237 Przykazań Alfa Spergów

[Sperg– Osoba charakteryzująca się m.in.: trudnością w relacjach społecznych, obsesyjnymi zainteresowaniami, trudnością w akceptowaniu zmian oraz braku elastyczności myślenia bez upośledzenia umysłowego.]

237 Przykazań Alfa Spergów

1. Alfa Sperg powinien być zawsze, ale to zawsze samcem Alfa.

2. Alfa Sperg  nie będzie traktował swojego zespołu Aspergera jako niepełnosprawności ani próbował oduczyć się swoich nawyków.

3. Alfa Sperg  stworzy proste zasady bycia samcem Alfa, w formie dużej, długiej, ponumerowanej listy.

4. Alfa Sperg  pokaże tę listę każdemu, kto o nią poprosi lub nie poprosi, ponieważ suki uwielbiają listy.

5. Alfa Sperg  wypełni swoją listę cechami samca Alfa, które każdy może naśladować, aby stać się Alfą

6. Alfa Sperg nie podaje w swojej liście tezy, tematu ani spójnego punktu centralnego innego niż to, jak być Alfą.

7. Alfa Sperg powinien unikać uczenia się Gry [Book of Pook], interakcji z dziewczynami i pisania raportów terenowych na rzecz kultywowania swojej wewnętrznej Alfy.

8. Alfa Sperg powinien zawsze przywiązywać cebulę do paska, ponieważ jest to bardzo Alfa. Powinien też używać balsamu. Balsam jest Alfa.

9. Alfa Sperg powinien opublikować swoją listę cech i działań samca Alfa, aby wszyscy mogli ją zobaczyć, aby oni również mogli stać się Alfami, postępując zgodnie z listą czyichś instrukcji.

10. Alfa Sperg powinien sporządzić swoją listę tak długą, jak to możliwe, aby zawierała wszystkie bardzo szczegółowe wskazówki dotyczące tego, co należy zrobić, które opracował, siedząc i myśląc o tym, na przykład, jak zawiązać krawat, jaki jest najbardziej Alfa sposób mieszania martini i gdzie w Warszawie większość Alf dokonuje rezerwacji kolacji. Eskimosi muszą o tym wiedzieć.

11. Alfa Sperg będzie kontynuował dodawanie punktów do swojej listy, dopóki nie skończą mu się rzeczy, o których może pomyśleć. W żadnym momencie lista nie powinna się kończyć tylko dlatego, że osiągnęła swój cel, wyczerpała temat lub osiągnęła naturalny koniec… zwłaszcza, że wszystkie te rzeczy oznaczałyby posiadanie tezy, a to nie jest Alfa.

12. Lista Alfa Sperga powinna obejmować wszystkie porady dla Alfy, o których może pomyśleć, każdą pojedynczą (zwłaszcza balsam), a następnie nagle się zatrzymać.

Źródło: The 237 Commandments of the Alpha Sperg

13. Beta Sperg czyta tę listę i zdaje sobie sprawę, że jego przeznaczeniem jest pozostanie Beta Spergiem.

 

Zobacz na:  …I nie słuchaj mnie jak „Sperg” – Whisper
Nie jedz farby
Dlaczego nie powinieneś się przejmować tymi, którzy jedzą farbę
Więzienie twojego umysłu – Sean Stephenson
Objawy obsesyjno-kompulsywne leżą u podstaw obsesji ideologicznej i poparcia dla przemocy politycznej
Patologia pokoleniowa: Narcyzm to nie wielkość [wspaniałość]