Każdego roku w Izraelu działają dziesiątki tysięcy pedofilów

Tylko w lipcu w Izraelu odnotowano 22 przypadki pedofilii, na które media zwróciły uwagę.

4 sierpień

Każdego roku w Izraelu działają dziesiątki tysięcy pedofilów

Dziesiątki tysięcy pedofilów działa w Izraelu każdego roku, co prowadzi do około 100.000 ofiar rocznie, według izraelskiego stowarzyszenia monitorującego pedofilię.

Matzof Association, organizacja, która aktywnie śledzi doniesienia o pedofilach w różnych mediach i co miesiąc centralizuje dane, twierdzi, że tylko w lipcu w Izraelu zgłoszono 22 przypadki pedofilii i i zwróciły one uwagę mediów. Zdecydowana większość pozostaje niezgłoszona.

“W Izraelu dziesiątki tysięcy pedofilów działa codziennie bez żadnych problemów” – powiedział Eliran Malki, szef Stowarzyszenia Matzof.

Nie odstrasza ich policja, a już na pewno nie odstraszają ich pogardliwe orzeczenia wydawane przez sędziów w różnych sądach” – dodał, przytaczając incydent, w którym jeden konkretny pedofil został zwolniony przez sąd bez kary, pomimo dowodów w postaci tysięcy pedofilskich rzeczy znalezionych na jego komputerze, ponieważ sąd stwierdził, że “zaszkodziłoby to jego karierze“.

Według Elirana Malkiego, sąd nie liczy się z liczbą ofiar i wykazuje nieproporcjonalnie korzystne traktowanie względem sprawców.

Stowarzyszenie gromadzi raporty z mediów w celu tworzenia statystyk, ponieważ obecnie w Izraelu nie istnieje publiczny rejestr przestępców seksualnych.

“Matzof będzie nadal raportować i śledzić te trendy miesiąc po miesiącu. Statystyki opowiadają historię ofiar i są żywym dowodem na to, dlaczego musimy walczyć o utworzenie publicznej bazy danych pedofilów” – dodał.

W czerwcu w mediach odnotowano co najmniej 22 przypadki pedofilii, w tym 26-latka, który dopuścił się czynów nieprzyzwoitych wobec dwóch braci w wieku sześciu i ośmiu lat w publicznym parku w Beerszebie; 40-letniego mężczyznę, który dopuścił się czynów nieprzyzwoitych wobec 11-letniej córki swojej dziewczyny, gdy jeszcze mieszkali razem, zanim został skazany na sześć lat więzienia; oraz 53-latka, który dopuścił się czynów nieprzyzwoitych wobec siedmioletniej dziewczynki – lista jest długa.

Według raportu CBS opublikowanego w lutym, wielu pedofilów w Izraelu to żydowscy imigranci, którzy szukali schronienia w kraju na mocy prawa powrotu.

Reporter CBS dołączył do aktywistów Jewish Community Watch (JCW), którzy poszukiwali Jimmy’ego Karowa, który uciekł z USA w 2000 roku po tym, jak został oskarżony o napaść seksualną na dziewięcioletnią dziewczynkę w Oregonie. Karow, który jest poszukiwany przez Interpol, był w stanie pozostać w Izraelu, gdzie rzekomo przemieszczał się między różnymi społecznościami żydowskimi, aby uniknąć zdemaskowania.

Najbardziej znanym publicznie przypadkiem jest sprawa Malki Leifer, która w latach 2003-2008 była dyrektorką ultraortodoksyjnej szkoły Adass Israel w Melbourne. Uciekła do Izraela po tym, jak wyszły na jaw zarzuty, że wykorzystywała seksualnie uczniów.

Unikała deportacji z powrotem do Australii od czasu otrzymania formalnego wniosku przez Izrael w 2014 r., powołując się na chorobę psychiczną. Kiedy sąd okręgowy unieważnił te roszczenia, Leifer odwołała się do Sądu Najwyższego.

Niedawno, w lipcu, Sąd Najwyższy rozpatrzył apelację Malki Leifer, próbując obalić orzeczenie sądu niższej instancji stwierdzające, że jest ona zdrowa psychicznie że może zostać poddana ekstradycji do Australii.

W maju, po blisko sześcioletniej sadze prawnej, sędzia Sądu Rejonowego w Jerozolimie Chana Miriam Lomp orzekła, że Leifer jest w wystarczająco dobrym stanie psychicznym aby stanąć przed sądem w sprawie 74 zarzutów wykorzystywania seksualnego i gwałtu na nieletnich.

Źródło: Tens of thousands of pedophiles operate in Israel every year

Zobacz na: Izrael próbuje zalegalizować pedofilię – Avi Maoz
Homoseksualizm jest częścią żydowskiej tradycji
Aktywiści twierdzą, że Izrael staje się “bezpieczną przystanią dla pedofilów” dzięki przepisom zezwalającym żydom na legalny powrót.

Apel Pedofila O „Kartę Praw Seksualnych Dziecka”. Dr John De Cecco: Karta praw seksualnych dziecka
Seksualizacja dziewcząt wiąże się z powszechnymi problemami ze zdrowiem psychicznym u dziewcząt i kobiet