spać, ponieważ muszą iść do pracy. Możesz chcieć być samotnym rodzicem, ale czy zamierzasz być samotna na zawsze?

Aba: Mhm.

Azria: Bo wydaje ci się, że po prostu zdecydujesz się z kimś umawiać i po prostu przyprowadzisz tego kogoś do swojego domu. I powiesz tej osobie: „Ok, to jest moje dziecko, kochaj je”. To tak nie działa. Pojawiają się komplikacje i ta specyficzna dynamika. To nie jest ten sam rodzaj miłości, jak gdybyś był ojcem tego dziecka. Ale kiedy chciałam być w związku, to największym problemem okazała się próba zbliżenia wszystkich do siebie. Ponieważ ta osoba nie będzie wychowywać lub nie będzie chciała wychowywać dziecka w sposób, w jaki chcesz. Twoje dziecko nie będzie chciało zaakceptować tego przypadkowego dupka, w którym nagle jesteś zakochana. „To nie jest mój pieprzony tatuś.”

PMP: Takie są fakty. Takie są fakty.

Azria: Mylę się?

Aba: Nie, nie mylisz się. A może chodzi o to, że dziecko chroni swojego ojca, w związku z czym odrzuci tego nowego faceta. „Odrzucę go w bezlitosny sposób, bo jestem lojalny/a wobec mojego taty. Nikt go nie zastąpi.” Czasami pojawia się nawet niechęć, która przytłacza osobę próbującą wejść do waszego życia, prawda?

– Dokładnie. Wtedy on powie: „Słuchaj, nie będę próbował walczyć przez całe życie z tym małym skurwysynem. Kocham ciebie, a nie jego”.

Aba: No tak.

– Prawda? Albo z nią. A na dodatek musisz sobie radzić z obowiązkami. Osoba, którą wprowadzasz do waszego życia nie ma tych samych obowiązków. To nie jest jego dziecko. Mogę tak w nieskończoność. Chcesz pracować, chcesz być partnerem dla tego nowego partnera, chcesz być rodzicem, bo spełnia cię to pod kątem emocjonalnym, chcesz wrócić do poprzedniego stanu i mieć czas dla siebie. Nie da się tego wszystkiego zrobić w takim samym wymiarze, nawet jeśli masz przy sobie ojca dziecka. Więc jeśli jesteś sama, myślenie, że będziesz w stanie dać sobie i dziecku wszystko…

5 powodów, dla których nigdy nie powinieneś umawiać się z samotną matką

Aba: Inną rzeczą, jest to, że ludziom często wydaje się, że zarabiają dużo pieniędzy i jakoś to będzie. Słuchaj, często problemem nie są nawet pieniądze, czasami chodzi po prostu o czas.

– Jest tak w większości przypadków. Nie słyszę zbyt często, żeby dzieci mówiły: „Suko, nie kupiłaś mi Teddy’ego Ruxpina!”. Nie słyszysz tego. Za to słyszysz wyrzuty typu: „Nie było cię tam. Nawet nie przyszłaś na mój bal”, czy cokolwiek innego. Moim zdaniem zawsze chodzi o te bardziej satysfakcjonujące rzeczy, o które dzieci mają do ciebie pretensje. To właśnie o nich słyszę najczęściej. Czasami są to pieniądze, ale w większości przypadków nie. Możesz mieć wszystkie pieniądze świata, ale zgadnij co, jesteś w pracy i zarabiasz pieniądze. A co z twoim dzieckiem? Prawda?

Aba: Masz rację. Brzmisz jakbyś wygłaszała kazanie.

– Tak, mówię z serca. A na dodatek narażasz swoje dziecko na kontakty z obcymi ludźmi i jest ono bardziej podatne na bycie skrzywdzonym. Tak, to opiekunka do dziecka. Ale sprawdzanie tego czy była karana jest gówno warte. Ktoś jest szalony i nigdy wcześniej nie był aresztowany. Co to w ogóle znaczy? Często w sądzie, kiedy słyszy się o wykorzystywaniu dzieci, chodzi o osoby trzecie, które zostały wprowadzone do domu przez matkę, która im ufała, czy to był partner, czy opiekunka, którą wynajęli, czy ktokolwiek inny. A twoje dziecko jest bezbronne wobec zupełnie obcych ludzi, niezależnie od tego, jak bardzo im ufasz.

Aba: Mhm.

– I będziesz musiała to zrobić, jeśli będziesz pracować i jesteś samotnym rodzicem.

