Dlaczego kobiety w średnim wieku są nieszczęśliwe?

Marc Rudov rozmawia z Tracy Byrnes o tym, kto jest szczęśliwszy w średnim wieku, mężczyźni czy kobiety? Fox News 31 lipca 2008.

Dlaczego kobiety w średnim wieku są nieszczęśliwe Marc Rudov vs Tracy Byrnes

„Aspiracje, obok osiągnięć, odgrywają ważną rolę w kształtowaniu dobrostanu. Kobiety we wczesnej dorosłości częściej niż mężczyźni realizują swoje aspiracje materialne i rodzinne; ich satysfakcja w tych dziedzinach jest odpowiednio wyższa; podobnie jak ich ogólne poczucie szczęścia [Szczęście to proces]. Aspiracje dotyczące dóbr materialnych odnoszą się tutaj do pragnień posiadania wielu dóbr konsumpcyjnych o dużej wartości, takich jak dom, samochód, podróż za granicę i dom wakacyjny. W późniejszym życiu te różnice między płciami odwracają się. Mężczyźni są bliżsi niż kobiety realizacji swoich dóbr materialnych i aspiracji życiowych, są bardziej zadowoleni ze swojej sytuacji materialnej i życia rodzinnego oraz są szczęśliwsi z obu płci. Istotnym czynnikiem warunkującym zwrot w realizacji aspiracji do dóbr materialnych i życia rodzinnego jest prawdopodobnie przesunięcie w ciągu cyklu życia względnego udziału kobiet i mężczyzn w związkach małżeńskich i pozamałżeńskich.”Journal of Happines Studies, 9(4), pp. 601-619; Aspirations, attainments, and satisfaction: Life cycle differences between American women and men.

 

– Niedawno wyszło nowe badanie pokazujące, że kobiety wraz z wiekiem stają się mniej szczęśliwe, a z drugiej strony mężczyźni z wiekiem stają się bardziej szczęśliwi. Badacze, z wykształcenie ekonomiści zresztą, twierdzą, że ten proces następuje po 48 roku życia, i jednym z głównych czynników są w gruncie rzeczy pieniądze. Na ten właśnie temat będzie nasza dzisiejsza dyskusja. Marc Rudov z nononsenseman.com i Tracy Byrnes, dziennikarka ekonomiczna Fox News razem z nami podejmą ten temat. Tracy, czy to prawda?

Ludzie [osobo-postacie] są bardziej sceptyczni wobec badań dotyczących różnic płci, gdy wyniki faworyzują mężczyzn

Tracy: No daj spokój! Na początek pozdrawiam Marca. Wiem, że tęskniłeś za mną. Po pierwsze, to badanie było robione głównie przez mężczyzn, a gdy mężczyźni za coś się zabierają [o coś zapytać], to koncentrują się głównie na pieniądzach, ponieważ mężczyźni oceniają siebie na podstawie wielkości ich…

– Portfela.

Tracy: “Zabawek”, nie bójmy się tego powiedzieć, Mężczyzna wystawi na parkingu swoje zabawki i to go uszczęśliwia. Gdyby w tym badaniu zapytano o inne rzeczy, jak duchowość, czy inne aspekty naszego życia, to kobiety by wyszły na prowadzenie. Po pierwsze, kobieta osiąga szczyt swojej seksualności w wieku 35 lat, im dalej w życiu, tym jest nam lepiej…

– Hej, ja mam 35 lat! Im dalej w życiu, tym jest nam lepiej… To dla mnie świetna wiadomość. No dobrze, Marc. Twoja kolej. Popuść wodze fantazji, jak to masz w zwyczaju.

Marc: Po pierwsze zakładasz, że okres nieszczęśliwości w życiu kobiety zaczyna się po osiągnięciu wieku średniego, według mnie zaczyna się już gdy jest jeszcze dziewczynką, kiedy uczy się ją, że szczęście to buty, biżuteria, sztuczne piersi i piedestał. Co ciekawe… No nie oszukuj się, Alexis. Z drugiej strony uczy się chłopców, że mają uszczęśliwiać dziewczynki. Dwa tygodnie temu byłem gościem audycji radiowej w Greensboro w Karolinie Płn. i prowadzący opowiedział pewną historię gdy przypadkowo podsłuchał rozmowę swojego syna i córki. Brat pyta siostrę, dlaczego ona ma pieniądze, a on nie. Ona odpowiada, że to proste – ja mam chłopaka, a ty dziewczynę. Rzecz w tym, że chłopców uczy się, by uszczęśliwiali dziewczynki.

Tracy: Czekaj, czekaj. To było w Ameryce?

– Czekaj, czekaj. To było w Ameryce?

– On tak naprawdę cofnął się do średniowiecza.

Tracy: Dokładnie tak.

Marc: Nie żyje w żadnym średniowieczu, taka jest rzeczywistość, Gdyby któraś z pań randkowała z kobietą to wiedziałaby, o czym mówię, ale udają panie, że nie mają pojęcia o czym mówię.

