Po całkowitym odłączeniu: Trzeba przeżuć przed połknięciem.

Po całkowitym odłączeniu: Trzeba przeżuć przed połknięciem.

„Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami” – William „Bill” Cooper

Łatwo jest naciskać [pociągać za sznurki] na ludzi. Opublikować hiperboliczną tyradę na temat tego, jak czyjaś ulubiona drużyna sportowa jest do bani, dzięki czemu z łatwością będziesz w stanie oddzielić ludzi, którzy oglądają piłkę nożną dla zabawy:

“Stary, Legia Warszawa to przyzwoita drużyna sportowa, tak się składa, że lubię sport i fajnie się ich ogląda. O co ci chodzi?”

od ludzi, którzy szukają w piłce sportowej poczucia tożsamości:

“Pierdol się, ty wiotki koński zwisie! Legioniści są O WIELE lepsi w piłce niż ty kiedykolwiek będziesz, frajerze! Jesteś po prostu zazdrosny, bo ONI są odnoszącymi sukcesy piłkarzami, a TY pracujesz w fabryce majonezu! Żryj gówno i zdychaj!”

Rozdziel ich w ten sposób, a będziesz wiedział, kto jest odłączony, a kto nie. Potraktuj to jako swego rodzaju papierek lakmusowy.

Proces odłączania się od “matrixa” czyichś pomysłów i planów dotyczących ciebie może czasami zostać przerwany przez inny rodzaj niebieskiej pigułki. Ten rodzaj, który przedstawia ci przyjemny matrix zamiast przerażającego i dystopijnego.

Łatwo jest się tam zatrzymać.

Jest tu, jak to ujął jeden z dość dobrze odłączonych czytelników, wielu młodych mężczyzn, którzy “tymczasowo strajkują, czekając, aż jakiś autorytet (czy to Jordan Peterson, Ben Shapiro, Milo Yiannopoulos, czy jakiś wielki sceptyk z YouTube a-la Sargon z Akkadu) intelektualnie “zaszachuje” Bojowników o Sprawiedliwość Społeczną [SJW] i globalistów w nadziei że skapitulują”

Czekają na mesjasza, który uratuje społeczeństwo.

I choć te osoby publiczne z pewnością wywołują uśmiech na naszych twarzach, gdy obalają radykalną lewicę, to nie po to stworzyliśmy Czerwoną Pigułkę. To gniazdo w twojej głowie, oznaczone “wstaw tutaj mesjasza” lub “wstaw tutaj plany“… to właśnie sprawiło, że jesteś podatny na Niebieską Pigułkę Disneya, Niebieską Pigułkę Rycerskości lub Feministyczną Niebieską Pigułkę. Ktoś wykorzystał twoje pragnienie gotowego zestawu instrukcji na całe życie. Twoje marzenie o społeczeństwie, w którym wszystko było zaplanowane, a ty nie musiałeś wędrować po bezdrożach na własną rękę, szukając tego, co ci odpowiada w życiu.

Odłączenie się jest trudne, ponieważ oznacza, że jesteś sam.

Jednak kiedy masz w głowie gniazda, do których ludzie mogą się podpiąć, niezależnie od tego, czy jest to Sprawiedliwość Społeczna, czy Prawicowy Ruch Ratowania Społeczeństwa, wtedy jesteś na zawsze na łasce każdej wystarczająco przekonującej osoby z programem, który nie jest twój.

Czerwona Pigułka została stworzona, aby zaspawać to gniazdo, tak aby każda rada, która dostała się do głowy, musiała to zrobić przez otwór z o wiele lepszą możliwością filtrowania. Kiedy wkładasz jedzenie do ust, nie tylko je połykasz. Najpierw trzeba przeżuć.

Zawsze istniało niebezpieczeństwo, że ten, kto stara się odłączyć ludzi od mesjaszy, sam stanie się jednym z nich, niezależnie od tego, czy tego chcieliśmy, czy nie. Czasami wskazujesz na jakieś rzeczy, a ludzie po prostu gapią się na twój palec. Jest to nieodłączny element tego procesu, ponieważ odłączanie może być zasugerowane, ale nigdy nie może być podane jako lista instrukcji.

Jak to możliwe? Cała idea polega na nieprzestrzeganiu list instrukcji. Feministyczne bzdury, filmy Disneya, listy sporządzone przez spergów “jak być samcem Alfa™” albo jakieś plany Tradycyjnych Konserwatystów ratowania społeczeństwa poprzez rekrutację z obietnicą jednego darmowego Jednorożca™ (Uwaga: nie narażaj rogu na silny nacisk boczny, ponieważ klej może puścić) … to wszystko są niebieskie pigułki.

Czerwoną pigułką jesteś ty. Traktujesz każdą rzecz, którą widzisz, jako surowe dane do przeanalizowania. Każdy artykuł, film lub kolumnę porad jako hipotezę do rozważenia i sprawdzenia. Każda technika strategiczna jako sugestia do przetestowania i sprawdzenia, czy działa dla Ciebie.

A jeśli jakiś manipulujący palant może doprowadzić cię do wściekłości, mówiąc ci, że twoja ulubiona drużyna sportowa jest do bani, to sprawdź swój mózg pod kątem tego, czy nie ma w nim gdzieś czyichś odcisków palców.

Źródło: On unplugging all the way: You need to chew before swallowing

 

Zobacz na: Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka
Cztery Męskie Archetypy – Rich Cooper
Prakseologia i prawda o grze [czerwonej pigułce]

Kolektywna Konspiracja – Edward Griffin
Dlaczego kobiety (nieproporcjonalnie) głosują za tyranią?

 

Życie Briana (1979): “Wszyscy jesteście indywidualistami”

https://rumble.com/v4g1ll8-wszyscy-jestescie-indywidualistami.html