PMP: Zastopuję filmik na chwilę i wtrącę się w tym miejscu ze swoim komentarzem. A przy okazji, zasubskrybuj kanał Aba & Preach, dobrze? Tworzą naprawdę dobre treści. Zostawię do niego link w opisie poniżej. To świetna treść. I cieszę się, że ta siostra wypowiada się na ten temat. Ponieważ w mojej społeczności, w afroamerykańskiej społeczności… To rosnący trend w każdej społeczności. Jednak jako Afroamerykanin widzę to zbyt często. Gloryfikowanie tego życia. Nie ma nic zaszczytnego w byciu zmuszoną do samotnego wychowywania dziecka. Nie ma nic dobrego w tym, że musisz wychowywać dziecko sama.

Masz cztery bariery ochronne jako kobieta, zanim dojdziesz do punktu, w którym urodzisz dziecko. I omówiłem to w wielu innych programach i podcastach, lub moich zwięzłych komentarzach, jakkolwiek chcecie je nazwać. Ale istnieją cztery możliwości.

Możesz skorzystać z antykoncepcji hormonalnej. Jeśli nie chcesz tego robić, możesz używać prezerwatyw. Jeśli prezerwatywa pęknie, albo po prostu nie chcesz ich nosić, bo czujesz, że tak naprawdę nie uprawiasz seksu. Wiesz jacy potrafią być ludzie, co mówią. Zatem masz antykoncepcję hormonalną, masz prezerwatywy. Jeśli nie chcesz tego robić, masz plany B [dzień po], tak? Jeśli nie chcesz tego robić, masz prawo do zabicia dziecka jako kobieta w Ameryce, w 2021 roku. I zawsze podaję to zastrzeżenie, że to nie jest coś, co popieram. Nie zgadzam się z tym. Jeśli to ja byłbym w tej sytuacji, to nie chcę, żeby tak się stało, ok?

Lecz nie będziemy ignorować faktu, że jest to opcja, z której niektórzy ludzie będą musieli skorzystać. Bo kiedy sprowadzasz na świat dziecko i jesteś samotną matką, nie tylko głodzisz siebie, ale istnieje również możliwość, że będziesz głodziła również to dziecko pod względem żywienia, pod względem tego, czego to dziecko potrzebuje, aby dorosnąć i być wartościowym członkiem społeczeństwa. Czy musimy znowu sięgać do statystyk? Mówimy o wyższym prawdopodobieństwie popełnienia samobójstwa.

Dzieci wychowywane przez samotne matki mają wyższe prawdopodobieństwo popełnienie samobójstwa, częściej trafiają do więzienia, rzadziej kończą szkołę średnią, częściej rodzą dziecko przed ukończeniem 18 roku życia. To wszystko są problemy wynikające z samotnego macierzyństwa. Samotne macierzyństwo w pojedynkę niszczy Amerykę, prawda? I nie tylko ja zwracam na to uwagę.

Nie można zbudować silnych struktur gospodarczych w żadnej społeczności, jeśli musimy zmagać się z problemem samotnego macierzyństwa. Rodziny są pierwszą rzeczą, która pojawia się, gdy próbujesz zbudować silną strukturę. Aby budować gospodarkę w waszych społecznościach, musicie mieć rodziny. I to jest coś, czego szczególnie czarnej społeczności brakuje od lat 60-tych, od kiedy rozwija się ten ruch feministyczny. Wiecie, o jakim ruchu mówię. Istnieje bezpośrednia korelacja między wzrostem popularności tego ruchu a wzrostem odsetka samotnych matek w Ameryce.

W latach 70-tych – zapomniałem, kto to cytował – mówiono, że 29% wskaźnik samotnego macierzyństwa lub dzieci ze związku pozamałżeńskiego to tragedia. Obecnie odsetek czarnych dzieci urodzonych poza małżeństwem wynosi 78%. I w każdej innej demografii w Ameryce ten odsetek również wzrasta. To wina tego coraz popularniejszego trendu rozwiązłości seksualnej. Młode dziewczyny uczy się i wmawia się im, że to jest w porządku.

Mężczyźni, jako ojcowie i mężczyźni, jako obrońcy, wujkowie, bracia, nie obchodzi mnie, kim jesteś, ale musisz z kimś o tym porozmawiać i uświadomić tej osobie, że istnieją konsekwencje tych decyzji. Wróćmy do filmiku. Przepraszam, że wpadłem w szał, ale to coś, do czego podchodzę bardzo emocjonalnie, ponieważ jestem zwolennikiem budowania rodzin dla przyszłości kraju, dla przyszłości świata. Nie masz silnego kraju, nie masz silnej gospodarki, nie masz silnej, po prostu struktury w ogóle, jeśli nie masz struktury, nie masz rodzin. Tak to po prostu działa. Jednak wróćmy do filmiku.