– Dobrze, Marc. Wróćmy do tematu…

Marc: Po osiągnięciu wieku średniego, w tym okresie życia mamy do czynienia z tym, że kobiety, które w 70 proc. są inicjatorkami procesów rozwodowych, rozwodzą się z mężczyznami z którymi od samego początku być nie chciały i to właśnie sprawia, że mężczyźni są szczęśliwsi. [Chyba, że facet zostanie wyzerowany w wyniku rozwodu]

– To ciekawe, bo to my kobiety kontrolujemy domowy budżet, pracujemy więcej niż kiedykolwiek. Ale wróćmy do naszej ankiety, gdyż wyniki wskazują, że jesteśmy najszczęśliwsze we wczesnych latach dorosłości i że kobiety częściej niż mężczyźni spełniają swoje ambicje odnośnie dóbr materialnych i rodziny wcześniej w życiu. To prawda. Przyznasz mi rację, Tracy? To jest dobra wiadomość. Mężczyźni potrzebują więcej czasu na uświadomienie sobie, czego tak naprawdę chcą.

Tracy: Wydaje mi się, że sam pomysł postrzegania szczęścia przez pryzmat dóbr materialnych jest częścią problemu i przyczyną, dla której ankieta ta głównie był kierowana do mężczyzn. Gdyby kobiety uczestniczyły w tym badaniu, gdyby kobiety… Wystarczy zapytać dowolną kobietę, czy wybrałaby swoje dzieci czy samochód, za każdym razem wybrałaby dzieci, a co do wielu mężczyzn to miałabym wątpliwości. Nie bez powodu kobiety żyją dłużej i to dlatego, że jesteśmy silniejsze i szczęśliwsze, niż większość mężczyzn. To jest fakt i świetnie o tym wiesz.

Marc: Mężczyźni żonaci z takimi krzykaczkami jak ty po prostu pragną umrzeć wcześniej.

Tracy: Wcale na ciebie nie krzyczę. Jesteś rozwodnikiem. Żona zostawiła ciebie, jeśli chcesz grać w tę grę, to karty na stół.

Marc: Tracy, jeśli kobiety porównują z innymi kobietami swoje pierścionki zaręczynowe i licytują się, która ma więcej karatów,

– Jakie kobiety? Skąd ty bierzesz takie przykłady?

Tracy: Jakie kobiety? Skąd ty bierzesz takie przykłady? Gdzie ty widzisz takie kobiety, Marc? Kobiety nie przejmują się takimi rzeczami.

Marc: Kobiety konkurują ze sobą odnośnie domów, kwoty ugody rozwodowej, karatów w biżuterii, country clubów, kobiety bezustannie licytują się na pieniądze. Nie musicie udawać.

Tracy: Chwileczkę, chyba miałeś złe doświadczenia z kobietami…

– Chwileczkę, Marc. Status wielu mężczyzny jest mierzony samochodem, którym jeżdżą, klubu golfowego którego jest członkiem i już na pewno miejscem zamieszkania. Z tym musisz się zgodzić.

Marc: Oraz tym, czy jako małżonka zostaje w domu i nie pracuje. O tym właśnie mówię od samego początku. Mężczyzn uczy się, że powinni dawać kobiecie szczęście. Sęk w tym, że nikt nie jest w stanie uszczęśliwić drugiej osoby. Sam musisz zadbać o swoje szczęście. Szczęście to produkt uboczny osiągnięcia czegoś w życiu. Jeśli kobieta jest nieszczęśliwa, to jest to wyłącznie jej wina. Każdy, kto jest nieszczęśliwy, jest takim z własnej winy. Każda osoba jest odpowiedzialna za własne szczęście.

Sztuka życia według stoików – Piotr Stankiewicz
System Operacyjny Umysłu – ROZDZIAŁ III: Cztery proste rozwiązania na każdy problem psychiki i biznesu
Głęboka Wewnętrzna Gra, cz.1 [David DeAngelo i dr Paul Dobransky]

Tracy: Marc, ja jestem nieszczęśliwa musząc słuchać twoich słów. Aż głowa boli. Nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy, by uczyć swoje córki, że mają polegać na mężczyznach. By uczyć syna, by preferował kobiety…

– Świetnie, Tracy, ale to ty sama chwaliłaś się, By uczyć syna, by preferował kobiety…

Marc: Świetnie, Tracy, ale to ty sama chwaliłaś się, że jesteś taka silna i niezależna, że nie potrzebujesz pieniędzy od mężczyzny, ale alimenty pobierasz.

Tracy: Mam trójkę dzieci!

– Marc, Marc…

Marc: Przecież nie potrzebujesz pieniędzy od mężczyzny.

– Wystarczy!

 

Zobacz na: Mężczyźni się nie żenią. Jak poważny jest to problem? | Karen Straughan
Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć
Jaka jest przyszłość feminizmu – Heather Mac Donald
Dlaczego jestem antyfeministką – Janice Fiamengo

 

Dlaczego kobiety w średnim wieku są nieszczęśliwe | Marc Rudov vs Tracy Byrnes

https://rumble.com/v283eti-dlaczego-kobiety-w-srednim-wieku-sa-nieszczesliwe-marc-rudov-vs-tracy-byrne.html