Nigdy nie wziąłeś czerwonej pigułki i nigdy nie weźmiesz

Nigdy nie wziąłeś czerwonej pigułki i nigdy nie weźmiesz

Jeśli przyjrzysz się uważnie, na górze strony znajdują się dwa [po ang. trzy]  słowa napisane dużymi, pogrubionymi literami. Czerwona Pigułka [The Red Pill]. Oznacza to, że przede wszystkim to miejsce ma na celu odrzucenie Niebiesko Pigułkowego programowania społecznego, a po drugie wszystko inne. Gdyby tak nie było, to powyższe słowa jako opis tematyki brzmiałyby uwodzenie, motywacja lub erotyczne historie dla napalonych chłopców. Gdyby tak nie było, nie banowalibyśmy codziennie setek zdezorientowanych plemników. I to arcydzieło, które napisałeś. Wiesz, to o wierszach miłosnych, kwiatach i mówieniu o swoich uczuciach. Gdyby to nie była Czerwona Pigułka, nie zostałoby usunięte.

Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka

Powodem, dla którego moderatorzy i starsi bywalcy muszą wypalić ci założenia Czerwonej Pigułki w twojej czaszce, jest to, że Niebieska Pigułka którą można również nazwać neoliberalizmem, który z kolei jest źródłem większości twoich problemów. Tak, to odważne stwierdzenie. Ale to stwierdzenie można łatwo udowodnić. Następnym razem, gdy będziesz na wakacjach, zamiast spędzać cały swój czas na robieniu głupich zdjęć i popijaniu margarity, poświęć trochę czasu na rozmowę z miejscowymi. Jeśli nie jesteś płytką, pobłażliwą dziwką z ADHD, zdasz sobie sprawę, że im bardziej kraj jest kulturowo oddalony od Zachodu, tym mniej ma zachodnich problemów.

Z pewnością inne kraje niezachodnie mają swoje problemy, ale ich kobiety nie są nadętymi worami gówna, ich mężczyźni żyją celowym życiem, a ludzie mają rodziny zamiast polerować berła przed ekranami. Tak, te kraje mają problemy, ale nie takie, o jakich dyskutujemy w ramach Czerwonej Pigułki. Nie potrzebują strategii radzenia sobie, takich jak teksty na uwodzenie, książki o związkach czy terapia małżeńska, ponieważ ich życie społeczne i rodzinne nie pogrąża się coraz bardziej w otchłani.

To nie jest skomplikowana koncepcja. Nie trzeba być Stephenem Hawkingiem wykonującym ewolucje na futurystycznym robo-krześle, by zrozumieć o co mi chodzi. W rzeczywistości jest to całkiem proste. Społecznie Zachód jest popieprzony i jeśli nie chcesz być popieprzony, nie bądź Zachodem. Innymi słowy, nie bądź postępowym egalitarnym humanistą ani żadnym innym gejowskim gównem. To, że wszyscy się zarażają syfem, nie oznacza, że ty też powinieneś zarazić się AIDS. W rzeczywistości jest to doskonały powód, aby unikać metaforycznego społecznego AIDS.

Problem polega na tym, że gra w zarażanie syfem kończy się, gdy wszyscy wiedzą o grze w zarażanie. Pierwszą zasadą zarażanie syfem jest atakowanie każdego, kto mówi o zarażaniu syfem. Żaden praktykujący doradca, psycholog czy terapeuta małżeński nie będzie kwestionował ideologicznych korzeni neoliberalizmu jako ostatecznej przyczyny problemów, które leczy. Ich zadaniem jest naprawić zepsuty trybik i włożyć go z powrotem do maszyny, a nie kwestionować maszynę, w której zepsuł się trybik. To właśnie dlatego maszyna w pierwszej kolejności stworzyła psychologa. Jak myślisz, dlaczego tak wielu chłopców skończyło na Ritalinie [psychotropach] za swoje złe zachowanie w klasach skoncentrowanych na kobietach? Diagnoza neutralizuje indywidualny sprzeciw.

Kiedy indywidualny sprzeciw przeradza się w coś na tyle dużego, by podważyć narrację, media są wzywane do jego uciszenia. Media są ideologicznym mechanizmem wykonawczym establishmentu. Na szczęście dla nas zostały one intelektualnie spustoszone przez akcję afirmatywną i procesy o molestowanie seksualne, więc są do bani w swojej pracy. To naprawdę urocze. Ich artykuły mające przedstawić nas w złym świetle są pisane przez nieudolnych pismaków i zazwyczaj pomagają nam, napędzając ruch.

Niestety media nie są całkowicie nieudolne. Nadal mają dwie skuteczne strategie, które uniemożliwiają nam realizację patriarchalnej utopii w stylu Opowieści Podręcznej. Pierwszą z nich jest chleb i igrzyska. Drugą jest wykorzystanie odźwiernych.

Wysoka wartość produkcji mediów i kontrola nad filmem i telewizją oznacza, że większość ludzi najpierw zobaczy ich stronę historii. Dlatego dla większości ludzi tutaj James Bond jest ich koncepcją samca alfa. Co może pójść nie tak, gdy ludzie tacy jak Harvey Weinstein mogą decydować o twoich wewnętrznych wartościach? Podobnie, gdy media paradują ze swoim bezpiecznym, akceptowalnym konserwatywnym antyfeministą, to chłopaki tutaj wezmą swoje tyłki i zaczną go ujeżdżać jak niegrzeczną kowbojkę.

Co może pójść nie tak, jeśli pozwolimy mediom określać granice akceptowalnej debaty? Co może pójść nie tak, jeśli żyjemy w Matrixie? Więc śmiało oglądaj Bena Shapiro. Przeczytaj książkę Jordana Cuckersona o głaskaniu szczeniąt i jeździe na deskorolce. Upadek Zachodu Spenglera jest zbyt skomplikowany, a Imperium Yockeya zbyt mroczne. Niech twoje lektury będą lekkie i zabawne. Nigdy nie wziąłeś Czerwonej Pigułki i nigdy nie weźmiesz. Masy są ofiarami historii, a ty będziesz jedną z nich.

Źródło: You Never Took The Red Pill And Never Will

Zobacz na: Kayfabe – Whisper
Doradztwo małżeńskie to eugenika – Rian Stone
Sterowanie społeczne – pośrednie i bezpośrednie – Józef Kossecki
Jak Czytać Bloga – Aktualizacja w Związku z Wszystkimi Kłamstwami | Ryan Holiday
…I nie słuchaj mnie jak „Sperg” – Whisper
Cztery Męskie Archetypy – Rich Cooper
Dlaczego nie powinieneś się przejmować tymi, którzy jedzą farbę