Monogamia i jej wpływ na rozwój społeczny – Józef Kossecki

– Tak. To jakieś szaleństwo. Po prostu nie rozumiem, w czym lepsza jest miłość jednego rodzica od miłości dwójki rodziców. Więc nie rozumiem, dlaczego miałabyś z entuzjazmem… Czasami wypadki się zdarzają. Tak jak w moim przypadku. Nie miałam żadnego interesu w tym, żeby mieć dziecko z facetem, którego sobie wybrałam. Ale dlaczego miałabyś z entuzjazmem podejmować taką decyzję?

Aba: No tak. Z jakimi innymi problemami musiałaś się zmagać jako samotna matka?

– Byłam cholernie samotna, ponieważ kiedy urodziłam dziecko, żadna z moich przyjaciółek nie miała dzieci lub miały dzieci i partnera, w związku z czym miały dużo więcej wolności niż ja.

Aba: Mhm.

Nie chciały do mnie przychodzić, żeby nie musiały słuchać jak mówię: „Sekunda, muszę wyciągnąć cycka” albo „Sekunda, muszę iść…”. Chcą być przy tobie, kiedy jesteś w stanie poświęcić im swoją uwagę. Tak więc spędzasz dużo czasu sama ze swoim dzieckiem. I to jest trudne, bo możesz kochać swoje dziecko, ale ono nie da ci tego kontaktu jeden na jeden z dorosłym, którego potrzebujesz od innych członków społeczeństwa. Dzieci są po prostu jak Psi Patrol. Zatem brakuje ci kontaktu z dorosłymi. Musiałam zarabiać pieniądze. Na początku pracowałam w Ontario Works. Ale rzuciłam tę pracę. Kiedy zdecydowałam się iść do szkoły, nie miałam czasu na sen.

Aba: Mhm.

Jeśli te kobiety nie przestały myśleć o wyborze kariery, to decydowanie się na bycie samotnym rodzicem i próba rozpoczęcia kariery zawodowej jest w tym przypadku fatalną decyzją. Straciłam możliwość zarabiania, bo siedzę w domu z dzieckiem. I nawet jeśli moja praca jest nadal dla mnie dostępna, to nie mam możliwości kontaktu z ludźmi, którzy przychodzą do firmy. Pewne rzeczy zmieniają się, a ja za tym nie nadążam. Ludzie o tobie zapominają. Relacja, którą masz z szefem nie jest tak silna, jak przed twoim odejściem. Bo dwa lata niebywania w firmie to naprawdę długi okres czasu.

Aba: Tak.

– I trwa to tyle, jedynie pod warunkiem, że z twoim dzieckiem wszystko przebiega gładko. Bo niektóre dzieci rodzą się niepełnosprawne i mają inne problemy zdrowotne. Zatem tracisz potencjał zarobkowy, niezależnie od tego czy masz stałą pracę czy nie. Jesteś cholernie samotna. Dzieci są drogie w utrzymaniu. Potrafią wykończyć. Wymagają naprawdę wielu rzeczy. A kiedy mówię „wielu” to mam na myśli to… Rozgadałam się.

Aba: Mów do nich. Słuchaj, masz doświadczenie z pierwszej ręki, więc możesz opowiedzieć im o swoich namacalnych odczuciach. Śmiało, dziewczyno!

Dzieci wcale aż tak dużo nie śpią. Byłam tym naprawdę zdezorientowana, ponieważ ludzie mówią, że dzieci co godzinę idą spać na 3 godziny. Lecz jeśli poświęcasz jedną godzinę na karmienie piersią, jedną godzinę na odbijanie i kolejną na próby uśpienia ich, to wtedy tak naprawdę śpią tylko przez godzinę. I to jest właśnie czas na to, abyś przebudziła się jako dorosła osoba. Nie możesz powiedzieć: „Kochanie, możesz po prostu wziąć dziecko, dać mu butelkę i zająć się tym?”. Jesteś z tym sama. Np. przykład moja córka miała kolki. Kilka razy musiałam zabrać ją do szpitala z powodu problemów medycznych. I robiłam to sama. Byłam wyczerpana. A potem zdecydowałam się pójść do szkoły. Więc w zasadzie nie masz czasu na sen. Suki, jeśli lubicie spać, to koniec tego dobrego. Potem pojawia się gniew w stosunku do facetów. Miałam pretensje do ojca mojej córki, bo był wolny.

Aba: Mhm.

PMP: Dokładnie.

– Robi co chce. Uważałam, że to był mój wybór. Nie można wycisnąć łez z pieprzonego kamienia. Mogę więc marnować cały swój czas próbując podać go do sądu, a i tak wiem, że on nic nie zrobi.

Aba: Mhm.

– Prawda?

Aba: Mhm.

– Oczywiście, że narasta w tobie gniew. A potem, z pewnością wyładujesz go na swoim dziecku. Możesz mi wierzyć. Nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale zaczniesz się na nim wyżywać.

Aba: Mhm.

Będą ci działać na nerwy. I nie będziesz miała możliwości uwolnienia się od tych emocji. Nie powiesz dziecku: „Mały/a, pozwól mi po prostu wyluzować się przez jeden dzień, ponieważ nie chcę chcę się na tobie wyżywać”. Musisz być na każde ich zawołanie.

Celem myślenia jest pozwolenie na to, by twoje myśli umarły zamiast ciebie – Jordan Peterson
Cnota jako konieczność – Jordan Peterson
Jak zwykli ludzie stali się nazistowskimi mordercami – prof. Jordan Peterson
Przekształć się w potwora – prof. Jordan Peterson

Aba: Kiedy rozmawiasz z innymi samotnymi rodzicami, czy powtarzają się te same odczucia i problemy, o których wspomniałaś?

– O, tak. Nawet gorsze. Tak, zdecydowanie. Są u kresu sił, są zmęczeni. Moje przyjaciółki czasami do mnie dzwoniły i mówiły: „Słuchaj, nienawidzę tego małego skurwysyna. Nie wiem, czuję się okropnie”. Jednak jest tak cały czas, nieustannie. Po prostu płaczą w sposób niekontrolowany. Nienawidzą tego, jak wygląda ich ciało. Ich hormony szaleją. Bo musisz być świadoma tego, że twoje ciało przechodzi przez największą zmianę, jaką kiedykolwiek przejdzie w całym życiu.

PMP: Naprawdę szczegółowo to opisuje. Jeśli słuchałeś do tego punktu – bo wiem, że wiele osób weszło sobie na Tindera albo robiło kanapkę. Wiem, że wiele osób prawdopodobnie nie oglądało dalszej części. Pomyśleli sobie „mniejsza z tym, dokończę następnego dnia.” Wszystko jedno. Lecz jeśli dotarłeś do tego momentu, to nie ma powodu, dlaczego miałbyś dalej nie rozumieć, jak trudno jest być samotnym rodzicem. Zagłębia się w ten temat. Naprawdę szczegółowo to opisuje. Życie, które ludzie gloryfikują. Mówi o swoim życiu towarzyskim. Ta decyzja odbije się na życiu towarzyskim kobiety.

Te wszystkie małe wycieczki do Miami, które odbywają samotne matki. Będę widział te samotne matki. Ledwo udało się im załatwić opiekę dla dziecka na ostatnią chwilę. Rezerwują bilety zanim znajdą osobę, która zajmie się ich dzieckiem, gdy ich nie będzie. Rezerwują bilety, żeby pojechać do Miami na weekend i próbują udawać, że je na to stać. Podróż do Miami w obie strony kosztuje 150 dolarów. Kogo chcecie oszukać? Musisz dostać się tam w piątek wieczorem. Możesz wyjechać w piątek lub w sobotę, a potem wracasz do domu w niedzielę. Próbujecie się zachowywać, jakbyście wykupiły te wycieczki do Miami za 150 dolarów. A nawet nie macie zapewnionej opieki dla swoich dzieci. Rozumiecie o czym mówię? Wszystkie chcecie wyjść i spróbować zrekompensować sobie negatywny obraz ciała. To właśnie robią te kobiety. Uważają, że wyglądają okropnie. Czują się gównianie. Czują się okropnie, bo zaszły w ciążę z menelem i właśnie o tym mówi ta kobieta.

Prawda o samoocenie kobiet i dlaczego TY masz władzę
Kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni doświadczają lęku [niepokoju]

Lecz przynajmniej mówi o tym w sposób pełen żalu. Ostrzega kobiety przed przyszłością, która może je czekać, jeśli nie będą uważać na to, z kim zdecydują się przespać. To takie proste. I dlatego naprawdę jestem jej wdzięczny za to, że pojawiła się na kanale Aba & Preach, na tej ważnej platformie, i o tym mówi. Bo powinny to usłyszeć zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Ponieważ mówi też o tym, że zaczynasz czuć urazę do ojca dziecka. I o tym jak zaczynasz doświadczać tego wybuchu emocji. Mówi o tym, jak trudno jest dyscyplinować dziecko lub wejść do rodziny, gdy próbujesz stać się ojczymem. Dlatego mówię mężczyznom, żeby nie umawiali się z samotnymi matkami. Dlatego mówię mężczyznom, żeby nie umawiali się z samotnymi matkami, bo wiąże się to z pewną urazą. Bo ta kobieta miała już mężczyznę, który opuścił jej życie w momencie, kiedy była najbardziej bezbronna. Od samego początku będzie bała się porzucenia. To część tej gry.

Potem musisz porozmawiać o tym, co dziecko wniesie do tego związku w sensie, że będzie miało do ciebie pretensje, bo nie jesteś jego ojcem. W związku z tym musisz cały czas chodzić na palcach. A dla samotnej matki jej dziecko zawsze będzie ważniejsze niż ty, jako mężczyzna. Tak więc w zasadzie będziesz wychowywał dziecko innego mężczyzny, będziesz wychowywał dziedzictwo innego mężczyzny, który nie doceni twojego poświęcenia.

Wreszcie, przykro mi, ale dziecko może docenić to poświęcenie dopiero wtedy, jeśli dorasta do wieku, w którym zaczyna się doceniać poświęcenie ojca. Wiele dzieci nie docenia poświęcenia ojca, dopóki nie dorośnie i nie zda sobie sprawy, że dyscyplina tak naprawdę uformowała je jako osobę. Z doświadczenia wiem, że nie doceniałem wszystkiego, co robił mój tata, dopóki nie stałem się starszy i nie zdałem sobie sprawy, że to ukształtowało mnie jako osobę.

Lecz jeśli nie będziesz opiekował się tym dzieckiem aż do osiągnięcia przez nie tego wieku, do momentu aż ta kobieta od ciebie nie odejdzie, to wszystko, na co pracowałeś i co zainwestowałeś w to dziecko, które nie jest twoje, i w tę kobietę, przepadnie. To stracona inwestycja, tak?

Dlatego mówię mężczyznom żeby nie umawiali się z samotnymi matkami. Ta kobieta mówi o tych samych problemach. Nie mówi wam wprost, żebyście nie umawiali się z samotnymi matkami, ale w gruncie rzeczy mówi wam, żebyście nie umawiali się z samotnymi matkami. To masakra. To katastrofa. A to, że my, jako Amerykanie, pozwalamy na to – a szczególnie czarnoskórzy – by stało się to naszą kulturą, jest absolutnie niedorzeczne.

Musimy coś zrobić z tą epidemią. Jeśli chcesz mówić o „wojnie z narkotykami”, która była okropną decyzją, to zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o walce z samotnym macierzyństwem. Ten problem dotyka wszystkich Amerykanów. Próbuję wam powiedzieć, że to będzie kropla, która przepełni czarę goryczy. Odsetek dzieci urodzonych poza małżeństwem na poziomie 78% jest nie do przyjęcia. To po prostu niedorzeczne, zwłaszcza przy tak wielu możliwościach zapobiegania niechcianym ciążom. Wróćmy do filmiku i zobaczmy co ma do powiedzenia.

Aba: Mhm, mhm.

– Dziecko w twoim brzuchu w gruncie rzeczy wysysa z ciebie życie przez dziewięć miesięcy, prawda?

Aba: Tak.

Więc po urodzeniu dziecka jesteś strasznie zmęczona. Powinnaś mieć ten system wsparcia, żeby dojść do siebie.

Aba: Racja.

– Kiedy tego nie masz i masz wszystkie inne zmartwienia typu problemy finansowe, samotność, cokolwiek innego, to niewątpliwie wpływa to na twoją psychikę do tego stopnia, że spotkałam się z rodzicami, którzy nie byli przez to w stanie wstać z łóżka.

Aba: No tak. Pozwól, że o to zapytam. Ile lat ma w tym momencie twoje dziecko?

– Ma 17 lat.

Aba: 17. Czy były takie chwile, nawet teraz, gdy jest starsza, które były może trochę niezręczne lub trudne z powodu tego, że jesteś samotną matką lub z powodu sytuacji z jej ojcem i tego typu rzeczy?

– Tak. Cóż, jeśli chodzi o relacje mojej córki i jej ojca to mam takie podejście, że moje nieporozumienia z nim, to nie jej sprawa. Bo to ja go wybrałam i w związku z tym nie oczerniam go. Jeśli chcą się widywać, to nie mam z tym problemu. Mają Face Time, rozmawiają, mogą robić cokolwiek chcą. Jednak znam rodziców…

PMP: Przepraszam, zastopuję filmik dosłownie na sekundę, żeby to powiedzieć. Panie, trzymajcie się tej energii. Zrozumcie, że to osoba, którą same wybrałyście. Jeśli jest okropną osobą, to jest to osoba, którą wybrałyście, aby dać jej najcenniejszy dar, jaki macie do przekazania ludzkości, czyli wasze łono. Jeśli więc wybrałaś okropną osobę, to jest to osoba, z którą podpisałaś kontrakt na użeranie się z nią do końca życia. Pamiętajcie o tym, kiedy będziecie się kłaść i będzie się wam wydawało, że to wszystko to świetna zabawa, dopóki nie będziecie musiały czekać dziewięciu miesięcy i nie pojawi się dziecko. Wróćmy do filmiku.

– Znam matki, które mówią: „On jest gówno wart! Po co chcesz go widzieć?! Nie dał mi nawet centa!”. Wiesz o co mi chodzi.

Aba: Mhm. Kiedy jesteś świadkiem sytuacji, jak dzieci tam siedzą i patrzą na to, jak ich mama nadaje na tatę, to może być to dla ciebie niezręczne. Albo nawet kiedy mówi: „Robię dla ciebie wszystko, a ty ciągle chcesz więcej!”. Wiesz o co mi chodzi. Prawda jest taka, że gdybyś wybrała właściwego ojca, to mogłabyś dać temu dziecku więcej. A jesteś zła na dziecko, bo chce od ciebie więcej, czego nie możesz mu dać, bo jesteś jedną, pieprzoną osobą, tak?

Aba: Zgadza się.

– I to, co zauważyłam, to to, że kiedy podejmujesz te decyzje i dochodzisz do wniosku, że to był jednak zły pomysł, to twoje dzieci później powielają te decyzje. Moja mama była samotną matką. I ja też jestem samotną matką. I próbuję teraz zapobiec temu, żeby moja córka również nie skończyła jako samotna matka. Ale to jest tak jakby dziedziczne. Twoje decyzje przechodzą z pokolenia na pokolenie. Zatem naprawdę musisz pomyśleć o tym, co robisz w tym czasie.

Aba: Ok. Uważam, że to naprawdę interesujące. Co jest takiego w sposobie, w jaki wychowała cię twoja mama, co według ciebie sprawiło, że miałaś większe szanse na znalezienie się w takiej sytuacji?

– Dwie rzeczy. Po pierwsze, byłam spostrzegawcza i zauważałam, co się dzieje w danym momencie. A po drugie, nie rozmawiała ze mną o tym, tak? Gdyby moja mama powiedziała: „Dziewczyno, słuchaj, kocham cię, ale to było trudne i sugeruję, żebyś nigdy tego nie robiła… Ale nie odbyłyśmy tej rozmowy. Więc według mnie, chodzi po prostu o to, że chcesz naśladować swoją mamę.

Albo jeśli przytrafiają ci się rzeczy, które mogłyby przytrafić się twojej mamie, to uważasz, że to nic takiego, bo twoja mama dała sobie z tym radę.

Więc to jest super ważne. Bo wiele z tych kobiet, które rozmawiały na twoim czacie, powiedziało, że ich mamy były samotnymi matkami i wykonały świetną pracę. Ale pytanie brzmi: czy rozmawiały ze swoimi mamami o niuansach i o tym, co tak naprawdę się działo, być może za kulisami, i jak ta druga czuła się w tym czasie, i o depresji, którą mogła przejść? Nie zawsze dzielimy się wszystkim, bo uważamy, że w ten sposób skrzywdzimy nasze dzieci, tak? Zatem nie masz pełnego obrazu sytuacji, kiedy mówisz: „Moja mama była samotną matką. Dam sobie radę”.

Aba: Tak.

Nie wiesz ile nocy przepłakała sama, jak bardzo była zestresowana. Może czasem chodziła głodna, żebyś ty mogła jeść, a ty nawet nie zauważyłaś tego całego gówna. Albo nie zauważyłaś depresji, którą mogła mieć, bo uważała, że nie może być kobietą, którą, jak jej się wydawało, mogła być, bo zaszła w niechcianą ciążę. Wiesz o co mi chodzi?

Aba: To znaczy…

– Mam na myśli gniew.

Aba: Sądzę, że to zawsze jest jedna z tych rzeczy, w przypadku której, ty, jako rodzic, z natury musisz poświęcić sporo własnego dobra, by dopilnować tego, żeby twoje dziecko miało się dobrze. Lecz czasami jest to prawie do stopnia, który jest niesprawiedliwy, gdy jesteś samotnym rodzicem. Myślę, że wszyscy rodzice muszą się poświęcać. Jednak w przypadku samotnych rodziców te wyrzeczenia są nawet większe.

– Tak. Poświęcasz wszystko.

Aba: I wielu ludzi, jak sądzę, nie rozumie, jak wygląda to brzemię i na co się piszą, gdy dokonują tego wyboru tak beztrosko. Dla mnie nie sprowadza się to po prostu do słów: „Niekoniecznie musisz to robić”. Powiedz: „Jeśli masz zamiar to zrobić, zrozum, w co się pakujesz”. A większość ludzi…

PMP: Dokładnie. Jeśli zamierzasz to zrobić, zrozum, w co się pakujesz. Kiedy masz społeczeństwo, które pochwala takie zachowanie, kiedy masz społeczeństwo, które pochwala rozwiązłość… A tak w ogóle, to koniec tego filmiku. Ponownie zachęcam was do subskrybowania kanału Aba & Preach. Tworzą świetne treści. Kimkolwiek jest ta kobieta, Azria, Azria The Amazon, linki do jej profili w mediach społecznościowych również będą dostępne na ich kanale. Potrzebujemy większej ilości takich treści w naszej społeczności. I wiem, że oni niekoniecznie są z Ameryki, ale mimo wszystko, to jest to, czego potrzebujemy.

Musimy zobaczyć czarne twarze mówiące o tych problemach, ponieważ dotknęło to czarną społeczność niewspółmiernie do każdej innej społeczności. Aczkolwiek zaczyna też wpływać na każdą inną społeczność. Ta kobieta omawia wiele kwestii, które chciałbym poruszyć. I mówi o tym, że jest to poniekąd przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tak jak powiedziałem wcześniej, kiedy jesteś wychowywana przez samotną matkę, dziewczyny, które są wychowywane przez samotne matki, są uczone bycia twardymi, są uczone ponoszenia większej odpowiedzialności niż powinny.

Podczas gdy młodym chłopcom pozwala się być dziećmi i nie ponosić konsekwencji tego, co robią. Matka jest po to, by rozpieszczać tych chłopców. Jeśli wdał się w bójkę w szkole, jest tam po to, by krzyczeć na dyrektora, zamiast krzyczeć na chłopca. Wiecie o co mi chodzi. Statystycznie rzecz biorąc, jeśli zostałaś wychowana przez samotną matkę to jako dziewczyna masz większe szanse na zajście w ciążę przed ukończeniem 18 roku życia.

Dlaczego tak jest? Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ kobiety są z natury empatyczne. Kobiety są empatycznymi istotami. Tak więc kiedy matka przeszła przez to już wcześniej, a potem jej córka w wieku 15, 16 lat zaczyna uprawiać seks, a ona nigdy nie przeprowadziła z nią rozmowy na ten temat, bo może jest zbyt zajęta, może nie chce o tym rozmawiać, może nie rozumie znaczenia tego, nie jestem pewien dlaczego…

Ale nie przeprowadza tej rozmowy ze swoim dzieckiem. Nie daje swojemu dziecku antykoncepcji hormonalnej, kiedy jest w wieku, w którym zacznie uprawiać seks. Nie chce rozmawiać o seksie. Chce go ignorować, tak jakby nastolatki nie uprawiały seksu. A kiedy ta nastolatka przychodzi do niej i mówi: „Mamo, jestem w ciąży. Co ja teraz zrobię?”, to matka, ponieważ jest z natury empatyczna, ponieważ przez to przechodziła i jest empatyczna, powie: „Nie martw się, kochanie. Damy radę. Będzie ciężko, ale poradzimy sobie”, itp.

Lecz w tej sytuacji nie ma żadnego źródła logiki. I właśnie dlatego jest ona powtarzalna. Niedawno w mojej rodzinie również doszło do tego typu sytuacji. Córka przyszła do mamy. Rozmawiała z nią i powiedziała jej, że nie chce urodzić tego dziecka. Mama chciała żeby donosiła ciążę, więc skończyło się na tym, że je urodziła. Nie byli nawet w takim punkcie swojego życia, w którym powinni podjąć taką decyzję. Ludzie muszą zrozumieć, że dziecko to inwestycja rzędu 250 tysięcy dolarów. Potrzeba średnio 250 tysięcy dolarów, aby wychować dziecko od narodzin do 18 roku życia.

Więc nie możesz być spłukany, a następnie wyjść i powiedzieć: „Och, pójdę sobie kupić Lamborghini”. W gruncie rzeczy właśnie to robią ludzie. Kiedy jesteś w złej sytuacji, kiedy jesteś już biedny, budzisz się pewnego dnia i mówisz: „Och, chodźmy kupić Lamborghini”. Właśnie to robisz, kiedy rodzi ci się dziecko. A Lamborghini byłoby pewnie lepsze, bo nie jest tak stresujące, nie będzie płakać. Przynajmniej można w nim fajnie wyglądać. Ale na poważnie, w tych domach nie ma żadnej logiki, kiedy nie ma w nich ojca, który zrównoważyłby tę strukturę.

Logiczna strona podpowiada: „Sama wpakowałaś się w tę sytuację. Pójdziemy załatwić tę sprawę bez względu na wszystko”. Albo logiczna strona mówi ci: „Jesteś w wieku 16, 17 lat, musimy porozmawiać o seksie. Bo wiem, że nie będziesz mogła opędzić się od chłopców. W związku z tym musimy o tym porozmawiać właśnie teraz. Załatwmy ci jakieś tabletki antykoncepcyjne albo nauczmy cię, jak ważne są prezerwatywy.

Możesz do nas przyjść i powiedzieć nam, gdybyś potrzebowała “planu B”. Albo możesz porozmawiać ze swoją matką i powiedzieć jej, że potrzebujesz planu B, ponieważ są to rzeczy, które musimy zrobić teraz, ponieważ jesteś w takim, a nie innym wieku. Musisz to zrobić odpowiedzialnie, jeśli zamierzasz wziąć w tym udział. I opowiedzcie im o konsekwencjach.

Nie mają tej logicznej strony w rodzinie, więc czas na ten rozmowę po prostu mija bez echa. A potem masz kolejne pokolenie i ta sytuacja ciągle się powtarza. Ludzie, tatusiowie, bracia, wujkowie, kimkolwiek jesteście, jesteśmy za to odpowiedzialni. Musimy wpoić naszym siostrom, młodszym siostrom, córkom, siostrzenicom, kimkolwiek są te dziewczyny, to, jak ważna jest ta sytuacja.

Jeśli macie przyjaciół, którzy są rodzicami, musicie im powiedzieć, że ważne jest, aby przeprowadzili tę rozmowę ze swoimi dziećmi. Jeśli dotyczy to dzieci, które zbliżają się do tego wieku, to w każdej sytuacji należy to z nimi omówić. Bo nawet na wychowaniu seksualnym nie opowiadają ci o brutalnej rzeczywistości bycia samotnym rodzicem.

A nie mówię tu jedynie o samotnych matkach. Po prostu o samotnym rodzicu w ogóle. Jesteście najbiedniejszą grupą demograficzną. W momencie, gdy zostajesz samotną matką jesteś osobą z najbiedniejszej grupy demograficznej w kraju. Jeśli to nie jest wystarczająco niekorzystne dla ciebie, to nie wiem co jest. Azria już o tym mówiła. Twoje życie towarzyskie staje się ubogie. Rządzą tobą hormony. Nienawidzisz tego, jak wygląda twoje ciało. Nie ma nikogo, kto by cię pocieszył. Nie ma nikogo, kto by ci pomógł. Muszę kontynuować?

Ponownie zachęcam was do zasubskrybowania kanału Aba & Preach. W opisie poniżej dodam link do niego oraz do reszty tego filmiku, jeśli chcecie go dokończyć. To świetna treść. Gratki dla Aby i Preacha za ten filmik.

Azria – prawdopodobnie masakruję twoje imię – Azria the Amazon, jesteś posłańcem z niebios. Jeśli w tym kraju mają być samotne matki, to muszą być takie jak ta, bo jest gotowa zrozumieć, że jej sytuacja była konsekwencją jej decyzji. A to super ważne. Ta odpowiedzialność jest super ważna, żebyśmy mogli pozbyć się tego problemu. Do następnego razu.

 

 

Samotna matka omawia mroczną prawdę o samotnym macierzyństwie

https://rumble.com/v2bt3yd-samotna-matka-omawia-mroczn-prawd-o-samotnym-macierzystwie.html